Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2012., 01:31   #1
Potreba za izvinjenjem

Da li je ok i kako se to objašnjava kad jednostavno nemaš potrebu da se izvineš. Svjestan sam da sam djelomično pogriješio. U pitanju je cura koja ide sa mnom u razred sa kojom sam inače jako dobar. Na hrvatskom smo pričali o narcisoidnosti i profesorica je pitala ko od učenika često stavlja svoje slike na fb. Ona se javila, i rekla da ih često stavlja, i mi smo je pitali zašto da vidimo da li je narcis. Nakon par minuta razglabanja, ja (tako rečeno) sam shvatio neke stvari koje su mi bile pred očima, i shvatio sam da je stvarno željna lajkova ljudi. Inače nije narcis, nema elemente toga, ali je onaj tip koja je željna lajkova i komentara tipa "pwefina swuce" (iako nije onaj tip koja se slika polugola, više ima one cute slike). Ponavljam inače je potpuno normalna, ok, zabavna cura ali je željna lajkova i ja sam joj rekao to, da je fb narcis koji hoće lajkove. I ona se uvrijedila i ljuta je na mene. Ne vidim zašto da se izvinem jer sam joj rekao istinu, meni je normalno da prihvatim kritiku, istinu i da se izrazim. Ali ona je ljuta i traži izvinjenje. Šta da ja uradim, onako važna mi je u životu. Ne smatram se sad nekim ciničnim gov****m , nikad nisam bio u ovakvoj situaciji.
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:43   #2
Sve jasno:

Nitko narcisa ne može uvrijediti kao drugi narcis.

Ovo je odličan test za vlastitu debelokožnost, tj. tvoja istina nije njena istina i bilo bi pošteno da osim isprike, pozoveš curku na piće...

^^
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 00:25   #3
Ali ona nije narcis, uopce se ne ponasa tako, ali je zeljna lajkova i komentara, kao kakva podvojena licnost, uzivo je sva predobra a kad su u pitanju te slike i to kao druga osoba, svi koji lajkaju njoj odma uzvraca lajk, koliko mi se puta desilo da na fbu sa strane ono pise samo kako je lajkala ovu sliku, onu sliku, ima 1500 prijatelja od kojih mozda 150 zna, ostale drzi za lajkove... ne smatram sebe narcisom, niti dobivam takve komentare, niti sam ih zeljan a i uvijek sam bio svoj i nisam nesto ovisio o tome sta misle o meni (narcis je ovisan o tuđim mišljenjima ako sam dobro shvatio).

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 00:30   #4
Quote:
Java Junkie kaže: Pogledaj post
uvrijedila i ljuta je na mene. Ne vidim zašto da se izvinem jer sam joj rekao istinu, meni je normalno da prihvatim kritiku, istinu i da se izrazim. Ali ona je ljuta i traži izvinjenje. Šta da ja uradim, onako važna mi je u životu. Ne smatram se sad nekim ciničnim gov****m , nikad nisam bio u ovakvoj situaciji.
Sent from my Nexus S using Tapatalk 2
tebi je normalno, ali narcisu je neprihvatljivo. nema mu goreg nego da mu upute kritiku.

ne znam samo što te briga što se takva osoba naljutila.
nije valjda da ti se ona sviđa?!
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 00:34   #5
isprika nije zbog toga što je nešto što si rekao istina ili neistina, nego da bi pokazao da ti je žao što si nekoga povrijedio.

velikoj većini ljudi neke istinite (ali negativne) činjenice o njima samima su jasne, svjesni su ih, ali ne ponose se njima i ne žele da ih drugi zbog toga prozivaju i osuđuju. manjina ih uopće nije svjesna, i oni su pogotovo povrijeđeni takvim "iznošenjem činjenica" o sebi.

zato, ispričaj joj se ako želiš imati prijateljski i neosuđujući stav, ne zato što misliš da si dobro ili loše dijagnosticirao njenu karakternu manu.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 01:09   #6
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
tebi je normalno, ali narcisu je neprihvatljivo. nema mu goreg nego da mu upute kritiku.

ne znam samo što te briga što se takva osoba naljutila.
nije valjda da ti se ona sviđa?!
Nije, neg ono, idemo već dugo u razred pa smo postali dobri, a sad sam je eto vidio kakva je, tako reći pa me iznenadilo
-------------------------------------------

@tanveer - hvala ti puno na odgovoru, odlično si to rekao/la, i dao si mi ustvari odgovor... to što si rekao je i slučaj sa njom.

Hvala vam oboma!
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 01:10   #7
nema nkakvog izvinjenja...ako ju hoces zainteresirati kao muskarac zaboravi isprike...dobro da si to rekao i nemas za cim zaliti..ako zadrzis taj stav ona ce dotrcati do tebe..ako ne bolje me ne pitaj sta ce se dogoditi
Neophyte30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:45   #8
Možda si ipak pretjerao u optužbi. Neki ljudi vole da im se istina kaže "u fino" upakirana. Mogao si joj, npr., reći da je samouvjerena i egocentrična.
Možda bi imalo jači efekat na nju, jer bi se ona s time lakše poistovjetila.

Objasni joj što si podrazumijevao pod narcisom.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.