Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2003., 08:46   #541
amer,

error 502. server down or not responding mi javlja. hackeri te napadaju, a? enivej, budem pogledal kasnije. ali još trebam onaj crtež FW190.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 10.02.2003., 10:00   #542
Quote:
Legion kaže:
Ajde pesica, pozovi tu glavnu.
Strpi se 2-3 dana (prije nema vremena), a onda cemo dobiti par informacija od nekoga tko vjerojatno ima pojma vise od nas skupa.
Gospon Pes is offline  
Old 10.02.2003., 14:41   #543
Slafkec

Ma nisu hackeri... na toj masini nema nista sto bi ih zanimalo. Sinoc je bilo nekih problema sa stabilnosti kablovskog modema. Mislim da je sada sve u redu. Pokusaj ponovo.
Ame®icano is offline  
Old 10.02.2003., 15:51   #544
Strpljen-spašen.
A ko ja ta glavna vještica? Opasna neka? Oće li nas začarati? Moramo biti oprezni sa njom. Nikad neznaš, moramo se paziti kaj bulaznimo, ak naljutimo vješticu proklet će nam topic.
Hehe, ja znam kako zazivati vraga, ali nebudem vam rekao. Nije neka fora, a i literatura mi je malo zastarjela, kaže da uz sve ostalo, moram nači raskršće putova po kojem nikad nisu prošla zaprežna kola s konjima , ak malo osuvremenimo ovu formulaciju, dobit ćemo raskršče po kojem nikada nije prošao auto.
No o tome bi nam vještica mogal nekaj više reči.
Jeste kad prizivali duhove? Ja ko klinac-dva puta i od tada sam odustao od takvih stvari. Nakon prvog zazivanja-dan kasnije, frendu kod kog smo to radili stari dobije infarkt i jedva ostane živ, a nakon drugog puta, isto dan poslije, drugom frendu deda umre od infarkta. Uh, hvala lijepo. Nije se s time za zajebavat.

A u međuvremenu-po 55 put, zna li netko porijeko Hrvatskog grba?
Prije par dana je na ovom našem topicu nezamječeno prošla obljetnica Seljačke bune. Zna li neko nekaj detaljnije o tome? Ja znam nekaj onak u globalu, kaj valjda i svi znaju. Ima neko da baš to kuži pa da nam detaljnije iznese stvar?
Legion is offline  
Old 10.02.2003., 15:55   #545
Baj d vej, kuda nam je Imperator nestao? Raspiše se i onda ga opet nema? A možda nam sprema neki dugački post o društveno-političkom uređenju starog Rima?
Legion is offline  
Old 10.02.2003., 16:08   #546
strpljen stršljen

godina radnje: 1573. AD
mjesto radnje: Zagorje (a ko bu dizal frku, ak ne zagorci)
glavni protagonisti: Matija Gubec (ratno ime - Čvaljo) i Franjo Tahy (alias - Njofra Ludi)

selaki se bunili kaj imaju velke poreze, namete i daće. a imali su ih zato jer je trebalo para za tuć turke. a kome buš uzel, ako ne onome ko nema. jednog dana selaki si spili jednu bačvu preveč i zabrijali agresivu. a koga buš klel i štel tuči, ak ne gizdavog vlastelina iz obližnjeg dvorca. isti taj gizdavac je prvi kad treba nečiju maloljetnu kćer deflorirat, a zadnji kad se ide na bauštelu. a kad dođe na bauštelu, udara vas bičem ilitiga korbačem. dogovoriše i uglaviše oni plan bune. pijetao zakukuriče i selaki krenu u ljuti boj. vlada skužila da zajebanciji nema mjesta i poslala konjicu i profi vojsku. selaki dobili po tintari jednog za svagda. matijaša našega raščetvoriše pred markecovom crkvom. užarena kruna je mit - netko je jako dobro zglancal komad železa, naravno mister proper je pomogao. mister proper sjajno čisti sve u je-dnom po-te-zu...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 11.02.2003., 00:04   #547
Quote:
kumek kaže:
Kolko znam Degman je novi hrvatski tenk. Ono kaj su pokazali na paradi (mislim 95) je bila samo ljuska iliti maketa. Isto kao i S-300 gdje su pokazali samo lansere a bez radara!!! i to bez svih radara, ajd bar su rakete bile unutra. Izvana mi lici na Abrams (onak kockasta kupola).
Inace procitao sam nedavno kako Djuro Djakovic obnavlja suradnju sa kooperantima i ubrzano radi na tenku. Ne znam dal ti ovo kaj pomaze (ak vec to nisi znal) ali ne znam vise.
Degman je tek "varijacija na temu" M84A i već se godinama isporučuje HV možda po 6 komada godišnje. Nije baš nov, spominje se još od početka devedesetih ,a vidio je i akcije u Oluji...
Bila je jedna zanimljiva varijanta, studija DEGMAN-a (iliti M84 hrvatskog) sa 2 20 mm topa sa obje strane kuplole izgledao je JEBENO!! Trebali su imati protuzračnu svrhu ,a navodno su se cijevi trebale kretati 180 stupnjeva- čitaj, pucati iza sebe

Prije jedno 6-7 godina prilično je dobro ocjenjen na sajmu oružja u Saudijskoj Arabiji kao i onaj snajper 12,9 i ručni top 20 ili 30 mm.
Ali sve to nema veze kad nama Ameri i Englezi određuju kome smijemo prodavat vlastite proizvode.

Ali inače,skoncentrirat se na tankove, izraelske puške i oružje kao taj ručni top i eto vojne industrije.
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Old 11.02.2003., 00:33   #548
teško čemo mi ikad više zarađivati od tenkova. Konkurencija je ogromna, a jeftinog, a za tu paru sasvim dobrog ruskog starog ili novog oklopa ima kolko hočeš?
I ko bu onda kupoval neki Degman? Zapad ima večinom svoje tenikče, i svoju tenkovsku filozofiju u koji se Degman i ne uklapa. A to je prije svega slaba oklopna zaštita. Kolko ja znam Degman je ustvari 84ka, sa reaktivnim oklopom, poboljšanim SUP-om-koliko nezna se, pitanje je dali Degman ima termoviziju kaj naše 84 nisu imale, i to je to. Cijena, "prava sitnica". Ali to je i problem. Komjem "sirotanu" treba Degman, kad za manju paru kupi T-84, na kojeg nakalemi reaktivni, ak mu baš treba. A bogati i onako kupuju Abramse i Leoparde, ili sami nekaj proizvode.
Legion is offline  
Old 11.02.2003., 00:49   #549
e jebiga ne možemo stalno pušit!! moramo tražiti svoje mjesto pod suncem makar i koncesijom pa je šta fali uhvatiti se sa bundeswher-om u kolo i praviti Leoparde imamo znanje i tehnologiju(takva kakva je).
Stvar je što se od toga nesmije odustati, prevelika je lova ulupana u istraživanja i prije 1990 i nakon.

Što je uopće sa proizvodnjom pješačkog naoružanja za Izrael?
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Old 11.02.2003., 01:35   #550
"što je sa proizvodnjom pješačkog nauražanja za izreal?"

koliko sam ja upoznat, izraelu apsolutno ne treba naše oružje...
iako sam čuo neke priče da bi oni dali nama licencu da si mi proizvodimo galil puške... teoretski može biti i da im mi tu budemo jeftina radna snaga, pa im onda 'prodajemo' njihove puške proizvedene kod nas...

nego, može li mi tko objasnit kako to da ako već oni imaju te svoje galil puške, da NITI JEDAN JEDINI put ne možeš vidjet nekog njihovog vojaka na tv sa tom puškom?? SVAKI put imaju m16ce...
el Duderino is offline  
Old 11.02.2003., 01:43   #551
Nije bilo u pitanju da oni kupuju naše puške već da mi proizvodimo njihove za njih, u tvornici pokraj Zadra.
Galil koriste samo južno amerikanci, a više se i ne proizvode...

oružje koje smo mi trebali proizvoditi ili proizvodimo je bullpup puška koja bi trebala biti njihovo službeno naoružanje.

One njihove M16 mislim da nisu američke već IMI ,a opet većina njihova naoružanja je američka tako daaaa... tko još na svijetu ima AH-64 osim USA i Izraela?? nitko (to ja sam sa sobom)
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Old 11.02.2003., 01:46   #552

Ovo.

http://www.ddsv.hr/tenk_M84.html
__________________
I'm not rude, you're just insignificant
frčlopir is offline  
Old 11.02.2003., 08:09   #553
Degman još nije ušao u serijsku proizvodnju, ono o čemu Frčlopir govori je nova inačica 84-tvorke pod nazivom M 84 A4. Koliko sam ja shvatio naši bi htjeli na podvozje M 84 montirati kupolu zapadnog tipa sa topom 120 mm, te uz to ugraditi reaktivni oklop i taj bi tenk nazvali Degman. Što će od toga biti ne znam, jer je izvoz takvog tenka upitan. Inače opet sam u strci sa poslom, moram neke stvari obaviti jer idem k dragoj za Valentinovo. Pisat ću ja nema frke, ali kad uhvatim vrimena, stoga vas molim za razumijevanje.

Stojte mi dobro
SPQR is offline  
Old 11.02.2003., 08:39   #554
Talking dobar jutar

AH 64 apache? taj helikopter jedino izgleda dobro. sori, ne zgleda dobro, izgleda PREEEJEEEBENO. a to da je opaka leteća makina stoji. samo, prije dvije godine su imali opakih problema s, mislim, zadnjim stabilizatorima ili nečim. jedan im se doslovno raspal. to je značilo prizemljenje svih 640 apačeja sljedećih pola godine. kad sam to čital na netu, ne moram ni vam ni šričat kak sam se detaljno ubio od smjeha. tri dana sam imal muskulfiber u trbušnim mišućima koliko sam se smijo.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 11.02.2003., 12:11   #555
dobro ljudi, moram malo uredovat. Ova tema se sve više pretvara u topic o modernoj vojnoj tehnici, a to joj baš i nije prvotni cilj. Da se razumijemo, nemam ja nikaj protiv toga u globalu, uostalom i sam sudjelujem u takvim raspravama, ali otjerat čete nam sve ženske posjetitelje, i splašiti vještice i čarobnjake.
Povijest ljudi. Zakaj niko niš ne napiše reciomo o Templarima?
Ili o oklopu u srednjem vijeku? Ili o Senjskim Uskocima, ili o Katarini Zrinski, Mariji - Tereziji? Pišite i o tenkovima, ali bilo bi mi drago da neko napiše nekaj recimo o Mark I-prvom tenku.
Normalno da vam neću braniti da i dalje pišete u tom stilu, uostalom ovo je ALL POWER TO THE PEOPLE stranica, ali imajte malo obzira. Uostalom ajmo pitat one koji nas čitaju, a rijetko postaju, kaj mislite o tome? Napišite.
Uostalom kenjam, ak vam se piše o tome pišite. Niti vam mogu niti vam hoću to zabraniti, uostalom i sam mrzim autoritete, pa da ne ispadne da i ja glumim neki autoritet. Ak vas to veseli - samo naprijed, ali kad već znate tolko o tome, vjerovatno znate nekaj zanimljivo a da nema veze sa zadnjim krikom vojne tehnike, pa napišite i to.
OK? Uostalom nek se čuje malo i glas onih koji čitaju? Recite.....
Legion is offline  
Old 11.02.2003., 12:17   #556
Quote:
Legion kaže:
Povijest ljudi. Zakaj niko niš ne napiše reciomo o Templarima?
Ili o oklopu u srednjem vijeku? Ili o Senjskim Uskocima, ili o Katarini Zrinski, Mariji - Tereziji?
Uf, sve teme koje bi me daleko vise odusevile od tenkova.
Ali ja sam zensko, pa ne znam cijeniti ljepotu tenka, kaj bus mi.
Gospon Pes is offline  
Old 11.02.2003., 12:30   #557
Talking mamicu vam lurkersku, oči vam usahnule

dabogda vam duško lokin s onim mrtvim zerdavom na glavi u pola noći na vrata pokucal
možete čitat, a? nitko nikaj nebi pital, a? tu se ljepo načitate i dođete se u školu profesoru iz povijesti preseravat, a? dobro vam dođemo kad se treba ulizivat za veću ocjenu, a? sram vas i stid bilo.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 11.02.2003., 12:53   #558
Kao što sam rekao Legion nemam vremena za pisat, ali šaljem ti link gdje ćeš naći ono što te zanima.

http://www.livius.org/rome.html

Stojte mi dobro
SPQR is offline  
Old 11.02.2003., 12:55   #559
Talking mami si doma u kutu stoj

__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 11.02.2003., 13:03   #560
Smile Give peace a chance !

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ali ja sam zensko, pa ne znam cijeniti ljepotu tenka, kaj bus mi.
A ja sam muško i užasavam se tenkova i sličnih zala.
Svako je oružje samo sredstvo zločina i ne može ni biti ništa drugo.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.