Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2014., 05:25   #1
Uciti od Israela?

Da li bi podrzali stranku koja bi forcirala dugogodisnju politiku Israela?

Da prevedemo na Hrvatski teren to bi znacilo:

Drzavno podrzano priseljavanje osobo u ne vecniski sa hrvatima naseljena podrucja.
Osiguranost posla na tom podruciju ako ste ga prija imali.
Sa strane drzave izgradena naselja koja se dobiva za kupnju ili najam za cijene koje su daleko izpod obicnog trzista.

Da li bi u korist takve politike i ideje iza iste odseliti u neki "novi" grad koji naravno jos nema infrastrukture kao "normalan" grad i u kojemu ste obkoljeni sa naseljima pripadnika drugih nacionalnosti?
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 07:57   #2
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Da li bi podrzali stranku koja bi forcirala dugogodisnju politiku Israela?

Da prevedemo na Hrvatski teren to bi znacilo:

Drzavno podrzano priseljavanje osobo u ne vecniski sa hrvatima naseljena podrucja.
Osiguranost posla na tom podruciju ako ste ga prija imali.
Sa strane drzave izgradena naselja koja se dobiva za kupnju ili najam za cijene koje su daleko izpod obicnog trzista.

Da li bi u korist takve politike i ideje iza iste odseliti u neki "novi" grad koji naravno jos nema infrastrukture kao "normalan" grad i u kojemu ste obkoljeni sa naseljima pripadnika drugih nacionalnosti?
Postavio sam pitanje nekim zastupnicima , da li znaju koja je razlika između Židova i Hrvata ? Nisu znali pa sam im rekao ; Židovi u Izraelu od pustinje prave raj na zemlji , a Hrvati od raja prave pustinju u Hrvatskoj .

- pisao sam Ministarstvu obrazovanja da u proračunu Vlade planiraju novac za jednomjesečno putovanje studenata i profesora Agronomskog i Poljoprivrednog fakulteta u Izrael , nisu to htjeli !

- Tupavi Hrvati nemaju Strategiju razvoja poljoprivrede , a od pametnih Židova bi mogli naučiti vrhunsku tehnologiju u navodnjavanju ,
- u tupavoj Hrvatskoj počevši od Slavonije imamo 119 izumrlih sela , umjesto izgradnje gradova , možemo zadržati dio stanovništva na seoskom prostoru , na nekim dijelovima mora se planirati i naseljavanje
- radim koncep Strategije razvoja poljoprivrede RH od strane civilnog sektora , pa iznosim ovo i što od Izraela možemo naučiti !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 08:37   #3
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
- u tupavoj Hrvatskoj počevši od Slavonije imamo 119 izumrlih sela , umjesto izgradnje gradova , možemo zadržati dio stanovništva na seoskom prostoru , na nekim dijelovima mora se planirati i naseljavanje
Pa nemora se ni spasiti svih 119 sela, ali koliko je tu neobradene zemlje i potenciala. Ima u hrvatskoj ca. 4,5 puta manje stanovnika po km² i nema pustinje.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 08:52   #4
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Pa nemora se ni spasiti svih 119 sela, ali koliko je tu neobradene zemlje i potenciala. Ima u hrvatskoj ca. 4,5 puta manje stanovnika po km² i nema pustinje.
Radi se o iskorištavanju poljoprivrednog zemljišta , vode gdje u Hrvatskoj imamo još puno prostora u smislu zaposlenosti i ostanka dijela stanovništva na nekom prostoru .

Nemamo pustinju , ali u prenesenom smislu pravimo pustinju na seoskom prostoru .

Broj stanovnika na 1 km 2 , ovisi o proizvodnji . Da na jednom hrvatskom otoku ima tvornica auta , imali bi više zaposlenih i veći bruto proizvod nego u turizmu u kojem prodajemo tuđu hranu i pića .

Neznam kako su u Izraelu riješili problem vojske i stradanja u ratu ? Vjerujem da nisu poslali ih u mirovinu sa starosti 20 - 25 godina kao što su to u Hrvatskoj napravili !
Pri tom razlikujem teške invalide , od onih > branitelja > koji od zdravlja i snage mogu iščupati volu rep !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:08   #5
Izraelci su jedinststveni .Izraelci imaju "dijasporu" ,
Oni nisu vlasnici kafića i picerija već vladaju financijama Amerike .
Njihovim novcem se financiraju predsjedničke kampanje .Položaj Amerike se može usporediti sa položajem njemačke ,čak i gore .Amerikanci su blokirani.
Izraelci mogu napraviti bilo šta ,10 puta veću Sabru i Šatilu ,Američki maksimum je uzdržavanje o glasanju u rezoluciji UN gdje se isti događaj osuđuje .
Daju im oružje koje požele.
Zbog 4 miljuna Izraelaca napravili su neprijatelje u Arapskom svjetu -miljarada ljudi ,omrznuti su ,zovu ih teroristima pa tu situaciju uzimaju zdravo za gotovo,tu su Izraelski prijatelji.

Izraelci su sa velikim elanom došli u Palestinu .Da je obrane i izdgrade .Oni nisu lupetine poput nas.Kod njih je vojska svetinja ,kod nas je izumrla .Oni su otok demokracije i civilizacije u toj zoni .Da padneš padobranom bili radje u Tel Aviv ili Kairo ?Okolo izraela ljude kamenuju i kidaju ruke .
Izraelci su brutalni prema susjedima ,nekad sa pravom ,nekad ne ,za Amerikance -uvjek u pravu .

Izrael ima vojnu industriju ,to je i rashod ,ali tu se i zarađuje .Mi nismo u stanu servisirati zastarjeli avion il brod -nekad jesmo .
Mi pravimo kacige i pištoljčiće.-čuda da i to ima
kamenčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:24   #6
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Da li bi podrzali stranku koja bi forcirala dugogodisnju politiku Israela?

Da prevedemo na Hrvatski teren to bi znacilo:

Drzavno podrzano priseljavanje osobo u ne vecniski sa hrvatima naseljena podrucja.
Osiguranost posla na tom podruciju ako ste ga prija imali.
Sa strane drzave izgradena naselja koja se dobiva za kupnju ili najam za cijene koje su daleko izpod obicnog trzista.

Da li bi u korist takve politike i ideje iza iste odseliti u neki "novi" grad koji naravno jos nema infrastrukture kao "normalan" grad i u kojemu ste obkoljeni sa naseljima pripadnika drugih nacionalnosti?
Mislim da bi prije trebali naseljavati ne naseljena podrucja.
Imamo strahovito puno slabo naseljenih dijelova zemlje,a posebno u podrucjima od posebne drzavne skrbi.Jednim dijelo su tamo naseljeni Hrvati iz BiH(konkretno izbjeglice iz RS),ali i oni su se stisli oko mjesta,dok sela propadaju i zjape prazna.
I da,Hrvatska daje povlastice za zivot na tim podrucjima,a posebno za zapocinjanje nekog posla.NEma odaziva ili je jako slab.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:27   #7
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Radi se o iskorištavanju poljoprivrednog zemljišta , vode gdje u Hrvatskoj imamo još puno prostora u smislu zaposlenosti i ostanka dijela stanovništva na nekom prostoru .

Nemamo pustinju , ali u prenesenom smislu pravimo pustinju na seoskom prostoru .

Broj stanovnika na 1 km 2 , ovisi o proizvodnji . Da na jednom hrvatskom otoku ima tvornica auta , imali bi više zaposlenih i veći bruto proizvod nego u turizmu u kojem prodajemo tuđu hranu i pića .

Neznam kako su u Izraelu riješili problem vojske i stradanja u ratu ? Vjerujem da nisu poslali ih u mirovinu sa starosti 20 - 25 godina kao što su to u Hrvatskoj napravili !
Pri tom razlikujem teške invalide , od onih > branitelja > koji od zdravlja i snage mogu iščupati volu rep !
Koliko poznato u Israelu barem muskarci zidovi sluze 3 godine vojsku i zene 2, muskarci do 40 i zene do 27 godine moraju svaku godinu jedan mjesec u reservu i to je cak placeno preko firme u kojoj radis iznimke su majke kod zena i samostalne osobe u malim obrtima, koji nemogu zatvoriti samo tako.
A mirovine kod vojnika, pa oni su jos uvijek i stalno u ratu, za to im ne trebamo zaviditi.

stanovnici na km² ipak govori da bi mi mogli puno vise raditi od nase poljoprivrede itd. pogotovo posto se ima i vise prirodne vode.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:35   #8
Quote:
kamenčina kaže: Pogledaj post
Izraelci su jedinststveni .
jedinstveni su po tome da vjeruju i zivu to da im je bog dao taj komad zemlje i da im nitko osim boga nema pravo ga oduzeti.
I jedinstveni su po ujedijenju, koliko su bili progonjeni i ubijani na sve strane svijeta i u sva vremena su najbolje od toga uradili. Dok se u HR cim su se ohladili puske vec opet vise posjecivalo koncerte onih pjevaca nego domacih itd.

I isto ako se u hrvatskoj kao strogo katolickoj zemlji vecinski mrzi zidove, ja im se divim. Ako ste ikada vozili cestom od Tel Aviva do Jerusalema i uz cestu cilu vrime pipeline za morsku vodu da bi ca. 20-30 km dalje od jednom vidili u sri pustinje nazadeno narance dokle mozes gledati ali i i cak imaju polja gdje se zaliva sa morskoj vodon koja nije prociscena nego sadu izemdu neke druge biljke koje upijaju sol itd.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:41   #9
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mislim da bi prije trebali naseljavati ne naseljena podrucja.
Imamo strahovito puno slabo naseljenih dijelova zemlje,a posebno u podrucjima od posebne drzavne skrbi.Jednim dijelo su tamo naseljeni Hrvati iz BiH(konkretno izbjeglice iz RS),ali i oni su se stisli oko mjesta,dok sela propadaju i zjape prazna.
I da,Hrvatska daje povlastice za zivot na tim podrucjima,a posebno za zapocinjanje nekog posla.NEma odaziva ili je jako slab.
U konceptu Strategije razvoja poljoprivrede u budućem Zakonu o poljoprivrednom zemljištu predlažemo posebne članke Zakona za privatnu i državnu zemlju u napuštenim i demografski uništenim selima ,

- Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede ,
- Zakon o nasljeđivanju
+ još 2 zakona

- Sa ovim što sada imamo vlast ne nudi ništa , a sa onim što radi podstiče iseljavanje sa seoskog i gradskog prostora !
Područja od posebne državne skrbi je demagogija , a u nekim slučajevima i bacanje novaca poreznih obveznika !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:41   #10
Quote:
Njezna kaže:
I isto ako se u hrvatskoj kao strogo katolickoj zemlji vecinski mrzi zidove, ja im se divim. Ako ste ikada vozili cestom od Tel Aviva do Jerusalema i uz cestu cilu vrime pipeline za morsku vodu da bi ca. 20-30 km dalje od jednom vidili u sri pustinje nazadeno narance dokle mozes gledati ali i i cak imaju polja gdje se zaliva sa morskoj vodon koja nije prociscena nego sadu izemdu neke druge biljke koje upijaju sol itd.
Uvijek ce biti budala i to nigdje ne mozes izbjeci.Jbg ima cak i self hating Jew,ali generalno gledajuci Zidove se u HR postuje i oni su sasvim uklopljeni u drustvo(onoliko koliko zele).
Cak ce ti rabini reci da je antisemitizam u HR zaista nizak(budaala ce uvijek biti).
Btw,ja im se takoder divim,a posebno IZraelcima.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:44   #11
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
U konceptu Strategije razvoja poljoprivrede u budućem Zakonu o poljoprivrednom zemljištu predlažemo posebne članke Zakona za privatnu i državnu zemlju u napuštenim i demografski uništenim selima ,

- Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede ,
- Zakon o nasljeđivanju
+ još 2 zakona

- Sa ovim što sada imamo vlast ne nudi ništa , a sa onim što radi podstiče iseljavanje sa seoskog i gradskog prostora !
Područja od posebne državne skrbi je demagogija , a u nekim slučajevima i bacanje novaca poreznih obveznika !
A sto je sa porezima na tim dijelovima?
Cuo sam da je to najveca povlastica.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:08   #12
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Uvijek ce biti budala i to nigdje ne mozes izbjeci.Jbg ima cak i self hating Jew,ali generalno gledajuci Zidove se u HR postuje i oni su sasvim uklopljeni u drustvo(onoliko koliko zele).
Cak ce ti rabini reci da je antisemitizam u HR zaista nizak(budaala ce uvijek biti).
Btw,ja im se takoder divim,a posebno IZraelcima.
A i Franjo je imao par u svojoj vladi! ;-)
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:55   #13
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Da li bi podrzali stranku koja bi forcirala dugogodisnju politiku Israela?

Da prevedemo na Hrvatski teren to bi znacilo:

Drzavno podrzano priseljavanje osobo u ne vecniski sa hrvatima naseljena podrucja.
Osiguranost posla na tom podruciju ako ste ga prija imali.
Sa strane drzave izgradena naselja koja se dobiva za kupnju ili najam za cijene koje su daleko izpod obicnog trzista.

Da li bi u korist takve politike i ideje iza iste odseliti u neki "novi" grad koji naravno jos nema infrastrukture kao "normalan" grad i u kojemu ste obkoljeni sa naseljima pripadnika drugih nacionalnosti?
Apsolutno bih bio za takvu stranku.
ante54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:59   #14
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Da li bi podrzali stranku koja bi forcirala dugogodisnju politiku Israela?

Da prevedemo na Hrvatski teren to bi znacilo:

Drzavno podrzano priseljavanje osobo u ne vecniski sa hrvatima naseljena podrucja.
Osiguranost posla na tom podruciju ako ste ga prija imali.
Sa strane drzave izgradena naselja koja se dobiva za kupnju ili najam za cijene koje su daleko izpod obicnog trzista.

Da li bi u korist takve politike i ideje iza iste odseliti u neki "novi" grad koji naravno jos nema infrastrukture kao "normalan" grad i u kojemu ste obkoljeni sa naseljima pripadnika drugih nacionalnosti?
E da nam je Izraelce kopirat..
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 12:02   #15
Ako postanemo Izrael, ljutit će se Friljići i Dežulovići na nas
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 12:08   #16
Podsjetilo me to što je Đuro napisao.
Izrael na onom komadiću pustinje uzgaja voće za izvoz u Švedsku...
A mi u RH na onom komadiću Slavonije ne možemo uzgojit ništa.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 12:58   #17
Prvo se trebaju pojaviti ljudi koji znaju inače je sve uzalud. I rigorozne kazne zbog neznanja i "namjera". Do tada sve nula bodova.
Negativna selekcija je predugo trajala. Podobni su uništili sve što se moglo, poglavito likovi poput Fižulića i Čačića.
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 13:13   #18
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Prvo se trebaju pojaviti ljudi koji znaju inače je sve uzalud. I rigorozne kazne zbog neznanja i "namjera". Do tada sve nula bodova.
Negativna selekcija je predugo trajala. Podobni su uništili sve što se moglo, poglavito likovi poput Fižulića i Čačića.
Dio nas iz civilnog sektora idemo temeljem Ustavne mogućnosti prema političarima za povjesne promjene u poljoprivredi !

Ali mi ne možemo natjerati političare da reagiraju .

Inače kao predstavnik udruge dobio sam i poziv iz Izraela sa njihovog Galilea koledža u kojem su htjeli sufinancirati boravak u Izraelu .

Od Izraela Hrvatska može preuzeti dio tehnologije u navodnjavanju .

Kažu da oni uzgajaju i šarane iz Hrvatske .
U brdskoj Slavoniji dio Židova imali su veliku pecaru za rakiju , a onda su to napustili politikom NDH !

Politikom nesposobne VLade RH UNIŠTAVA se proizvodnja voćnih rakija ! Da su pametni ovih dana na Uskrs puno toga smo mogli prodati strancima ,pod Hrvatska šljivovica , lozovača , travarica itd .
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 13:22   #19
Izrael održava znanje, ali resursi su im limitirani i već sada su prešli granicu "obnovljivosti". Superiorna tehnologija ne traje vječno.
Nisam pristalica takvog "kopiranja". Po meni bilo bi mudrije da znaš za koga proizvodiš i stabilnost cijena. Siguran kupac.
Imamo dovoljno zemlje i vode, dovoljno seljaka ili onih koji žele da budu poljoprivrednici .
No bit je uvijek organizacija. Ova Vlada nevjerojatno uništava sve što je dobro u Hrvatskoj i za Hrvatsku.
A Linić usput mlazom navodnjava Milanovića.
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 13:59   #20
Nemamo dovoljno vode , to je isto demagogija hrvatskih političara , a i smještaj većih vodotoka , Sava , Drava i Dunav u poljoprivrednom smislu su nepovoljni . Radi se na početnoj fazi kanala Dunav - Sava .

U brdskoj Slavoniji imamo nekoliko akumulacijskih jezera , za akumulaciju Londdžu imovinski je riješeno zemljište - sagrađen je dio brane . U brdskoj Slavoniji moraju se graditi akumulacije i višenamjenski vodovodi da distribuciju vode .

Prije toga moramo donijeti zemljišne zakone , jer je postojeće vrijeme pregazilo .

Imam Zakon o nasljeđivanju Nizozemske ! Kako je to riješeno u Izraleu nije mi poznato za sada ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.