Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 17:04   #61
dan! ja sam u 1 trudnoći imala cistu koja je napala jajnik..pa su me plašili i trubili sve i svašta..i htjeli operirat..al izdržala sam do kraja,rodila zdravu bebu al nakon 3 mj sam morala na op,gdje su s cistom izvadili i jajnik.....i odtada zbog nestručnog ginića vučem sve i svašta....al uspijela sam zatrudnit opet mal sam se raspisala,al poanta je da mislite dobro i sve će bit ok
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:14   #62
[i sta ti je do kraja bilo....ja sam 18tj trudna i imam cistu zutog tijela 7cm na lijevom jajniku markeri o.k protok na kolor dopleru o.k al sad sam se uplašila šta ako to pukne
ivci02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:46   #63
ja sam zatrudnila icsi metodom i od prvog uzv-a imam ciste na jajnicima, sad sam trudna 2 mjeseca ciste su još tu, na lijevom kaže da je vodena i da bi do 12 tt trebala puknut ali na desnom mu je čudna i kaže da cemo to posebno pratit, pitala sam dali mi to može ugrozit bebu a on mi je rekao nebi smjela.... naravno da se brinem jer svaki put kad ustanem me prereže u predjelu jajnika da mi zlo dođe, da li je netko imao slična iskustva???
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 22:16   #64
Trudnoca i cista

Hallo cure! Ukratko da opisem situaciju: prosli tjedan sam isla kod ginekologa radi trudnoce.imala sam simptome slicne trudnoci i uradila test koji se pokazao pozitivan. Kod ginekologa sam uradila kompletnu kontrolu no na ultrezvuku je odmah prvo vidio veliku cistu na desnom jajniku a zatim plod(zacece) istog dana ginekolog je rekao da ce me poslati u bolnicu kod specijaliste da i oni pregledaju i daju misljenje.Termin u bolnici sam dobila cetvrti dan.Medjutim oni su me u bolnici uplasili, isto su vidjeli cistu i rekli da je relativno velika a plod nisu vidjeli i na to su mi rekli da je moguce da se jos plod nevidi ili da je izvan matericna trudnoca. Odmah mi nije bilo jasno zasto se plod nevidi ako je moj ginekolog vec vidjelo a trudnoca je presla pet tjedana no ni oni nisu znali odgovor na to.tako je i zavrsilo ponovno idem za tjedan dana u bolnicu na pregled.Trazila sam kakvi su simptomi u slucaju izvan matericne trudnoce, simptomi su identicni mojima, pomalo krvarenje,lagani bolovi donjeg dijela stomaka,cesto mokrenje,nabujale grudi. Sad sam uplasena zbog toga i zanima me dali je netko ovako slicno vec prosao?
elni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 22:43   #65
Selim na Trudnice.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 07:58   #66
Quote:
elni kaže: Pogledaj post
Hallo cure! Ukratko da opisem situaciju: prosli tjedan sam isla kod ginekologa radi trudnoce.imala sam simptome slicne trudnoci i uradila test koji se pokazao pozitivan. Kod ginekologa sam uradila kompletnu kontrolu no na ultrezvuku je odmah prvo vidio veliku cistu na desnom jajniku a zatim plod(zacece) istog dana ginekolog je rekao da ce me poslati u bolnicu kod specijaliste da i oni pregledaju i daju misljenje.Termin u bolnici sam dobila cetvrti dan.Medjutim oni su me u bolnici uplasili, isto su vidjeli cistu i rekli da je relativno velika a plod nisu vidjeli i na to su mi rekli da je moguce da se jos plod nevidi ili da je izvan matericna trudnoca. Odmah mi nije bilo jasno zasto se plod nevidi ako je moj ginekolog vec vidjelo a trudnoca je presla pet tjedana no ni oni nisu znali odgovor na to.tako je i zavrsilo ponovno idem za tjedan dana u bolnicu na pregled.Trazila sam kakvi su simptomi u slucaju izvan matericne trudnoce, simptomi su identicni mojima, pomalo krvarenje,lagani bolovi donjeg dijela stomaka,cesto mokrenje,nabujale grudi. Sad sam uplasena zbog toga i zanima me dali je netko ovako slicno vec prosao?
Uhhh draga ovo nikako ne zvuči dobro. Ako krvariš moguće je da ti je gin vidio gestacijsku ali da je već otišla s krvlju. U tom slučaju nije vanmaterična i bar se za to ne trebaš brinit. Jesi vadila betu? Ako se ne vidi plod beta je jedini pokazatelj dal se nešto događa. Ako je beta visoka a ploda nema onda je sigurno vanmaterična. A možda tvoj ginekolog ima bolji uzv od ovih u bolnici Otkud si? Svakako potraži nekog stručnjaka da se to što prije razjasni.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:35   #67
draga elni isto kao i ti i ja sam imala ciste na lijevom i desnom jajniku (još uvijek ih imam) i miom na maternici, krvarenje i trudnoću staru par tjedana! bebica je tu još malo pa u mom naručju, ali tu su i ciste koje su svakim uzv-om bile sve veće i još uvijek rastu iako svi sumnjaju na endometriozu koja kao ne bi trebala rasti u trudnoći. u početku pila duphastone pa utrogestane krvarenje prestalo.
ako ti je krvarenje slabo vjerovatno ćeš dobiti neke tablete da se zaustavi i naravno strogo mirovanje. meni su još rekli da se ciste mogu operirati (laparaskopija) nakon 12.tjedna, ali pošto se beban u to vrijeme odlično razvijao nisu me slali na laparo. obišla brdo doktora, što privatnih što socijalnih, isto tako i bolnica! u početku sam se pomirila sa činjenicom da se trudnoća možda neće održati i skroz sam govorila šta bude bit će! ja sam napravila sve što sam mogla,a ostalo ovisi o majci prirodi! hladne glave i bez imalo nadanja sam čekala svakih 2 tjedna nove preglede i nove nalaze i evo me! trudna 31+2! naravno vadila sam i tumorske markere i još ih vadim i sve veći su (u trudnoći normalno da su povišeni, ali moji su ooogromni), ali čekam makar 37. tj. pa na carski pa će onda odlučivati što i kako dalje s mojim jajnicima i ostalim!

zato ti držim palčeve da izdržiš i jednostavno hladne glave primaš vijesti. bit će ono što mora! sretno!

kao što ti je kinki rekla odi vaditi betu! najbolji pokazatelj dobrih i onih drugih vijesti!
yogobella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 08:42   #68
draga napravi još jedan ultrazvuk u međuvremenu, izvadi betu, a ako se bolovi pojačaju, HITNO na hitnu...sretno, nadam se da će sve dobro završit
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 09:19   #69
Cure puno vam hvala na odgovoru! Jutros sam ponovno zvala svog ginekologa rekla sam kako je proslo i da me zabrinjava,jos danas cu ici opet svom ginekologu.
Kinki-ja sam u Baselu(svicarska) rodom slavonka!ova ovdje medicina je katastrofa,imaju tehniku ali znanje nemaju,oni ovdje samo eksperimentiraju na ljudima,smatraju ljude kao zivotinje i u biti se uce na ljudima,nasa medicina je za mene odlicna samo nazalost nemaju dovoljno tehnike. I to me zabrinjava jer ako mora doci do toga da beba ode onda da se to na vrijeme uradi a ne da dodje do jos vecih komplikacija.
Yogobella-puno srece ti zelim i do poroda i porod i sa bebicom i sve poslje i naravno uz sve to puno snage!
Veliki poz svima i cmoka!
elni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:43   #70
hej cure? o kakvim je cistama riječ? dal to ima veze sa pcos om?
*forumašica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 22:12   #71
Ciste u trudnoci

Pozdrav,otvaram temu jer nisam nigdje pronasla nekog tko ima isti problem. Naime,trudna sam 10+4,bila kod gin u 6tt i culo se srce,svi nalazi uredni,no na lijevom jajniku imam cistu! Sad neznam dali je to bezopasno ili? Gin mi nista nije rekao,a ja se jednostavno nisam snasla da pitam. Drugi pregled imam sad u utorak pa cu pitati i vidjeti dali je sve oke,al voljela bih cuti vasa iskustva.. Hvala :-)

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 22:55   #72
Quote:
alexc kaže: Pogledaj post
Pozdrav,otvaram temu jer nisam nigdje pronasla nekog tko ima isti problem. Naime,trudna sam 10+4,bila kod gin u 6tt i culo se srce,svi nalazi uredni,no na lijevom jajniku imam cistu! Sad neznam dali je to bezopasno ili? Gin mi nista nije rekao,a ja se jednostavno nisam snasla da pitam. Drugi pregled imam sad u utorak pa cu pitati i vidjeti dali je sve oke,al voljela bih cuti vasa iskustva.. Hvala :-)

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Dobrodošla

Evo napisat ću ukratko svoje iskustvo

Imala sam i prije trudnoće cistu na lijevom jajniku, 9cm. Nije bila vodena, bila je puna "nekog sadržaja". Ginekologica rekla da ćemo pratit pa po potrebi operacija ili laparoskopski. I u međuvremenu, ostala sam trudna, i cistu je samo kontrolirala, jedno vrijeme je bila u porastu, kasnije se smanjila.
Nakon poroda par mjeseci je prošlo i išla sam na operaciju i odstranili su mi lijevi
jajnik. Eto na sreću, kod mene je dobro prošlo za bebača, a za mene carski pa operacija, ali preživjela sam. I da, sadržaj ciste nije bio zloćudan

Držim fige da dobro prođe

A da ginekolog misli da je loše nešto,vjer.bi sam to naglasio Sretno
mathy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 08:40   #73
Držim fige da dobro prođe

A da ginekolog misli da je loše nešto,vjer.bi sam to naglasio Sretno [/QUOTE]

Hvala :-) pa da,i ja si stalno govorim da bi sigurno naglasio da je nesto lose



Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 15:34   #74
Ja sam imala na prvom pregledu cistu promjera 3,4 cm na desnom jajniku. Doktorica, takodjer, nije radila paniku. Rekla je da se to relativno cesto dogadja I da je povezano s trudnocom I da cemo je pratiti, ali da one nestanu tijekom trudnoce.
Na drugom pregledu je bila 1,5 cm.
Na trecem je vise nije bilo.
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 15:55   #75
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Ja sam imala na prvom pregledu cistu promjera 3,4 cm na desnom jajniku. Doktorica, takodjer, nije radila paniku. Rekla je da se to relativno cesto dogadja I da je povezano s trudnocom I da cemo je pratiti, ali da one nestanu tijekom trudnoce.
Na drugom pregledu je bila 1,5 cm.
Na trecem je vise nije bilo.
Super,nadam se da ce tako i kod mene :-)

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:44   #76
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Ja sam imala na prvom pregledu cistu promjera 3,4 cm na desnom jajniku. Doktorica, takodjer, nije radila paniku. Rekla je da se to relativno cesto dogadja I da je povezano s trudnocom I da cemo je pratiti, ali da one nestanu tijekom trudnoce.
Na drugom pregledu je bila 1,5 cm.
Na trecem je vise nije bilo.
:-) nema ciste vise. Na drugom pregledu se vise nije vidjela

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 08:55   #77
Quote:
alexc kaže: Pogledaj post
:-) nema ciste vise. Na drugom pregledu se vise nije vidjela
Jeeeeej, super
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 09:01   #78
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Jeeeeej, super
:-) nisam se nadala da ce se povuci tak brzo

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
alexc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 21:39   #79
Imam endometriozu i taman se pojavila nova cista na jajniku kad mi je potvrđena trudnoća cca 1.5 cm promjera. Rekli su mi da hormoni trudnoće dobro djeluju na ciste i da će vjerojatno nestati. Radili su mi carski pa sam odmah pitala dr da pogleda ima li šta na desnom jajniku i rekao mi je da nema da se resorbiralo. Evo sad 6 mj nakon poroda, sve je i dalje čisto, potvrdio UZV
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 02:32   #80
help

Pozdrav svima Nije me duze vrijeme bilo..ali eto ovi problem..nova pitanja.. na nedavnom ginekoloskom pregledu receno mi je da mi je lijevi jajnik policistican. Nikakva objasnjeja..jer to je kao normalno i puno zena ima te probleme. Medutim pokusavam ostat u drugom stanju,vec godinu dana.i nikako Zanima me dal me to toliko muci taj jajnik ili jednostavno stres i neprestano razmisljanje kad ce se vise i meni pojavit plusic na testu... hvala unaprijed svima..bas citam o nekim cajevima za plodnost..jel to pomaze?
tinchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.