Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 16:37   #2621
Hvala ti! Nakon silnih pregleda, skačem na sve!
bubily:) is offline  
Old 22.04.2014., 19:05   #2622
i tako, bili danas na kontroli. prvo se čudio što mu je ovaj drugi vet dao fursemid jer nije mogao mokriti. ali ajde, nije ništa kometirao previše. i ja se požalim kako mi slabo mokri. jednom-dvaput na dan i to kad ga odnesem na wc i natjeram (stavim ga i malo guzu spustim i onda skuži što mora napraviti). i kako su loptice male (veličine limete) a inače bude bar jedna ogromna (veličine naranče) i onda još par ovisno koliko se vode nažburao. i kaže vet da je normalno da tako malo piški, da ovo što je bilo prije nije dobro već bi moglo biti znak kronične upale. a on tako oduvijek piški, odmalena, više puta dnevno. i sad sam zbunjenija nego ikad.
najčudnije je što je i bom sad počela 2x na dan veću lopticu i gotovo. isto je prije znala češće.

rekao je da ga ostavim na urinary hrani i za mjesec dana da dođem napraviti sve pretrage krvi i urina da provjere da nema kamence, pijesak, upalu....što i planiram ali idem svojoj vetici
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 22.04.2014., 21:47   #2623
ajme hellie...najgore je to kad svaki vet ima svoju teoriju i dijagnozu,moj Leo isto piški velike količine,dok Ivy manje ali češće,doduše ona je imala jaku upalu kao mala kad je piškila krv.....ne znam što bih ti rekla ali svakako je napametniji potez napraviti kompletan sistematski pregled pa češ biti na čisto što je zapravo u pitanju.

Kod mene evo opet novosti


i tak
cupanka is offline  
Old 22.04.2014., 21:49   #2624
ma oni su u toj veterinarskoj očito *ebe lud zbunjenog pa napravi munjenog

čestitke na prinovama
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 22.04.2014., 23:24   #2625
Ajme Cupanka, tigrasta beba. Koliko ih je? Vidim i crnu bebicu.

Hellie meni ovo što su ti rekli nema baš nekog pretjeranog smisla. Ne znam jesi kad imala upalu mjehura, ja jesam i ja sam išla piškiti svako malo iako nisam imala ništa za piškiti. Ne vjerujem da je kod maca i pasa drugačije, imaš nagone a nemaš šta ispiškiti tako da će prije kod upala biti puno malih loptica nego jedna velika.
Moj oduvijek puno piški, kad se ispiša to bude gruda preko cijele lopatice. I ja sam si bila razmišljala jelto normalno, al jebemu imam mačka koji je muško (pretpostavljam da je kod njih veći mjehur jer su najčešće veći od ženki) i još je mrcina od 8 kg i ne može on meni piškiti ko što je žuta sotona sa svojih 2,5 kg ili ova kokoš od 4,5. Kad usporedim njega i mačku, on piški naranču, a mačka šljivu. Da mi on piški ko mačka ja bi već bila kod veta jer to kod nas znači da nešto ne štima.

Nemaju sve mačke isti mjehur niti sve mačke unose jednako vode niti mogu sve isto trpiti, kao što ni mi nismo svi isti. Ti znaš svoju macu i kako otprilike piški.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.04.2014., 11:27   #2626
Hvala na čestitkama

Dva su dečkića,tigrasto sivi i crni
cupanka is offline  
Old 23.04.2014., 11:59   #2627
Hvala na čestitkama

Dva su dečkića,tigrasto sivi i crni
cupanka is offline  
Old 23.04.2014., 16:21   #2628
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ajme Cupanka, tigrasta beba. Koliko ih je? Vidim i crnu bebicu.

Hellie meni ovo što su ti rekli nema baš nekog pretjeranog smisla. Ne znam jesi kad imala upalu mjehura, ja jesam i ja sam išla piškiti svako malo iako nisam imala ništa za piškiti. Ne vjerujem da je kod maca i pasa drugačije, imaš nagone a nemaš šta ispiškiti tako da će prije kod upala biti puno malih loptica nego jedna velika.
Moj oduvijek puno piški, kad se ispiša to bude gruda preko cijele lopatice. I ja sam si bila razmišljala jelto normalno, al jebemu imam mačka koji je muško (pretpostavljam da je kod njih veći mjehur jer su najčešće veći od ženki) i još je mrcina od 8 kg i ne može on meni piškiti ko što je žuta sotona sa svojih 2,5 kg ili ova kokoš od 4,5. Kad usporedim njega i mačku, on piški naranču, a mačka šljivu. Da mi on piški ko mačka ja bi već bila kod veta jer to kod nas znači da nešto ne štima.

Nemaju sve mačke isti mjehur niti sve mačke unose jednako vode niti mogu sve isto trpiti, kao što ni mi nismo svi isti. Ti znaš svoju macu i kako otprilike piški.
ma ne, on je mislio kad je mačka zdrava da je normalno da piški jednom dnevno. a pošto je on stalno više puta dnevno (od malena tako) da je to mogao biti znak kronične upale. kad je upala normalno da moraju stalno. on je prva tri dana svako malo po par ml.
brinulo me najviše što ne pije toliko vode, ali sinoć je već počeo malo više, izgleda da ga onaj urinary tjera na pijenje. a cijeli tjedan je više manje stalno konzervu tamanio pa mu nije trebala voda.
loptice variraju, nekad Bom isprazni mjehur, bude grota, ne možeš lopaticom izvaditi. nekad budu manje. ali obično su oboje uvijek bar 3x dnevno i onako neke limeta/naranča loptice bile.
sad je najvažnije da mu mjehur nije pun (stalno ga mrcvarim i provjeravam ) i da ide na wc i pije vode, koliko toliko.
davno je bilo, ali mislim da je i nakon prve upale (sa 1,5 god) slabije išao piškiti jedno vrijeme
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 23.04.2014., 22:46   #2629
Je, moj micko je piškio tako 1-2 puta dnevno pa smo završili kod veta na odštopavanju. Ne znam baš da je normalno da piške jednom u 24 sata. Moji isto oduvijek piške nekoliko puta dnevno, mislim da je to normalno.

Ako je rc urinary on je dosta slan, meni nakon što se nažderu njega i micko i mačka znaju visiti na vodi jedno pol sata. Ja sam prešla na Hills zbog toga (sad mu dam šaku dnevno rc-a pa mi nije bad, kad je suha bila osnovna onda mi baš nije bilo svejedno) jer mi je micko koji nikad ne pije vodu nakon jela jedno 3-4 puta dolazio na zdjelicu i cugao vodu, mogu misliti koliko to soli ima unutra. Ok je da potiče pijenje vode, ali moji nenormalno cugaju vodu od njega. Ne sjećam se da su prije tako a bio mi je micko na njemu mjesecima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.04.2014., 10:24   #2630
ne jede puno rc. stavim pola šake dvaput dnevno. on malo probrlja ostatak bom smaže bez obzira što stalno vičem na nju da ne dira i tjeram ju dalje. jučer se pošteno ispraznio i jutros je sam išao bez prisile (nisam ga morala voditi).
tako da se popravlja.
mislim da mu je muka od pomisli da ću mu pipati mjehur pa radije ode na pišanjac
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 24.04.2014., 13:25   #2631
Joj ova moja pizduša ludi za tom urinary hranom. Ne znam koji joj je vrag i zašto joj je toliko napeta, moram stajati dok micko ne pojede jer ga koza otjera i ždere. Ima foru, pizda jedna prefrigana. U blizini mickove zdjelice im je zdjelica sa vodom (ona ima svoju zdjelicu na povišenom da može na miru jesti, a i da micko ne može dohvatiti i da nije samoposluga otvorena 24 h dnevno ). Svaki puta kad ja micku dam mokru hranu ona dođe i baš tada mora ko fol piti vode (i glumi da pije ) i micko kad ju skonta se makne i ona se samo uvali i krene žderati njegovu klopu. U početku mi bilo bad je tjerati od vode, mislila sam da je stvarno žedna pa se potrefi al skontala sam je. Koja je to gamad proračunata.

Joj ja sam znala svoga stavljati u wc pa je ili bježao ili je znao sjesti u wc i gledati me blago telećim pogledom u stilu koji je tebi kuki. I skontala sam foru, kad mu nakapam uši onda valjda od bijesa ili jada ne zna di bi sa sobom i ode i popiša se u wc. Tako da povremeno spojim ugodno sa korisnim, gospodinu očistim uši a on od muke što sam mu čeprkala po ušima ode i popiša se u wc.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.04.2014., 15:15   #2632
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I skontala sam foru, kad mu nakapam uši onda valjda od bijesa ili jada ne zna di bi sa sobom i ode i popiša se u wc. Tako da povremeno spojim ugodno sa korisnim, gospodinu očistim uši a on od muke što sam mu čeprkala po ušima ode i popiša se u wc.

Slično se ponaša i moj Jurek .
Nakon kapanja ušiju optrči sve kutije sa pijeskom i u svakoj kopa i divlje ljuto izbacuje pijesak van
ozanavg is offline  
Old 24.04.2014., 15:49   #2633
Imam jedno malo bedasto pitanje
Mačak zbog gingivitisa dobiva RC oral sensitive hranu, s obzirom na tablicu koliko treba dobiti prema kilaži (3kg-50g dnevno) to je dopunska hrana koja se daje uz normalne obroke, jel? Npr. nakon glavnog obroka ujutro mu stavim da mu 'skine' ostatke hrane i tako navečer.

Jel se taj gingivitis može izliječiti do kraja ili bude on zapravo uvijek imal probleme s tim, samo ovisno o hrani i imunitetu u kojoj mjeri?
Pitam jer se on udomljuje pa sad uopće ne znam - da ne ispadne da oglašavam bolesnog mačka, a opet ako je to nešto s čim bude uvijek imal problema da to naglasim u oglasu, pojma nemam, nit imam iskustva s mačkama nit s gingivitisom, tako da je savjet dobrodošao..
firta is offline  
Old 24.04.2014., 16:23   #2634
Juj mene, a kaj ta hrana skida?
Nemoj se ljutit, al suha hrana i nema nekog učinka kod oralne higijene :nezna:
Jedino četkanje zubića pomaže

O gingivitisu ne znam puno, ali sigurna sam da će forumaši udijelit koji dobar savjet

Sretno s mačorom

~Tapatalk~
Kulu is offline  
Old 24.04.2014., 18:01   #2635
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj ova moja pizduša ludi za tom urinary hranom. Ne znam koji joj je vrag i zašto joj je toliko napeta, moram stajati dok micko ne pojede jer ga koza otjera i ždere. Ima foru, pizda jedna prefrigana. U blizini mickove zdjelice im je zdjelica sa vodom (ona ima svoju zdjelicu na povišenom da može na miru jesti, a i da micko ne može dohvatiti i da nije samoposluga otvorena 24 h dnevno ). Svaki puta kad ja micku dam mokru hranu ona dođe i baš tada mora ko fol piti vode (i glumi da pije ) i micko kad ju skonta se makne i ona se samo uvali i krene žderati njegovu klopu. U početku mi bilo bad je tjerati od vode, mislila sam da je stvarno žedna pa se potrefi al skontala sam je. Koja je to gamad proračunata.
da ti nemaš moju bom kod sebe
dajem gricku mokru hranu na ormariću za cipele tako da sam sigurna da će nešto pojesti. a gospojica smaže svoje i onda stoji ispod i čeka. i naravno luđak se makne. zato moram stajati pored njega i hraniti ga iz ruke. on na rate jede. malo probrlja, pa prilegne, pa onda nakon sat dva se sjeti da bi opet malo probrljao i tako.

RC izaziva ovisnost. nije ništa bolja od whiskasa, ali bar moji ne žele to smeće (whiskas).
isto sam mu stavila u zdjelicu i kako imaju zdjelice na taci (to je sve u kompletu) i stoji malo dalje jer sam sad gdje su inače grickove stajale stavila fontanu, gospojica da ju ne vidim, ode kao da pije vodu i onda prekorači tu zdjelicu i krade rc. mislim stvarno. najbolja mi je, uzme jedan po jedna briket i pokušava ga što tiše sažvakati, kao da neću skužiti što radi

Quote:
firta kaže: Pogledaj post
Imam jedno malo bedasto pitanje
Mačak zbog gingivitisa dobiva RC oral sensitive hranu, s obzirom na tablicu koliko treba dobiti prema kilaži (3kg-50g dnevno) to je dopunska hrana koja se daje uz normalne obroke, jel? Npr. nakon glavnog obroka ujutro mu stavim da mu 'skine' ostatke hrane i tako navečer.

Jel se taj gingivitis može izliječiti do kraja ili bude on zapravo uvijek imal probleme s tim, samo ovisno o hrani i imunitetu u kojoj mjeri?
Pitam jer se on udomljuje pa sad uopće ne znam - da ne ispadne da oglašavam bolesnog mačka, a opet ako je to nešto s čim bude uvijek imal problema da to naglasim u oglasu, pojma nemam, nit imam iskustva s mačkama nit s gingivitisom, tako da je savjet dobrodošao..

pa 50 g je normalna dnevna količina, a ne dopuna. samo to mu je dovoljno za cijeli dan.
inače, ta hrana pomaže samo preventivno. ako mačak već ima upalu onda ga samo dodatno iritira i otežava oporavak. jer su ti briketi koliko se sjećam puno veći od normalnih i nekako tvrdi i baš ih mora hrskati (pa bi kao navodno trebali skidati plak i tako čistiti zube).
radije mu uzmi što sitniju hranu i orozyme gel te svako veče, nakon zadnjeg obroka, natopi komad gaze u neki oralni antiseptik i prebriši mu nježno zube i desne
ako je jako upaljeno možda bi trebao i antibiotik.

ako ga udomljuješ, definitivno ga treba pregledati veti dati ti neke savjete. ako nije cijepljen napraviti test na mačju leukemiju.

koliko je mačak star. možda samo mijenja zube, pa je zbog toga sve upaljeno.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 24.04.2014., 20:39   #2636
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
koliko je mačak star. možda samo mijenja zube, pa je zbog toga sve upaljeno.
sad ima 9,5-10mj. Jel bi po starosti moglo biti mijenjanje zuba?

Cijepljen je, prije nekih 1mj. i nakon cijepljenja mu je išla gledati zube i onda rekla za gingivitis.

Hvala za info. Ja sam mislila da je to dopunska hrana jer je tu 50g za cijeli dan, a konzerve su kao 250-300g dnevna količina za odraslu mačku pa mi nije bilo jasno. Kaj je to toliko jača hrana?
firta is offline  
Old 24.04.2014., 20:53   #2637
On je još mače. Moguće je da mijenja zubiće iako sam ja uvijek mislila da oni to obave tamo do 6 mjeseci.

Mački od 3-4 kg koja je unutra ne treba više od 50-tak grama suhe hrane (ovisi o kalorijskoj vrijednosti hrane ali to je nekako okvirno bez obzira što oni napišu). Mački od 4 kg ne treba više od 2-3 vrećice mokre dnevno (bez suhe).

Tvoj micek je mače pa raste pa oni više jedu i treba im češće davati, ali općenito te preporuke koliko bi trebali jesti što pišu na vrećicama hrane su pretjerane.

Ja mačka od 8 kg hranim ko da ima 4 kg i ne gubi mi na težini, dobije jednu konzervicu od 150-200 g (ovisi koja je hrana tj. kalorijska vrijednost) ili 2 vrećice. Po tabelama bi trebala davati duplo, a i na ovakvoj prehrani on jako sporo gubi na težini. Treba gledati mačku jel mršavi ili se deblja i korigirati. Jednom kad si naberu kile ko ovaj moj jako je teško skinuti, ja muku mučim već mjesecima.

Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
:l ol::l ol:
Slično se ponaša i moj Jurek :r ofl:.
Nakon kapanja ušiju optrči sve kutije sa pijeskom i u svakoj kopa i divlje ljuto izbacuje pijesak van :l ol:
Koju su to krelci. Valjda misle ako se popišaju da će prestati to što im smeta u ušima.

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
da ti nemaš moju bom kod sebe
dajem gricku mokru hranu na ormariću za cipele tako da sam sigurna da će nešto pojesti. a gospojica smaže svoje i onda stoji ispod i čeka. i naravno luđak se makne. zato moram stajati pored njega i hraniti ga iz ruke. on na rate jede. malo probrlja, pa prilegne, pa onda nakon sat dva se sjeti da bi opet malo probrljao i tako.

RC izaziva ovisnost. nije ništa bolja od whiskasa, ali bar moji ne žele to smeće (whiskas).
isto sam mu stavila u zdjelicu i kako imaju zdjelice na taci (to je sve u kompletu) i stoji malo dalje jer sam sad gdje su inače grickove stajale stavila fontanu, gospojica da ju ne vidim, ode kao da pije vodu i onda prekorači tu zdjelicu i krade rc. mislim stvarno. najbolja mi je, uzme jedan po jedna briket i pokušava ga što tiše sažvakati, kao da neću skužiti što radi
Ma ova moja nije žderonja, ja njoj mogu napuniti cijelu zdjelicu i danima ostaviti, ona točno ima dozu koju pojede (negdje oko 50 g suhe je prosjek). Debeli na drugu stranu ždere dok ima, čimse malo probavi on se nasadi na zdjelicu i jede i jede i jede. Zato sam ovoj kokoši stavila gore, ovaj bi to žderao kad se ona makne.

Ali za urinary hranom (nije samo rc u igri, moj jede od suhe hills i rc, a mokru dobiva i od hillsa i od purine, povremeno eukanubinu i jako rijetko rc jer imaju samo vrećice a to mi je skup spor) je luda, pogotovo za suhom. Ko usisavač je, moram glumiti policajca inače ga otjera i ždere.

I da, u rc definitivno stavljaju nešto, moji na njega odvaljuju više nego na druge hrane.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 24.04.2014., 21:56   #2638
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
On je još mače. Moguće je da mijenja zubiće iako sam ja uvijek mislila da oni to obave tamo do 6 mjeseci.

Mački od 3-4 kg koja je unutra ne treba više od 50-tak grama suhe hrane (ovisi o kalorijskoj vrijednosti hrane ali to je nekako okvirno bez obzira što oni napišu). Mački od 4 kg ne treba više od 2-3 vrećice mokre dnevno (bez suhe).

Tvoj micek je mače pa raste pa oni više jedu i treba im češće davati, ali općenito te preporuke koliko bi trebali jesti što pišu na vrećicama hrane su pretjerane.

Ja mačka od 8 kg hranim ko da ima 4 kg i ne gubi mi na težini, dobije jednu konzervicu od 150-200 g (ovisi koja je hrana tj. kalorijska vrijednost) ili 2 vrećice. Po tabelama bi trebala davati duplo, a i na ovakvoj prehrani on jako sporo gubi na težini. Treba gledati mačku jel mršavi ili se deblja i korigirati. Jednom kad si naberu kile ko ovaj moj jako je teško skinuti, ja muku mučim već mjesecima.
Tnx, to mi ništ nije bilo jasno, onda još on ima foru svaki put kad sam u kuhinji doći i gledati u mene pa ne znam jel gladan (opet) ili šta, pa mu dam malo i sve poklopa i tak Sad budem znala okvirno, jer sam mu ja izgleda davala previše
firta is offline  
Old 24.04.2014., 22:25   #2639
ako raste i aktivan je, tesko da mu je previse

ako se pocne debljati - reduciraj
ZgSash is offline  
Old 25.04.2014., 10:19   #2640
Curke, evo nas sa RTG-a.
Nakon tri tjedna antibiotika i dalje se vidi sjena na plućima. Tehničar mi je rekao da je najvjerojatnije prebolio upalu pluća, jer veterinar još uvijek nikaj ne čuje na plućima.
E, sad moje pitanje. Prošli put mi je veterinar pričao da je krajnji slučaj da ode pod anesteziju, stave tekućinu u pluća pa da to iskašlje i da to daju na analizu.
Ali meni ga je stvarno više žao mučiti. Jadničak bježi od nas od tolikih sirupa i tableta. Ne vidim razlog zašto bi išao na to, kad se ništa ne čuje niti se išta promijenilo od antibiotika...

Što vi kažete?
bubily:) is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.