Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 22:37   #3301
Ma ja godinama stavljala pobožno i sol i sjaj.Al kaže mi prija da ne treba,pa rekoh da ovdje pitam.Ako je ljepše-nastavit ću po starom
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 08:39   #3302
ako su tablete all in one onda bi kao trebalo rjeđe stavljati sjajilo i sol.
mi koristimo classic uvijek tako da sol i sjajilo stavljamo kad signalizira da treba
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 09:42   #3303
Čime očistit pvc otvore na kojima ima i boje, gleta i masnoće? Na prozorima isto ima materijala od gleta koji se teško skida sa sredstvom za prozore. I tamne pločice kako očistit da se ne vide oni bijeli tragovi gdje krpom prođem?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 20:14   #3304
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
I tamne pločice kako očistit da se ne vide oni bijeli tragovi gdje krpom prođem?
isključivo suhom pamučnom krpom.

uzmi neku staru majicu i udri. tako me savjetovao keramičar, kaže da vodom nikad nećeš riješiti to, a ovako na suho će se fino ispolirati
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 08:36   #3305
A pvc otvore Arfom.
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 23:35   #3306
Pozdrav ekipa, nadam se da nisam fulao temu Uglavnom imam dosta vlage, plijesni i gljivica po zidovima u sobi. Uzrok je vjerojatno kondenzacija a ne puknuce nekakve cijevi. dva zida su najvise pogodena, jedan vanjski a drugi zid je kupaonams druge strane. Ako sta znaci imam krovni prozor u sobi. totalni sam pocetnik i neznalica a krenuo bih ovaj tjedan krecit sobu pa bi se htio rijesiti toga. cuo sam za neki proizvod s kojim semzidmgleta, da treba neka periva boja zbog vlage i razna sredstva. bio bih zahvalan kad bih dobio par savjeta od iskusnijih, hvala vam puno!

Zivjeli
Aziz11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 01:36   #3307
Ja sam godinama imala isti problem.Svašta isprobavala, od varikine, raznih premaza, prirodnih pripravaka ......i sve je to bilo kratkog daha.

Tek kad je izvana stavljena termo žbuka i silikatna fasada, a iznutra toplinska izolacija i knauf, riješen je problem.

Vlaga i gljivice ubijaju u pojam, ako imaš iti malo depresivnih misli, one gljivicama budu podržane i čovjeku ne preostaje ništa drugo nego da se definitivno suoči s tim, ukoliko želi ostatak života disati kao čovjek i imati nasmiješeno lice po pitanju bivanja u životnom prostoru.

Ako se radi o spavaćoj sobi, onda sva odjeća poprimi miris vlage, prati te kao sjena i stigmatiziran si "mirisom" gdje god da kreneš.

Puka mi je film od toga!
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:46   #3308
Zašto knauf?
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:48   #3309
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Zašto knauf?
Da stavim izolaciju iznutra.
Ona se stavlja iza knaufa, između onih letvi koji su držači knaufa.
Time sam podebljala i sam zid, stavljena je i toplinska i hidroizloacija.
Izvana je termo žbuka, a onda preko nje fasada.
Sad je super. Nema više ni vlage, ni onolike hladnoće.
A gljivica pogotovo.

Vlaga je ubitačna.

Da se radi o većim površinama, ovo bi došlo dosta skupo.
Kod mene se radi o sobi 3 x 3,5 m (tri su vanjska zida),pa nije bila velika investicija.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:05   #3310
Gljivice nisu ispod knaufa?
Ili to nije ni bitno ako se ne mogu probiti na površinu zida?
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:44   #3311
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Gljivice nisu ispod knaufa?
Ili to nije ni bitno ako se ne mogu probiti na površinu zida?
rekla je da je i termo fasadu stavila i ne bi trebale biti ako je stavljana na osušene zidove
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 01:25   #3312
Da, sve je prije toga bilo očišćeno i osušeno od vlage i gljivica, pa se radilo nakon toga.
I izvana, i iznutra.

Problem je riješen.
Moram priznati da sam 15 godina bila tako živčana od toga.
Stvarno mi je bio pukao film, više....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:25   #3313
OK, hvala.
Pitala sam jer je meni žbukanje default / uobičajen način finiširanja unutrašnjih zidova. Možda je to danas default samo za obiteljske kuće
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 07:09   #3314
Mi imamo problem s vlagom i plijesni, zgrada nije stara ali očito ima neki bug otpočetka, na par mjesta. S unutarnje strane smo dodatno stavili izolaciju i knauf, ali bez sređivanja fasade nema neke sreće.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 13:51   #3315
Kad operem pod s laminatom (stari laminat) uvijek mi ostanu tragovi od krpe.
Zasto? Vide se potezi.
Sta radim krivo?
Perem s arfom za podove.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 23:56   #3316
Quote:
greyish kaže: Pogledaj post
Kad operem pod s laminatom (stari laminat) uvijek mi ostanu tragovi od krpe.
Zasto? Vide se potezi.
Sta radim krivo?
Perem s arfom za podove.
i ja isti problem imam s parketom, perem prontom. meni je za sad jedino rjesenje brisati dio po dio poda, pa odmah sa suhom krpom...al ne znam dokle ce me drzat ta euforija
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 10:27   #3317
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
i ja isti problem imam s parketom, perem prontom. meni je za sad jedino rjesenje brisati dio po dio poda, pa odmah sa suhom krpom...al ne znam dokle ce me drzat ta euforija
Bilo je već govora o raypath čistačima.Kad njih koristiš,taj problem nemaš.S obzirom da se ne skrivam ,ja ih imam dvije godine i od nedavno ih prezentiram,mogu ti dati savjet,ali bez onih komentara ,prodaje ih pa ih mora hvaliti.Iskrena sam i mogu ti dati savjet,bez prodaje
kokoška1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 10:44   #3318
Bilo je govora i o pranju poda (laminata,parketa) bez dodavanja deterđenta već se nakapa ulje čajevca (ima u DM-u).Ja sam to počela primjenjivati nakon štosam ovdje pročitala i super mi je!Em lijepo miriše,em kemikalija ne uništava lak parketa,a niti ne ostaju tragovi.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:29   #3319
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
Cure,stavljate li vi u perilicu posuđa uz one tablete sve u jednom dodatno sol i sjaj u pretince?
Ja godinama stavljam obični alkoholni ocat,super je
lalipali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 15:14   #3320
Probala sam prati s manje deterdjenta i sa mokrijom krpom i sa manje mokrom ali rezultat je uvijek isti. Tragovi.

Znaci nakon pranja treba polirati sa suhom krpom, na mokro ili nakon susenja?

Nasla sam i ja rijesenje, pisudim od svekrve parni cistac.
Ali ne da mi se svaki put ga tegliti kod sebe pa nazad a niti ga kupiti.

Drugo rijesenje, kad muz opere pod manje se vidi.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.