Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 18:06   #21
Prešao je 196.000 km.

Filter za gorivo - njega često mijenjam, a jedva da i uhvati malo žućkaste boje.
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:23   #22
Ja vozim golf 2 1.3 motor i prije tri godine sam servisirao frgić kod jednog majstora u Podsusedu,s tim da sam odmah mijenjao i AC pumpu.Sve me koštalo nekih 450,00kn!!Auto mi i dan danas troši cca 6,5 litara i nikakvih problema nemam!!
spaljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:12   #23
daj ti auto kod nekog drugog na servis. ovaj tvoj meštar valjda zna samo ulje i filtere mjenjat i vuče te za nos. i nema to veze kaj ti kod njega servisiraš auto prek 10 godina, al niti jedan meštar ne zna sve pa tak ni tvoj ne zna reparirat fergazer.
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:36   #24
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Ugasi se čim pustim gas. Npr. na magistrali kad sustignem vozilo pustim gas da usporim na njegovu brzinu auto se ugasi.
kako to da se ugasi kad samo pustis gas?
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:46   #25
Quote:
spaljeni kaže: Pogledaj post
Ja vozim golf 2 1.3 motor i prije tri godine sam servisirao frgić kod jednog majstora u Podsusedu,s tim da sam odmah mijenjao i AC pumpu.Sve me koštalo nekih 450,00kn!!Auto mi i dan danas troši cca 6,5 litara i nikakvih problema nemam!!
Taj majstor se preziva Sporis otac i sin rade i odlicni su majstori. Ja sam bio kod njih,prije dok sam vozio swifta (1.3 GS-fergazer),isto mi je auto cukao,i cok mi nije drzo dok je bio hladan. Reparirao ga je cijelog,mjenjo stosta,platio sam skoro 900 kuna,istina bilo je malo papreno al u usporedbi s novim koji dodje oko 5000-6000 bilo mi je prihvatljivo. Nakon toga vise nikakvih problema,a vozio sam ga nakon tog jos 3 godine.
Ako si u zapadnom dijelu zg,svakako probaj otic do njega.
http://www.datoteka.com/croatia-zute...riszagreb.html

Zaboravio sam rec da bi za tvog golfa reparacija bila upola jeftinija,jer kako mi je reko majstor na moj upit prvo da je to ovak fina cifra-900 kuna jel,kaze recimo za tipo je oko 500 kuna,dok je ova u swiftu valjda neka kompliciranija. Ko ce ga znat...
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:02   #26
Quote:
charly2 kaže: Pogledaj post
daj ti auto kod nekog drugog na servis. ovaj tvoj meštar valjda zna samo ulje i filtere mjenjat i vuče te za nos. i nema to veze kaj ti kod njega servisiraš auto prek 10 godina, al niti jedan meštar ne zna sve pa tak ni tvoj ne zna reparirat fergazer.

Rekao sam da preko 10god. imam majstora za sve osim za karburator (jer ga on ne zna srediti, a niti je pokušavao). Drugom sam vozio za karb. ali očigledno ni on ne zna samo što se stidi priznati
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:08   #27
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Rekao sam da preko 10god. imam majstora za sve osim za karburator (jer ga on ne zna srediti, a niti je pokušavao). Drugom sam vozio za karb. ali očigledno ni on ne zna samo što se stidi priznati
e vidiš, u tom grmu leži zec traži dalje. raspitaj se na nekom BiH forumu. tam bude ti više ljudi znalo reć za nekog dobrog meštra u blizini tebe.
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:22   #28
Taj tvoj meštar ga nije očistio nego ga je samo propuhao
Ja sam davno dvogrli ladin rasturio, propuhao i pročistio nitro razređivačem, zamjenio sve potrošne komponente iz reparaturnog kompleta i nekoliko godina je radio kao doha pa smo auto bacili U njemu sam našao samo tragove onih membrana i nije mi jasno kako je uopće radio.

Inače golf 2 mislim da ima plastični rezervar goriva.
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 21:41   #29
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Inače golf 2 mislim da ima plastični rezervar goriva.

nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:01   #30
Nash ! Napravi ovo: napiši na internetu : oldschool - uđi na stranicu i (besplatno se registriraj). Kako ti imaš golfa MK1 , a tamo svi imaju neko starije vozilo i bave se mahanikom i preradama ( od održavanja orginala do monstruma).
Postaviš pitanje kao i ovdje i 100% ćeš dobiti pravi savjet , a ne samo tlapnje.
Ovo s frgom od stojke bi ti bila najpametnija solucija, a može li se pripasati znaju dečki s oldschool-a. Dapače dobiti češ i (ako itko zna) ime , prezime i telefon majstora koji bi tebi bio najbliži.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:18   #31
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Nash ! Napravi ovo: napiši na internetu : oldschool - uđi na stranicu i (besplatno se registriraj). Kako ti imaš golfa MK1 , a tamo svi imaju neko starije vozilo i bave se mahanikom i preradama ( od održavanja orginala do monstruma).
Postaviš pitanje kao i ovdje i 100% ćeš dobiti pravi savjet , a ne samo tlapnje.
Ovo s frgom od stojke bi ti bila najpametnija solucija, a može li se pripasati znaju dečki s oldschool-a. Dapače dobiti češ i (ako itko zna) ime , prezime i telefon majstora koji bi tebi bio najbliži.

Hvala
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:27   #32
gledam i ne mogu vjerovati; otkad je to G2 postao toliko rijedak u BIH da se treba pripasivati stojadinov webber, jer se ne može naći polovni golfov karburator?

ako već nitko ne zna reparirati karburator kod tebe, onda idi na otpad i skini karburator sa golfa, a ne sa stojadina.

što se konkretne konverzije tiče, iz prirubnice i prepravke ju je i moguće izvesti, ali će ti auto ići lošije i trošit će više. inače je 1.1 motor u golfu relativno štedljiv, pa se ja ne bi patio sa prepravkama nego bih stavio originalni.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:43   #33
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
gledam i ne mogu vjerovati; otkad je to G2 postao toliko rijedak u BIH da se treba pripasivati stojadinov webber, jer se ne može naći polovni golfov karburator?

ako već nitko ne zna reparirati karburator kod tebe, onda idi na otpad i skini karburator sa golfa, a ne sa stojadina.

što se konkretne konverzije tiče, iz prirubnice i prepravke ju je i moguće izvesti, ali će ti auto ići lošije i trošit će više. inače je 1.1 motor u golfu relativno štedljiv, pa se ja ne bi patio sa prepravkama nego bih stavio originalni.

Ali nikad ne znaš kakav je taj karburator sa otpada, može biti još i gori od mog, a stojadinov bi išao nov (cijena novog je 50-60€).

A ima li šanse da se ubaci nov od golfa 4 (ako imaju karburator uopšte)?
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:52   #34
Kad je već priča o karburatorima.. Koji dupli karburator bi pasao na moju Mazdu 323('87 godina) 1.3 motor(1.3 L (1324 cc) B3, 2 barrel, 66 hp (49 kW)/74 ft·lbf (101 N·m)), zato što je trenutno od Stojadina.
I može li se termostat štelovat? Zamjenio sam ga, ali još uvijek se auto ne može dobro i brzo zagrijat. Po kazaljci ne dođe na radnu temp, tek nakon gradske vožnje s puuuno semafora, jedva.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:05   #35
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
A ima li šanse da se ubaci nov od golfa 4 (ako imaju karburator uopšte)?
golf 4 nema karburator.

evo ti neki linkovi ljudi koji su rješavali problem na tvom području, pa ti vidi.
link1
link 2

Quote:
Draiman kaže: Pogledaj post
I može li se termostat štelovat? Zamjenio sam ga, ali još uvijek se auto ne može dobro i brzo zagrijat. Po kazaljci ne dođe na radnu temp, tek nakon gradske vožnje s puuuno semafora, jedva.
ne; postoje termostati koji otvaraju na različitim temperaturama, ali se ne mogu štelovati.
po tvojoj priči mi se čini da imaš termostat koji otvara prerano.
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:15   #36
Quote:
kowalski kaže: Pogledaj post
golf 4 nema karburator.

evo ti neki linkovi ljudi koji su rješavali problem na tvom području, pa ti vidi.
link1
link 2



ne; postoje termostati koji otvaraju na različitim temperaturama, ali se ne mogu štelovati.
po tvojoj priči mi se čini da imaš termostat koji otvara prerano.
I meni se čini.

Na starom, koji se valjda pokvario, jer se auto nije grijao uopće, pisalo je 84C, što je logično, radna temp auta. Na novom neam pojma što piše, majstor je stavljao, ali pretpostavljam isto. Gledajuć po kazaljci, koja je linearna, ako je itko u hirošimi normalan, auto se u normalnoj vožnji(kako ga većinom vozim) zagrije do nekih 65, ako i toliko. Da bi došao do te temp, trebao mu siguno 5-10 min vožnje, pogotovo sad, kad je hladnije. To naravno, nije zdravo(pogotovo što sam taj termostat tek sad promjenio, pokvaren je sigurno par godina). I što sad napravit? Stavit karton preko pola kilera?
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:16   #37
Ili mu termostat otvara prerano ili..........mu davač signala temperature ima sve manju osjetljivost pa mu i dojavljuje sve "manju" temperaturu.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 12:16   #38
Reparacija karburatora za Golf 2 1.3 motor. Gdje ima u Zagrebu i koliko bi moglo koštati? Možete mi poslati na PP. Hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:36   #39
Čiča iznad Dojkica u Podsusedu. Goglaj radione u Aleji Seljačke bune. Jebi ga nemam broj, meni je to uz put pa samo odem.

Nemoj da te zbuni što je radiona Autoelektrika.

Inače poslao kolegu sa G2 benzincem
Sad pali ko mina i radi ko Singerica.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:40   #40
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Reparacija karburatora za Golf 2 1.3 motor. Gdje ima u Zagrebu i koliko bi moglo koštati? Možete mi poslati na PP. Hvala
Podsused
Autoelektrika Sporiš
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.