Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 14:35   #1281
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
MORA da siđe, zar nije išla prek zebre?

Makar ekipa u mercedezima gazi sve misle da su bogovi ko imaju auto od 80 k eura
grizli, je li ovo sad trollanje ili nisi uopce procitao vijest?

Na tom mjestu je iscrtana biciklisticka staza na zebri (crvenom bojom, cak i da zombijima u Mercedesima budu vidljive) i na njoj se ne mora silaziti sa bajka (zivim par zgrada dalje pa svaki dan tim putem idem na tramvaj).
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:42   #1282
Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post
grizli, je li ovo sad trollanje ili nisi uopce procitao vijest?

Na tom mjestu je iscrtana biciklisticka staza na zebri (crvenom bojom, cak i da zombijima u Mercedesima budu vidljive) i na njoj se ne mora silaziti sa bajka (zivim par zgrada dalje pa svaki dan tim putem idem na tramvaj).
Nek netko pogleda zakon

Ali mislim da se UVJEK mora silaziti s bicikla , a i radi vlastite sigurnosti...

Vozaci u zgb su katastrofa.. , pa je pametrnije sići

Ako se biciklist krece relativno brzo stazom (pločnikom) teško da će ga auto primjetit kod skretanja, pogotovo ako mu je u mrtvom kutu , ili ako je nepregledno hmm..

Naravno ne branim vozaca mercedesa,
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:10   #1283
Ne mora jer je tamo:
- prijelaz biciklističke staze preko kolnika je dio površine kolnika namijenjen isključivo za prijelaz biciklista – slika H19.

Pravilnik o prometnim znakovima... NN 33/05
s time da je tamo još i prostor među kvadratićima označen crvenom bojom radi bolje vidljivosti

A ZoSPnC članak 57.st.6 kaže:
Vozač koji pri skretanju presijeca biciklističku stazu ili traku koja se pruža uzduž kolnika kojim se kreće, dužan je propustiti bicikle koji se kreću po biciklističkoj stazi ili traci u istom ili suprotnom smjeru.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:27   #1284
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post

Ali mislim da se UVJEK mora silaziti s bicikla , a i radi vlastite sigurnosti...

,
nemoj misliti molim te , jer ti tu i tamo padneš s marsa
ako nije jedno stotinu puta jasno navedeno da se vožnjom po biciklističkoj stazi koja je uz pješački prijelatz ne mora silaziti s bicikla , jer je to biciklistička staza ,a ti opet misliš
opet , ako automobil presjeca biciklističku stazu , isti mora stati i propustiti biciklistu
biciklist na pješačkoj stazi i pješačkom prijelazu treba gurati bicikl i u tom slučaju nije biciklist nego pješak
a, sad ti misli
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:50   #1285
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
nemoj misliti molim te , jer ti tu i tamo padneš s marsa
ako nije jedno stotinu puta jasno navedeno da se vožnjom po biciklističkoj stazi koja je uz pješački prijelatz ne mora silaziti s bicikla , jer je to biciklistička staza ,a ti opet misliš
opet , ako automobil presjeca biciklističku stazu , isti mora stati i propustiti biciklistu
biciklist na pješačkoj stazi i pješačkom prijelazu treba gurati bicikl i u tom slučaju nije biciklist nego pješak
a, sad ti misli
Da je ova djevojka stala i prešla pješice sad bi bila živa

kad netko pogine ili se teško ozliedi zakon uopce nije bitan za ozljeđenog...

Morate jednom shvatiti da zakon nije "božja ruka koja vas čuva" nego samo više manje kompromis, kadkad s puno mana..

Zato usporit na ispod 10 kmh gledat automobile koji skrecu desno kad se vozi po bic stazi preko pjesackog prijelaza jer uvjek moze doletit netko tko vas moze pokosit

Iliti postoji izreka "Eto ga ovdje počiva ovaj koji je imao prednost"...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 16:16   #1286
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Da je ova djevojka stala i prešla pješice sad bi bila živa
Da se nije nikad sjela na bicikl isto tako
BTW, pa živa je, o čemu ti to pričaš
Naravno da se treba pripaziti na prijelazima, i nekako si mislim da gospodična od svojih 39 godina nije doletjela na prijelaz sa 40km/h
Meni nije jasno kako ti nikako da shvatiš da idiota ima svugdje i da ovakve situacije nisu pravilo nego iznimka kakve se rijetko mogu izbjeći
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 16:22   #1287
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ako te uhvate polomit će ti obje noge i onda te isprendrečit, kako su učinili to ovom biciklisti u puli
Nemoj zezat? Kaj je najbolje-bijeg sam bio izveo baš na Verudeli
Poanta je da se drotovima nikad ne zaustavljaš, ja sam se glupan još bio zaustavio (neiskustvo) pa tek nakon traženja osobne zbrisao s mjesta-hvala bogu lik je ostao toliko zbunjen da je samo tupavo gledao u mom smjeru....
Ako ih primjetiš izdaleka-prijeđeš na drugu stranu, ili promijeniš smjer i nađeš neku alternativnu rutu. Jedno je sigurno-od drota ništa dobrog. Sigurno ti neće preporučiti dobar film niti uljepšati dan neki Wildeovim aforizmom, briši od njih što dalje i što brže
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 16:46   #1288
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Da se nije nikad sjela na bicikl isto tako
BTW, pa živa je, o čemu ti to pričaš
Naravno da se treba pripaziti na prijelazima, i nekako si mislim da gospodična od svojih 39 godina nije doletjela na prijelaz sa 40km/h
Meni nije jasno kako ti nikako da shvatiš da idiota ima svugdje i da ovakve situacije nisu pravilo nego iznimka kakve se rijetko mogu izbjeći

Voznja preko pjesackog gdje skrecu auto udesno najopasniji je dio bic staza.. treba pazit

Upsravo suprotno .. PRAVILO SU.. mnogo vozača ne pazi pječake kad skreće desno, a biciklistu koji ne siđu mnogo su brži...

I može se ispjeći ako siđeš ili usporiš na pješačkom


GOC, imaš link negdje koju stranicu ispred što se dogodilo u Puli ..

I da nije pametno bježat drotovima, ako te odluče lovit , ako su štoviše na motoru, ko ih sprečava da te dobro ne ispendreče ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 16:56   #1289
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Voznja preko pjesackog gdje skrecu auto udesno najopasniji je dio bic staza.. treba pazit

Upsravo suprotno .. PRAVILO SU.. mnogo vozača ne pazi pječake kad skreće desno, a biciklistu koji ne siđu mnogo su brži...

I može se ispjeći ako siđeš ili usporiš na pješačkom
Tko tu razgovara o pješačkom
U jučerašnje dvije nesreće su nastradali biciklisti koji su se nalazili na biciklističkoj stazi. S tim da je nesreća u Klaićevoj jednostavno rečeno - peh biciklista.
Drugo je nepažnja vozača, koja bi se vrlo lagano mogla desiti i da se radilo o pješaku.
Ali nisu primjeri na kojima se može pokazivati da je nesigurno voziti bicikl po Zagrebu.
Jer ako će to biti takvi primjeri, onda se stvarno možemo svi skupa zaključati u podrum, najsigurnije je
Da vozači jesu (više manje) ludi. Ali su ludi i biciklisti i pješaci i mopedisti.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:11   #1290
Naravno da je biciklistkinja u pravu, ali.... ja vozim po pločniku, ne silazim niti na zebri, ali nikada ne jurcam, kada prelazim bilo preko zebre ili obilježenog biciklističkog prijelaza usporim, pogledam jel me imaju namjeru pustiti, ako da krenem, ako ne pričekam, isto kao i na zelenom valu smjer zapad, kod svakog skretanja lijevo (pa čak i kada je izrjekom zabranjeno skretanje lijevo) pogledam iza sebe i odmjerim koliko je sigurno proći ili radije usporiti, niakda ne znaš što budala napravi + čak i da te pokupi, ubije dobiti će uvjetnu kaznu tako da vozačima nije niti nekakava tlaka pogaziti nekoga, jedino što ih smeta je izgubljeno vrijeme, ali kazna ionako je zanemariva, tako da se nitko niti ne opterećuje time.
Tko jači taj kači, zato me fascinira kada netko misli da ima apsolutnu prednost bilo u autu, bilo na biciklu pa onda kao muha bez glave, ili pješaci koji ne gledaju na semaforu nego misle "pa zeleno mi je što me briga za sve", kada budeš gledao cvijeće od dole onda misli o prednosti, jedinu aposolutnu prednost, kada se ne obazirete jel će netko izletiti ili ne imate u tenku ili nekom oklopnjaku
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:39   #1291
evo zakon opet na djelu, nema milosti za bicikliste...
a i naslov je simboličan, pa zar je dotle došlo

"Nije dovoljan ni skuplji javni prijevoz i karta od 15 kn u jednom smjeru, nije dovoljan ni skuplji benzin koji prelazi granicu zdrave pameti, nije dovoljan ni PDV od 25% (četvrtine), nije dovoljan prirez gradu, nisu dovoljna sva poskupljenja režija i namirnica..."
matovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 18:16   #1292
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ako se biciklist krece relativno brzo stazom (pločnikom) teško da će ga auto primjetit kod skretanja, pogotovo ako mu je u mrtvom kutu , ili ako je nepregledno hmm..
Je, a ja npr. uopće ne primjećujem automobile jer se kreću sumanuto brzo, nekoliko puta brže od biciklista, ergo vozači bi trebali iskoračiti van i gurati svoje limene ljubimce.

Ono, trudim se, ali jednostavno ga ne primijetim, proleti kao metak...

Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Da je ova djevojka stala i prešla pješice sad bi bila živa

kad netko pogine ili se teško ozliedi zakon uopce nije bitan za ozljeđenog...
A da je mazgov koji ju je zgazio išao pješice (ili biciklom isusati), jednako bi bila živa.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:26   #1293
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Morate jednom shvatiti da zakon nije "božja ruka koja vas čuva" nego samo više manje kompromis, kadkad s puno mana.
Nedavno sam se baš pokačio s frendom oko nove staze na valu I-->Z. Meni je super. On me uvjerava da je koma jer ga na svakom raskršću skupe ljevi skretači. Kad sam mu objasnio da nije pametno voziti se liku u mrtvom kutu, da treba biti ili blago ispred njega da te vidi ili dovoljno iza njega da te ne pokupi ako skreće, da treba gledati tko daje žmigavce, tko usporava ili uzima zamah za skretanje... on meni samo "ali ja sam na stazi".

Da, srećo, jesi, al i kad vozim jebeni auto isto tako gledam što rade auti oko mene i tko se isparkirava, tko koči, tko izletava na cestu... baš zato da ja nekog ne poberem. Sudjelovanje u prometu nije dobra prilika za nabit mp3 u uši i pustit mozak na ispašu.

Pomozi si sam pa će ti pomoći i Bog. :nevenka:
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 20:44   #1294
zasto ''nabiti mp3 u usi I pustiti mozak na ispasu''?
gluhonijemi su vrlo nesigurni na biciklu?
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 21:32   #1295
vec smo xy puta rasporavljali - usi ti ne trebaju za voznju bicikla. zato ''nabijanje mp3-a na usi'' je potpuno nepotrebno.
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:37   #1296
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
usi ti ne trebaju za voznju bicikla
znam da je bilo vec miljon puta ali ovo je najveci bullshit koji se ovdje (cesto) spominje.
kako ti ne treba sluh za voznju? ti osjetis auto koji dolazi? tramvaj? trubu? kocenje? ili imas oci na ledjima i bocno? ne kuzim
ja si ne mogu zamisliti voznju da ne cujem sto se dogadja oko mene, i ovako me s vremena na vrijeme stilta pokoji brzi biciklist jer odjednom cujem saltanje brzine iza sebe i evo ga siba pored mene.
kolega je imao sudar bas zbog slusalica, slusao je neki podcast na iphoneu, vracao se navecer oko 10-11 doma s posla i jos si racuna kao noc je i prazno je i na cosku iza zgrade ga "docekaju" cura i decko na biciklu. Njih dvoje su klafrali i cerekali se da nije imao slusalice vjerojatno bi ih cuo, ovako je od panike prasnuo po kocnicama (disk), preletio preko volana, pao, razbio naocale, arkadu, ogulio se sav, kaze da je bilo krvi kao da si zaklao nekoga. Dosla hitna po njega, kaze da su bili jako fer i dopustili mu da ubaci bajk unutra da mu ga netko ne mazne. to je bilo prije par godina, nakon toga vise nikada nije stavio slusalice u usi kad se vozi i kupio je kacigu
MoschuS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:42   #1297
Slušalice su smrt. Evo, nema dva dana da je žena sa slušalicama podšetala pod tramvaj, jer nije gledala, a nije mogla čuti. Slušalice i promet (u bilo kojem obliku) ne idu skupa, i treba ih izbjegavati.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 23:18   #1298
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Nedavno sam se baš pokačio s frendom oko nove staze na valu I-->Z. Meni je super. On me uvjerava da je koma jer ga na svakom raskršću skupe ljevi skretači. Kad sam mu objasnio da nije pametno voziti se liku u mrtvom kutu, da treba biti ili blago ispred njega da te vidi ili dovoljno iza njega da te ne pokupi ako skreće, da treba gledati tko daje žmigavce, tko usporava ili uzima zamah za skretanje... on meni samo "ali ja sam na stazi".
Da je u Zg, barem na prometnijim dijelovima tipa Vlaška, Maksimirska, Ilica, još ovakvih staza bilo bi fenomenalno. Ali to nije staza za zajebavat se, kao što kažeš, a svakakvih klauna se nađe tamo, bilo na biciklima bilo u autu.
Neki dan se recimo lik vozio ususret meni, na biciklu, u smjeru istoka, po označenoj stazi
Kako ti uopće nešto takvo padne na pamet?
__________________
21.09.2008.
derbi
towar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 23:28   #1299
Quote:
towar kaže: Pogledaj post
Neki dan se recimo lik vozio ususret meni, na biciklu, u smjeru istoka, po označenoj stazi
Kako ti uopće nešto takvo padne na pamet?
http://goo.gl/DoC9P

Mene tamo najviše oduševljavaju skuteri koji mi se zapikavaju na zadnji kotač.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 23:44   #1300
@MoschuS i @hasnfefer
Jel može onda objašnjenje zimske vožnje - primjer sam dao u ovom postu
Nema teorije da ću se ikad oslanjati samo na sluh u vožnji. Sluh jako vara. Ako ne vidim, onda niti ne izlijećem iza ugla niti na cestu.
@Moschus - tvoj frend nije najebao jer ih nije čuo, on je najebao jer je računao da je prazna cesta i nije pazio.
@hasnfefer - ženska je uspjela ne vidjeti tramvaj. Toj nisu slušalice smetale, taj je bila u nekom svojem filmu.
Nema to veze sa sluhom.

I, da. Ajd čuj Priusa kako ti se približava
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.