Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 20:00   #41
Quote:
atlantis kaže:
stoga, decki, ne placipickarite nego stisnite zube i budite muskarci s mudima
Zasto, kad si ti vec uzela sebi tu ulogu?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:05   #42
Quote:
raliSHA kaže:
Moram reći da mi to iskustvo definitivno nije bilo među najdražima
ne znam ako se više mogu družit s tobom.

svaki put kad te vidim imat ću tu sliku pred očima.

kako mi netko gura...(censored)

inače, ni ja ne bi na taj bris. No way. Nije da moram, al ono, daj smislite način kako saznat sve preko urina jebem vam kevicu da vam jebem
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:06   #43
šta se ne može saznat bez brisa?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:08   #44
Quote:
Riječanka2 kaže:
Hajde, dečki, pa nije tako strašno

Uzmu štapić na čijem je vršku vatica, sterilan, i onda ga uguraju malo, tako centimetar-dva-tri u vanjski otvor uretre, malo promrdaju unutra, i izvade

Gurkanje katetera u mokraćni mjehur je daleko gore
Isuse premili pomozi mi

Radite mi bilo sta, al to ne
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:09   #45
Quote:
alexxx kaže:
šta se ne može saznat bez brisa?
ne izazivaj
sve se moze saznat naravno. Jer kakav bi ovo bio svijet da ne moze. Ne dobar.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:09   #46
nimoj, pa di je vjeverica? krenula u pariz?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:17   #47
Quote:
kemik kaže:
nimoj, pa di je vjeverica? krenula u pariz?
ošla je kad je čula o čemu se ovdje priča. I ona ima *****

možda se vrati
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:20   #48
Pa postao je netko da se moze saznati preko urina, kao prvi jutarnji mlaz, pola case i to je navodno bar 80% dobro kao bris uretre.

A drugi praktican post je: ako imas upalu dobijes kuru antibiotika. Bris ti kaze da li imas upalu. I vrlo je nepouzdan test. Moze se na bakterije testirati i sperma, u slucaje sumnje na upalu prostate, no to iz nekog razloga urolozi ne vole. Dakle ili uzmes bris pa antibiotike, ili na temelju toga da te smeta nesto uzmes antibiotike bez brisa. Kao i 99% muske populacije ja bi radije uzeo antibiotike bez veze nego da mi uguruju stapice tamo gdje se ne gura nista.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:42   #49
Quote:
Arslan kaže:
. Mozete li vi shvaitit da je muska uretra okruzena s puno vise zivcanih zavrsetaka nego sto je to slucaj kod zene? Vrh glavica penisa ima zivcanih zavrsetaka kao recimo klitoris

Ergo, nelagoda umetanja katetera kod muskarca je zbog te anatomske razlike bitno veca nego kod zene (zamislite da vam netko struze kateterom po klitorisu).

Nemožemo

A zašto i bi ?
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 01:58   #50
Quote:
Arslan kaže:
A drugi praktican post je: ako imas upalu dobijes kuru antibiotika. Bris ti kaze da li imas upalu. I vrlo je nepouzdan test.

Ma nemoj!!!

Što je, lumenu, ne radi ti link na Wikipediju?

Ili ne možeš shvatiti da se bris odnosno obrisak, ako ćemo cjepidlačiti, nasadi na hranjivu podlogu i onda te iste bakterije iz brisa narastu u kolonijama, a zatim se presade na podloge sa antibioticima da se utvrdi točno na koje su antibiotike osjetljive a na koje nisu.
Nemoj mi samo reći da nisi nikada čuo da su pojedini sojevi bakterija rezistentni na pojedine antibiotike???

I da se antibiotici ne bi trebali uzimati napamet, jer je to najbolji put ka nastanku rezistencije

Tako eminentan medicinski autoritet i općenito sveznadar poput tebe... nemoguće da ovo ne zna
:asshole:
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 02:03   #51
pa i meni je malo glupo reći "uzmi antibiotike napamet", pa trebaš dobiti točnu dijagnozu i vidjeti ako je uopće potrebno uzeti antibiotike.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 03:09   #52
Quote:
Arslan kaže:
Zasto, kad si ti vec uzela sebi tu ulogu?
arslane, sigurna sam da ih i ti negdje imash

samo ih je malo teze naci

nja nja nja te je ovo tesko, te ono boli, te ovo nije fer, te ono nije ________ upisi po zeljama...

odrasti i prestani se zalit na sve
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 09:51   #53
Quote:
L.Nimoy kaže:
pa i meni je malo glupo reći "uzmi antibiotike napamet", pa trebaš dobiti točnu dijagnozu i vidjeti ako je uopće potrebno uzeti antibiotike.
Ako imas recimo cesce uralne probleme /a znade se da nije sexualna zaraza/,jer stalno ides jednom doktoru i nemas onalni sex i imas samo jednoga partnera{jeboga mi smo malo vec prestari i da sami imamo sex a kamoli da bi jos trazili druge partnere, ako odneses doktoru mokracu u cistoj labaratorijskoj posudi...on ce izmjeriti i vidjeti sta ima i ako ti je potrbno dati ce ti antibiotik i poslati u laboratorij mokracu da grovaju bakcil...vecinom je antibiotik koji ti je dao zadovoljujuci.

Ja imam infections 20 godina i uzimam Hyprex preventive antibiotik, mnogo puta prekidam, jer uzimam mnogo lijekova.

U zadnjih 12 mjeseci sam imao tri teske upale...i onda sam poceo sa ultrasoud koji je pokazao sve uredu...urologist kojega vidim dva puta godisnje za prosrate i testesteron replacement je preporucuo cystoskopy...i kako sam pisao sve je veoma zdravo .

Uz listu pregleda sta sam pisao svaku godinu imam i digital pregled prostate,
pregled kroz anus sa prstom,"sta znaci nabi prst u dupe i procacjak da napipa prostat velicinu"

E sad u ponedjeljak 1/5/06 idem vidjeti urologista natrag bas me zanima da li ce me vratiti natrag na preventiv Antibiotic oko kojega smo se na drugoj temi prepirali...da se ne daju na dugo...a ja sam ga uzimao na dugo.

Malo je od teme ali eto ima nas koji prolazimo stalno kroz neke probleme i podnasamo bolove "sa koliko mozemo digniti".

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 13:57   #54
ja sam radio bris uretre i upravo zbog toga je ovo jedini topik koji sam citao sa nevjerojatno skupljenim nogama......
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 10:23   #55
hm, ipak moram i na ovaj topik napisat nesto ontopik.

ja vas uopce ne kuzim, eto tolko.

Je li bris uretre ugodan? Pa naravno da nije!!! Je li lumbalna punkcija, gastroskopija, kolonoskopija ugodna? Pa ljudi ipak idu na te pretrage!!

Zasto? Zato sto su mazohisti? Ne bih nekako rekla. Sama za sebe znam da nisam, ali kad sam imala suspektni asimptomatski meningitis, naravno da sam otisla napraviti LP. Bi li mi bilo draze da sam mogla samo "puknuti sumamed"? Pa naravno, probalo se mnogo toga prije LP, ali kad je doslo do kraja, otislo se napravit jedinu pretragu koja je mogla dat jasan odgovor.

Isto tako, je li potrebno kod svake upale radit bris uretre? Apsolutno ne, da je onda bi svatko od vas to u zivotu prosao 20 puta. Naravno da ce vam lijecnik prvo dat sumamed, pa ako ni on ne procisti upalu dobit cete neki drugi antibiotik. Ali, you know, postoje proklete bakterije koje razviju rezistenciju (cak i na sumamed, kolko god neki to ne htjeli priznati ). I kaj sad, trebalo bi slegnut ramenima i rec: "jebiga, nismo nasli antibiotik, we give up, napisite oporuku" ili otic na (apsolutno neugodnu) pretragu koja ce rijesiti problem????


Pobogu...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 11:52   #56
Bravo Kemik, napisla si tocno: najlakse je prvo probati s nekim antibiotikom. Znam da nije idealno sto se tice rezistencije, ali kad se uzme u obzir neugodnost pregleda, to je osobna odluka koju bi vecina napravila. Samo bezosjecajni mesar tipa Rijecanke moze, uz neizostavne uvrede, insistirati da se prvo radi vrlo neugodan pregled, a onda daje antibiotik.

Kad sam ja imao upalu prostate nije se moglo naci bakterije u urinu iz vise pretraga, ali dobio sam antibiotike bez ikakvih pokusaja briseva uretre. Za isto stanje najcesce 2 doktora imaju 2 pristupa. Tragedija je sto ne dozvole pacijentu da odabere koji zeli, nego biraju sami.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 11:54   #57
Quote:
Arslan kaže:
Tragedija je sto ne dozvole pacijentu da odabere koji zeli, nego biraju sami.
pa naravno da biraju sami, pobogu!!! Vecina pacijenata koja dolazi nekom doktoru u RH je funkcionalno nepismena, najbolje da oni sami donose odluke kojim smjerom ce ic njihovo lijecenje!!!!

ovdje ne mislim na one koji kazu da nesto odbijaju. to je odluka na koju imaju pravo, ali isto tako moraju bit u stanju snosit posljedice (kako zdravstvene tako i financijske) svoje odluke
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:33   #58
Slazem se da svatko snosi posljedice svojih odluka Kemik. Bilo zdravstvene, bilo financijske, bilo kakve druge.

No sigurno se ne slazem da se smije postaviti stvari s premisom da je vecina pacijenata funkcionalno nepismena i nespososbna za donosenje odluka. Lijecnik mora ponuditi tretman, objasniti postupak, a smije raditi tek kad ponudu pacijent pruhvati. Procitaj post o pravima pacijnata di su zeni protiv njene volje, bez stvarne potrebe dali transfuziju. Kao, cinila im se blijeda. Ili dok je bila anestezirana napravili su joj drugaciju operaciju jer im je bilo lakse. To je, po mom shvacanju, kriminalni cin lijecnika, za koji on definitivno nije snosio odgovornost.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:04   #59
oh, nju sam prestala ozbiljno shvacat u trenutku kad je rekla da bi "ona uzela jedino muzevljevu krv, ali samo ako bi bil neophodno", bla, bla, trept, trept, ser, ser...

ono, odi u fukken privatnu bolnicu i tamo glumataj i izvoljevaj ciju ces krv uzet i koje ce ti boje bit posteljina

ako je bas htjela NE primit krv, onda je trebala ko svaki posteni jehovin svjedok napisat tu izjavu, otic ovjerit kod javnog biljeznika i NE BI JOJ DALI KRV. Svi se sjecamo slucaja koji je punio novine kad ona rodilja nije htjela primit krv, pa je njena zelja i postovana, jel da?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 15:39   #60
Kak se to radi da se zabrani neki zahvat? Ovjerenom izjavom predocenom lijecniku ili nekako drugacije?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.