Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 12:06   #1
Dr. Darko Marđetko, Zadar

evo, tražila sam i tražila... i ne nađoh temu gdje bi se razmjenjivala iskustva onih koji su bili kod dr. Marđetka.

ja osobno još nisam bila, namjeravam ubrzo više iz neke znatiželje što će mi reći o stanju mog organizma

...ali osobno znam nekoliko slučajeva kojima je jako puno pomogao
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 16:14   #2
Bila mi je frendica kod njega, i isto kaže da joj je pomogao, samo što ne smije jesti neke stvari i preporučio joj je nekakve preparate da uzima.
E sad, kaže ona da je skupo, čini mi se preko 1000 kn??

Aj ako budeš išla javi kako je bilo, jel ti pomoga i naravno, koliko košta
universe_king is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:02   #3
Ja liječim svoju djecu kod njega već 4 godine i presretna sam! Mala ima neuridermitis i razno-razne alergije. Na Srebrnjaku su joj dijagnosticirali astmu i htjeli je staviti na stalnu terapiju lijekovima za astmu. Otišli smo u zadar i dobili program prehrane, dodatke prehrani za jačanje imuniteta i još neke homeopatske stvarčice. Od onda skoro da nije zakašljala, a kamo li imal nekakav opstruktivni bronhitis. Nema lijekova, ništa. Alergije ovise o sezoni, nekad je bolje, nekad gore, ali od astme ni traga ni glasa.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 12:31   #4
Bila sam ja lani. I došlo mi je slabo. Naime, od alergija patim odmalena. I nisam jedina u obitelji. Javljali su mi se nekakvi čudni plikovi, a čula sam za spomenutog doktora (sve najbolje) pa sam odlučila otići.
Uglavnom, pregled sam platila 800 kn, propisao mi je neke lijekove koje je moguće nabaviti samo u jednoj apoteci u Zadru (odnosno on me poslao točno u tu apoteku). Cijena lijekova iznosila je oko 2000 kn, s tim da u apoteci nisu imali sve propisano pa je trebalo naručiti. Uz to mi je naravno propisao djetu (od svih koji su tamo bili čula sam isto), temeljenu na žitaricama, soji, povrću i sl. pretpostavljam da je to zbog čišćenja organizma. To je došlo oko 100 kn, 3 vrečice nečega, više se ne sječam što je bilo. pokupila sam se iz apoteke skamenjena cijenom, ali i još nečim.
Naime, otkrio mi je cijeli niz novih alergija (stvari na koje sam alergična), ali među njima nisu bile one moje poznate alergije s kojima se mučim već 20 godina, neke su starijeg datuma, neke novijeg, tablete više ne pomažu, a često sam bila gost hitne. Onda sam s obzirom na to, malo posumnjala u način njegova liječenja i otišla kod svojeg obiteljskog liječnika koji mi je rekao da ne izvodim, nego da se držim onoga za što sama znam da mi ne škodi. Moj plan je bio napraviti test na zaključak spomenutog doktora M. tako da uzmem namirnicu na koju sam alergična i konzumiram je ispred svog liječnika, da injekciju mogu dobiti na vrijeme. Liječnik mi je rekao da ne izvodim, naravno, (a ja sam u sebi spominjala onih 900 kn) i da je zdravo s vremena na vrijeme očistiti organizam nekakvom dijetom ili čak postom.
Masa od onoga što je dr.M spomenuo nisam primjetila da mi smeta, a dobar dio uopće ne konzumiram. A o onome što me iz godine u godinu izluđuje ni riječi.
To je moje iskustvo. Ja sam doslovno bacila novac u vjetar. Inače, nisam pretila, većina ljudi tvrdi i da bi bilo dobro da nabacim koju kilicu. Mesne prerađevine ne jedem već 17 godine, meso jedem u vrlo malim količinama, i to pretežno teletinu i junetinu. Obožavam povrće i voće, te ribu. Mliječni proizvodi su naravno must, začine u kuhanju ne upotrebljvam (čak ni famoznu Vegetu- prejako mi je), dakle light prehrana.
Stoga, dotičnog doktora nisam poslušala, a sa svojim organizmom dalje nastavljam živiti u kakvoj takvoj harmoniji, odnosno onome što je već postala moja normala. Izbjegavam što znam da mi smeta.
Za one čudne plikove koje sam bila spomenula na početku (neidentificirane) primjetila sam da se pojavljuju kad sam pod povećanim stresom (ispiti i sl.).
Nadam se da nikog nisam uvrijedila, još jednom ponavljam, ovo je samo moje osobno iskustvo.
rai 1201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 14:27   #5
Googlao, našao.

B) TERAPIJSKI POSTUPCI:

1. Biofizikalna informacijska terapija (BIT)
2. Matriks regeneracijska terapija (MRT)
3. Induktivna terapija živčanog sustava (Vegasom)
4. Audiocolor terapija
5. Terapija Sl magnetnom karticom
6. Terapija pulsirajućim magnetnim poljem
7. Elektropulsna terapija po dr.Becku
8. Fotonska terapija plemenitim plinovima (PSB)
9. Terapija alopatskim i homeopatskim lijekovima
10. Injekcione i infuzijske terapije
11. Ortomolekularna terapija (vitamini, minerali i drugi suplementi)



Bad apple. Ništa drugo. Hrpetina niškoristi šarlatanskih postupaka. Kao da je netko djetetu dao hrpu pojmova iz znanosti i rekao mu da složi nazive terapija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 08:36   #6
je sam bila kod njega prije 10 godina kao asmatičar i isto tako mi je zabranjeno bilo jesti dosta toga i dobila sam neke pripravke.dok sam se toga pridržavala ni traga ni glasa mojoj užasnoj astmi a kamoli bronhitisu i sinusitisu,sve se očistilo.
i onda opet ja krenem po starome i najviše sam uzimala hranu koja mi je zabranjena(čokolada, mlijeko, riža, konzervansi,dimljeno meso, prženo).
svaki doktor kod kojeg sam dolazila zbog astme kad bi spomenula da sam bila kod dr. Marđetka i da mi je uz njegov režim bilo super bi me doslovno pos...i rekao da ne izvodim gluposti sa tim,da to ništa ne valja.
evo me 10 god posli svako proljeće imam užasni rinitis+pritisak u plućima (bronhitis barem 3 puta godišnje),zbog hrane koju ne smijem a jela sam je dobila sam gerb.
kad sam došla na orl zbog poteškoća u gutanju odmah mi je preporučena homeopatija i dr. Marđetko.prvi doktor konvencionalne medicine koji me uputio tamo i složio se sa svime što je rekao.sad se opet držim sve ga što je dr.Marđetko rekao i izbacila sam također namirnice koje mi stvaraju kiselinu( u mom slučaju su uz one uobičajene i one koje mi je zabranio dr. Marđetko).čim budem u malo boljoj novčanoj situaciji opet idem
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 15:26   #7
dr. marđetko

pozdrav,
evo htjela sam samo napisati svoja iskustva na pregledu kod dr marđetka.
bila sam kod njega zbog nemogućnosti disanja na nos i jer se 8 god vucaram po specijalistima a ništa mi konkretno nisu našli. pregled je koštao 900kn, trajao je oko 1,5h. drago mi je da ima doktora koji integriraju i fizičko i mentalno stanje pacijenta, s obzirom da smatram da se naši doktori samo baziraju na simptome a premalo na stres koji često uzrokuje te iste simptome.

propisamo mi je indikan urin dijetu mjesec dana, koje sam se strogo držala. rečeno mi je da mi je kiselost organizma previsoka i da je to uzrok mojih problema sa disanjem. kada je kiselost organizma previsoka, oni djelovi tijela koji su najizloženiji vanjskim utjecajima su najviše pogođeni, pa tako i sluznica nosa. smršavila sam 4kg (imala sam normalnu tjelesnu težinu prije toga), pa eto, to je mali plus za one koji žele očistiti organizam a i smršavjeti u isto vrijeme. ja se nisam bavila nikakvom tjelesnom aktivnošću za vrijeme dijete osim joge,zbog kičme .
u svakom slučaju, to mi nije pomoglo oko mog glavnog problema, u jednom trenutku mi se disanje 50% poboljšalo, i čak tri, četiri dana nisam morala koristiti kapljice za nos (možda je važno i da naglasim da sam kapljice koristila godinama pa je možda potrebno mnogo više od dijete za popravljanje flore nosa, što sam i navela u upitniku koji je potrebno ispuniti prije pregleda), ali se sve vrlo brzo vratilo na staro.

ta vrsta prehrane koju preporuča dr.marđetko je odlična za svakoga, iako mislim da je pomalo neizvediva za svih, što vremenski, što financijski, s obzirom na cijenu voća i povrća u današnje vrijeme... to je vrlo zdrava prehrana koja se bazira na ne mješanju namirnica kao što su ugljikohidrati sa proteinima i slično.

preporučljivo je za svaku osobu koja ima problema sa nedostatkom energije i vitamina u organizmu. naravno zahtjeva i izvjesnu samokontrolu i trud.

sveukupni trošak kojeg sam imala je bio dakle, kao što je gore navedeno, 900kn pregled i još oko 1100kn prirodni preparati što za čišćenje organizma što za smanjenje kiselosti. poprilična cifra, ali kao što sam navela ranije, to mi je bilo zadnja nada da si popravim disanje.

osobno mislim da je dr. marđetko pomogao mnogima kao što i mnogima nije, taj pregled je ok za one koji žele vidjeti opće stanje organizma i slučajno imaju 900kn viška i za one koji nemaju više nikakvog izbora. meni je utvrđena alergija na tri sastojka na koja nikad nisam primjetila da mi smetaju ali možda je fer reći da je moja bliska prijateljica imala velikih problema sa alergijama na određene vrste hrane koje joj nisu mogli ustanoviti na uobičajenom alergenskom testu, ali joj je on utvrdio na što je alergična i čim je izbacila te sastojke iz hrane njeni problemi su naglo nestali. tako da ima primjera kojima je pomogao kao i onih kojima nije, ne treba očekivati čuda, ali ni izbaciti to kao opciju (naravno ako imate novca). živim u zadru pa sam pričala sa oko 5 ljudi koji su bili kod njega, da ne mislite sada da sam napravila cijelu studiju oko toga koliki mu je postotak uspješnosti

puno pozdrava svima, nadam se da sam barem malo pomogla...
helena0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 16:11   #8
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 15:23   #9
Moja sestra je imala užasne probleme sa aftama i mučila se sa njima preko 20 god.Nakon pregleda kod dr.Marđetka i izbacivanja pšenice iz prehrane(utvrđena alergija) afte su za nju prošlost.
Ja sam bio kod njega zbg problema sa krvnom slikom,nakon dvije terapije koje nisu pokazale rezultat zaključio je da je bolest genetska i neizlječiva.Prebacio sam se na ayurvedsku medicinu i nešto se pomiče zasad nabolje.Definitvno je stručnjak za alergije a za ostalo ...nekome pomogne nekome ne .
neumarkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:59   #10
za mene se zna dA SAM ne potkupljiv

bio sam kod dr marđetka

primjenio sam 50 % savjeta a 50 % svojom logikom

i ozdravio od zajebane boleštine


odite slobodno.........sigurno će vam pomoći bar 1 % ako poslušate savjete.......a ako ne pomogne..sigurno neće odmoći.....

nisam kupio lijekove na prirodnoj bazi jer nisam imao para ali sam 50 % prehrane primjenio
__________________
grad split -masaža( i problemi s leđima ,rehabilitacija koljena nakon operacije meniskusa)099 243 96 45 .... 100 kn sat,ponijeti nalaze liječnika s sobom ako imate

Zadnje uređivanje jupidu : 29.10.2012. at 17:05.
jupidu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 18:17   #11
Quote:
jupidu kaže: Pogledaj post
za mene se zna dA SAM ne potkupljiv

bio sam kod dr marđetka

primjenio sam 50 % savjeta a 50 % svojom logikom

i ozdravio od zajebane boleštine


odite slobodno.........sigurno će vam pomoći bar 1 % ako poslušate savjete.......a ako ne pomogne..sigurno neće odmoći.....

nisam kupio lijekove na prirodnoj bazi jer nisam imao para ali sam 50 % prehrane primjenio

Koja je to zajebana boleština bila ?
neumarkt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 10:59   #12
Da li je netko išao kod Marđetka zbog psorijaze? Ja se s njom borim malo više od 10 godina, probala sam sve i svašta, ali ne ide. U zadnje vrijeme razmišljam pregledu kod njega, ali nisam baš sigurna zbog cijene i učinkovitosti...Više puta mi se dogodilo da sam radi nečije odlične preporuke skupo platila preglede i lijekove kod raznoraznih stručnjaka i doktora, ali psorijaza je uvijek ostajala, pa više nemam povjerenja u nikoga.
a_melancia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:47   #13
Quote:
a_melancia kaže: Pogledaj post
Da li je netko išao kod Marđetka zbog psorijaze? Ja se s njom borim malo više od 10 godina, probala sam sve i svašta, ali ne ide. U zadnje vrijeme razmišljam pregledu kod njega, ali nisam baš sigurna zbog cijene i učinkovitosti...Više puta mi se dogodilo da sam radi nečije odlične preporuke skupo platila preglede i lijekove kod raznoraznih stručnjaka i doktora, ali psorijaza je uvijek ostajala, pa više nemam povjerenja u nikoga.
kolegica je imala neku koznu bolest (mislim da je u pitanju neurodermatitis), i bila je kod njega. dobila je upute za promjenu prehrane i nekakve homeopatske tabletice.

pomoglo joj je i vec je par godina dobro.

pozdrav
mrki01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 21:30   #14
Mene zanima jeli ikoga došli samo ljekovi više od 2000kn koje vam je on preporučio
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 01:24   #15
mom dečku su došli preko 2 tisuće, zašto?
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 22:04   #16
pa neznam jeli mu uspijela terapija jer stvarno je skupo a neki govore da uspije neki da ne pa sad ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 23:23   #17
njemu nije uspjela, ali nije kriv marđetko nego si je sam kriv. na tebi je da odlučiš hoćeš li plaćati skupe suplemente, na marđetkovoj stranici imaš plan prehrane koji on preporučuje i mislim da samo sa time možeš dosta toga napraviti (ako su ti novci problem).
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 11:28   #18
aha , hvala
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 00:23   #19
dr Marđetko, koliko sam procitao ovdje je da se blago izrazim obican lopov i ljudsko smece koje zarađuje na tuđoj bolesti... A vi nastavite plaćat, ja bih ga najrađe prijavio Linicevcima pa da vidimo kome ce on tisuce kuna uzimat od jadne bolesne sirotinje. puj!
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 05:51   #20
malo prejake riječi za temu o kojoj očito nemaš pojma. btw marđetko izdaje račune za pregled, ne brini se.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.