Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 17:51   #181
Evo i ja to moram ići napravit. E sad, danas sam zvao, rekla je urinirat ne 2h prije uzimanja brisa. I da donesem u čašici prvu jutarnju mokraču i to srednji mlaz. E sad šta je to srednji mlaz? Mislim ja kad pišam, pišam. Jel to da prvo malo ispraznim pa onda natočim u čašicu ili šta? Inače brisa se ne bojim. Pa ako žene mogu rodit, pa valjda mogu i ja bris napravit.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:07   #182
Meni je danas doktorica dala taj čudnovati štapić i rekla da si sam uzmem obris, ukoliko ne želim da mi ona uzme. Objasnila mi je što i kako. Ajme

Sam svoj majstor Bože pomozi! xD
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 18:26   #183
Pozdrav,

Je li bris uretre radi urolog i koliko se čeka dok se naručiš u Zg bolnicama?
Hvala...
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 23:13   #184
Quote:
nefreteta kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Je li bris uretre radi urolog i koliko se čeka dok se naručiš u Zg bolnicama?
Hvala...
Ima par urologa-privatnika koji to rade.
U državnim ustanovama to radi tehničar, sestra, laborant, laborantica, kako je gdje raspoloživ kadar.
Na Zvijezdi, na zzjz se čeka možda koji dan...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:22   #185
Evo obavio taj bris. To je presmiješno. Tu čitam da neke boli itd., ništa ne boli i brzo je gotovo. (cca 10 sekundi). Nasloniš se na krevet, skineš gaće, napneš malo mamjuna i doktorica ti malo gurne onaj štapić i obriše i to je to. Ovisi šta imate ali tako vam obriše jedno 2-3 puta.

Probajte si noktima pričepit kožu i malo stisnut, mislim da bris uretre manje osjetiš. Nakon brisa mokrenje isto skoro ne osjetiš, možda malo ali ništa strašno, stiseš zube ako te pecka i bok. Pa nisi od sira.

Glavu gore, ili glave, i pitona na stol.
doktornauke11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:46   #186
Quote:
van_nostrand kaže: Pogledaj post
Ja čuh, ja se raspitah. Imaš ga napraviti u privatnim mikrobiološkim ordinacijama no neću navoditi kojima da ne bih besplatno reklamirao.
Loša vijest je da košta 800 kuna samo za izoliranje klamidije. Možda i ostale može izvući iz istog testa, ali ja sam pitao samo za klamidiju.

Sad stavi na vagu: 8 stoja s jedne strane; neugoda i strah s druge.
Govori gdje je to. Želimo znati. Ako je to najpreciznije od svega, onda može pomoći onima koji nisu otkrili pravi uzrok svojih tegoba.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 17:17   #187
Evo da se javim i ja....juce sam citao temu a danas bio to i da uradim.

Svako ko kaze da je bezbolno laze!

Boli i pece.... ali moze da se trpi. Neprijatno jeste ali manje nego sto sam mislio. Traje oko 5-10 sekunde.
Posle kad pisate pece.

Ipak cu da pripazim u buducnosti gde guram malisu, bolje nego da idem opet na ovo.
__________________
"you are never beaten until you admit it"
Warrior of Light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:55   #188
Pozdrav ekipa,

ja sam bio jučer tu u Zagrebu u zavodu za javno zdravstvo.

Osoblje je poprilično super i suosjećaju s tobom.

Sam postupak, prvi bris je ok, drugi je već bolan. Ono što je najbolnije je pišanje nakon, nemojte ići nikako pišat odmah nakon brisa jer će boljeti
užasno. Prvi put sam se ispišao tek oko 4 sata popodne i više nije toliko peklo, a tu bol sam osjetio još dan nakon.

Sve u svemu, zahvat nije strašan, ali pišanje nalon jest. Tko mora ići, neka ide, preživjeli smo svi, ali ja nebi više nikad
futurem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 10:48   #189
Bijah i ja danas na brisu, u rockefellerovoj, nije strašno, malo zaboli prvi i drugi bris , trećeg se ni nesječam. Lik koji tamo radi je ful kul i susretljiv, vodi te kroz cijeli postupak. Da moram definitivno bih otišao opet��
peero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 10:48   #190
bris

Bijah i ja danas na brisu, u rockefellerovoj, nije strašno, malo zaboli prvi i drugi bris , trećeg se ni nesječam. Lik koji tamo radi je ful kul i susretljiv, vodi te kroz cijeli postupak. Da moram definitivno bih otišao opet😉
peero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 18:47   #191
Danas se moze obaviti, doduse privatno jos uvijek mislim, pretraga tako da se izuzme uzorak urina, sperme i povrsinski bris glansa.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2020., 14:15   #192
Proučio sam ovu temu od početka do kraja. Napravio sam sažetak sažetka te ga ovdje kopipejstam. Budući da je tema stara neki podaci danas ne moraju biti važeći.
Prije pristanka na davanje brisa važno je onoga tko vam to mora obaviti upitati o debljini štapića ili žice, debljini pamućnog vrha ili ušice na žici, broj štapića koji se gurnu prilikom davanja obriska.

Širenje ulaza uretre kod preplašenih muškaraca. Pri davanju obriska guraju se tri do četiri štapića za redom. Vjerojatno više boli ako je penis mali, nego ako je veliki, zbog različite širine uretre. Nekad znaju raditi obrisak žicom koja ima ušicu na vrhu. Užare je, pa je ohlade i urone u neku tekučinu, pa onda vade obrisak. Bol traje četiri sekunde po svakom umetanju štapića (ili žice) nalik je kad zaboli zub (možda se misli na sijevajuću bol?) Prije obriska ne smiješ se pomokriti. Nakon njega moraš dati ejakulat. Neko vrijeme nakon uzimanja brisa nema sluzi u mokraćnoj cijevi. Zato se javlja pečenje pri kontaktu mokraćne cijevi s mokraćom. Neke osobe, ali rijetko koje - samima sebi vade bris. To se ne preporučuje.

Ponekad se gurne samo jedan štapić za bris ali neki doktori kažu jedan ko nijedan. Pa ih gurnu četiri. Problem nastaje poslije umetanja trećeg štapića, jer se sluznica ošteti pri umetanju prva tri štapića. Naročito duboko gurnu štapić kad testiraju Human Papiloma virus. Pola sata nakon uzimanja brisa spolovilo tj. uretra reagira bolno na trzaj, pritisak i savijanje, kao da je štapić još u njoj. Za ureaplazmu, mikoplazmu i klamidiju danas postoji molekularna dijagnostika putem urina umjesto davanja obriska ali je skupa. Za bakteriološke nalaze i dalje je potreban obrisak. Obrisak se može obaviti najmanje četiri sata nakon zadnjeg mokrenja. Neke muškarce (malo koje) ne boli ni davanje obriska, ni uriniranje nakon davanja, nego osjete škakljanje i peckanje na koju milisekundu.

U državnim ustanovama obrisak uretre radi tehničar, sestra, laborant, laborantica, kako je gdje raspoloživ kadar. Kod privatnika ga obavljaju urolozi.

Onaj tko ne želi dati obrisak ne smije cijelu noć mokriti i treba dati samo prvi jutarnji mlaz. Čaša za urinokulturu ne smije se napuniti cijela nego do pola. Takav način davanja mokraće daje skoro iste rezultate kao i davanje obriska. Razlike u rezultatima su 10-15 posto. Osim srama, nelagode i boli, dodatni razlog zašto najveća većina muškaraca ne želi dati obrisak je dugo čekanje na taj pregled. Urin se dade kad hoćeš, ne naručuje se u lab za vađenje krvi, stolice i urina.

Muška uretra okružena je s puno više živčanih završetaka nego ženska. Suprapubična punkcija bolnija je od davanja obriska, bez obzira na spol pacijenta.

Neki koji dugo imaju urološke probleme uzimaju antibiotik Hyprex Preventive.
Ja sam dao i prvi i srednji mlaz na analizu. I to prije nego što sam proučio baš ovu temu. Jer mi je na dvije e-uputnice pisalo pretragu urina. A znam da se najčešće daje srednji mlaz. Na nalazu za prvi mlaz piše da imam saprofitnu floru. Na nalazu za srednji mlaz piše da je urin sterilan. Prije nego što sam mokrio u čaše na čaši za prvi mlaz napisao sam prvi mlaz, na čaši za srednji mlaz napisao sam srednji mlaz. Čašu za prvi mlaz sam primaknuo bliže sebi, napunio je dopola. Onda stisno penis da ne mokrim dalje. Uzeo za srednji, brzo ih poklopio i to je to. Nisam dirao unutrašnjost poklopca.

To je za očekivati jer najviše bakterija postoji u prvom mlazu Ne piše koliko te saprofitne flore imam, već samo da je imam. Pa mislim da je nemam puno. To su dobre bakterije koje jedu zločeste. Puno sam proučavao o urološkim problemima na Internetu. Imam i sam uroloških problema, rekao bih da je prostata u pitanju,

Urolog mi na nalazu nije napisao da ću orati raditi bris uretre, nego je na pregledu samo spomenuo tu mogućnost ukoliko nalazi na mikroorganizme ne budu u redu. Ako ga budem morao dati, mislim da ću ići privatniku.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2020., 20:24   #193
Danas sam bio kod doktora opće medicine. Rekao je da u četvrtak moram ići raditi bris uretre radi uroloških problema. On kod nas radi samo na pola radnog vremena. Stoga nema vremena pravo ni poslušati pacijente i nisam mu stigao pokazati nalaze prvog i srednjeg mlaza urina o kojem sam govorio u prethodnom postu.

Znam da ovaj pregled odbija većina muškaraca, i jako ga se bojim. Vidio sam na ovoj temi da je obrisak samo deset-petnaest posto pouzdaniji nego davanje prvog mlaza urina ujutro. Ali mene i dalje muče urološki problemi, rekao bih da se radi o upali prostate. To je i bila LOM-ova posljednja uputna dijagnoza, a sad mi je puko bris uretre. Išo vadit krvne nalaze, vadili mi pogrešne krvne nalaze. Većina upala prostate je nebakterijskog porijekla, moj prvi mlaz urina ima nešto saprofitne flore, a srednji mlaz urina je sterilan. U prvom mlazu urina ima bakterija iovako-ionako.

Osim što radi kao LOM, moj liječnik opće medicine radi u hitnoj i u nekoj psihijatrijskoj bolnici. Svugdje ga ima. Karijerist od liječnika.

Mogu li nekako doći do popisa svih email adresa bolnica u Hrvatskoj, pa vidjeti email adresu ambulante moga urologa?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 10:47   #194
Obavio sam jučer bris. Radio ga je laborant. Sad čekam nalaze.

Gurnuo je samo jedan štapić. kad ga je izvadio osjetio sam tek onda, valjda zbog nervoze neku bol i počeo laboranta lagano odgurivati od sebe. Rekao mi je: - pa gotovo je. Izvadio sam štapić. Doktor je tražio pretragu samo jednog brisa. Ovisno o rezultatima morati će te doći ponovo i tada ćemo vam uzeti više od jednog brisa.

Svi nalazi koje je LOM naručio su napravljeni. Jedino ih je dr. zaboravio isprintati. Ali riješio sam to sa medicinskom sestrom. Ona je fenomenalna. Više je bolilo mokrenje nakon davanja brisa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.