Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 22:52   #41
Pozdrav! ja namjeravam kupit peć na drva,ali sve koje su mi se svidjele imaju odvod dima postavljen okomito,tj.gore.a ja imam doma rupu za cijev dolje,pa me zanima dal se to može svejedno naštimati,bez obzira što je odvod gore?molim odg.hvala
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:14   #42
može minimalno s jednim koljenom
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:36   #43
najbolja peć...omejr uloženog i dobivenog...definitivno PLAMEN UPLAND..odlična peć...a grijeeee ))
matej_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 15:08   #44
A što se tiče cijene peći, čujem da kažu da je previše dati 8.000kn za peć,al opet nebi htjela neku najjeftiniju pa da mi negrije ili nešto,jer imam veliku površinu za grijati?ja mislim da je za novu peć potrebo najmanje 3.000kn. dali neko ima peć od 8.000, i kakva su iskustva?hvala
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:14   #45
POzdrav! ja isto prvi put kupujem peć na drva,za svoje kućanstvo,dnevna i blagovaona su mi spojene tako da imam veliku površinu za grijati.. za color emajl neznam,nisam niti čula,ugl.ja sam našla u baumaxu jako ljepe peći,u rasponu od 1.500-8.000kn:-) ova za 8.000kn je prekrasna,estetski me oduševila,ali nezz još da li ću je kupit.dvoumim se između nje i jedne za 3.000kn.i sve imaju odvod dima postavljen gore,pa neznam dali ću moći to uštimati kod sebe..
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 15:37   #46
Quote:
TheZabica88 kaže: Pogledaj post
"kupljena je u donjem miholjcu u limexu.
cijena joj je u prodaji u ostalim trgovinama oko 4 000 kn ali mislim da je direkt u tvornici dosta jeftinija. pa eto to je u Slavoniji."
ja sam baš iz okolice donjeg miholjca,ali kolko čujem većina ljudi ovdje ima loša iskustva s limexovim pećima neznači da i jesu sve loše..
i ja sam čula za loša iskustva sa ovim jeftinijim njihovim kaminima tipa fuego.... navodno nisu dobro zabrtvljeni na spojevima...
ali evo moj rođak se već 4 godinu grije na kamin sličan ovom koji sam spomenula , krakatau, ne znam točno koji je model njegova ,samo znam da je bila oko 6000 kn i nema nikakvih zamjerki. dapače on mi je i preporučio krakatau jer on radi na tim pećima u limexu.

ja se ne žalim.
grijemo 80-ak m2 prostora(dnevni boravak, kuhinja, hodnik-odvojen samo otvorom za vrata, i dječju sobu) s krakatau i unutra je pakao od vručine. kroz kupaonu nam prolazi dimovodna cijev do dimnjaka i u kupatilu je pakao od vručine.

i još jedna bitna stavka mi je što je staklo na vratima veliko i užitak je gledati kako unutra gore cjepanice a staklo se ne prlja kao na recimo amity pećima. ako se i zatamni, naložiš malo jaču vatru i ono se samo očisti.

edit:
i kod mene je manji prostor gdje mi stoji amin pa je bilo nezgodno sa otvorom za cijev na gornjoj strani, ali smo kupili ''koljeno'' koje ima tri ''zgloba'' tako da možeš pomoću njega ukositi cijev kako ti paše da dobiješ na prostoru.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:49   #47
Ja bih kupila kaminsku peć u baumaxu,za 8.000kn,estetski je stvarno bez zamjerki,ali neznam možda je to prevelika cifra za jednu peć?što mislite?
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 22:27   #48
Bok ekipa...

Ma planiramo kupiti neku peć na drva pa razmisljamo o svemu. Htjeli bi pec koja dugo drzi toplinu, i kod koje mogu stavit drva po noci a da ujutro oko 8-9 jos ima zara za nalozit. Radim nocnu i slicno. Imam staru alfu, ali ta pec guta drva ko luda, prestara je...a potrosim i do 2 kosare drva na dan..ma uzas...

Ajde dajte mi neki savjet...Grijem cijelu kucu od 70ak kvadrata, pec je u hodniku...Pa ako moze sta je bolje, koji proizvodjač i slicno...do cijene negdje 3000-4000...Hvala puno
Fatherly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 22:57   #49
Quote:
Fatherly kaže: Pogledaj post
... planiramo kupiti neku peć na drva pa razmisljamo o svemu. Htjeli bi pec koja dugo drzi toplinu, i kod koje mogu stavit drva po noci a da ujutro oko 8-9 jos ima zara za nalozit....
Quote:
matej_20 kaže: Pogledaj post
najbolja peć...omjer uloženog i dobivenog...definitivno PLAMEN UPLAND..odlična peć...a grijeeee ))
Moj glas ide isto za Upland.
oko 1700 kn. za cash
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:42   #50
ma nekako mi je ta mala, i nema staklo da se vatra vidi...ja bi malo veću sa staklom. A čitao sam da je ovaj sivi lijev, brzo zagrije ali en drzi dugo, a meni bi trebalo da drzi duze...
Fatherly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:51   #51
Quote:
Fatherly kaže: Pogledaj post
ma nekako mi je ta mala, i nema staklo da se vatra vidi...ja bi malo veću sa staklom. A čitao sam da je ovaj sivi lijev, brzo zagrije ali en drzi dugo, a meni bi trebalo da drzi duze...
Ne drži dugo? Pa drži skoro najduže od svih Plamenovih kamina!
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 00:09   #52
Evo, tu si možeš pogledati i sam
kamini

peći
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 08:26   #53
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Ne drži dugo? Pa drži skoro najduže od svih Plamenovih kamina!
A gle, ne znam ja zato pitam...Receno mi je da one oblozene samotom duze drze, ali se i trose vremenom, a meni triba da dugo drzi i da grijeee...Da otprilike stavim svako 4-5 sati 2 drva i to je to, a ne ko sad 4-5 Ok onda da se bacim na te plamenove ili?

I koja bi bila za moj prostor, bez uvrede ali ta tvoja mi malo neugledna, ne pase mi u prostor...vizualno...NEka mi pase sa ostakljenim vratima i slicno...Kakva je ova glass amity, to mi nekako najonako...nije extra skupa ali opet cini mi se da bi grijala dosta...Ne znam...ima toliko toga a ne zeliom se zaje....

E da i koji prostor ti s tim grijes i koliko ti drzi od lozenja do lozenja? Hvala

Zadnje uređivanje Fatherly : 14.11.2011. at 08:34.
Fatherly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 10:37   #54
Bok
Ja sam kupio NORDICA DORELLA L8 LIBERTY PERGAMENA, ima gusnato kućište i grije prizemnicu od 70m2, (spavaone su na galeriji). Prije sam imao Plamen MAESTRAl ali ovo je nusporedivo bolja peć, puno veća iskoristivost, a obložena je sa kaljama pa dugo drži toplinu.

http://www.robot.hr/grijanje-hlađenj...pergamena.html
krun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 12:06   #55
Quote:
Fatherly kaže: Pogledaj post
ma nekako mi je ta mala, i nema staklo da se vatra vidi...ja bi malo veću sa staklom. A čitao sam da je ovaj sivi lijev, brzo zagrije ali en drzi dugo, a meni bi trebalo da drzi duze...
Imaš sada kamin TRENK, skoro isti ko Upand, ali ima staklo na vratima
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 12:11   #56
Quote:
krun kaže: Pogledaj post
Bok
Ja sam kupio NORDICA DORELLA L8 LIBERTY PERGAMENA, ima gusnato kućište i grije prizemnicu od 70m2, (spavaone su na galeriji). Prije sam imao Plamen MAESTRAl ali ovo je nusporedivo bolja peć, puno veća iskoristivost, a obložena je sa kaljama pa dugo drži toplinu.

http://www.robot.hr/grijanje-hlađenj...pergamena.html
U odnosu na Maestral, dali ti u Nordici drva brže ili sporije izgaraju? i kakav je osjećaj u prostoru oko ove peći?


edit, jčer sam bio na Hreliću, kod jedng majtora koj radi kotliće za kotlovinu sam vidio i ručno rađene peći, od lima 3mm debljine, cijena 800kn za okruglu, 1100kn za "kockastu" i oko 1200kn za okruglu peć na piljevinu.
pa kome treba najjeftoinija peć, za vikendicu, radionu i slično, pravac Hrelić, bolje nego da kupujemo kineziće.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:59   #57
Quote:
Fatherly kaže: Pogledaj post
Bok ekipa...

Ma planiramo kupiti neku peć na drva pa razmisljamo o svemu. Htjeli bi pec koja dugo drzi toplinu, i kod koje mogu stavit drva po noci a da ujutro oko 8-9 jos ima zara za nalozit. Radim nocnu i slicno. Imam staru alfu, ali ta pec guta drva ko luda, prestara je...a potrosim i do 2 kosare drva na dan..ma uzas...

Ajde dajte mi neki savjet...Grijem cijelu kucu od 70ak kvadrata, pec je u hodniku...Pa ako moze sta je bolje, koji proizvodjač i slicno...do cijene negdje 3000-4000...Hvala puno
Plamen
Amity
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:26   #58
Quote:
Fatherly kaže: Pogledaj post
A gle, ne znam ja zato pitam...Receno mi je da one oblozene samotom duze drze, ali se i trose vremenom, a meni triba da dugo drzi i da grijeee...Da otprilike stavim svako 4-5 sati 2 drva i to je to, a ne ko sad 4-5 Ok onda da se bacim na te plamenove ili?

I koja bi bila za moj prostor, bez uvrede ali ta tvoja mi malo neugledna, ne pase mi u prostor...vizualno...NEka mi pase sa ostakljenim vratima i slicno...Kakva je ova glass amity, to mi nekako najonako...nije extra skupa ali opet cini mi se da bi grijala dosta...Ne znam...ima toliko toga a ne zeliom se zaje....

E da i koji prostor ti s tim grijes i koliko ti drzi od lozenja do lozenja? Hvala
Ja sam je sebi uzeo prije mjesec dana,šta to grijeeee to je nenormalno,oko 70 m2.

Nakrcam je u oko 10 sati u jutro u 6 samo ubacim drvo i piči dalje.
Jednom sam je upalio i više se ne gasi ,pepel čistim jednom tjedno.

U Peveca ti je akcija trajala dosta dugo,možda još traje 2700 kn.

Stvarno za svaku preporuku,nema joj mane
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:45   #59
ma ne pase mni nekako izgledomm, mala je , a ja iman dosta malo vecih cjepanica...a sad...stvarno ne znam,....ma nekako mi ove nodice lipo izgledaju i djeluju da griju ko lude...hm...
Fatherly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 19:24   #60
kako rade trajnožareće peći, treba mi za dogrijavanje, imam centralno na naftu ali gledamo kako smanjiti potrošnju a drva imamo ostatka popriličnu hrpu.
jel te peći koriste cijele klade ili isto normalne cjepanice, može malo opis rada i način korištenja i dimenzije za prostorije tipa 4x5x2.5m. 2 takve prostorije.
uzeo bi sa njuškala tj polovnjak, imate preporuke?
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.