Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 23:51   #401
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
nemam iskustva s predoziranjem vitaminima kod pasa ali imam kod ljudi - nije kobno bilo ali nije bilo ni dobro, osoba je bila dosta lose s tim da nije popila toliku kolicinu vitamina ali je pila vise od preporucenog kontinuirano
Evo da se javim, dobro smo na njegovu kilazu nije preopasno, probava uredna, i evo izdivljo se u šetnji i sad ce valjda spavat hvala svima na savjetima
__________________
Izgled vara, nije važan cilj nego put..
wonchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:55   #402
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
nemam iskustva s predoziranjem vitaminima kod pasa ali imam kod ljudi - nije kobno bilo ali nije bilo ni dobro, osoba je bila dosta lose s tim da nije popila toliku kolicinu vitamina ali je pila vise od preporucenog kontinuirano
jednostavno mu daj ugljen dok jos to moze ispovracati ili stabilizirati u zelucu

Ugljen apsorbira vitamine, jede ih.
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 00:31   #403
Kako pomoc kujici kojoj su se nakon tjeranja upalile cicke?
Djeluje ko da bi mogo prec u laznu trudnocu. Podrucje oko bradavica joj je malo plavo, a zljezde na zadnje dvije cicke dosta povecane. Nejde mlijeko ni nista; krvarit je prestala prije kojih tjedan dana a prije par dana su je psi prestali mirisat.
Kaj da radim???
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 00:40   #404
oblozi od peršina i općenito za lažnu: puuuno šetnje i maknut igračke
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 01:30   #405
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
oblozi od peršina i općenito za lažnu: puuuno šetnje i maknut igračke
Persina? Kak? Skuhat pa u toj vodi namakat ili?
Na to bi trebali ic hladni oblozi?
Pricamo o pticarki tako da je uvijek aktivna Igracke inace uopce ne dozivljava doma, al mogu ih maknut.
Daj mi jos reci kako da prepoznam jel ide na gore ili bolje (ok, osim ocitog tipa mlijeko iz cica)? Jel od ovakve upale nuzno ide lazna trudnoca ili ju ipak mozemo sprijeciti?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 09:08   #406
luciferka mozda najbolje otici do veta, postoje tablete za sprecavanje laktacije. kod zena se stavlja list kupusa, moguce da je primjenjivo i na pse, sirovi, hladni. ni slucajno istiskivati jer to samo pospjesuje laktaciju
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 11:17   #407
Ma nemam kaj kod veta jer nema laznu trudnocu, nejde joj mlijeko ni nista. Samo su joj se upalile pa gledam kako sprijecit da ne ode u jos jacu upalu i u laznu; ako ode na gore naravno da cu do veta.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 14:13   #408
Quote:
dostojevska kaže: Pogledaj post
kako mu dajes čaj? moja ima istih problema. zavrsili smo s antibioticima no iscjedak je i dalje prisutan. Ne znam da li je sad u procesu uklanjanje bakterije s antibioticima koji djeluju jos nakon sto se popije cijela tura?!
Ja svome dajem na špricu. Čopim ga da mi ne može zbrisati i na špricu polako dajem. Ne trga mi se previše, nekad mi se čak čini da mu i paše jer se povremeno uopće ne buni. Usput zna da ide poslastica nakon čaja pa bude i zbog toga dobar.

Mačka mi je već malo već problem jer ta je divljak kad ne želi da joj se nešto radi. Evo primjer, ja sam njoj nedavno pokušavala 5 minuta vidjeti kakve su joj uši unutra i odustala jer mi nije dala. Spusti uši, otresla glavom, hoće me čopiti za ruku, reži, mijauče... Opet uspjela sam i njoj uvaliti kad sam trebala, jest da je pol ispljuvala ali je i pola popila.

Probaj, nemaš šta izgubiti. Jel ti maca na urinary hrani?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 14:52   #409
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja svome dajem na špricu. Čopim ga da mi ne može zbrisati i na špricu polako dajem. Ne trga mi se previše, nekad mi se čak čini da mu i paše jer se povremeno uopće ne buni. Usput zna da ide poslastica nakon čaja pa bude i zbog toga dobar.

Mačka mi je već malo već problem jer ta je divljak kad ne želi da joj se nešto radi. Evo primjer, ja sam njoj nedavno pokušavala 5 minuta vidjeti kakve su joj uši unutra i odustala jer mi nije dala. Spusti uši, otresla glavom, hoće me čopiti za ruku, reži, mijauče... Opet uspjela sam i njoj uvaliti kad sam trebala, jest da je pol ispljuvala ali je i pola popila.

Probaj, nemaš šta izgubiti. Jel ti maca na urinary hrani?
Vet je rekla da nije potreban urinary jer nema kamenaca. Dijagnoza je bila cistitis.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 15:46   #410
[Luciferka...;49660252]Ma nemam kaj kod veta joj se upalile pa gledam kako sprijecit da ne ode u jos jacu upalu i u laznu; ako ode na gore naravno da cu do veta.[/QUOTE]

Odi u veterinarsku apoteku i kupi emulziju per mammas. To je za domace zivotinje, vimena koza i krava, ali se koristi i na psima. Moja kuja je imala upalu sisa i ta emulzija je rijesila problem za par dana. List kupusa i persina je super, ako imas psa koji ce mirno s tim lezati. Emulzija kosta oko 80kn, Tako nesto. I super je.
lazna trudnoca se dogadja mjesec dva nakon tjeranjaa, tak da ti je ovo samo upala sisa. To moze biti dosta opasno.

Evo pogledaj http://www.siki-vet.hr/hrvatski/kata...l---250-ml/109
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 20:07   #411
Quote:
dostojevska kaže: Pogledaj post
kako mu dajes čaj? moja ima istih problema. zavrsili smo s antibioticima no iscjedak je i dalje prisutan. Ne znam da li je sad u procesu uklanjanje bakterije s antibioticima koji djeluju jos nakon sto se popije cijela tura?!
kao što je leeloo rekla, na špricu. možeš pomiješati i s mokrom hranom ako će ti pojesti tako .

Quote:
dostojevska kaže: Pogledaj post
Vet je rekla da nije potreban urinary jer nema kamenaca. Dijagnoza je bila cistitis.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
možda ne bi bilo loše da ipak staviš na urinary koji tjedan. piše na rc urinary da je za otapanje kamenaca i kod problema sa urinarnim traktom. ili natapaj čajem od brusnice par tjedana da se mjehur dobro ispere. i ne znam jesu ti preporučili, daj joj malo jogurta svaki dan da joj se oporavi zdrava crijevna flora.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 20:10   #412
Dajem joj probiotik pastu

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:09   #413
ajde mi pomozite..
pas se umara i kenjkav je, iscrpljen, samo spava, vuče se dok hoda, legne nasred puta, to traje 4 dana, nikakve promjene se nisu desile.
opći pregled je dobar, temperatura normalna, nema piro, krvna slika upućuje na blagu dehidraciju (vrlo blago povišeni hematokrit, mcv, hemoglobin i crvene krvne stanice), sve ostalo normalno

kako pas koji normalno jede i pije može biti dehidriran? kužim da pas može biti kenjkav i umoran jedan dan, međutim radi se o živahnom i aktivnom psu, generalno dobrog zdravlja, koji je sad kao krpa i vidi se da to nije samo običan umor
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:19   #414
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ma nemam kaj kod veta joj se upalile pa gledam kako sprijecit da ne ode u jos jacu upalu i u laznu; ako ode na gore naravno da cu do veta.
Odi u veterinarsku apoteku i kupi emulziju per mammas. To je za domace zivotinje, vimena koza i krava, ali se koristi i na psima. Moja kuja je imala upalu sisa i ta emulzija je rijesila problem za par dana. List kupusa i persina je super, ako imas psa koji ce mirno s tim lezati. Emulzija kosta oko 80kn, Tako nesto. I super je.
lazna trudnoca se dogadja mjesec dva nakon tjeranjaa, tak da ti je ovo samo upala sisa. To moze biti dosta opasno.

Evo pogledaj http://www.siki-vet.hr/hrvatski/kata...l---250-ml/109
Hvalaaaa!!!
Kupila, namazala, skoro se ugusila
To si mazala svaki dan 2x kak pise ili cesce? Kaj si jos radila kad ti je imala pesica upalu?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:24   #415
smrdit će ti sve u kući

pa mislim da sam mazala i češće, negdje 3 puta, ali taj treći put bi stavila manje.. to mi je otkrio jedan veterinar koji uglavnom liječi stoku i ponekog psa

ako je jako upaljeno, možda da prvih dan-dva staviš 3 puta i onda dalje dva

ja sam stavljala oblog od hladne vode iz pipe i tako držala pomalo pa poslije njega mazala s tom emulzijom
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:28   #416
Ako pas 35 dana pije antibiotike dal ga se treba čistiti od parazita? ...glupo pitanje..i pretpostavljam koji je odg. al ako može ipak mišljenje..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:39   #417
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post


možda ne bi bilo loše da ipak staviš na urinary koji tjedan. piše na rc urinary da je za otapanje kamenaca i kod problema sa urinarnim traktom. ili natapaj čajem od brusnice par tjedana da se mjehur dobro ispere. i ne znam jesu ti preporučili, daj joj malo jogurta svaki dan da joj se oporavi zdrava crijevna flora.
Quote:
dostojevska kaže: Pogledaj post
Dajem joj probiotik pastu

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Ja se slažem sa Hellie, ja bi macu stavila na urinary neko vrijeme. Urinary hrana nije samo za kamence, vidi: http://www.hillsproducts.com/General...ne/chicken/bag, daje se kod različitih problema sa urinarnim traktom uključujući i cistitise.

Izbacili su još jednu vrstu koja je više za cistitise: http://www.hillsproducts.com/General...ss/chicken/bag, ali ja to nisam još vidjela kod nas za kupiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:41   #418
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Ako pas 35 dana pije antibiotike dal ga se treba čistiti od parazita? ...glupo pitanje..i pretpostavljam koji je odg. al ako može ipak mišljenje..
zašto je pio 35 dana antibiotike? i koje?

oni ne djeluju na parazite tako da treba, ali daj jetri vremena da se oporavi, 35 dana je jako puno
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 00:08   #419
Nisam sigurna dal postavljam pitanje na pravo mjesto ali možda imate neki savjet.
Imam retriverku, 10 godina stara. U zadnjih godinu dana je počela teško hodati, prvenstveno na zadnje noge. Prošli smo pretrage i veterinare i svi kažu da je to starost i da ništa ne možemo. Ali opet, nije baš tolko stara
Teško se diže, ne može dugo hodat, nekad zna onak "propast", kao da padne.
Je li netko imao sličnih iskustva? Kako da joj pomognem? Olakšam? nešto?
BoomDoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 00:23   #420
meni su za starog psa preporucili VMP tablete (vitamini) i caniviton prah, pretpostavljali su da je problem u kraljeznici a caniviton je navodno super za kosti i kukove zbog kojih najcesce prvo padne zadnji dio

edit: nije mu pomoglo jer je imao mozdane koje nismo prepoznali tako da je terapija bila promasena
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.