Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 21:52   #1
Unhappy Stalno mi je hladno

Ovo već traje nekih godinu dana. Stalno mi je užasno hladno (osim po velikim ljetnim vrućinama), noge su mi ledene, ruke također...

Primjetila sam da su na tjelesnom svi vrući, tijelo im se jako zagrije, slučajno sam se okrznula o jednu curu i njoj su ruke vrele, a moje su led ledene. Tijelo mi se jako teško zagrije, toplo mi je jedino kad sam veoma blizu radijatora ili peći. Od čega bi to bilo? Je li moguće da sam anemična? Ima li moja dijeta veze s tim?
Čitala sam da anemičnost može imati veze sa obilnim menstruacijama. Naime, ja imam jako jako obilne menstruacije koje jako dugo traju i veoma su bolne. Ne znam što da radim, tata mi govori da odem na pregled i vađenje krvi u laboratorij.
 
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:22   #2
..u svakom slučaju si odi izvadi krvnu sliku ,nemre škoditi
..ja imam sve iste simptome ko i ti,hladno mi je,menge duge i bolne,blijeda(izgled anemičan)...svi su mislili da mi treba željeza
...moja krvna slika je pokazala da imam višak željeza,i to dosta viška,sad ne znam da li to ima veze sa hladnoćom,ali ipak sam otkrila da se nekaj događa sa mnom...,a od nedavno sam počel uzimati ginko(preporuka doktora) da mi cirkulacija malo bolje radi

...vidjet ćemo el ima kakve koristi od ginka
migica-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:30   #3
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ovo već traje nekih godinu dana. Stalno mi je užasno hladno (osim po velikim ljetnim vrućinama), noge su mi ledene, ruke također...

Primjetila sam da su na tjelesnom svi vrući, tijelo im se jako zagrije, slučajno sam se okrznula o jednu curu i njoj su ruke vrele, a moje su led ledene. Tijelo mi se jako teško zagrije, toplo mi je jedino kad sam veoma blizu radijatora ili peći. Od čega bi to bilo? Je li moguće da sam anemična? Ima li moja dijeta veze s tim?
Čitala sam da anemičnost može imati veze sa obilnim menstruacijama. Naime, ja imam jako jako obilne menstruacije koje jako dugo traju i veoma su bolne. Ne znam što da radim, tata mi govori da odem na pregled i vađenje krvi u laboratorij.
Ne bi bilo na odmet da provjeriš i funkciju štitnjaču, konkretno hormone T3, T4 i TSH. Najvjerojatnije se radi o poremećaju metabolizma.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:12   #4
Quote:
migica-7 kaže: Pogledaj post
..u svakom slučaju si odi izvadi krvnu sliku ,nemre škoditi
..ja imam sve iste simptome ko i ti,hladno mi je,menge duge i bolne,blijeda(izgled anemičan)...svi su mislili da mi treba željeza
...moja krvna slika je pokazala da imam višak željeza,i to dosta viška,sad ne znam da li to ima veze sa hladnoćom,ali ipak sam otkrila da se nekaj događa sa mnom...,a od nedavno sam počel uzimati ginko(preporuka doktora) da mi cirkulacija malo bolje radi

...vidjet ćemo el ima kakve koristi od ginka
Ne znam, ovaj tjedan idem definitivno na pregled pa ću vidjeti.

Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Ne bi bilo na odmet da provjeriš i funkciju štitnjaču, konkretno hormone T3, T4 i TSH. Najvjerojatnije se radi o poremećaju metabolizma.
Ja sam imala nedostatak željeza još davno, sa nekih 5 godina. Bila sam jako mršava i nisam imala apetita i gubitak željeza. Počeli su mi davati tablete (sirupe ili što već ) da nadomjeste željezo i od tada mi se apetit povećao. Od tada i imam problema sa kilogramima , sad mi je ostalo nekoliko kila viška, no svejedno nisam zadovoljna sobom. K tome mi je neprestano hladno.
Nemam pojma što mi je.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 03:39   #5
problem cirkulacije, svakako pogledati štitnjaču!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:48   #6
Budem, hvala svima.

Ovaj tjedan idem na pregled i u laboratorij pa ću konačno saznati što mi je.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 13:37   #7
Slaba cirkulacija, slab pretok energije, štitnjača......ako je sa štitnjačom sve ok, onda razmisli o tome, da se počneš baviti nekim sportom. Tijelo mora biti dovoljno i pravilno opterećeno, u gibanju, tokom cijelog dana, ako želiš da si u dobrom energetskom stanju.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:04   #8
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ja sam imala nedostatak željeza još davno, sa nekih 5 godina. Bila sam jako mršava i nisam imala apetita i gubitak željeza. Počeli su mi davati tablete (sirupe ili što već ) da nadomjeste željezo i od tada mi se apetit povećao. Od tada i imam problema sa kilogramima , sad mi je ostalo nekoliko kila viška, no svejedno nisam zadovoljna sobom. K tome mi je neprestano hladno.
Nemam pojma što mi je.
Problem hladnoce i viska tezine jest povezan s hipotireozom pa obavezno provjeri stitnjacu kao sto je vec receno. I to ne samo T3, T4 i TSH, nego bi bilo dobro da ti naprave i ona antitijela koja sa sigurnoscu precizno pokazuju stanje sa stitnjacom, dok standardni T3, T4 i TSH ne daju tako detaljnu sliku.
Tako su barem meni radili i pomocu vrijednosti antitijela utvrdili dijagnozu.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 21:24   #9
isto kao i kod mene... hladno i hladno i dosadilo mi već, nitko mi nije nije vjerovao, noge ledene, ja se smrzavam... otišla na provjeru štitnjače i eto mi uzroka-visok broj antitijela, a stvar je u tome, otkrila sam šta je, ali ništa ne pijem, i opet mi je hladno ali bar znam od čega
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 21:48   #10
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
isto kao i kod mene... hladno i hladno i dosadilo mi već, nitko mi nije nije vjerovao, noge ledene, ja se smrzavam... otišla na provjeru štitnjače i eto mi uzroka-visok broj antitijela, a stvar je u tome, otkrila sam šta je, ali ništa ne pijem, i opet mi je hladno ali bar znam od čega
Koja si ti kraljica.
Malo ste me uplašili s tom štitnjačom.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:29   #11
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
isto kao i kod mene... hladno i hladno i dosadilo mi već, nitko mi nije nije vjerovao, noge ledene, ja se smrzavam... otišla na provjeru štitnjače i eto mi uzroka-visok broj antitijela, a stvar je u tome, otkrila sam šta je, ali ništa ne pijem, i opet mi je hladno ali bar znam od čega
Ništa ne piješ.....e nije ti baš pametno.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:30   #12
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Slaba cirkulacija, slab pretok energije, štitnjača......ako je sa štitnjačom sve ok, onda razmisli o tome, da se počneš baviti nekim sportom. Tijelo mora biti dovoljno i pravilno opterećeno, u gibanju, tokom cijelog dana, ako želiš da si u dobrom energetskom stanju.
Ali bavim se sportom. Igram rukomet (doduše, ne treniram, ali rekreativno da) i odbojku, tu i tamo trčim.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:49   #13
ma hipotireoza (usporen rad stitnjace) ti je, kazu, najbolja kronicna bolest koju mozes imat
ja ju isto imam i jako mi je drago sto sam otkrila uzrok svim svojim problemima (ponajvise psihickima, NISAM luda ), lako se ljeci (nadomjestak hormona u obliku tableta, samo sto se dozivotno pije) te nema nikakvih nuspojava pri pravilnom doziranju, a ozivet ce ti i duh i telo
ne svacam zasto neko nebi pio tablete ako boluje od kronicne bolesti :/ hipotireoza koja se ne tretira skracuje zivot za cca 10god, jer usporava metabolizam i celo telo opcenito. nije strasna bolest, pogotovo ako je asimptotska (subklinicka), no to ne znaci da se mozete neodgovorno ponasati! :/
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:46   #14
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Ništa ne piješ.....e nije ti baš pametno.
pa neću ja siliti doktore da me kljukaju tabletama... nije još ništa strašno, kasnije ću piti, pogotovo ako planiram ostati trudna, za sada su rekli samo kontrolirati
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:26   #15
E ja sam slučaj kao Chichita! Zato sam odmah shvatila o čemu govori. Ne odbija ona piti lijekove nego joj nisu propisani. Ja se kontroliram već nekoliko godina ( otkako mi je dijagnosticirana autoimuna bolest štitnjače), ali hormoni su najčešće "u granicama normale". I tako od jednog do drugog pregleda ja se nadam da slijedeći put neće biti " u granicama normale". Zašto? Zato što imam niz problema koji su najvjerovatnije posljedica lošeg rada štitnjače (zadržavanje tekućine u tijelu, umor, bezvoljnost, depresija, povremne treskavice, lupanje srca, problemi s koncentracijom...).
Tinta, osim što je dobro napraviti pretrage vezano za štitnjaču i željezo u krvi, svakako možeš uzeti neke preparate koji će potaknuti cirkulaciju. Ima niz preparata na biljnoj osnovi ( a i crno vino neće škoditi ) koji, neovisno o uzroku, mogu pomoći! Javi nam rezultate pretraga!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 17:29   #16
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
pa neću ja siliti doktore da me kljukaju tabletama... nije još ništa strašno, kasnije ću piti, pogotovo ako planiram ostati trudna, za sada su rekli samo kontrolirati
Pa nećeš se prenajesti tableta, to je samo hormonalna terapija.
A kad budeš planirala trudnoću, onda razmisli o terapiji sigurno pola godine prije.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:20   #17
pa to znam, ali za sada mi ne propisuju lijekove... nije da se ja silim pa neću piti
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:38   #18
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
pa neću ja siliti doktore da me kljukaju tabletama... nije još ništa strašno, kasnije ću piti, pogotovo ako planiram ostati trudna, za sada su rekli samo kontrolirati
Nadam se da si sve izgooglala o hipotireozi.
Naime, kad su meni otkrili hipo, prije prvog pregleda nisam stigla prosurfati pa sam dosla doktorici neinformirana, a ona sama nije nista rekla o bolesti (
Kad smo razgovarale o terapiji, pitala me hocu li piti hormone, na sto sam po*****la jer nisam dosla na plac pogadjati se s kumicom hocu/necu, nego od doktorice ocekujem da mi kaze koju pametnu o mojoj dijagnozi i na kakvoj terapiji trebam biti. Pa sam joj rekla nek mi ona kaze trebam li piti. Na to je reagirao stazist koji je bio u ambulanti i predlozio da pricekamo par mjeseci i vidimo kako se krecu vrijednosti hormona jer to kao varira kod mladih osoba. To mi je zvucalo logicno pa sam se slozila, a i doktorica je prihvatila njegovu sugestiju.
Kad sam nakon toga uspjela sve izgooglat i shvatila da su brojni simptomi koji mi svakodnevno zagorcavaju zivot tj. srozavaju kvalitetu zivota upravo potencirani stitnjacom, a covjek ih sam nikad ne bi sve podveo pod isti nazivnik nego se mucis i trpis, onda sam jos vise po*****la jer sam ustanovila da nema druge nego moram piti lijek jer stitnjaca unistava samu sebe i mene istovremeno. Pa sam to rekla na sljedecoj kontroli, a onda mi je ta ista doktorica (koja mi je prvi put olako nudila tablete) rekla da oni bas ne vole davat hormonsku terapiju. Mislim, WTF!?
Ali, kao, ako ja hocu, mozemo probati i vidjeti hocu li se subjektivno osjecati bolje. Naravno da mi je bilo bolje! Ali onda mi je za koji mjesec smanjila dozu na pola pa mi je bilo grozno do sljedece kontrole kad vise nisam htjela ici k njoj nego k drugom doktoru u istoj ambulanti koji mi je odmah dozu povecao tri puta jer je nalaz bio los. Sad sam vec duze vrijeme na takvoj dozi i puno mi je bolje.

Uglavnom, hipo se mora lijeciti, a trudnoca ni u ludilu bez terapije jer hipo izaziva kretenizam kod djeteta. U trudnoci su inace nuzne vise doza lijeka pa treba ustimati dozu.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:16   #19
meni su hormoni ok, antitijela su povišena i u nalazima mi stoji da će s vremenom doći do hipotireoze a do tada samo kontrola... mama mi je operirala štitnjaču, tako da znam da mi je to nasljedno a dok ne dođe do toga ću se kontrolirati
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 12:47   #20
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
meni su hormoni ok, antitijela su povišena i u nalazima mi stoji da će s vremenom doći do hipotireoze a do tada samo kontrola... mama mi je operirala štitnjaču, tako da znam da mi je to nasljedno a dok ne dođe do toga ću se kontrolirati
Super onda
Znaci nemas problema tj. simptoma hipotireoze?

Meni je posebno smetala senilnost koja me prala prije nego sam pocela piti lijek
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.