Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 14:56   #61
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ali dlake na nogama i žuto u ušima su jednako normalni kao i nokti, to to hoću reć.
nisu pokazatelj nehigijene.
Ma naravno da nisu, ali da to ne napravim svako jutro imala bi onaj filing da si otišao na posao a nisi zaključao vrata. Obožavam s štapićem pročačkati uši, proći cijelu školjku, oprati iza uha... koji sam ja frik.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:00   #62
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Obožavam s štapićem pročačkati uši, proći cijelu školjku, oprati iza uha... koji sam ja frik.
daaa, daaa...znam o čemu pričaš, i ja sam malo više opisivala kako sam guštala u tome
ja sam izliječeni ovisnik o čišćenju ušiju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:38   #63
nemojte samo uspoređivati dlake na nogama i pazusima s eventualno malo žutog u uhu..
od pretjeranog kopanja po ušima moš izazvat vraga, ali od redovnog depiliranja moš samo imat fine, glatke noge
nije da te dlake štite nogu od zime ili sunca pa ih eto treba ostaviti

mogu ja biti oprana i u vešmašini na 90, ali nema teorije da bi otišla na plažu ili obukla suknju a da su mi noge dlakave. to mi uopće ne spada u kategoriju higijene. možda bolest suvremenog doba, ali tako je
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:45   #64
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nemojte samo uspoređivati dlake na nogama i pazusima s eventualno malo žutog u uhu..
od pretjeranog kopanja po ušima moš izazvat vraga
tim više treba radit na osvješćivanju ljudi da žuto u uhu ne znači nehigijenu, prljavost, nepranje ili smajliće

o dlakama ne bih, iscrpilo me, brate, ovih dana
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:49   #65
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
a klincima sam po preporuci pedice cistila samo rucnikom, fenom susila, stapicem samo usnu skoljkicu izvana... i svako malo neki dreq sa usima?!?
ne mogu vjerovat da se "samo poklopilo"?
tako se uši i čiste djeci

Kad djeca svako malo imaju upale uha treba paziti da im bude čist i prohodan nosić,cerumen nema nikakve veze s tim
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:59   #66
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
.
a tuljke ti je akuzativ mnozine. isto kao sto ces reci da nesto ukljucuje valjke, a ne valjce.
modovi, sori na offu, al ne mogu ovo ne komentirati.
nije tuljac nego tuljak

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Moja mama je sestri i meni znala ocistiti na taj nacin uho kada bi imale nekakvu upalu uha pa smo tako izbjegle ono ispiranje vodom.. Naime, tada nije bilo za kupiti ovih danasnjih tuljaka u apoteci, vec je ona sama radila.. Sa voskom, gazom i olovkom.. Izvukla bi vosak iz uha. A taj koji pise ovaj gore tekst u novom listu je prije ikakvih iznosenjem svojih stavova i proucavanjem 19st, mogao probati upotrijebiti bar jednom tuljak pa stvarno i ustvrditi da li on sto izvlaci ili ne cerumen i kako uho izgleda prije i poslije uporabe. Do tada sve sto je napisao je trlababbalan.. Tj, izmisljotine, olitiga mlacenje prazne slame.

Smatram da uha ne treba redovito cistiti, ali povremeno da, tuljak bi koristila samo kako je moja mama koristila.. Kod zacepljenja.

A sto se tice nasih strucnjaka, specijalista i alternative.. Rijetko s kojim mozes porazgovarati o tome. Gastroenterolog kod kojeg idemo u klaicevu me popljuvao kada sam pitala za neke prirodne, tj.alternativne nacine lijecenja alergije. Zapravo, rekla sam mu da ne zelim suzbijati posljedice, vec zelim rijesiti uzrok i da mi pomogne ako zna..otvorena sam za sve prijedlogem. a on je na to rekao da onaj tko to uspije moze dobiti odma nobelovu nagradu i da izlijecenje ne postoji. A kada malo kopam po netu, knjigama, vidim da ima ljudi koji su uspjeli rjesiti alergiju prirodnim putem.. Tj.alternativnim, bez ikakvih lijekova. Ocu rec, da, kompetentni su, ali od njih ni ne mozete ocekivati blagoslov za tuljke jer su oni nesto vugibugi za njih.. Ili izmisljotine 20st. :rolleyes dupli:
that's the point


Što se tiče čišćenja ušiju,znam da je gore što se više čisti i prčka po uhu.
Sad mu neću više čistiti pa ću vidjet kako se ta smoletina stvara.
Nekim ljudima i djeci se pojačano luči taj cerumen pa zaista ne znam kako se to u suštini treba rješavati ili ne rješavati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:07   #67
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Nekim ljudima i djeci se pojačano luči taj cerumen pa zaista ne znam kako se to u suštini treba rješavati ili ne rješavati
kaže sele da u tom slučaju treba otić na ispiranje
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:21   #68
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Što se tiče čišćenja ušiju,znam da je gore što se više čisti i prčka po uhu.
Sad mu neću više čistiti pa ću vidjet kako se ta smoletina stvara.
Nekim ljudima i djeci se pojačano luči taj cerumen pa zaista ne znam kako se to u suštini treba rješavati ili ne rješavati
ja bih to ciscenje pomocu tuljaka uvela 2x godisnje kao generalku (tako je barem meni susjed palio, mene i dalje strah sama to raditi) a ostalo samo ciscenje vanjske skoljke nakon kupanja koliko prst moze posusiti..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:29   #69
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nije tuljac nego tuljak
ko je tu lud?
di sam ja napisala tuljac?
niste normalne, majke mi.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:31   #70
a koja je razlika između tuljca i tuljka?
meni to isto
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:37   #71
ma moze i jedno i drugo, al me se proziva pa moram reagirati.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.