Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 10:49   #1
UPOMOĆ CRVOTOČINA???

Ljudi moji e pa stvarno mojim mukama nema kraja....dakle renovirali smo kompletan stan, em što sam se natezali sa svakim je... majstorom oko svega sad kad smo konačno sve uredili , došli do kraja, a ja na parketu prije par dana vidim jednu malu ovalnu pukotinu, kao odkrhnuo se komadić parketa od 3-4 mm...mislim si, a ajde možda je tako ova jedna daščica ispala, kad mi muž kaže dok je sinoć gledao TV nešto mi pucketa u dnevnoj sobi i predsoblju. Čim mi je to reko muka me uvatila, postavili smo oko 45 m2 parketa, novog novcatog, hrast , 1. klasa , fino prelakiran, ali odmah sam povezala to pucketanje i tu pukotinu, koja je ispala za par dana da nije jedina...još sam takvih pukotina našla u dječijoj sobi , predsoblju, dnevnom boravku....JOJ!!! To mora da je biša, crvotočina, što bi drugo bilo???Pa ne može novi parket muku mu ježevu biti na rupice nakon samo mjesec dana od postavljanja....još majstoru nismo sve platitli, ali što ću sada...što ako ni on ne zna, tko zna od kud je nabavio parket, reko je da je u nekog Galekovića....ne tnam, ljudi što ću???...ne mogu više...
solara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 02:25   #2
nema veze kad je parket postavljen, vjerojatno je već stigao s crvima. Kupiti bezbojni Drvocid i injekcijom dobro natopiti SVAKU rupicu. Ponoviti nekoliko puta! Nažalost, ako je već puno otvora, neće pomoći. Druga opcija: dezinsekcija plinom (fumigacijom), pozivanjem ovlaštene tvrke....ali bojim se da to nije zgodno za stan, jer biste morali iseliti na par dana.....
Žao mi je. Crvotočina u parketu je znatan problem i nije ga lako rješiti....Drvocidom ga možda ipak malo usporite i spriječite da prijeđe u drugo drveno pokućstvo. Opcija: utužiti parketara za lošu kvalitetu ugrađenog materijala. Ne dajte mu ostatak love dok vam ne rješi problem.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 08:31   #3
I ja sam se hrvala s time. Doduše sa starim parketima, pa je čovjeku nekako lakše.
Preporučila bih ti da sve rupice nakon uštrcavanja drvocida izoliraš najlonom i tako ostaviš nekoliko dana. Postupak možeš ponavljati nekoliko puta unutar par mjeseci. Nakon toga sve rupice začepi kitom, imaš za kupiti i nijansirani kit.
Bilo bi dobro da se maknete iz tog prostora neko vrijeme jer isparavanje drvocida traje mjesecima, ako ne, barem zračite i zračite prostor. Ima različitih vrsta crva. Oni svakih pet godina izlaze van i pare se. Teško ćeš znati jesi li ih sve istrijebila, ali svakako pokušaj s drvocidom, vidiš li nakon tretmana kakvu novu rupu, drvocid u ruke, kit....
I imaš li kakav drugi drveni namještaj, premaži ga svako toliko kakvim sredstvom za zaštitu drva, da se dečki ne prošire.
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:28   #4
Što se dezinsekcije tiče, u tom je slučaju bolji plin, kako reče Moses. Ono jes da se morate iseliti van par dana, ali to je to, ucinak je puno bolji od ustrcavanja drvocidom. Drvocid je otrov, znaci mora se ustrcavati sa zastitnom opremom (rukavice, maska) i NIKAKO ne boraviti u prostoru za vrijeme rada, a i kojih par tjedana nakon. Dosta dugo nakon radova Drvocid hlapi i truje!
Ak hoces info o "plinaru", javi na pp.
__________________
Ni tu ni tam
Planta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:50   #5
Planta, imam pitanje. Pod pretpostavkom da ova obitelj živi u stambenoj zgradi, ne podrazumijeva li to evakuaciju okolnih stanara i prakticira li se to uopće?
Što se drvocida tiče, nisam koristila ni masku ni rukavice i evo još lupam po tastaturi.
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:02   #6
fumigaciju izvode ovlaštene tvrtke koje znaju kako "zapakirati" prostor, izolirati ga, jer i radi uspješnosti postupka mora se osigurati da plin nigdje ne curi jer neće djelovati na crve a može toksično djelovati na ljude i životinje. ali svejedno bojim se da je to preskupo i prekomplicirano za ove svrhe. uostalom najbolje nazvati koju od tvrtki pa pitati. a drvocid je jednako tako toksičan kao i fumigacija.....svi otrovi još neko vrijeme hlape iz materijala, stoga se objekt obično ostavlja na zračenju još oko tjedan dana nakon postupka.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:52   #7
Pokušaj ga pronaći stetoskopom i onda ga samo bušilicom dok ga ne nađeš.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:54   #8
A evo, bio mi ječer stir, inače obiteljski ˝stručnjak˝ za biše , kemičar po struci, ona kaže da misli da je to takav parket ? Jer lkaže da su biše, one ostavljaju drugačiji trag, a mjesto koje izgrizu, kad ga pritisneš, trusi se, pretvara u prašinu, jer kao oni grickaju drvo iznutra, izvani izgleda normalno, a unutra gnjilo...a e znam, promatrat ću par dana i viditi da li ima još koja rupica ili je to to...u svakom slučaju budem uštrcala otrova malo...ima svega 5-6 pukotina pa bu vidla!
solara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:55   #9
stir misla sm na stric
solara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:23   #10
Drvo ti može biti u super stanju pa svejedno imati crvotočine. Kada ti se već raspada onta di je to zadnji stadij kada se više ne isplati boriti sa crvičima...

Ali svejedno ja sam i takve trusne stvari farbao drvocidom. PAZI imaš bbezbojni i zeleni- da se ne zezneš kao ja i uzmeš zeleni...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 23:13   #11
djeluje i petrolej
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.