Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 09:00   #1
Cool Najpovoljnije auto osiguranje

Pitanje kao u naslovu : dakle , koje autoosiguranje je u RH najpovoljnije ( čitaj najjeftinije ! ) mislim na obvezno autoosiguranje po mojim saznanjima dosad to bi bilo Jadransko molim sve relevantne informacije
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:38   #2
HOK je najjeftinije koliko ja znam.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:52   #3
HOK,nekidan bio kod njih i jefitnije je za cca 200-ak kn
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 10:06   #4
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
HOK je najjeftinije koliko ja znam.
sorry , može puni naziv
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 10:21   #5
puni naziv: Hrvatska Osiguravajuca Kuca (Hrvatska Odvjetnicka Komora)!
ista cijena je i u Velebit osiguranju, Generali osiguranju, Kvarner Osiguranju i Jadransko osiguranju
Cijenu diktira RH, a sve u cemu se moze razlikovat je režijski dodatak koji određuje pojedini osiguratelj! najveca razlika medji hrvatskim osigurateljima je 4% pa si racunajte koliko kosta ona polica koja je 200 kn jeftinija!
Kod ugovaranja police AO nezgoda nije obvezan dio osiguranja i kosta od 50 na vise kuna - najcesce 96kn
Osiguranje od nezgode si provjerite sami dali treba ugovarati ili ne - po mojoj procjeni ko god ne ugovori taj je kreten!
Osiguravajte u kuci kojoj vjerujete jer to NIJE uvijek osiguranje onog koga vi lupite!!!!
Kome vjerovat je subjektivno!
__________________
Uredio sam potpis
iNViSiBLE FOR F is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 10:34   #6
Quote:
iNViSiBLE FOR F kaže: Pogledaj post
puni naziv: Hrvatska Osiguravajuca Kuca (Hrvatska Odvjetnicka Komora)!
ista cijena je i u Velebit osiguranju, Generali osiguranju, Kvarner Osiguranju i Jadransko osiguranju
Cijenu diktira RH, a sve u cemu se moze razlikovat je režijski dodatak koji određuje pojedini osiguratelj! najveca razlika medji hrvatskim osigurateljima je 4% pa si racunajte koliko kosta ona polica koja je 200 kn jeftinija!
Kod ugovaranja police AO nezgoda nije obvezan dio osiguranja i kosta od 50 na vise kuna - najcesce 96kn
Osiguranje od nezgode si provjerite sami dali treba ugovarati ili ne - po mojoj procjeni ko god ne ugovori taj je kreten!
Osiguravajte u kuci kojoj vjerujete jer to NIJE uvijek osiguranje onog koga vi lupite!!!!
Kome vjerovat je subjektivno!
hvala ti na odgovoru , u RH nažalost je bitno ( ipak ) samo koje osiguranje ima "krivac" u prometnoj nezgodi osim ako imaš kasko koje si ja ipak ne mogu ( možda ni ne želim ) priuštiti ! cijena se još može razlikovati u tome da li je osiguravatelj "trgovački" mudar pa odobrava popust za gotovinsko plaćanje - tako sam prošle godine "prekinuo" sa mojim dugogodišnjim partnerom , Croatia osiguranjem koji su si dopustili bahatost da ukinu got.popust za Jadransko sam prvi put čuo kad sam u nekoj selendri imao čvenk s Golf I ( ili 2 ? ) , nisam bio kriv - vozila ženska bez težih posljedica
P.s.a ne vjerujem nikom jer nemam razloga vjerovati im - sigurno je samo da im ti trebaš uplatiti premiju , a kad trebaš dobiti odštetu onda to često ne ide tako lako

Zadnje uređivanje geostanko : 12.08.2008. at 10:48. Reason: dodatak
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 11:29   #7
Quote:
geostanko kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru , u RH nažalost je bitno ( ipak ) samo koje osiguranje ima "krivac" u prometnoj nezgodi osim ako imaš kasko koje si ja ipak ne mogu ( možda ni ne želim ) priuštiti ! cijena se još može razlikovati u tome da li je osiguravatelj "trgovački" mudar pa odobrava popust za gotovinsko plaćanje - tako sam prošle godine "prekinuo" sa mojim dugogodišnjim partnerom , Croatia osiguranjem koji su si dopustili bahatost da ukinu got.popust za Jadransko sam prvi put čuo kad sam u nekoj selendri imao čvenk s Golf I ( ili 2 ? ) , nisam bio kriv - vozila ženska bez težih posljedica
P.s.a ne vjerujem nikom jer nemam razloga vjerovati im - sigurno je samo da im ti trebaš uplatiti premiju , a kad trebaš dobiti odštetu onda to često ne ide tako lako
evo slazem se i ja sa tobom!
a sad gledaj koliko je mudar tvoj trgovac!
cjenu premije je odredila drzava i rekla da se na obrocno plačanje stavlja 3% nadoplate - to ti ima i tvoje jadransko tako jer je to uvjetovano, a to sto jadransko drzavi iza ledja daje ispod premije, to nije umjece, to je potkradanje!
zanima me sta ce bit sa isplatama steta kada dodje do manjka novca zbog premalo naplacene premije? kada budu morali platit drzavi porez na iznos koji nisu naplatili, sto ce biti sa vama kada nagodinu dodjete u jadransklo, a oni kazu, e sad vise nije ko lane jer smo lane valjali drzavu? pa ce vam ove godine biti 200 kn skuplje?!

dat cu ti prijedlog: odi u jadransko nek ti kazu koliko ti kosta osiguranje i pokusaj izvuc sto jeftinije mozes, uplati kod njih i reci koliko pise na polici da je naplaceno, a koliko si ti platio!
__________________
Uredio sam potpis
iNViSiBLE FOR F is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:26   #8
Quote:
iNViSiBLE FOR F kaže: Pogledaj post
evo slazem se i ja sa tobom!
a sad gledaj koliko je mudar tvoj trgovac!
cjenu premije je odredila drzava i rekla da se na obrocno plačanje stavlja 3% nadoplate - to ti ima i tvoje jadransko tako jer je to uvjetovano, a to sto jadransko drzavi iza ledja daje ispod premije, to nije umjece, to je potkradanje!
zanima me sta ce bit sa isplatama steta kada dodje do manjka novca zbog premalo naplacene premije? kada budu morali platit drzavi porez na iznos koji nisu naplatili, sto ce biti sa vama kada nagodinu dodjete u jadransklo, a oni kazu, e sad vise nije ko lane jer smo lane valjali drzavu? pa ce vam ove godine biti 200 kn skuplje?!

dat cu ti prijedlog: odi u jadransko nek ti kazu koliko ti kosta osiguranje i pokusaj izvuc sto jeftinije mozes, uplati kod njih i reci koliko pise na polici da je naplaceno, a koliko si ti platio!
prošle godine sam platio 2580kn( cca u 10-20kn ) , što je bilo 6.5% manje od cijene na polici ! mislim da je riječ o iznosu ( tj.postotku ) koji naplaćaju njima banke za kartično poslovanje ( npr.Maestro ) , kad dobiju gotovinu ne gube ništa i u trgovini kad kupuješ iskazana je cijena bez popusta ( nekad ) a na blagajni ti obračunaju gotovinski popust ! sumnjam da bi mogli tako otvoreno muljati - i ove godine je ista cijena
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:05   #9
Jedini problem je što kod mene u Sunce osiguranju još malo jeftinije, a i platite onoliko koliko piše na polici, nema muljanja, čr.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:11   #10
ma odakle ti to da je jeftinije kad nemas reg oznake auta ni karakteristike!
@ geostanko: vjeruje mi znam sta pricam radim u osiguranju!
__________________
Uredio sam potpis
iNViSiBLE FOR F is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:23   #11
Quote:
iNViSiBLE FOR F kaže: Pogledaj post
ma odakle ti to da je jeftinije kad nemas reg oznake auta ni karakteristike!
@ geostanko: vjeruje mi znam sta pricam radim u osiguranju!
Zato što radimo sa mimimalnim režijskim dodatkom tj. maržom, dok Jadransko ima 3% veću maržu.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:46   #12
Quote:
iNViSiBLE FOR F kaže: Pogledaj post
ma odakle ti to da je jeftinije kad nemas reg oznake auta ni karakteristike!
@ geostanko: vjeruje mi znam sta pricam radim u osiguranju!
ma , ne sekiraj se kao što napisah - ne vjerujem nikome
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 14:49   #13
Mislim da su razlike realno minimalne. Meni susjed radi za jedno osiguranje, mi to riješimo tako da se čujemo telefonom tjedan prije isteka, on meni kaže svotu koja se i onako ne mjenja a ja njemu kažem da ću platit na 2 ili 3 čeka ili u gotovini ili mješovito ko zadnji put (dao mu prvu ratu u lovi a onda ostale 2 ispunio ček). I onda se našemo za par dana na kavi kod njega ili mene doma. On meni policu, ja njemu lovu i ispunim čekove s ciframa i datumom po dogovoru. I sve rješeno. I više mi znači taj komfor, nego maltretiranje i gubljenje vremena po uredima.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:37   #14
Jučer registrirao, razlike su bile male a najjeftiniji je ispao Euroherc.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:41   #15
meni je najjeftiniji bio velebit......
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:43   #16
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Jučer registrirao, razlike su bile male a najjeftiniji je ispao Euroherc.
a di si njih našo
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 17:48   #17
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
a di si njih našo
da, euroherc je uvjerljivo najgore osiguranje što se isplata tiče
Tomo Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 19:04   #18
osobno sam se uvjerio u to, nazalost
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 20:47   #19
Quote:
drakic kaže: Pogledaj post
osobno sam se uvjerio u to, nazalost
što su i tebe syebali?

frenda je lupio odostraga lik i sad upravo od njih pokušava dobit pare
stari od tog frenda ima iskustva pa ga ne mogu sam tak prevarit
situacija izgleda dobro za sad, ali vidjet ćemo

inače, znam hrpu ljudi kojima nisu isplatitli ili su užasno odugovlačili, ili su im znatno smanjili cifru (al to su si uglavnom ljudi sami krivi, jer ne znaju kak to ide)
Tomo Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 21:04   #20
prvo su zavlacili kao da nevide iz policijskog izvjesca tko je kriv pa hoce slike pa ovo pa ono, sto cuda traze. na kraju su isplatili 70% stete jer kao i brat je kriv za nesta i nedaju vise. mozda smo mogli izvuci 100% ali tko bi se ganjao s njima po sudovima i slicno... uglavnom gamad teska, najbolje bi bilo kad nitko nebi kod njih regao auto pa da nitko nema zajeb*** s njima vise.
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.