Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2006., 16:52   #1
Question Recepti za wok

Mislim da smo to već negdje imali pa ako jesmo, molim da me se uputi.
A ako ne, molim sve ideje i recepte za kuhanje u woku.
Hvala!
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 13:40   #2
Ja sam se primio woka prije nekog vremena i bogami izvrsno. Evo ovaj link nije loš. http://fooddownunder.com/cgi-bin/search.cgi?q=wok
Zanima me jel netko zna kak se dobije ono njihovo hrskavo meso u wok-u (bilo koje meso)? Procedura i to.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 16:59   #3
Hvala Kumek ako saznam, javim
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:52   #4
zanima me gdje mogu kupiti wok? jel zna netko? i cijena me zanima...
__________________
"No reason to get excited", the thief he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:00   #5
očeš teflonski za početnike - imaš od tefala u svakom boljem Konzumu, 178 kuna i drška posebno za 50-tak kuna

očeš pravi kineski od željeza - u svim china-shopovima sa etiketom FOOD (znam za jedan nasuprot Britanca i za jedan nisko dolje na Savskoj) cijena 120 kuna
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:16   #6
nedavno sam dobila na poklon wok i oduševila se. skoro sve sad radim u njemu (meso, ribu, povrće...čak i tjesteninu). možeš u njemu pržiti, dinstati, kuhati.
uglavnom ispržim meso narezano da male duguljaste trakice, nakon toga u woku ispržiš i povrće (npr. crvenu i žutu papriku, brokulu, poriluk, možeš staviti i gljive, mrkvu i dr.). potom u wok vratim meso i dodam još npr. sojinih klica ili bambusa. kao prilog možeš poslužiti kuhanu rižu.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:07   #7
thanx madame hooch! prošnjofat ću onda po tim dučkasima...
__________________
"No reason to get excited", the thief he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:15   #8
Ja sam si kupila prije nekog vremena wok od gusa u Metro-u. Mislim da je koštao oko 120 kuna.
špinat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 20:32   #9
mislila sam i tamo pogledati idući put kad idem.
__________________
"No reason to get excited", the thief he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:14   #10
Quote:
bondbabe kaže: Pogledaj post
Mislim da smo to već negdje imali pa ako jesmo, molim da me se uputi.
A ako ne, molim sve ideje i recepte za kuhanje u woku.
Hvala!
svojevremeno je netko otvorio ovu temu, ali ništa od recepata...pa da je malo osvježim!
uglavnom, imam super wok...ali ne kuham u njemu jer svi recepti, knjižice sa pripremom hrane u woku imaju neke lude sastojke koje mi se ne da isprobavati..tražiti

zanimaju me naša "normalna" jela pripremljena u woku...pa molim vas ...pišite...

ja eto, neki dan nisam znala šta bi jela...a imala brdo povrća (tikvice, brokule, paprike, paradajza)...i sve lijepo nasjeckala i bacila na malo ulja i luka u wok...soli, bibera..bosiljka...hmm..njami i na kraju kuglice mozzarele...ispalo je čist fino...povrće za 10-15tak minuta omekšalo, malo maslinova ulja...falelo mi samo mesa - puretine, ili možda špageta..

molim, pišite, žao mi je da mi stoji wok jer ne znam kaj da spremim!
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:59   #11
Pa s wokom je bar jednostavno...po želji nasjeckati na manje komade i nabrzinu prepeći...nema greške , a mislim da su recepti totalno suvišni budući da se stvarno radi što se hoće...i meso i povrće...

A umaci , može gotovi , može opet nešto iz frižidera se smuljat po izboru...zaćini ista stvar , po ukusu...

Ma wok je zakon , samo malo mašte i sve radi sam...
__________________
Kada jednom ovom zafalim se tilu , šta je cili život snilo kraj tebe , pusti nek me ova pisma otme bolu i polako razdiliva od tebe...kad me jednom noć ne isprati u zoru , kad me jednom tvoji poljupci ne probude, pusti jugu neka prospe me po moru...neću suze i po dobru pamti me...
true in my eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 00:26   #12
ja sam ovo radila u woku. gljive sam friške stavila
zbilja se svašta može radit, nadjev za tortilje radim u woku (povrće s čiketinom il puretinom i tak to...)
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 01:11   #13
sve povrce se moze peci..kratko .. sa cesnjakom ..majcinom dusicom .. vegetom (patlidzan+paprika=mljac) i preliti po skuhanom cous-cousu ili rizi .. mozes dodati i soja sos

a kod mesa je dobro narezat ga i par sati marinirati u raznim soja sosovima .. kineskim zacinima (ima u sparu .. billi .. mercatoneu .. cjela polica za wok)

wok premazati uljem i malo zapeci .. da se meso ne lijepi .. pobrisati papirnim rupcicem .. staviti ulje i peci .. prvo meso .. onda povrce .. skampe .. bambus iz konzerve .. peci jedno po jedno a na kraju pomijesati .. dodati malo temeljca .. soja sosa ..ili umaka od sljive.. kamenica .. i gustina da se malo zgusne i dobijes super umak

a mozes kupiti i gotove umake u malim vrecicama koje samo ulijes .. mljac
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 18:09   #14
tnx...već sam i sama isprobavala nešto, i ide
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.