Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 22:37   #221
moj prvi susret sa stafordom me se dojmio, inače tad je bio mladi ali već fizički velik. inače je u vlasništvu jednog frenda i prvi susret je bio za mene šokantan, ali u pozitivnom smislu. dotrčao je do mene i počeo se igrat, skakat, lizat, a zapravo prvi tren mi nije bilo svejedno dok nisam vidio njegove dobre namjere.
inače pas sa jako puno energije, predivne građe, karakteran ali opet ne pretvrdoglav. uz čvrstu ruku savršen pas


jedno pitanje vezane uz staffa: kolio vremena je potrebo dnevno biti s njim, tj. da preformuliram, da li mogu dok sam na poslu (znači 8 sati) ostavit psa samog u stanu (naravno ujutro ga malo prošetat prije posla) i poslije s njim izać van.
jer ne želim nabavljat psa kojem treba puno vremena i pažnje, a ja mu to ne mogu dat, te ga samim time unesrećit a i sebe, jer volim životinje. želim si ga već neko vrijem, ali se bojim da bi zbog tih nekih obaveza mogao biti doma sam dok se doma netko ne vrati.
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 23:59   #222
Ne bih preporučila ako baš ne želiš ili štetu po stanu ili nesretnog psa ( ako ćeš izbjeći štetu, morao bi biti u kavezu, dakle, nesretniji nego sam u stanu gdje može bar uništavati ako ne igrati se s vlasnikom u šetnji, trčanju i drugim psima)
Staf ti je pas s jako jako puno energija i treba mu puno igre i načina da istu potorši, a ako će biti sam 8 sati dnevno, osobito mlad pas ili štene, naći će načina da potroši energiju unutar stana što može biti vrlo vrlo nezgodno jer su osim sposobni i vrlo domišljati, znam iz iskustva i ne bih to ponovila .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 17:46   #223
tako nešto sam si i mislio. dok ne dođu neka ljepša vremena što se slobodnog vremena tiče, neću si ga nabvljat, ali jako si ga želim.
posebno su mi lijepi u crno-bijeloj i krem-bijeloj boji, naravno iz provjerenog legla sa rodovnicom
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:11   #224
zanima me kako da udebljam svoju kujicu i da dobije jos malo kila??
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:04   #225
Jesi siguran da joj to treba? I bitno je koliko kila zelis da dobije...
jedan od savjeta je promijeniti prehranu, raditi ciljane vjezbe, vitamini i minerali, itd...
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 10:52   #226
pa ima godinu i 4 mj i 22 kile. ja mislim da je to malo premalo a i mrsava je. a kakvu prehranu i vitamine da joj dajem i kakve vjezbe da radi?
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:43   #227
Dajte ekipa sta ste tolik paranoicni oko te ishrane.....ovdje uistinu covjek moze svakakve gluposti procitati.....kao npr. da ce salama ubiti psa....dajte molim vas nemojte pricati takve gluposti.
Moj pas jede normalno dehidrat, ali od komadica salame nece sigurno umrijeti...jooj....
I te paranoje sa spricanjem cipela i sve....dajte molim vas. Hebemu, pa onda bi oni psi po selima sto sam znao vidjeti svi bili mrtvi za par dana sa obzirom sta jedu i u kakvim su uvjetima....
Sjecam se kada sam ja isao po svoga pita, bio je zatvoren u nekome svinjcu ili stali sa ostalim stencima.....a gle ga, ziv je vec tri godine i niti je bolestan ni nista....a odrastao je tamo na kruhu i vodi...na zalost!
Istina, treba paziti na prehranu psa....kao sto i ljudi trebaju paziti na svoju, ali ne treba dizati takvu paniku ako pas pojede malo salame. Ok....ne smiju mu se davati neki slatkisi, ostatci od hrane, nista zacinjeno i sl...ali opet ne treba dizati ni takvu paniku oko svega.
****** je dobio psa staroga mjese i pol i gle koja panika se dize....nije to sve dobro izvedeno jer stene traba bar minimalno 2 mj biti sa svojom "ekipom" i ne radvajati ih....ali opet nije ni smak svijeta sto je stene tako malo i ne treba bas toliko na sve paziti. Neka ga lijepo hrani, ocisti od svih mogucih parazita i obavezno neka ga cijepi kako vec treba i to je to.....a ne moras ga drzati pod staklenim zvonom hebemu....pas je, nije leptir.....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:58   #228
dobro onda mi ti mozes rec kako da mi se pas udeblja i da nabaci koju kilu
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:46   #229
win, istina je da svi pretjeruju i dizu paniku...
Ja sam od uzgajivaca dobivala savjete i sad slusam,slusam...i odjednom on meni: ako pojede komad plastike onda... Ja ono, molim?! da, oni sve jedu

Parizer im se cak smije davati. Sir smiju isto. Imam cijeli popis sta smiju, sta ne. Poslastice sto manje jer su to otpaci, ima ih par dobrih.

Sto se tice autora, prvo odi veterinaru da vidis uopce treba li joj nabaciti koju kilu. Reci mi s cime ju uopce hranis? Kojom hranom?
Odi u pet centar i kupi neke vitamine i dodatke prehrani u pasti ili "poslastici". Vjezbaj da joj misici ne propadnu, nemoj ju sad drzati doma i minimalno setati da se sve to "uhvati". Davaj joj jedno jaje tjedno (sirovo), daj joj i jogurta ili svezeg sira (niposto vrhnja), za kosti.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 15:27   #230
Quote:
karlo_sopnjica kaže: Pogledaj post
dobro onda mi ti mozes rec kako da mi se pas udeblja i da nabaci koju kilu
Jesi razmisljala o tome da je pas mozda bolestan?
Gle, to su sve po meni ozbiljne stvari i nemoj nikoga tu slusati vec odi sa njime do veterinara i ako treba neka napravi neke pretrage i to je to....to ti je moj savjet.
Forumi su ti puni nekih "strucnjaka" i najbolje od do strucne osobe tj. veterinara da ti pogleda psa....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:20   #231
Bok.Mislim kupiti AST-a ali ne znam tko ih uzgaja.Možete li mi reći kojeg uzgajivača,ako ih možda ima u okolici primorsko-goranske županije,ma može i dalje.
I zanima me dal bi ga mogao držati u stanu jer imam malog brata(4g.)hvala
zakmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:28   #232
@shakenotsturbed- moguce da je mjesanka ali ne zbog kilaze ili boje vec oblika glave.. trebali bi vidjeti fotku, ovako mozemo samo nagadjati.
Neki znaju pariti staforde sa labradorima, pa se dobije pas fizicki isti stafordu samo sa uzom njuskom i glavom.

@zakmo- zar nemas google?
al ajd, napisat cu ti neke od uzgajivacnica...
U Rijeci (Cavli/Mavrinci) imas Rivertown, i bas u Ri je Flamewood's, Crvena Munja (znam da sad imaju stence) u Zadru, Diva Sting (Zg), Geronimo's winner (Os), Mlader's (Zg),...
i nema problema zbog brata Amstaffi su psi za stan i ne preporuca ih se drzati u dvoristu. i neka se mali brat od pocetka ukljuci u igru sa stafordom, nemoj da se boji ili osjeca strah.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:27   #233
LEFTI hvala ti.
p.s. - našao sam sam u virovitici,i u poreču Playmakers ali mi ga ono ne žele prodati jer još nikad nisam imao psa
zakmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:38   #234
e da, zaboravila sam playmaker's-e

hmm, imaju pravo odlucivati kome ce ga prodati a kome ne. Svi naglasavaju da AST nije za pocetnike i da treba jaku ruku. Ocito su iz nekih tvojih odgovora pretpostavili da AST nije (jos) za tebe, i ako jesu tako onda i imaju pravo (nije da vrijedjam).
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:55   #235
za lefti
vjerojatno je i to moguće,i ne mislim da me vrijeđaš-svatko ima pravo na svoje mišljenje
Ali ću ti samo reć da mislim da nisam početnik jer se dosta često "družim" s bakim psom(kojeg sam ja odgajao).
zakmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:58   #236
Naravno, ja to kuzim, ali mislim da to njima nije dosta tj dovoljno (uzgajivacima). Oni se dosta brinu gdje im psi idu, ja sam proslo skoro pa policijsko ispitivanje prije nego sam postala vlasnica

Jedno je vlastiti osjecaj za pse a drugo kako to uzgajivaci vide.. mozes ti imati i psa doma ali ako njima nesto "ne legne", imaju te pravo odbiti.

@shakenotsturbed

iskreno, pomalo laicki, izgleda mi kao mjesanac pit bulla i stafforda

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 04.12.2008. at 18:24. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 15:06   #237
to kužim.Rekla si policijsko ispitivanje-zašto to?i nije mi jasno zašto kod rotvajlera uzgajivči ništa ne pitaju
Moj bratić je naručio rota a nikad u obitelji mu nitko nije imao psa niti je on imao, arotvajler se također smatra da nije pas za početnike
zakmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 15:12   #238
Pa gledaj, ja sam stavila sebe u njihovu kozu, bome ja bi i stroze ispitivala.
Kad vidim kakvih sve budala ima sa stafordima dodje mi slabo. Ja kad jednom budem imala stence sa prasicom, mislim da cu cak odlaziti i u posjete potencijalnim kupcima da vidim gdje ce ih drzati hehehe

Ok, bez pretjerivanja sada, uvijek je vazno gdje i kod koga pas ide. Ovisi o uzgajivacima koliko se za to brinu, toliko i ispituju. Koliko im je vazno toliko ce pitanja postaviti.

Ja gledam jednog svog kolegu, pomalo u zadnje vrijeme iskopleksirani decko, mrsav i nabildava se u teretani, sa cudnim pogledima na svijet i sve oko sebe... htio je stafforda, probao u 2 uzgajivacnice, nisu mu da prodali i uzeo je psa na divljaka. Htio je biti glavni u kvartu sa psom, kad vec ne moze sam. Eto od takvih mi se povraca. Zato su uzgajivaci oprezni.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 15:26   #239
ma ja sam im rekao da ja ne želim psa za borbe,ni da budem glavni u kvartu nego da mi to bude obiteljski pas,možda im je problem u tome što imam tek 18 god. - p.s. nisu mi oni rekli da mi neće prodat psa,čak su mi ponudili štenece(poslali su mi i slike štenaca) no bilo je problema u tome što se nisam mogao složit sa starcima
zakmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 15:33   #240
da, po pravilniku i zakonu, vlasnik "opasnih pasmina" mora biti punoljetna osoba i imati posao... Zato sam ja vlasnik skupa sa deckom, da nebi bilo problema

I bitna im je situacija doma, a kod tebe su ocito neka neslaganja. Ja imam srece sto ne zivim sa starcima, bili su i moji protiv al ne vrijedi im kad nisam s njima sad iako, kad su ju upoznali su pali na koljena i obozavaju je

Svaki detalj ti igra ulogu kod uzgajivaca.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.