Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 11:27   #1601
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Pokušajte kontaktirati forumašicu Gertu, koja je radiologinja, možda Vam ona može pomoći. Pozdrav.
Puno hvala
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:32   #1602
Morala sam ići na rendgen pluća i u nalazima piše da imam neku bronhopneumoničnu infiltraciju na lijevoj strani pluća. jel to nešto opasno?
jako me boli dok kašljem.
__________________
Pina colada boy you make the girls ahh
and when the sun goes down
you make my world spin around :)
Happy as usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:50   #1603
Dobila sam nalaze alergološkog testiranja, tj. poslala me doktorica pulmolog da odem napraviti te neke pretrage na Sv. Duh.
Evo kaj sam dobila:

IgE 343 H
RAST g 6 (Phleum pratense) koncentr. 98.0 H
razred +5 H
RAST w 6 (Artemisia vulgaris) koncentr. 3.40 H
razred +2 H
RAST t 3 (Betula verrucosa) koncentr. 1.75 H
razred +2 H
RAST w 1 (Ambrosia elatior) koncentr. 4.26 H
razred +3 H

vjeruje m da je ovo H high, tj. vidim da mi je sve izvan intervala i to dosta. Ispada da sam jako alergična, al ne kužim kaj taj nalaz točno znači a u bolnicu sam naručena tek za 2 tjedna.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:36   #1604
Pozdrav!

Možda bi mi netko mogao pomoći protumačiti ovakav nalaz, do sad se nisam s ovakvim srela...

Često sam u životu bila anemična, nalaz eritrocita bi bio nizak i hemoglobin, feritin isto nizak ili graničan, pila bi Ferrum lek po par mjeseci i to je to.

U trudnoći sam pila dva na dan (jer je nalaz na početku trudnoće ukazao na već spomenutu anemiju) i Pregnital, a pred porod su vrijednosti ipak bile granične i nakon poroda morala sam primiti krv jer sam se rušila u nesvjest.

I nakon poroda sam neko vrijeme uzimala Ferrum Lek, a tri mjeseca nakon poroda opet sam vadila krv i vrijednosti su bile u redu te sam prestala uzimati željezo (E 4.2, hemoglobin 130, željezo 15,4, UIBC 40,1, TIBC 55,5)

Nedavno sam se počela osjećati loše, nekako malaksalo, vrti mi se i umorna sam pa sam opet jutros izvadila krv da vidim kakva je situacija (beba ima 13 mjeseci, dakle sigurno već 10 mjeseci ne uzimam željezo) i nalaz je ovakav:

eritrociti 4,29
hemoglobin 131
feritin 19

ali zato

željezo 30,2 (normalni raspon je 8-30)
UIBC 10 L (26-59)
TIBC 40 L (49-75)

Šta sad znači ovo povišeno željezo i sniženi UIBC i TIBC?

Puno hvala!!
neobična is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 17:55   #1605
Može netko da mi dešifrira nalaz? Bio sam na holteru prije tjedan dana i danas dobio nalaz koji glasi ovako:

Holter EKG: Trajno se registrira SR prosječne fr. 65/min.,najmanje 39/min. i najveće 142/min. A-V kondukcija uredna, uz smetnje provodnje desnom granom. Bez značajnijih proomjena finalne oscilacije. Ventrikulska heterotopija je predstavljena sa 1 VES, asupraventrikulska sa 1 SVES.

Zahvaljujem se
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 20:33   #1606
NALAZ KRVI

Dali bi mi ko mogao objasnit ove nalaze jer sam luda više....prije mjesec i pol dana dobil sam temp.,,,onako osjećala sam se da me nešto lovi..boljele su me leđa i tako..uobičajeno..počela sam 5,6dana pit aspirin c i lekadol sumeće i temperatura nije prolazila uvjek mi je bila oko 37,37,2.nakon 10 dana išla san krv vadit i bili su mi povišeni trombociti 462 granica 424,povišeni leukociti 11,0.granica 9,7 te eozofili 0,67 granica 0,43,bazofili 0,14 granica 0,06 i monociti 1,39 granica 0,84 i CRP 51,7 granica 5.posumnjali su na mononukleozu i nalaz pokazuje epstein barov virus IGM negativan,IGG 94-pozitivan i doktorica je rekla da sam preboljela mononukleozu ali misli da mi to nije sada.nakon 10dana sam ponovno vadila krv leukociti su se povećali na 494,leukociti su bili 10,8,ezifili 0,66,bazofili 0,11 i monociti 1,31 i crp 32,4.slikala sam pluća uredna,nalaz stolice na parazite uredan,.mokraća uredna...otišla do hematologa i napravila razmaz krvi ..nalaz pokazuje trombociti u razmazu ++ eozofili 1,bazofili 1,segmentirani 67,limfociti 23,monociti 3,plazma st.1,reaktivni Ly 4...poslala me imunologu ..čekam pregled Zadnje nalazi krvi od 24,2 pokazuju trombociti u normali nisu više povišeni ali MPV SNIŽEN 6,5 (6,8-10,4),LEUKOCITI I DALJE POVIŠENI ALI SU MALO PALI NA 10,4..MONOCITI U NORMALI,crp pao na 5,4,neutrofili 6,86 povećani..granica 6,49...ezofili 0,68 i bazofili 0,09 ali sada mi je kreatinin snižen na 47 donja granica 49,ali jetra su sad povećana do sada uredna ast 39 granica 30,alt 44 granica 36..vadila ACE,kalci u serumu i 24h urinu i u redu je...ali cijelo vrijeme imam temperaturu koja je ujutro i kasno navečer ispod 37 a popodne oko 37-37,2.prije 3tjedna dobila eritema nodosum kvržice na podkoljenicama dobila terapiju kalij jodid tekućinu...to je sad bolje nema kvržica i nije natečeno sad su plave fleke...neznam od čega mi je sad jetra povećana dalui može biti od kalij jodida jer prije pijenja toga nalaz jetre je bio normalan..pila sam i kontracepcijske pilule ali sam prestala prije 15dana s njima i dobila uredno stvari,nikad nisam od ničeg bolovala,,redovito se kontroliram krv i ginekologa zadnji pregleg u 9mj prije 5mj i sve super.uplašena sam ..neznam šta mi je..a uvjek je sve bilo u redu..nisam imala ni upalu grla ni nosa prije mjesec i pol kad je sve to počelo
djovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:20   #1607
Mama je bila na punkciji čvora lijeve dojke pa molim da mi netko protumači nalaz prije nego napravi biopsiju (da li se iz nalaza može išta utvrditi, npr. da li je maligno)?

U razmazima punktata nađene su degenerativno promijenjene suspektne stanice žljezdanog epitela, brojne nakupine i tračci stanica vezivno-masne strome, brojni E, L i kapljice masti. Preporuča se PHD.

Hvala na odgovorima!
Strelicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 23:05   #1608
laboratorijski nalazi - cijene

Uglavnom, ne znam je li ovo pravi thread za to, al kad vec pisem...
Decko bi mi trebao napraviti urinokulturu i spermokulturu. Neki kazu da se pretrage mogu obaviti u Domu zdravlja, a neki da se mora ici u HZJZ. no mene najvise zanima, mogu li se (i gdje) te pretrage obaviti bez uputnice, te koliko bi kostale?
Hvala
BloodyMarryMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:11   #1609
ja sam u 39. tj trudnoće i vadila sam krv neki dan (moram obaviti anesteziološki pregled) i uglavnom, sve je ok - leukociti malo povišeni, limfociti malo sniženi, što je normalno u trudnoći - ali sedimentacija me buni i malo plaši: SE mi je 40, a ref. interval je 4-24. gin je rekao da to nije ništa zabrinjavajuće
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:58   #1610
Quote:
Happy as usual kaže: Pogledaj post
Morala sam ići na rendgen pluća i u nalazima piše da imam neku bronhopneumoničnu infiltraciju na lijevoj strani pluća. jel to nešto opasno?
jako me boli dok kašljem.
Poštovana Happy as usual,

Iako se sada već oporavljate i nije Vam više bitan ovaj odgovor, evo, da pitanje ne ostane neodgovoreno: radi se o jednom obliku upale pluća, najčešće uzrokovane bakterijama, pa se i liječi antibioticima.

Poboljšanje nastaje uobičajeno već za oko 1-2 dana od početka primjene antibiotika (pad temperature, broj leukocita se smanjuje), kašalj se smiruje kasnije, a rentgenska slika se normalizira za oko 2 do 4 tjedna.

Lijepi pozdrav.


Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Dobila sam nalaze alergološkog testiranja, tj. poslala me doktorica pulmolog da odem napraviti te neke pretrage na Sv. Duh.
Evo kaj sam dobila:

IgE 343 H
RAST g 6 (Phleum pratense) koncentr. 98.0 H
razred +5 H
RAST w 6 (Artemisia vulgaris) koncentr. 3.40 H
razred +2 H
RAST t 3 (Betula verrucosa) koncentr. 1.75 H
razred +2 H
RAST w 1 (Ambrosia elatior) koncentr. 4.26 H
razred +3 H

vjeruje m da je ovo H high, tj. vidim da mi je sve izvan intervala i to dosta. Ispada da sam jako alergična, al ne kužim kaj taj nalaz točno znači a u bolnicu sam naručena tek za 2 tjedna.
Poštovana Tourniquet,

Nalaz povišenog ukupnog IgE govori da imate sklonost alergiji, da ste alergičar, RAST potvrđuje alergije, i to na: livadnu mačicu, ambroziju, divlji pelin i brezu.

Pojednostavljeno govoreći, što je viša koncentracija specifičnih IgE, to je alergija veća. Inače se koncentracije specifičnih IgE svrstavaju u razrede, od 0 do 6. Ovdje 0 znači nemjerljivo nizak rezultat (nemjerljiva razina specIgE na taj alergen u serumu), a od 1 do 6 što je razred veći, to je alergija veća.

Tako razred +2 (kod Vas u ovaj razred spadaju divlji pelin i breza) označava nisko, razred +3 (ambrozija) umjereno, +4 i +5 (livadna mačica) vrlo visoko pozitivan rezultat.

O kojoj se alergijskoj bolesti radi (alergijski rinitis, alergijska astma, atopijski dermatitis, alergijska urtikarija), ovisi o kliničkoj slici (Vašim tegobama) i nalazima drugih pretraga (ORL pregled, spirometrija, dermatovenerolog...), pa će se temeljem navedenoga propisati i odgovarajuća terapija.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:02   #1611
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Možda bi mi netko mogao pomoći protumačiti ovakav nalaz, do sad se nisam s ovakvim srela...

(...)

Nedavno sam se počela osjećati loše, nekako malaksalo, vrti mi se i umorna sam pa sam opet jutros izvadila krv da vidim kakva je situacija (beba ima 13 mjeseci, dakle sigurno već 10 mjeseci ne uzimam željezo) i nalaz je ovakav:

eritrociti 4,29
hemoglobin 131
feritin 19

ali zato

željezo 30,2 (normalni raspon je 8-30)
UIBC 10 L (26-59)
TIBC 40 L (49-75)

Šta sad znači ovo povišeno željezo i sniženi UIBC i TIBC?

Puno hvala!!
Poštovana neobična,

Moram priznati da su nalazi prilično neočekivani, u smislu da ne slijede očekivanu logiku.

Naime, željezo je s jedne strane na gornjoj granici normale, a TIBC i UIBC su sniženi, što jest logično jer se oni povećavaju uslijed nedostatka željeza, a smanjuju kako se povećava koncentracija željeza. Ono što zbunjuje je relativno nizak feritin koji se ne uklapa u nalaz koncentracije željeza pri gornjoj granice normale. Očekivalo bi se, naime, i da je feritin većih vrijednosti.

Sama koncentracija željeza je prilično varijabilna, ovisno o mnogim čimbenicima, tako da ona nije mjerodavni pokazatelj o stanju željeza u organizmu.

Sve u svemu, mislim da bi svakako trebali ponoviti određivanje Fe, feritina, TIBC, UIBC.

Pitanje je koliko je željezo "krivo" za sadašnje tegobe.

Svakako je potreban temeljiti liječnički pregled, a vjerojatno i konzultacija specijalista u cilju razjašnjavanja novonastalih tegoba.

Lijepi pozdrav.

Quote:
djovic kaže: Pogledaj post
Dali bi mi ko mogao objasnit ove nalaze jer sam luda više....
Poštovana djovic,

Koliko vidim, nalazi krvne slike su u poboljšanju, CRP i broj leukocita su opali, promjene na koži se povlače. To je jako dobar znak.

Ne znam imate li stvarno povećanu jetru (određuje se pregledom trbuha ili UZV-om) ili mislite na diskretno povišene vrijednosti tzv. jetrenih enzima, ALT, AST?

Ako Vam se stanje popravlja, ne vidim razlog za zabrinutost.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:07   #1612
Quote:
Strelicija kaže: Pogledaj post
Mama je bila na punkciji čvora lijeve dojke pa molim da mi netko protumači nalaz prije nego napravi biopsiju (da li se iz nalaza može išta utvrditi, npr. da li je maligno)?

U razmazima punktata nađene su degenerativno promijenjene suspektne stanice žljezdanog epitela, brojne nakupine i tračci stanica vezivno-masne strome, brojni E, L i kapljice masti. Preporuča se PHD.

Hvala na odgovorima!
Poštovana Strelicija,

Iz nalaza je vidljivo kako je citolog uočio stanice sumnjiva izgleda, za koje se nije mogao izjasniti jesu li zloćudno promijenjene ili nisu, tako da će tek nalaz PHD razjasniti o čemu se radi.

Nažalost, iz ovoga nalaza nije moguće reći je li riječ o dobroćudnoj ili zloćudnoj promjeni u dojci.

Lijepi pozdrav i držim palčeve da konačna dijagnoza bude da se radi o dobroćudnoj promjeni.

Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
ja sam u 39. tj trudnoće i vadila sam krv neki dan (moram obaviti anesteziološki pregled) i uglavnom, sve je ok - leukociti malo povišeni, limfociti malo sniženi, što je normalno u trudnoći - ali sedimentacija me buni i malo plaši: SE mi je 40, a ref. interval je 4-24. gin je rekao da to nije ništa zabrinjavajuće
Poštovana dreamer~dreams,

Inače se sedimentacija često koristi kao pokazatelj upale u organizmu, međutim u trudnoći to nema smisla jer je ona fiziološki povišena, tako da se u takvoj situaciji koristimo iskazom trudnice o eventualnim tegobama, krvnom slikom (DKS) i CRP-om, na temelju čega se donosi odluka o daljnoj obradi i liječenju.

Povišena sedimentacija je fiziološka u trudnoći i ako je samo ovaj nalaz sporan, nemate razloga za zabrinutost jer je ovakav nalaz posve očekivan.

Lijepi pozdrav i svako dobro Vašoj bebi i Vama.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:41   #1613
pozdrav
imam pitanje u vezi nalaza. piše ovako:
Pretraga: Ejakulat - bateriološki aerobno
MIKROBIOLOŠKI NALAZ - kultura
Direktni mikroskopski nalaz
Polimorfonuklearni leukociti nisu nađeni

Beta hemolitički streptokok gr. B
S Penicilin
S Azitromicin
S Clarithromycin
S Klindamicin
S Amoksicilin
S Trimetoprim + sulfa
Fiziološko flora uretre
*S=osjetljiv

pa me zanima kaj to sve znači i dal je sve oke ili?

hvala puno
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 21:50   #1614
e ovako. zbog kontrole alergologa vadila sam krv i sve je bilo uredno osim MCV koji je bio 78,5 (83-97) i MCH koji je bio 25,6 (27,4-33,9). eritrociti su bili 4,93 (3,86-5,08). alergologinja je zbog mikrocitoze posumnjala na sideropeničnu anemiju. uputila me na vađenje željeza, TIBC, UIBC, feritina i retikulocita. krv sam izvadila. kod sebe imam samo nalaz feritina koji je 9 (13-150) jer ostatak laboratorij po novome šalje doktorici. danas sam bila kod nje i rekla mi je da je volumen eritrocita još uvijek snižen, retikulociti su 22 (ne znam interval, rekla je da su na gornjoj granici), TIBC je povišen (isto ne znam koliko, samo mi je to rekla), a željezo je 10 (mislim da je od 8-30 interval). dobila sam ferum lek 1 tbl od 100 mg na dan ujutro i folacin 1tbl na dan od 5 mg navečer. e sada me zanima kako povećati taj volumen eritrocita, da li se on poveća nakon što se sideropenična anemija "korigira"? kakvu ulogu tu igra ta folna kiselina? (prije 2,5 godine sam isto imala anemiju i nisam ju pila). da li smijem uzimati prije uzimanja željeza nexium (esomeprazolum) jer imam aktivne erozije na dvanaestercu i želudcu? moja dr kaže da dapače moram, a u ljekarni su 3 gospođe koje rade tamo rekle da to ni slučajno ne smijem uzimati skupa inače, od simptoma imam slabost, povremene tahikardije, otežano disanje prilikom većeg napora (pulmološki testovi su uredni). unaprijed hvala na odgovoru i oprostite na dužini napisanoga. lp
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 03:56   #1615
Izoliran ti je, kako i piše, Beta hemolitički streptokok skupine B (skraćeno BHS B).
Kako se radi o bakteriji koja se između ostalog prenosi spolnim putem, trebaju se testirati i liječiti oba partnera (ovo govorim ako imaš partnericu).

Većinom kod muškarca izaziva upalu prostate, mjehura, spolovila iz vana, pa stoga treba liječiti.

Ova slova S koja stoje uz moguću terapiju je rezultat antibiograma. Pametna stvar da bi se izbjeglo davanje antibiotika napamet, a time i porasta rezistencije. On služi kako bi ti se dala trenutno najispravnija terapija, tj. vidimo rezultat ispitivanja osjetljivosti bakterije BHS B na antibiotike. Imaš kategorije: osjetljiv (S), umjereno-osjetljiv i rezistentan, tj. otporan.

U prijevodu ova slova S znače da je 'tvoja' bakterija osjetljiva, tj. reagirat će na sve (neke) od ovdje ponuđenih, npr. na azitromicin (Sumamed) pa ti vjerojatno može to dati kao terapiju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 11:52   #1616
hvala puno
ma ovo je samo nalaz testa na spolne bolesti na koji se išlo iz čiste znatiželje
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:10   #1617
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
e ovako. zbog kontrole alergologa vadila sam krv i sve je bilo uredno osim MCV koji je bio 78,5 (83-97) i MCH koji je bio 25,6 (27,4-33,9). eritrociti su bili 4,93 (3,86-5,08). alergologinja je zbog mikrocitoze posumnjala na sideropeničnu anemiju. uputila me na vađenje željeza, TIBC, UIBC, feritina i retikulocita. krv sam izvadila. kod sebe imam samo nalaz feritina koji je 9 (13-150) jer ostatak laboratorij po novome šalje doktorici. danas sam bila kod nje i rekla mi je da je volumen eritrocita još uvijek snižen, retikulociti su 22 (ne znam interval, rekla je da su na gornjoj granici), TIBC je povišen (isto ne znam koliko, samo mi je to rekla), a željezo je 10 (mislim da je od 8-30 interval). dobila sam ferum lek 1 tbl od 100 mg na dan ujutro i folacin 1tbl na dan od 5 mg navečer. e sada me zanima kako povećati taj volumen eritrocita, da li se on poveća nakon što se sideropenična anemija "korigira"? kakvu ulogu tu igra ta folna kiselina? (prije 2,5 godine sam isto imala anemiju i nisam ju pila). da li smijem uzimati prije uzimanja željeza nexium (esomeprazolum) jer imam aktivne erozije na dvanaestercu i želudcu? moja dr kaže da dapače moram, a u ljekarni su 3 gospođe koje rade tamo rekle da to ni slučajno ne smijem uzimati skupa inače, od simptoma imam slabost, povremene tahikardije, otežano disanje prilikom većeg napora (pulmološki testovi su uredni). unaprijed hvala na odgovoru i oprostite na dužini napisanoga. lp
Poštovana lost_17,

Ono zbog čega su Vas u ljekarni zbunili jest činjenica da lijekovi kao što je Nexium inhibiraju lučenje želučane kiseline što dovodi do smanjene kiselosti u probavnom traktu, a ona uzrokuje slabiju apsorpciju nekih spojeva željeza.

Iz toga proizlazi da bi preparati željeza mogli imati smanjeni učinak u slučaju da se uzimaju istovremeno lijekovima koji inhibiraju lučenje želučane kiseline.

Međutim, u tabletama koje su Vama propisane (Ferrum Lek), željezo se nalazi u kompleksu, zbog čega je biološka iskoristivost željeza povećana, a interakcija s lijekovima koji djeluju na lučenje želučane kiseline trebala bi biti manja u usporedbi s nekim drugim preparatima željeza.

Da zaključim: Vaša liječnica je u pravu! Možete i trebate uzimati oba lijeka!

O volumenu eritrocita nemojte brinuti, on će se normalizirati zajedno s normalizacijom krvne slike.

Slijedite upute svoje liječnice i uzimajte terapiju tako kako Vam je propisana.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:07   #1618
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana dreamer~dreams,

Inače se sedimentacija često koristi kao pokazatelj upale u organizmu, međutim u trudnoći to nema smisla jer je ona fiziološki povišena, tako da se u takvoj situaciji koristimo iskazom trudnice o eventualnim tegobama, krvnom slikom (DKS) i CRP-om, na temelju čega se donosi odluka o daljnoj obradi i liječenju.

Povišena sedimentacija je fiziološka u trudnoći i ako je samo ovaj nalaz sporan, nemate razloga za zabrinutost jer je ovakav nalaz posve očekivan.

Lijepi pozdrav i svako dobro Vašoj bebi i Vama.
hvala puno
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:04   #1619
Molim pomoć. Klincu od 5 godina je natekao limfni čvor na vratu. Doktorica je tražila pretragu na mononukleozu, ali labos nema reagensa. Zvala sam privatni labos, nemaju ni oni, šalju u Njemačku. Nalazi koji su stigli (samo vrijednosti koje ispadaju iz referentnih): leukociti 23,7 (ref 5-13), MCHC 368 (300-350), trombociti 608 (150-450), MPV 6,4 (6,9-11,3), monociti 4 (5-13), CRP 12 (0,1-2,8). Mogu li takvi nalazi biti kod mononukleoze? Kod kojih stanja su sniženi MPV i povišeni MCHC? Hvala.

PS. Naravno, ići će doktorici sutra popodne.
__________________
Glupost je pola zdravlja, a šporkica druga polovica
nesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:41   #1620
neka mi netko pod milim bogom prevede ovo,doktorica mi nije u gradu

dakle rendgen koljena :

"na snimkama desnog koljena zglobna tijela su glatka i kongruentna,u području zglobne plohe medijalnog kondila tibije nalazi se uska sklerotična zona pravilna oblika. daljnja obrada prema kl. slici"

to nije ništa strašno,jel?
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.