Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2013., 21:18   #41
Quote:
c.sunny kaže: Pogledaj post
Da mogu birati živjela bi na Pantovčaku, s onom cijelom šumom ograđenom samo za mene
U gradu sam, blizu svemu a opet prirode imam. Eto to bi meni bilo idealno.
Mogu ti reć da se i meni sviđa.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 21:31   #42
Psima, zapravo, nije mnogo toga potrebno, što se tiče prostora. Bitno je da ima topao, miran dio za sebe. Dio za igru u dvorištu, što je najbolje. Ja nisam za držanje pasa u stanovima. Kad ih vidim slobodne u dvorištu, tada mi izgledaju najsretnije. U stanu samo spava i ide u šetnju 2 ili 3 puta na dan. To mi i nije nekakav život. Pogotovo što zna biti nemarnih vlasnika, ne izvode ih u šetnje. Pas postaje trom. Šetnje nisu dovoljne. Ali želja čovjeka je jako velika, bez obzira na prave potrebe psa. Na žalost.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 21:52   #43
idealan prostor za copor pasa imati
http://www.index.hr/images2/Todoricindexizzraka1.jpg
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 22:03   #44
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
idealan prostor za copor pasa imati
http://www.index.hr/images2/Todoricindexizzraka1.jpg
kad bi si barem to mogli priuštiti....
ovo je pravi san za pse
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 22:30   #45
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Psima, zapravo, nije mnogo toga potrebno, što se tiče prostora. Bitno je da ima topao, miran dio za sebe. Dio za igru u dvorištu, što je najbolje. Ja nisam za držanje pasa u stanovima. Kad ih vidim slobodne u dvorištu, tada mi izgledaju najsretnije. U stanu samo spava i ide u šetnju 2 ili 3 puta na dan. To mi i nije nekakav život. Pogotovo što zna biti nemarnih vlasnika, ne izvode ih u šetnje. Pas postaje trom. Šetnje nisu dovoljne. Ali želja čovjeka je jako velika, bez obzira na prave potrebe psa. Na žalost.
Ako ovo boldano nije život, kakav je tek život onima koji su na boksu ili lancu konstantno.. Mislim da bi se svi oni mijenjali za život u stanu s 2-3 šetnje dnevno i da bi im život bio super.

Ja imam kuću i dvorište koje nije potpuno ograđeno tako da moja nikad nije puštena sama vani. Dnevno smo u 2 ili 3 duže šetnje i par manjih što sa mnom što s ostalim ukućanima. A pošto ona ima puuuno energije mislim da bi njoj najviše odgovaralo da je puštena u dvorištu i da ima pristup u kuću kad god poželi i da ima jednu šetnju od barem 2 sata dnevno. Mislim da bi joj to bilo idealno.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 23:37   #46
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Nemam ja ništa protiv pasa niti vlasnika koji žive u stanovima nego ja mislim da je zdravije za psa na svježem zraku nego u zatvorenom prostoru.

Pas nema drugog izbora nego onako kako mu je vlasnik zacrtao da živi,jer nemože on prošetat ili trčati ako je zatvoren u stanu.

Moj pas to može i u tom je ta prednost a kod njih nedostatak,samo što neki misle da to i nije neki nedostatak.Kao što rekoh pas se mora prilagodit na sve jer mu nema druge.
Ma sve to stoji,ali cini mi se da smo pobrkali zabe i babe na ovoj temi
I covjeku je zdravije na zraku,a gdje nece biti zivotinji kojoj lutanje nije strano? Pa nisu propisi i pravila oko drzanja psa napravljena jer je nekome bilo dosadno. One ograde sto smo im postavili oko kuca imaju svoje funkciju...

Ali reci mi koliko nas zapravo moze psu priustiti zivot na selu,na imanju,na svjezem zraku?... Ti si imao srecu da ti je zivot tu gdje jeste. Mozda si se i rodio i odrastao tu,pa je to ono sto znas. A mogla te je sreca ne posluziti,pa da cijeli zivot budes osudjen na zivot u zagusljivom gradu,na asfaltu,u malom stancicu,i jos kao podstanar recimo. Sanjao bi ti i dalje o seoskoj idili,ali bi psa drzao tako kako mozes i vjeruj da ti ne bi bilo ni bolje ni gore...nego drugacije. Pa i psu.

Ja stvarno vise nisam sigurna o cemu se raspravljamo. Mislila sam u pocetku da si htio praviti paralelu izmedju psa koji zivi kao ''vanjski ljubimac'' sa psom kucnim ljubimcem,ali izgleda da nije tako.

Neki ce tako reci da je nedostatak kod tvog psa sto ne sjedi na kaucu s tobom dok ti gledas tv i ne ceskas mu tako satima stomak. A da li nedostatak? Ili samo drugaciji nacin zivljenja?
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 00:02   #47
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ako ovo boldano nije život, kakav je tek život onima koji su na boksu ili lancu konstantno.. Mislim da bi se svi oni mijenjali za život u stanu s 2-3 šetnje dnevno i da bi im život bio super.

Ja imam kuću i dvorište koje nije potpuno ograđeno tako da moja nikad nije puštena sama vani. Dnevno smo u 2 ili 3 duže šetnje i par manjih što sa mnom što s ostalim ukućanima. A pošto ona ima puuuno energije mislim da bi njoj najviše odgovaralo da je puštena u dvorištu i da ima pristup u kuću kad god poželi i da ima jednu šetnju od barem 2 sata dnevno. Mislim da bi joj to bilo idealno.
Ne, na lanac nisam mislila.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 04:58   #48
Da, i meni se čini da smo malo počeli vrludati oko teme

yopa, naravno da je dvorište super, ali nije sve crno-bijelo. U postu di sam ti napisala kakav joj je tempo sam tila reć da joj u takvoj situaciji dvorište ama baš ništa ne znači, ali joj znači njen krevet

Evo-sad smo bili 7 dana u dalmaciji. Nakon 3h trčanja po Marjanu pa 1h po plaži - došli smo u kuću. Misliš da je pogledala dvorište? Jok, nalila se vode i izvalila kraj peći i nije ne bilo do navečer.

Da sam je tada ostavila "na zraku" kako kažeš, vjerovatno bi ispalila.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:38   #49
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Ma sve to stoji,ali cini mi se da smo pobrkali zabe i babe na ovoj temi
Ja pričam o idealnom prostoru(mjestu) za život psa.

Dali je to kuća na selu a iza kuće livade i šuma
dali je to stan u velikom gradu na 5 katu
dali je to kuća sa dvorištem u manjem gradu ili predgrađu

Koliko vremena pas boravi u tom stanu ili kući?

Normalno da je psu ljepše na zraku u prirodi ali nisam rekao da sad svi moraju tako živjeti ali ja mislim da je to prirodnije okruženje za psa.

Pričam koji su nedostatci psa koji živi u stanu a vlasnik naravno radi 8 sati i onda taj pas provodi skoro cjeli dan u zatvorenom prostoru.

Znači ako je pas navečer u stanu od 22.oo sati a vlasnik ide rano na posao i nestigne u šetnju s njim ili se mora ustat jako rano ako ga želi porošetat.

Vraća se s posla oko 16.00sati i sad kad zdrojiš i oduzmeš da je taj pas 18sati u zatvorenom prostoru a da nije vidio ni sunca a ako ne iziđe još jedan sat onda ga neće ni vidjeti.

A da je u dvorištu onda ima neki izbor pa makar i bio sam.

Zadnje uređivanje yopa1 : 09.12.2013. at 11:45.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:44   #50
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Da, i meni se čini da smo malo počeli vrludati oko teme

yopa, naravno da je dvorište super, ali nije sve crno-bijelo. U postu di sam ti napisala kakav joj je tempo sam tila reć da joj u takvoj situaciji dvorište ama baš ništa ne znači, ali joj znači njen krevet

Evo-sad smo bili 7 dana u dalmaciji. Nakon 3h trčanja po Marjanu pa 1h po plaži - došli smo u kuću. Misliš da je pogledala dvorište? Jok, nalila se vode i izvalila kraj peći i nije ne bilo do navečer.

Da sam je tada ostavila "na zraku" kako kažeš, vjerovatno bi ispalila.
Koliko ljudi koji rade mogu voditi svog psa sa sobom a to znači kao što sam maloprije napisao da ostaju puno sati ležeći u stanu bez ikakvog izbora.Zato mislim da je dvorište veliki +

Zadnje uređivanje yopa1 : 09.12.2013. at 11:50.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:56   #51
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Koliko ljudi koji rade mogu voditi svog psa sa sobom a to znači kao što sam maloprije napisao da ostaju puno sati ležeći u stanu bez ikakvog izbora.Zato mislim da je dvorište veliki +
MA razumin ja tebe, al ako ćemo tom logikom - koliko ljudi može vodit pse sa sobom na posao - možemo onda reć - a koliko ima neudomljenih pasa kojima je sigurno bolje da su 9h dnevno sami u stanu na toplom i suhom nego u azilu ili na ulici.

Zato i velim da nije sve crno bijelo.

Osoba koja će se bavit psom na način da ga vodi u minimalno 3x dnevno u šetnju i zadovoljava pseće potrebe za trčanjem, osoba koja će psa povest sa sobom na bonus šetnju u grad ili na kavu ili u posjetu prijateljima - takvom psu dvorište ne znači previše jer ima dovoljno podržaja i novih stvari svakodnevno, i ostatak dana može spavat. A spavat će svaki pas bogami radije u toplom nego "na zraku".

Ako idemo logikom da je psu bolje sa dvorištem - ne vidim šta je tu specifično u odnosu na ljude ili mačke.

Pa i ljudima je zdravije da imaju dvorište, da su na svježem zraku i da uzgajaju organsko voće i povrće.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:47   #52
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Ako idemo logikom da je psu bolje sa dvorištem - ne vidim šta je tu specifično u odnosu na ljude ili mačke.

Pa i ljudima je zdravije da imaju dvorište, da su na svježem zraku i da uzgajaju organsko voće i povrće.
Eto ti si odgovorila pa ja nemoram.
Neće pas krepat zatvoren u stanu ako ima jest i pit ali pošto je naslov teme takav ja sam mislio što je idealnije,prirodnije,zdravije za psa.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:20   #53
Yopa1
Meni se cini da ni ti sam ne znas kaj oces od teme.
Naravno da je za psa prirodnije, zdravije i sta li vec da ima i dvoriste i koristi ga po zelji i bla bla.. Ali to ne znaci da je sve drugacije lose niti da bi svim psima ovo gore navedeno bilo idealno.
Kad sam imala svog prvog psa, biglicu, njene prve dvije godine zivota smo zivjele sa starcima u kuci sa velikim ogradjenim dvoristem, sa bazenom i toplom, velkom kucicom za nju. Ona je bila sa nama u kuci, ali kad je bilo lijepo vrijeme meni je palo na pamet da bi njoj sigurno bilo lijepse kad vec mora bit sama da bude sama na dvoristu nego zatvorena u kuci -e pa krivo! Ta nije htjela bit ni minute sama na dvoristu, tako da zapravo od tog dvorista nismo imali nikakve velke koristi osim kaj je po ljeti znala uletit u bazen.
Onda sam preselila u stan (kvart je jako lijep i pun livada, stan mi gleda na livadu jedno 400x150m ak ne i vise), ona je dobila svoju fotelju i bila je najsretnija kad je zime provodila spavajuci ispred peci
Tako da, ja mislim da ne postoji univerzalno idealno i da to jako ovisi od psa do psa
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 15:54   #54
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Yopa1
Meni se cini da ni ti sam ne znas kaj oces od teme.
Naravno da je za psa prirodnije, zdravije i sta li vec da ima i dvoriste i koristi ga po zelji i bla bla.. Ali to ne znaci da je sve drugacije lose niti da bi svim psima ovo gore navedeno bilo idealno.
Ja koda pričam kineski pa me nitko ne razumje.
Nekako mi se čini kad čitam od početka ovu temu da neki znaju a neki neznaju.
I ti si odgovoila da je dvorište prednost...
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 16:34   #55
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Eto ti si odgovorila pa ja nemoram.
Neće pas krepat zatvoren u stanu ako ima jest i pit ali pošto je naslov teme takav ja sam mislio što je idealnije,prirodnije,zdravije za psa.
To ovisi o psu i pasmini

Nekim pasminama je idelan krevet uz gazdine noge, nekima je sljeme samo za njih...

Nekima je to sjeverni pol, nekima afrička pustinja...

No, svima njima je zajednička jedna stvar, vole ljude i vole naše društvo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 16:53   #56
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Ja koda pričam kineski pa me nitko ne razumje.
Nekako mi se čini kad čitam od početka ovu temu da neki znaju a neki neznaju.
I ti si odgovoila da je dvorište prednost...
Naravno da je prednost, ali ne smatram da svim psima koji su u stanu nesto jako fali. Naravno da jednom malamutu nije najbolje bit u stanu po zimi dok se grije, ali kao sto rekoh -ovisi o psu i o pasmini, kako kaze atlantis, sta je za njega idealno.
Mojoj biglici je bilo puno lijepse u stanu nego u kuci, a sada, sa ova dva telca mislim da bi mi dvoriste bilo velika prednost, a s druge strane -nis im ne fali -vani su bar 3 sata dnevno pusteni, divljaju, uz to i secemo, cijelo popodne se doma igraju...ne mislim da im fali dvoriste (pogotovo jer ni jedan ni drugi nisu psi za van, bar ne po zimi), ali da bi meni bilo lakse -bilo bi
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 17:43   #57
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Naravno da je prednost, ali ne smatram da svim psima koji su u stanu nesto jako fali. Naravno da jednom malamutu nije najbolje bit u stanu po zimi dok se grije, ali kao sto rekoh -ovisi o psu i o pasmini, kako kaze atlantis, sta je za njega idealno.
Mojoj biglici je bilo puno lijepse u stanu nego u kuci, a sada, sa ova dva telca mislim da bi mi dvoriste bilo velika prednost, a s druge strane -nis im ne fali -vani su bar 3 sata dnevno pusteni, divljaju, uz to i secemo, cijelo popodne se doma igraju...ne mislim da im fali dvoriste (pogotovo jer ni jedan ni drugi nisu psi za van, bar ne po zimi), ali da bi meni bilo lakse -bilo bi
Pa ja o prednosti i nedostatcima pričam,a to dal im nešto fali;ne fali ako imaju toliko igre i šetnji ko tvoji psi.

Vlasnici koji imaju manjak slobodnog vremena a onda bi dvorište bilo savršeno mjesto za pse.

Moj nije malamut ali je stvoren za zimu i hladnoću.

To ti ja kažem za dvorište da je prednost ali ako imaš vremena za šetne i igre onda toliko nije ni bitno.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 17:54   #58
Znači, zaključimo da je dvorište plus za vlasnika, a za psa manje više
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:49   #59
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Znači, zaključimo da je dvorište plus za vlasnika, a za psa manje više
Ma za psa je to plus!Ako mu vlasnik radi do 4,5 popodne onda taj pas bude ljepo u dvorištu na zraku,naravno ako vlasnik to želi i ako ima dvorište.
Edit:
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
A spavat će svaki pas bogami radije u toplom nego "na zraku".
samo kratko da odgovorim da nisi u pravu.Zdravije je da moj pas udiše svježi zrak nego ovaj ustajali od radijatora a hladno mu nije sigurno,ima svoju kućicu.

Zadnje uređivanje yopa1 : 09.12.2013. at 18:57.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 19:22   #60
E pa yopa, kako ti znaš kakav ja zrak imam doma kod mene je uvik bar malo otvoreno, bez obzira na temperaturu vani.

Vidiš, ja sam uvjerena da je pas najsretniji kad spava kod ljudi (ne mislim na krevet nego na prostor), a ne sam pa makar vani imao zrak sa listićima zlata od kojeg ljudi postaju jednorozi i od kojeg udovi ponovo rastu. Osim ako imaš više pasa pa si rade društvo.

Pas je biće čopora. Biti sam nikako nije bolje pa makar i na "zraku".

Mada, jednog dana ću imat veeeliko dvorište, ali pas će i dalje biti sa mnom unutra
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.