Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Što znate o NLP-u?
To su komunikacijske i prezentacijske vještine 10 32.26%
To su pshihoterapijske tehnike 9 29.03%
Brzo uklanjanje fobija 4 12.90%
Modeliranje uspješnih ljudi iz svih područja 7 22.58%
Usvajanje uspješnih obrazaca ponašanja 10 32.26%
Sve ovo poviše i još više 13 41.94%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 14:36   #201
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
A mozda samo koristi NLP tehnike da vidi da li ce ih might terapeut prepoznat... kod mene do sada nije prepoznao nijednu koju sam upotrijebio.. iako ce sad on vjerojatno objasnit da je to namjerno neprepoznavanje neka napredna tehnika s kojom nam je nes dokazivao
To sigurno. Nešto na varijantu “pravim se glup da vidim koliko vas duboko mogu uvući”, a možda i “kad jednom sami sebi dokažete da ste uspješno primijenili NLP tehnike na meni, nećete moći reći da ne valjaju”.
Kao da je problem u samim tehnikama, koje ponekad čak i rade; problem je u imbecilnom teorijskom okviru zahvaljujući kojemu NLP-ovci pojma nemaju zašto rade onda kad rade.

Meni NLP-ovci & co. djeluju kao psihološki alkemičari – znaju nešto malo, nagađaju zašto nešto radi kad radi, izmišljaju izgovore kad ne radi, a oni koji znaju kemiju smiju im se iz prikrajka. Ili javno.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:13   #202
Leteća dijagnoza

Metoda zdravoseljačka, a što se tiče čitanja tvojih starijih postova sigurno ima neka informatička metoda s kojom se to može jednoznačno utvrditi da li sam ili nisam.
BTW kliknuo sam na tvoj nick da vidim koliko dnevno postova objavljuješ i pogledao jedan post, a to je bio tvoj napad na nekoga što je komentirao presudu generalima, no i to mi je bilo dovoljno, i već mi previše vremena oduzelo.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Tri razloga: marketing, marketing i marketing.
Pogledaj uspješne firme kao što su Amway i Herbalife. Agresivnim marketingom prodaju bezvrijedno smeće po užasno napuhanim cijenama.
Dobro, možda je to ekstreman primjer. Pogledaj onda svoje cipele. Koliko si ih platio?
Proizvodna im je cijena jedva pet eura. Kako to da se nešto tako jeftino toliko skupo prodaje?


To što netko živi od prodaje ne znači da je sposoban procijeniti kvalitetu svakog proizvoda koji mu se nudi.

Vrijedi mu daleko manje nego što misli da vrijedi. Ali srećom po žmuklere, postoji jedan zgodan psihološki mehanizam koji ljudima brani da sami sebi priznaju da su bacili novac.
Bez obzira na pravila debatiranja i svekolike arg... ova spuštanja i omalovažavanja dolaze iz nečeg drugog, a to je tvoj duboki kompleks inferiornosti koji moraš liječiti po svaku cijenu. Kako je nastao? Pogledajmo dalje ...


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nije ti čak loša kontra. Za tako, kraj osnovne ili početak srednje. Klinca u prvom naletu puberteta vjerojatno bi takvim komentarom mogao izbaciti iz takta.[/COLOR]
Evo ga tu! Daklu tu se vidi vremenski period u kojem je začet tvoj problem. Netko te zlostavljao, vjerojatnonetko iz obitelji, još uvijek nemam dovoljno informacija da utvrdim točno ali da je to bio tvoj otac sad te ne bilo tu, stoga je vrlo vjerojatno za pretpostaviti ono drugo, dakle majka.

Zar jesu?

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Ti si onaj koji želi dokazati korisnost NLP-a. Mi smo tebe već pitali za empirijske dokaze; ti odgovaraš protupitanjima.
Ne može. Teret je dokaza na tebi. Ti moraš dokazati da NLP funkcionira; čak i ako mi ne možemo dokazati da ne funkcionira, to još uvijek ništa ne znači sve dok ti ne dokažeš da uistinu funkcionira.
A proslavio si se argumentima o samoglasniku ṛ Nevermind nije sad tema ...


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Naime, ja sam slučajno lingvist.
Lingvist, govor, prekomjerni govor, zvocanje ... Dakle zdravoseljački žensko zanimanje -> mama je dakle definitivan izbor zlostavljača. I tu je kraj dijagnoze ali hajdemo se još malo zabavljati ...

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]Prvo, ja nemam pravo na svoje mišljenje. Niti ga tražim, niti bih ga ikome tek tako dao.
E bio sam u krivu u vezi kraja dijagnoze. Nemaš pravo na svoje mišljenje!?!?!? Pa što ti je to majka radila? SVATKO ima svoje mišljenje i pravo na njega jer to je jedino mišljenje koje ima, a ti bi to htio uskratiti ... ikome? svakome? Ovo je zabrinjavajuće, prelazi u patologiju.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Dajem ljudima pravo na informirano mišljenje, što je već puno drugačija stvar.
Ti daješ ljudima pravo??? Ako ovako nastaviš bojim se da ćeš završiti predstavljajući se kao kao Hitler ili Napoleon ukoliko hitno ne počneš sa terapijom.

No u ovom 'informiranom' ima još nešto, želja da ti druge podučavaš. Doduše sad si rekao 'kolege s faksa' pa ovo više i nije argument ali ima tu nešto i dublje. Dakle, vjerojatno već predaješ ili asistiraš, no tvoja ambicija bi mogla biti negdje drugo. Stalno pokušavaš spuštat sa nekakvim dječacima i slično. Da možda u tebi ne čuči želja da djeci određuješ kakvo mišljenje mogu imati, da predaješ u školi? Moj savjet: nemoj, jer djeca odmah prokuže sve tvoje komplekse i razmontiraju te u minut!

E ovo je za danas stvarno bilo previše .... OVER AND OUT
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 23:20   #203
Quote:
nlp_terapeut kaže: Pogledaj post
Metoda zdravoseljačka, a što se tiče čitanja tvojih starijih postova sigurno ima neka informatička metoda s kojom se to može jednoznačno utvrditi da li sam ili nisam.
BTW kliknuo sam na tvoj nick da vidim koliko dnevno postova objavljuješ i pogledao jedan post, a to je bio tvoj napad na nekoga što je komentirao presudu generalima, no i to mi je bilo dovoljno, i već mi previše vremena oduzelo.
Vidim, ni čitati ne umiješ.
Quote:
Bez obzira na pravila debatiranja i svekolike arg... ova spuštanja i omalovažavanja dolaze iz nečeg drugog, a to je tvoj duboki kompleks inferiornosti koji moraš liječiti po svaku cijenu. Kako je nastao? Pogledajmo dalje ...

Evo ga tu! Daklu tu se vidi vremenski period u kojem je začet tvoj problem. Netko te zlostavljao, vjerojatnonetko iz obitelji, još uvijek nemam dovoljno informacija da utvrdim točno ali da je to bio tvoj otac sad te ne bilo tu, stoga je vrlo vjerojatno za pretpostaviti ono drugo, dakle majka.


Jer naravno, ja sam dob u kojoj obično počinje pubertet spomenuo zato što sam u toj dobi bio zlostavljan, a ne zato što početak puberteta znači divljanje hormona, naročito testosterona, zbog čega je naivca lakše izbaciti iz takta.

Ali nije loše. Zvuči skoro uvjerljivo.

Quote:
Lingvist, govor, prekomjerni govor, zvocanje ... Dakle zdravoseljački žensko zanimanje -> mama je dakle definitivan izbor zlostavljača. I tu je kraj dijagnoze ali hajdemo se još malo zabavljati ...
Ček, ti to ozbiljno?

Eto, djeco, zato ne valja vjerovati NLP-ovcima. Za disciplinu koja se u svojem nazivu poziva na lingvistiku ovo je drastično preveliko nepoznavanje razlike između jezika i govora.
O spolnim i rodnim stereotipima da ne govorim. Strašno nešto.

Quote:
E bio sam u krivu u vezi kraja dijagnoze. Nemaš pravo na svoje mišljenje!?!?!? Pa što ti je to majka radila? SVATKO ima svoje mišljenje i pravo na njega jer to je jedino mišljenje koje ima, a ti bi to htio uskratiti ... ikome? svakome? Ovo je zabrinjavajuće, prelazi u patologiju.
Oh, kako slatko. Cijepanje i vađenje iz konteksta.
Jesi li siguran da se baviš NLP-om, a ne izvlačenjem priznanja za Svetu Inkviziciju?

I ne, nemam pravo na svoje mišljenje. Ne ako to mišljenje u podlozi nema informacije.
Ljudi jednako tako mogu koješta misliti o bogovima, svemircima ili NLP-u, ali pravo im budi ako ga izreknu u mojoj prisutnosti.

Quote:
Ti daješ ljudima pravo??? Ako ovako nastaviš bojim se da ćeš završiti predstavljajući se kao kao Hitler ili Napoleon ukoliko hitno ne počneš sa terapijom.
Ovo je već jadno.

Zabavno, ali jadno.

Quote:
No u ovom 'informiranom' ima još nešto, želja da ti druge podučavaš. Doduše sad si rekao 'kolege s faksa' pa ovo više i nije argument ali ima tu nešto i dublje. Dakle, vjerojatno već predaješ ili asistiraš, no tvoja ambicija bi mogla biti negdje drugo. Stalno pokušavaš spuštat sa nekakvim dječacima i slično. Da možda u tebi ne čuči želja da djeci određuješ kakvo mišljenje mogu imati, da predaješ u školi? Moj savjet: nemoj, jer djeca odmah prokuže sve tvoje komplekse i razmontiraju te u minut!

E ovo je za danas stvarno bilo previše .... OVER AND OUT
Ne, ne predajem. Niti se guram u ovakvo školstvo. Zaboga.
Kvalitetno, nema šta.

Sitnice koje jesi “pogodio” spadaju isključivo u domenu onoga što sam o sebi sâm napisao na forumu, tako da ti to neću priznati. Tim više što detalje o kojima nisam pisao beziznimno dopunjavaš potpuno pogrešnim procjenama.

Zgodan pokušaj. Sigurno ti je uzeo vremena i truda; ipak je trebalo istraživati i naštimavati citate da proizvedeš koliko-toliko uvjerljiv efekt.
Šteta što si tako loš.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 08:35   #204
Lastane, svrati do threada "Kako funkcionira psihoterapija", tamo je dokazao svoju kompetentnost
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:43   #205
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]
Stvar je u tome da ja, igrom slučaja, sanskrt nikad nisam učio; iako sam morao odslušati nekoliko tečajeva indoeuropskih jezika, sanskrt mi nikad nije pasao u raspored. Ali sam u tijeku svojega studija imao nešto susreta s njim; imam i kolege koji su ga učili, a bogme i profesore koji ga predaju.
Ja uredno priznajem svoje neznanje, ali ono nije toliko da bi me jedan diletant na forumu uspio uvjeriti da je ono malo što znam pogrešno. Jer još uvijek znam što je slogotvorno r, kako se čitaju staroindijske riječi u indoeuropeistici i kako zvuče ispravno izgovoreni kojekakvi retrofleksi. Ne da ih znam ponoviti, ali znam kako zvuče.
Znaš ili ne znaš? Da li znaš što ne znaš jer to što misliš da tvoj profesor zna ne mora biti točno. Nisam ni ja formalno učio sanskrit ali služim se s njim i imao sam priliku ugostit dr. Kennetha Valpeya (doktorat na Oxfordu, predaje diljem svijeta, učesnik Vedantističkih konferencija) koji možda tu materiju i malo bolje pozna, pa i kako se izgovara ṛ. Samo usput da pitam, da li je itko od vas ikad čuo za Kršnu? Je'l vidio netko Hare Kršne kako plešu na trgu? Ne? A Krišna malo poznatije zvuči? Pa poslušajte sad kako ṛ zvuči iz usta jednog od najpriznatijih poznavatelja snaskrita uopće u modernoj povijesti, rođenog indijca 'arijevca' (naravno arijevce su izmislili europljani, u sanskritskim tekstovima ta riječ podrazumjeva prosvjetljene osobe):

http://www.youtube.com/watch?v=-_xsXQeNK8Y

Da se previše ne mučiš obrati pažnju na 51. sekundu!


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Moje formalne pogreške u dokazivanju bile bi vrlo pogrešne da stvarno nešto dokazujem ikome osim sebi.
A što se tiče nizanja NLP tehnika da vidim hoće li ih naš instruktor prepoznati – pa, nije da sam iznad takvih štosova, no vidio sam već odavno da čovjek ne bi prepoznao NLP tehniku da se oboji u ružičastu i počne plesati pred njim pjevajući “NLP tehnike dolaze u grad”.

Ti očito nemaš pojma čemu NLP služi. Ne znam da li si primjetio kako sam te odmaknuo od latinskog? Iako te protagora fino poklopio moj cilj nije voditi takvu raspravu, a još manje se nabacivati nazivima tehnika, pa to svatko može proguglati.
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:19   #206
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Jer naravno, ja sam dob u kojoj obično počinje pubertet spomenuo zato što sam u toj dobi bio zlostavljan, a ne zato što početak puberteta znači divljanje hormona, naročito testosterona, zbog čega je naivca lakše izbaciti iz takta.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Eto, djeco, zato ne valja vjerovati NLP-ovcima. Za disciplinu koja se u svojem nazivu poziva na lingvistiku ovo je drastično preveliko nepoznavanje razlike između jezika i govora.
O spolnim i rodnim stereotipima da ne govorim. Strašno nešto.


Uhvaćem si u stupicu pa sad klepećeš i pokušavaš skrenut bit jer jezik postoji upravo radi .... zamisli ... govora

ovaj ti je ad feminem bio katastrofa


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Oh, kako slatko. Cijepanje i vađenje iz konteksta.
Jesi li siguran da se baviš NLP-om, a ne izvlačenjem priznanja za Svetu Inkviziciju?

I ne, nemam pravo na svoje mišljenje. Ne ako to mišljenje u podlozi nema informacije.
Ljudi jednako tako mogu koješta misliti o bogovima, svemircima ili NLP-u, ali pravo im budi ako ga izreknu u mojoj prisutnosti.


Evo opet si sam vratio kontekst :



Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]Ne, ne predajem. Niti se guram u ovakvo školstvo. Zaboga.
Kvalitetno, nema šta.
Ovo je već jadno.

Zabavno, ali jadno.


Hhahaha, evo već sam sebe prokazuješ koliko si iskren

Baš nemaš nikakvu intenciju na nijedan način se bavit formalnom edukacijom ?

Jako si uvjerljiv

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Sitnice koje jesi “pogodio” spadaju isključivo u domenu onoga što sam o sebi sâm napisao na forumu, tako da ti to neću priznati. Tim više što detalje o kojima nisam pisao beziznimno dopunjavaš potpuno pogrešnim procjenama.
Kao što rekoh provjeri kod admina što sam pročitao od tvojih postova.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zgodan pokušaj. Sigurno ti je uzeo vremena i truda; ipak je trebalo istraživati i naštimavati citate da proizvedeš koliko-toliko uvjerljiv efekt.
Kao što se može vidjeti na threadu nikakog naštimavanja nema, opet glumiš hohštaplera. Ali nisam gotov s tobom, prošli put sam te čitao iz samo jednog posta, ali ako se malo šire sagledaju tvoji postovi vidi se tvoja intencija da postaneš moderator ovdje. A što je ono sa Wikipedijom u tvom potpisu? Da pogledamo malo, sigurno se i tu nešto krije iako još ne znam što točno, ali nešto i tu smrdi. Ako netko ima vremena pretražiti tvoje starije postove da vidimo o čemu je tu riječ

flammas eius lucifer matutinus inveniat
ille inquam lucifer qui nescit occasum
christus filius tuus qui
regressus ab inferis
humano generi serenus illuxit
et vivit et regnat in saecula saeculorum

Evo ti malo latinskog da se zabaviš jer o sanskritu pojma nemaš
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:23   #207
Quote:
protagora kaže: Pogledaj post
Hm, ovo zvuči čudno. U jednom ulomku kombiniraš čak tri pogreške u dokazivanju - argumentum e consensu gentium (brojni kolege), ad verecundiam (prof. Ježić) i ad hominem (hohštapler). S obzirom da si obrazovan, teško da ti se potkralo samo od sebe. Dakle, namjerno si ih plasirao.
A to je upravo jedna od nlp metoda, svjesno korištenje logičkih grešaka u cilju zbunjivanja sugovornika.
Znači, koristiš nlp tehnike u nastojanju da negiraš učinkovitost nlp-a kao takvog? Nije li to pomalo nekonzistentno, paradoksalno i perverzno?
A što bi mi NLPisti rekli u samom početku te rečenice on krši barem tri jezična pravila: složeno izjednačavanje, usporedno brisanje i nedostatak referencijalnog indeksa.

nlp_guy
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:47   #208
Quote:
nlp_terapeut kaže: Pogledaj post
Znaš ili ne znaš? Da li znaš što ne znaš jer to što misliš da tvoj profesor zna ne mora biti točno. Nisam ni ja formalno učio sanskrit ali služim se s njim i imao sam priliku ugostit dr. Kennetha Valpeya (doktorat na Oxfordu, predaje diljem svijeta, učesnik Vedantističkih konferencija) koji možda tu materiju i malo bolje pozna, pa i kako se izgovara ṛ. Samo usput da pitam, da li je itko od vas ikad čuo za Kršnu? Je'l vidio netko Hare Kršne kako plešu na trgu? Ne? A Krišna malo poznatije zvuči? Pa poslušajte sad kako ṛ zvuči iz usta jednog od najpriznatijih poznavatelja snaskrita uopće u modernoj povijesti, rođenog indijca 'arijevca' (naravno arijevce su izmislili europljani, u sanskritskim tekstovima ta riječ podrazumjeva prosvjetljene osobe):

http://www.youtube.com/watch?v=-_xsXQeNK8Y

Da se previše ne mučiš obrati pažnju na 51. sekundu!
Daj mi reci, jesu li tebi vuha malo potumplana?
Jasno se čuje /kršna/, s tim da je š meko, ali mi ga se ne dâ tražiti po kodnoj tablici.

Rijetko doživljavam da mi protivnik sâm servira argumente u moju korist, ali svaki je takav trenutak neprocjenjiv.

Quote:
Ti očito nemaš pojma čemu NLP služi. Ne znam da li si primjetio kako sam te odmaknuo od latinskog?


Ovo zvuči kao da sam te prestao mlatiti po glavi i sad te bubam po trbuhu, a ti mi skrećeš pozornost na to da te barem više ne mlatim po glavi.

Quote:
Iako te protagora fino poklopio moj cilj nije voditi takvu raspravu, a još manje se nabacivati nazivima tehnika, pa to svatko može proguglati.
Poklopio me? Pitao me čovjek s kojom sam namjerom uporabio onoliki broj formalnih pogrešaka u dokazivanju. Gdje je tu poklapanje?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:48   #209
o temi:

a ne nije self promotion...
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:02   #210
Quote:
nlp_terapeut kaže: Pogledaj post
Yes, this pretty much sums you up.
Quote:
Uhvaćem si u stupicu pa sad klepećeš i pokušavaš skrenut bit jer jezik postoji upravo radi .... zamisli ... govora

ovaj ti je ad feminem bio katastrofa
Na internetima dosad nisam našao dovoljno dobar fejspalm za ovo.
Quote:
Evo opet si sam vratio kontekst
OK, daj mi reci na čemu si i tko ti je diler. Oću i ja probat.
Quote:
Hhahaha, evo već sam sebe prokazuješ koliko si iskren

Baš nemaš nikakvu intenciju na nijedan način se bavit formalnom edukacijom ?

Jako si uvjerljiv
U ovom trenutku nemam. Kao što rekoh, u trenutni se školski sustav ne mislim gurati. A mogao bih.
Quote:
Kao što rekoh provjeri kod admina što sam pročitao od tvojih postova.
Naravno. Usput ti provjeri kod Duha Svetoga govorim li istinu.
Istina, admin za razliku od Duha Svetoga postoji, ali odgovori koje bismo dobili bili bi posve jednako korisni.
Ukratko, admin ne zna što ti jesi ili nisi pročitao. Ne vjerujem da netko može biti toliko blesav da to ne zna; dakle, mora biti da si svjesno dao takav prijedlog računajući na moju glupost. Ili računajući na glupost ostalih sudionika rasprave, tako da si podigneš kredibilitet.

Quote:
Kao što se može vidjeti na threadu nikakog naštimavanja nema, opet glumiš hohštaplera.
A kako bi se to vidjelo na threadu? Naštimavaš moje izjave iz jednog posta s ovog threada da sjednu u ono što si o meni drugdje mogao saznati.
Quote:
Ali nisam gotov s tobom, prošli put sam te čitao iz samo jednog posta, ali ako se malo šire sagledaju tvoji postovi vidi se tvoja intencija da postaneš moderator ovdje.


Ajd da ti objasnim, da ne moraš tražiti: moderator sam već jednom davno bio.
Nudilo mi se par puta da budem opet.
Uz trenutnu administraciju, ne bih bio moderator ni da je riječ o plaćenu poslu.
Da nije trenutne administracije i da me nekako opet nagovore na preuzimanje te funkcije, sigurno ne bih bio moderator ovdje. Ja sam na ovom podforumu tek rijedak gost.

Šteta. Tako ti je dobro išlo.

Quote:
A što je ono sa Wikipedijom u tvom potpisu? Da pogledamo malo, sigurno se i tu nešto krije iako još ne znam što točno, ali nešto i tu smrdi. Ako netko ima vremena pretražiti tvoje starije postove da vidimo o čemu je tu riječ
Ej, genije! To s Wikipedijom u mom potpisu u stručnom se žargonu naziva link. Možeš kliknuti na nj i doći do teme na kojoj se detaljno raspravlja o problematici.

Ali kad si se već nabrijao, slobodno analiziraj i druge sudionike te rasprave. Preporučit ću im ovu temu, uvjeren sam da će se zabaviti.

Quote:
flammas eius lucifer matutinus inveniat
ille inquam lucifer qui nescit occasum
christus filius tuus qui
regressus ab inferis
humano generi serenus illuxit
et vivit et regnat in saecula saeculorum

Evo ti malo latinskog da se zabaviš jer o sanskritu pojma nemaš
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:10   #211
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Daj mi reci, jesu li tebi vuha malo potumplana?
Jasno se čuje /kršna/, s tim da je š meko, ali mi ga se ne dâ tražiti po kodnoj tablici.

Rijetko doživljavam da mi protivnik sâm servira argumente u moju korist, ali svaki je takav trenutak neprocjenjiv.
Hahahhahahahahahahahhahahahahaha, najjači si majke mi

Tako se jasno čuje krišna, ali priupitajmo dr. Valpaya, hoćemo li?

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči kao da sam te prestao mlatiti po glavi i sad te bubam po trbuhu, a ti mi skrećeš pozornost na to da te barem više ne mlatim po glavi. [/COLOR]

Aha, pušeš mi na ono mjesto gdje sunce nikad ne sija.

Ajde bogati daj pokoji argument jer ovo je totalna budalaština što radiš :mojaretorikajeboljaodtvojeistavljamvišesmajlića:

I to je jedan od razloga moje alergije na latinski jer 'debata određuje tko je u pravu bez obzira na činjenice'

Poklopio me? Pitao me čovjek s kojom sam namjerom uporabio onoliki broj formalnih pogrešaka u dokazivanju. Gdje je tu poklapanje?
Opet se glupiraš sa svojom retorikom koju je on nazvao perverznom, dakle poklopio te.

Nije u tebi problem što nisi educiran već što si štetan -> beskoristan i iskompleksiran
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:10   #212
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
o temi:

a ne nije self promotion...
Ovo će prije biti demotion, mada možda ne i s namjerom.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:57   #213
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Naravno. Usput ti provjeri kod Duha Svetoga govorim li istinu.
Istina, admin za razliku od Duha Svetoga postoji, ali odgovori koje bismo dobili bili bi posve jednako korisni.
Ukratko, admin ne zna što ti jesi ili nisi pročitao. Ne vjerujem da netko može biti toliko blesav da to ne zna; dakle, mora biti da si svjesno dao takav prijedlog računajući na moju glupost. Ili računajući na glupost ostalih sudionika rasprave, tako da si podigneš kredibilitet.
Naravno nije vulgaris metoda, treba malo popratiti koje ip adrese prilaze kojim threadovima, a danas se ip adrese lako lociraju geografski ... ukratko uz malo truda bi se moglo.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A kako bi se to vidjelo na threadu? Naštimavaš moje izjave iz jednog posta s ovog threada da sjednu u ono što si o meni drugdje mogao saznati.
Vidi se da su neizmjenjene, a očito sam bio i više precizan nego što je bilo za očekivat kad ovako burno reagiraš

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]
Ajd da ti objasnim, da ne moraš tražiti: moderator sam već jednom davno bio.
Nudilo mi se par puta da budem opet.
Uz trenutnu administraciju, ne bih bio moderator ni da je riječ o plaćenu poslu.
Da nije trenutne administracije i da me nekako opet nagovore na preuzimanje te funkcije, sigurno ne bih bio moderator ovdje.
Možda bi ti se i moglo povjerovati ....

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja sam na ovom podforumu tek rijedak gost.
Da nije bilo ovog bisera ... R I J E D A K

I na cijelom forum.hr-u si rijedak? Da to nije od previše kave?

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ej, genije! To s Wikipedijom u mom potpisu u stručnom se žargonu naziva link. Možeš kliknuti na nj i doći do teme na kojoj se detaljno raspravlja o problematici.
Da vidimo što se tamo divani ... *klik*: .... kurac .... sranje ... trolovi .... ispičkarati .....

Neka konstruktivna rasprava se tamo vodi.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ali kad si se već nabrijao, slobodno analiziraj i druge sudionike te rasprave. Preporučit ću im ovu temu, uvjeren sam da će se zabaviti.
A, ne, ti si ovo htio i inzistirao na dijagnozi, a sad bi da na nekoga drugoga prebacio križ? Nemere bolan.

Ajde, pričaj što je s Wikipedijom, da nisi i tamo bio moderator pa te kicknuli zbog krasnog karaktera?

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Potvrdio si moje mišljenje o tome što ti misliš o korištenju latinskog. Ok, gdje je sad sacreus da izanalizira ovu rečenicu???

No nadao sam od tebe nečemu više jer u ovoj strofici koju sam ti napisao ima jedno (ne)zgodno složeno izjednačavanje, ali što ćemo, precijenio sam te izgleda.

nlp_inquiettesque
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:06   #214
ja ovo našla...to je ovaj striček, ha?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:18   #215
Lastan opet radi probleme.
kao dugogodišnji čitatelj foruma smatram da je nlp_terapeut pročitao Sacerusa i Lastana.
Qucijic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 00:38   #216
Quote:
nlp_terapeut kaže: Pogledaj post
Tako se jasno čuje krišna, ali priupitajmo dr. Valpaya, hoćemo li?
Mhm.
Quote:
Opet se glupiraš sa svojom retorikom koju je on nazvao perverznom, dakle poklopio te.
Zašto bi to bilo poklapanje? Što ako ja to doživljavam kao kompliment?
Quote:
Nije u tebi problem što nisi educiran već što si štetan -> beskoristan i iskompleksiran
O, vidi ga.
Dečko nam je upravo skužio da pod krinkom dijagnoze može vrijeđati.

Pitao sam se koliko će mu trebati.

Quote:
nlp_terapeut kaže: Pogledaj post
Naravno nije vulgaris metoda, treba malo popratiti koje ip adrese prilaze kojim threadovima, a danas se ip adrese lako lociraju geografski ... ukratko uz malo truda bi se moglo.
Imaš pravo. Samo treba isprogramirati GUI u VisualBasicu da otkriješ počinitelja.
Quote:
Vidi se da su neizmjenjene, a očito sam bio i više precizan nego što je bilo za očekivat kad ovako burno reagiraš
Naravno da burno reagiram kad ni nakon pažljivog objašnjavanja ne shvaćaš da nikad nisam rekao da si mijenjao moje izjave.
Ja sam možda kojekakav, ali nisam jebeno nepismen da ne bih znao pročitati i razumjeti nekoliko prosto proširenih rečenica.

Ono, idi gledaj u sunce ili tako nešto.

Quote:
Da nije bilo ovog bisera ... R I J E D A K

I na cijelom forum.hr-u si rijedak? Da to nije od previše kave?
Zapravo, na većini sam ovog foruma rijedak. Na dobrom sam dijelu čak potpuni stranac.

Mislim, kad već pitaš.

No sad već krajnje podlo širiš domenu. Kad kažeš da želim postati moderator ovdje, očita je referenca konkretni podforum. Jer se moderatori uvijek tako imenuju.
Sad odjednom, ismijan, širiš moje navodne ambicije na čitav forum, ne bi li se našlo načina da opravdaš svoje riječi.
Zaboga, rašljari i astrolozi to bolje rade od tebe. A ti si kao stručnjak za NLP.

Daj, idi šetaj. Po mogućnosti rubom krova.

Quote:
Da vidimo što se tamo divani ... *klik*: .... kurac .... sranje ... trolovi .... ispičkarati .....

Neka konstruktivna rasprava se tamo vodi.
Moram ti napomenuti da se vještina brzog čitanja ne svodi na biranje najsočnijih riječi.
Istina, jasno mi je da će takve riječi prve upasti u oko, recimo, umu naviknutu na jeftinu pornografiju, no vjeruj mi da ondje postoje čitave rečenice – čak i odlomci, pa i kompletni postovi – s glavom i repom, smislom, značenjem… No naravno, da bi razumio što se ondje zbivalo, morao bi razumjeti još neke druge stvari iz svijeta znanosti, za koji si rekao da te ne zanima.

Quote:
A, ne, ti si ovo htio i inzistirao na dijagnozi, a sad bi da na nekoga drugoga prebacio križ? Nemere bolan.
Ni slučajno. Ali veselije se smijati u društvu.
Čudi me da vrstan psiholog poput tebe ne zna takve trivijalne činjenice.

Quote:
Ajde, pričaj što je s Wikipedijom, da nisi i tamo bio moderator pa te kicknuli zbog krasnog karaktera?
Da si čitao onu temu, znao bi točno koliko veze imam s Wikipedijom: nimalo.
Quote:
Potvrdio si moje mišljenje o tome što ti misliš o korištenju latinskog. Ok, gdje je sad sacreus da izanalizira ovu rečenicu???
Potvrdio si moje čvrsto uvjerenje da nemaš kognitivne kapacitete nužne za razumijevanje sarkazma.
Quote:
No nadao sam od tebe nečemu više jer u ovoj strofici koju sam ti napisao ima jedno (ne)zgodno složeno izjednačavanje, ali što ćemo, precijenio sam te izgleda.
Oprosti, izgleda da se nismo razumjeli: ti kao da imaš dojam da me briga.

Ja sam siguran da si strahovito ponosan na svoju visprenost, ali morao si dosad prerasti takve stvari.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 00:39   #217
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Lastane, svrati do threada "Kako funkcionira psihoterapija", tamo je dokazao svoju kompetentnost
O poše poše, kako kvalitetno safijetuje!!1jedan
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 11:40   #218
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Mhm.

dakle snip jer nemam vremena sve ove :nocomment: komentirat
Niti je sarkazam smiješan niti ćeš ti stavljanjem probranih smajlića izbjeći činjenicu da ne želiš priznat u kojoj mjeri sam te pročitao.

Hvataš se detalja tipa moderator podforuma ili admin ili štogod kad znaš da to nisam precizirao, a jasno sam naglasio da pretpostavljam da pišeš i po drugim podforumima te da sam jedan takav post pročitao, zar ne?

Ja sam izložio tvoje težnje, dakle bio moderator, admin ili štogod govorim o principu, a trebao bi mi visak, deck tarot karata i mjesec dana iščitavanja tvojih postova da pogodim gdje točno na netu ti želiš takvu funkciju.

Što se majke tiče i to je naravno 'best guess' na osnovu informacija koje su mi dostupne no to može biti bilo koja ženska osoba iz tvoje blizine, tetka, susjeda ili tko god.

Kažeš nije ti stalo? Hmmm, što li bi naš prijatelj Sacreus rekao na ovo (pod uvjetom da sam npr. ja to napisao)

Nauči me malo o tom tvom tipu sarkazma. Time se okreču oči od stvarnog života? Zabija glava u pijesak ili napadaju slučajni prolaznici na forumu?

Moju izjavu da me ne zanima debatna retorika ti proširuješ na znanost, cjelokupnu? O, bože Petra!

I što ti ono znači da se nitko ne usudi spomenut svemirce u tvojoj blizini? Što si ti sebi umislio da si asar-un-nefer pozvan svima naturati svoje stavove i mišljenja? Što ti znaš o životu u svemiru uopće?

nlp_svemirci
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:31   #219
Quote:
nlp_terapeut kaže: Pogledaj post
Niti je sarkazam smiješan niti ćeš ti stavljanjem probranih smajlića izbjeći činjenicu da ne želiš priznat u kojoj mjeri sam te pročitao.
Mićko, nisi pročitao apsolutno ništa pametno. Pažljivo si odabrao par mojih izjava da iz njih možeš imbecilnom logikom izvući zaključak koji odgovara onome što si vrlo vjerojatno istražio po forumu. Ako slučajno ipak nisi… pa, “pogađanja” su ti dovoljno neodređena, poput horoskopskih; mogao bih ti priznati da si nešto pogodio samo ako bih ja nadopunio detalje. A kad nadopunim detalje, ispadne da nisi ništa pogodio.

Ajd, nisi ni prvi ni zadnji šarlatan koji se služi tim metodama.

Quote:
Hvataš se detalja tipa moderator podforuma ili admin ili štogod kad znaš da to nisam precizirao,
Lažeš. Precizirao si. Moderator. Ovdje.
Quote:
Ja sam izložio tvoje težnje, dakle bio moderator, admin ili štogod govorim o principu, a trebao bi mi visak, deck tarot karata i mjesec dana iščitavanja tvojih postova da pogodim gdje točno na netu ti želiš takvu funkciju.
I opet, pogriješio si.
Quote:
Što se majke tiče i to je naravno 'best guess' na osnovu informacija koje su mi dostupne no to može biti bilo koja ženska osoba iz tvoje blizine, tetka, susjeda ili tko god.
A može biti i lajavi muškarac, naročito svećenik. Ili pas iz nečije psovke koji mi je jebo mater. Ili zlatna ribica.
Quote:
Kažeš nije ti stalo? Hmmm, što li bi naš prijatelj Sacreus rekao na ovo (pod uvjetom da sam npr. ja to napisao)
Ne znam. Da ga pitamo?
No mene više zanima što bi ti rekao; tvoje su mi izjave daleko smješnije.

Quote:
Moju izjavu da me ne zanima debatna retorika ti proširuješ na znanost, cjelokupnu? O, bože Petra!
Ne. Riječ je o tvojoj izjavi da nisi doktor psihologije, tebe ne zanima teorija.
Sigurno je se sjećaš iz nekog od ranijih postova.

Opet, sama činjenica da nisi shvatio ni na koju se izjavu referiram jasno govori da stvarno nemaš pojma što je teorija, što je znanost i kakve veze jedno s drugim zapravo ima.

Quote:
I što ti ono znači da se nitko ne usudi spomenut svemirce u tvojoj blizini?
Daj citiraj ono na što odgovaraš. Ovako samo izgleda kao da pričaš besmislice.



Ma zapravo, ne moraš se ni truditi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 15:01   #220
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]Mićko, nisi pročitao apsolutno ništa pametno. Pažljivo si odabrao par mojih izjava da iz njih možeš imbecilnom logikom izvući zaključak koji odgovara onome što si vrlo vjerojatno istražio po forumu. Ako slučajno ipak nisi… pa, “pogađanja” su ti dovoljno neodređena, poput horoskopskih; mogao bih ti priznati da si nešto pogodio samo ako bih ja nadopunio detalje. A kad nadopunim detalje, ispadne da nisi ništa pogodio.
Prvo kažeš da sam istražio forum pa pogodio, a onda kažeš da nisam ništa pogodio. Odluči se več jednom kako se želiš branit

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Lažeš. Precizirao si. Moderator. Ovdje.
Što si ono rekao o agresiji i naoružanju maloprije?

Gdje to točno ovjde? Na podforumu? forum.hr-u? općenito na internetu? Gdje sam to precizirao, budi precizan.

BTW nije ni pas ni muškarac :nedamicitirat:

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]Ne. Riječ je o tvojoj izjavi da nisi doktor psihologije, tebe ne zanima teorija.
Sigurno je se sjećaš iz nekog od ranijih postova.
Nisam spominjao doktore, ali generalizirajno da je to točno što kažeš jer ja jesam rekao da me ne zanimaju teorije geneze pshihičkih problema kao i teoretiziranje o tehnikama već da je bitno vladanje istima kako bi se što efikasnije moglo pomoći ljudima kojima pomoć terba pa nije ni čudo da nisi to dobro pohvatao jer su te izjave bile u okviru više rečenica modeliranih po Miltonu sa nekom drugom svrhom...

Što ne znači da me ne zanima znanost kao grana ljudske aktivnosti.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Daj citiraj ono na što odgovaraš. Ovako samo izgleda kao da pričaš besmislice.

Ma zapravo, ne moraš se ni truditi.
I ne budem. Samo kad imam dovoljno vremena, a ti znaš o čemu govorim, pa proširi si malo okvire.

BTW već sam te upozorio da otkrivaš detalje o sebi sa ovim svojim napadima, naravno neću se sad pozivat na neku latinsku izreku ali zna se što je to kad se svoje mane i postupke pripisuje protivniku.
U prethodnom postu koristiš napad 'Lažeš' upravo iznad retka u kojem ti to radiš. Proširi malo okvire i pokušaj barem to prikriti tako da razmakneš te retke, komentiraj nešto drugo prije nego se razotkriješ možda ti i prođe tako. Vidiš kako sam ja dobar, još te učim kako da me preveslaš
nlp_terapeut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.