Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 23:56   #1
problem s kasetofonom

imam problem s kasetofonom, naime izgleda da je krepao. Kad stavim kasetu čuje se samo šum ali ne i glazba. Problem je da sam pronašla program i način da skinem tu glazbu s kasetofona na comp. a sada je problem da je moj stari kazić crknuo. I onda zovem servis a oni mi govore kako sam glupa i da sve bacim u smeće. Ok. Ako tako gledaš može i to...samo nerviram me ono bezbroj puta izgovoreno "nemoguće". Naime kada sam skužila kako prebaciti sadržaj kasete na comp i spržiti ga na CD (ok kvaliteta nije nikakva ali bolje išta nego ništa, sada ovo). Zna li netko ima li još negdje za kupit starih kazića ili recimo imam radio kasetofon u autu, ali nema ulaz za slušalice...dakle nemogu staviti kabel, povezati ga s compom i presnimiti...kaj da radim?
elettra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 00:00   #2
Jakuševac ili neki drugi, tebi najbliži, sajam.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 00:11   #3
Angry grazie...

hvala na savjetu..ižicirana sam jer sam sve kakti kolege pitala na poslu o tom problemu, pa sam onda kopala po netu i pronašla program audacity, kupila najobičniji kabel stereo jack (slušalice na kaziću kao izlaz, a mikrofon na compu kao ulaz i šljakalo je kao proba, dok sad ovo nije krepalo)...mislim da me kužiš o čemu pišem......zarib je da sam u centru...no snaći ću se, dakle sajmovi...
elettra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 11:13   #4
www.freebird.hr Imaju servisera koji kopa po svemu sa dosta uspjeha, a imaju u ponudi i rabljene uređaje. Od 199 kn na više. Sa lijeve strane klik na HI-FI.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 21:30   #5
kakav kazic i kaj mu je?....vjerovatno se da popravit....sve se da popravit samo je pitanje isplativosti......i koliko tog materijala na trakama ima...ja imam vrhunski kazic (Sony TC-K555ES mk2) pa konverzija u digitaliju nije problem.......
reVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 07:13   #6
Da se to poraviti nego nema više majstora koji to znaju. Ista stvar sa šusterima koji danas još jedino znaju mijenjati žnirance, urari baterije i remenčiće, a kad treba stvarno nešto popraviti onda neznanje brane izjavom "to se ne isplati".
Najvjerojatnije su mehanički kontakti oksidirali, moguće da je glava kasetofona malo dobila patinu, a ako glazba sa kazete zvuči kao jare onda su se pogonski remeni razvukli i olabavili.
Ako je samo patina na glavi kasetofona problem onda to možeš i sama malo očistiti vatom i alkoholom ili higijenskim štapićima za uši koliko ide, a onda stavi kazetu za čišćenje i pusti da radi neko vrijeme pa i do sat vremena dok se ne skine patina, za početak to probaj možda pomogne.
"Play" glava je kockasta srebrna i stoji u sredini, a crna je za snimanje i stoji bočno.

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 22.06.2010. at 07:35.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 01:34   #7
btw....play i rec glava su u zajednickom kucistu.....a ona crna (s lijeve strane)...je erase head iliti glava za brisanje.....
reVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 01:37   #8
i (jos) ima majstora koji znaju:-)
reVox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.