Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 00:24   #1
Vajmarski ptičar (Weimaraner)

Puno pasmina ima svoju temu pa vjerujem da je vrijeme da i vajmarci dobe svoju

Link na standard:
http://www.weim.net/twn/Standards/fci-standard.htm

Sve sto cu dalje napisati je moje iskustvo sa pasminom!
Idealan pas za aktivne ljude sa dovoljno vremena i dobre volje
Strasno su privrzeni i vole blizinu ljudi, dok su sa druge strane jako nepovjerljivi prema nepoznatim ljudima. Za razliku od nekih lovackih pasa, iako ovi psi imaju tipican pticaraki karakter, lako se 'dresiraju' i dosta su poslusni. Takodjer su vrlo stabilni i premda imaju jako puno energije dosta su smireni. Za primjer; moja pticarka je vec sa 6mj pocela bacat na pod druge pse kad se prevec uzbude da se malo smire
Dosta su plasljivi (stekla sam dojam da je vecina pticara takva) ali kako odrastaju su i dosta razumni -kad ih nesto preplasi razumno tome pristupe; posnjofaju, pregledaju, pa onda procjene jel se treba bojat ili ipak ne.
Svi vajmari koje sam do sad upoznala se super slazu sa svim psima i bez problema ih se da naucit na suzivot sa drugim, manjim zivotinjama. Od moje pticarke tata zivi sa tvorem od svoje 2. godine, znaci nisu od malena zajedno.
To nikako nije pas za setnju po kvartu! Imaju puno energije i ako se ista ne usmjeri dobro mogu postat destruktivni i skloni sranjima. Isto tako ih 5km trcanja nece umorit. Iziskuju puno i fizicke, a i mentalne stimulacije.
Zapravo je jako ocito da su to u osnovi radni psi; svako malo im treba neki novi izazov inace im postane dosadno, a to isto moze zavrsit lose
Skoro sam zaboravila napisat da uz dobru narav ide i dobar, vecini neobican, izgled

To je to za sada
Ako netko ima iskustva ili misljenje o pasmini bilo bi lijepo da to podjeli sa nama
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 10:25   #2
Prilažem fotografiju ovog prekrasnog psa

__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:03   #3
preskrasni su i imaju divnu boju
a stencici su nesto najdivnije
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:24   #4
Prilazem i ja nekoliko slikica
Sve slike su moje iz jednostavnog razloga; svi znaju guglat pa je bezveze da stavljam slike s neta
Klik za vece slike







U slucaju da nekog zanima, na prvoj slici je stene staro 1.5mj, na drugoj je stene staro 3-3.5mj, a na zadnjoj slici je pas star 9mj.
Inace se ne smiju staviti vise od 2 vlastite slike, ali je moderatorica bila tako dobra da mi to dozvoli kako bi se vidlo kako izgleda odrastanje vajmarca

Pas na slikama je srebrno-sivi.
Po fci standardu vajmarci dolaze u 3 razlicite boje: srebrno-sivoj, misje-sivoj i srnecoj, te u kombinaciji tih triju boja. Psi su jednobojni uz dopustenu bijelu flekicu na prsima.
Takodjer postoji i dugodlaka varijanta koje, koliko ja znam, kod nas nema.

Zadnje uređivanje ...Luciferka... : 02.04.2014. at 15:16.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 20:08   #5
Oči i dlaka su im famozni
srećom imam prilike često vidjeti 4 predivna primjerka na savskom nasipu

jednog kada sam vidjela ostala sam
moj GSP je visok 65cm, a ovaj je za glavu višlji od mojeg, pas je predivan, krupan, mišićav i to je najveći od svih koje sam do sada vidjela, ovako gledajući ziher sam da premašuje svoj standard od max 70cm visine

presijavanje dlake na suncu tog psa se mora vidjeti uživo da se dočara njegova ljepota izgleda
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:06   #6
Kaj je GSP?

Moja je isto dosta visoka. Kad stoji normalno u grebenu ima 68-69cm, ali kad se narihta u izlozbenu pozu, malo potunka onda je taman na gornjoj granici za zenku

Htjedoh jos napisat da stenci imaju modro plave, prekrasneeeee, oci, ali im se boja dosta brzo (na veliku zalost) mijenja. Ko odrasli imaju svijetlo zute/jantarne/sive/zelenkaste oci
Moja ima svijetlo zelenkaste sa modro plavim rubom. Na suncu znaju izgledat fakat cudno; nekoliko ljudi me pitalo 'a kako to da pas ima bijele oci??'

Ako nekoga slucajno zanima, dlaka im je jako zahvalna -nema se kaj cesljat, imaju jako malo poddlake (to ovisi o nacinu zivota; od moje prasice mama ima nesto poddlake jer je puno na dvoristu, dok moja koja zivi u stanu nema opce poddlaku), jakooo maloo se linjaju, jedva primjetno i nemaju onaj tipicni pseci miris
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:27   #7
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Kaj je GSP?

Moja je isto dosta visoka. Kad stoji normalno u grebenu ima 68-69cm, ali kad se narihta u izlozbenu pozu, malo potunka onda je taman na gornjoj granici za zenku

Htjedoh jos napisat da stenci imaju modro plave, prekrasneeeee, oci, ali im se boja dosta brzo (na veliku zalost) mijenja. Ko odrasli imaju svijetlo zute/jantarne/sive/zelenkaste oci
Moja ima svijetlo zelenkaste sa modro plavim rubom. Na suncu znaju izgledat fakat cudno; nekoliko ljudi me pitalo 'a kako to da pas ima bijele oci??'

Ako nekoga slucajno zanima, dlaka im je jako zahvalna -nema se kaj cesljat, imaju jako malo poddlake (to ovisi o nacinu zivota; od moje prasice mama ima nesto poddlake jer je puno na dvoristu, dok moja koja zivi u stanu nema opce poddlaku), jakooo maloo se linjaju, jedva primjetno i nemaju onaj tipicni pseci miris
German Shorthaired Pointer ja koristim tu kraticu, trebala bi možda hrv ipak NjPK

Ovo za oči mogu misliti, kad sam imala kod sebe štene mix belgijanca koji je imao jedno plavo oko, svi su me pitali 'jel on dobro vidi?' i 'šta mu je to?' Da, on dobro vidi i to mu je plavo oko
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:44   #8
Znam da sam na slikama vidla da imas njemcke kr.pticare, al me zbunila kratica

Bilo bi genijalno da im oci ostanu tako plave. Na prvoj slici koju sam stavila (kad se klikne) se vidi kak stenci imaju modreee oci, a na drugoj se vidi da stene vec sa 3mj nema vise plave oci.

Inace, svi znaju Scooby doo-a; iako je on doga, dosta zorno prikazuje karakter pticara bas su pravi skubaci
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:42   #9
Preblasavi su
I imaju energije za izvoz.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:44   #10
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Dosta su plasljivi (stekla sam dojam da je vecina pticara takva)
Ovo je živa istina. Vajmar od poznanika redovno bue najuren od nekog malog psa
A od susjeda njemački oštrodlaki ptičar se boji mačaka
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:59   #11
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Ovo je živa istina. Vajmar od poznanika redovno bue najuren od nekog malog psa
A od susjeda njemački oštrodlaki ptičar se boji mačaka
I moja bjezi kad pas zalaje makar imo 2kile skupa sa metalnom ogrlicom

Ne znam kak se to dogodilo ali mojoj vise pase hladno vrijeme i ima puno vise energije po zimi nego po ovakvom vremenu.
Danas smo napravile svega 5km na bajku (oko 3-4 popodne, bilo je dost vruce) i pustim ju jos na livadi ak si hoce malo posnjofat i obavit kaj a ono carica legne sa sve 4 u zraku i nejde nigdje

Kaj se tice energije, imaju je jako puno, ali daleko od toga da ih nije moguce umorit. Ja sam, kad sam ju uzimala, ocekivala vise energije (ok, uzela sam najvecu i najmirniju kujicu iz legla pa je mozda i to faktor).
U svakom slucaju idealan pas za ljude koji vole bit vani i voljni su se bavit sa psom.
E, da, zaboravih napisat da vole vodu. Imaju i plivace kozice.
Definitivno su jedni od najsvestranijih lovackih pasa
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:40   #12
Evo još jedne kojoj je ovo divan pas uz jedan ALI koji ide na vašu fascinaciju spram boje očiju dok su štenad. Nikako, ali nikako nikako nikako x 1000 puta ne volim vidjeti na životinji svjetle/prozirne oči. Poradi toga me polarci ne oduševljavaju.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:53   #13
Kutna
Ne znam kaj su tebi tocno svijetle i prozirne oci ali mala mala stenad ima bas jako modre plave oci (vidi prvu sliku, kad su jos mladji boja je jos intenzivnija, nikako nisu prozirne). U jednom periodu, barem je tako sa kojom bilo, su im oci jako svijetle pa stvarno na suncu mogu izgledat jako svijetlo (vidi 2. sliku), ali sad sa malo vise od godine dana joj nisu vise tako svijetle oci -zelene su, prosarane sa nekom bojom jantara i sa modro plavim rubom (to se fakat neda opisat ). Mama joj ima tamne jantarne oci pa vec izgledaju skoro ko ljesnjak smedje

Sweet
Vec sam pisala na nekoliko mjesta da je vajmar
A i tu sam trazila savjete oko izbora pasmine i misljenja o vajmarima kad sam bila skoro sigurna da je to pas za mene (pa me teta u kutu probala odgovorit od toga )
Na zalost nista od skorog druzenja jer se prasica protjerala pa sad imamo muke po gacama i tako to
Nebi valjda pitao jel to ridgeback?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 14:14   #14
Hhh
Ja imam izrazito tamne smedje oci, tako da se ne vrijedjam

Meni su te plave oci kod stenaca genijalne. Ak nisi nikad uzivo vidla tak malo stene, a nekak mislim da nisi, vjerujem da bi se rastopila kad te pogleda tim okicama

Sweet,
Jos ok ridgeback, mene najcesce pitaju jel to dogaa (ono, wtf??); valjda sam ja tak mala da pticar uz mene zgleda ko doga
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 14:25   #15
Tak malo štene vajmarca nisam vidla u živo ali sam imala prilike gledati tek rođene pseće bebe i mace; i baš su mi ljakac te oči kroz koje vidiš u glavu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 15:03   #16
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Tak malo štene vajmarca nisam vidla u živo ali sam imala prilike gledati tek rođene pseće bebe i mace; i baš su mi ljakac te oči kroz koje vidiš u glavu.
Ove nisu takve; bas su posebne, nemrem to objasnit. Uzasno je intenzivna ta plava boja i nisu tako 'staklaste' kod stenaca starosti do 1-1.5mj
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 15:36   #17
Off i chat je preseljen na Chat.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 21:28   #18
prekrasna pasmina!
u našu šumicu dolaze dva vajmarca, različitih vlasnika. mužjak u najboljim godinama i mlada plaha ženkica.
zadnji put kad smo sreli kujicu, poigrala se s mojom. kratko. pika je pala u bed jer je vajmarka prvi pas kojeg je srela da je brži od nje.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 21:40   #19
U Zagrebu ili?
Cini mi se da ih zadnjih par godina cak i ima, barem po zagrebu. Znam za jednog kojeg zenska sece po centru i oko dzamije, jednog s kojim zenska trci po nasipu, jedan dolazi u park na pesci i jedan kojeg secu po ravnicama i maksimiru.
A da su brzi, stvarno jesu
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 21:43   #20
predivna pasmina, imat cu je jednog dana

luciferka di su slike tvoje, link
__________________
JRT.
Kiiia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.