Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 14:19   #461
Molio bih da mi se javi netko tko kupuje ili da zna netkog tko privatno kupuje rebif 44! molim pisite u privatne poruke hvala.
Nimrod5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:10   #462
Obavila sam kontrolni magnet i pregled. Na magnetu istina ima novih lezija čak i neke aktivne, ali generalno izgleda bolje nego prije godinu dana i stare lezije su sada manje i bljeđe. Subjektivno bez simptoma (iako je bilo dosadnih sitnih prošle godine - uglavnom osjetni ispadi). EDSS i dalje nula, ja sretna! Interferon i dalje, još malo pa dvije godine.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:45   #463
Jeeej!!! Odlično!
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:52   #464
Hvala!
Kad sam na nalazu vidjela aktivne lezije, bila sam sigurna da mi pulsna ne gine, umalo sam već spakirala torbu za bolnicu.
No dr. je rekla da nalaz izgleda bolje nego prije godinu dana, a ni tada nisam primila pulsnu, tako da je ovo fakat super!
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:28   #465
Mene zanima kako često treba radit magnetnu.Trebam li ja tražit ili mi to moj neurolog predlaže.Pozdrav svima.
Jana171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:02   #466
Pa neurolg bi trebao procijeniti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:58   #467
Zdravo!
Zelim vas sve pozdraviti,jako ste optimisticni sto mi je drago i zelim vam puno, puno snage i uspjeha da uspijete pobijediti MS.
Ja vas citam vec dugo i na kraju sam se i odlucila da se javim i pitam vas ono sto me muci.
Pokusat cu sto krace.
Imam 33 godine,prije 18 godina bila sam ranjena u lijevu ruku.
Tom prilikom su mi bili svi nervi pokidani u njoj pa sam isla na fizikalnu i to je se kolko -tolko poboljsalo.
Prije tri mjeseca ta mi je ruka pocela da trni(ustvari saka, zadnja tri prsta koja su uvijek bila u slabijoj funkciji)
Mislila sam da je to od ranjavanja ali mi se onda to pocelo desavati i sa lijevom rukom isto tri zadnja prsta ( samo po noci).
Cim malo prste pocnem pomjerati to prodje.
Onda sam odlucila otici doktoru opste prakse i on me je uputio neurologu kod kojeg sam zakazana 22.02.
On ce mi raditi EMG,sa iglicama da vidi je li ostecen nerv.
Ja mislim da je nesto vise u pitanju,citala sam dosta i nasla da takve simptome ima i MS.
Prije 4 dana mi je pocela i desna noga po danu da mravinja da bi mi dvije noci isto nakratko utrnula.
U njoj imam to mravinjanje uglavnom stalno.
Strah me je da se ujutro ne probudim i da uopce necu moci na noge.
Da li je neko vec imao pocetne simptome ovakve?
Da li kod MS kada pocnu da trnu ruke ili noge to je non stop tako ili se recimo desava 1-2 po noci ili po danu da utrnu na kratko.
Da li je mravinjanje u nogama isto kod MS?
Inace nista drugo ne primjetim.
Molim vas da mi se javi ko moze i da mi kaze svoje misljenje.
Da li je moguce da je sve to posljedica ranjavanja i da je krenulo od lijeve ruke ili je nesto puno ozbiljnije?
Da li je moguce da je upitanju kicma?
Da li je neko isao na EMG i sta se ustvari tu vidi?

Hvala vam svima i zelim vam sve najbolje
travka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:31   #468
Quote:
travka1 kaže: Pogledaj post
Zdravo!
Zelim vas sve pozdraviti,jako ste optimisticni sto mi je drago i zelim vam puno, puno snage i uspjeha da uspijete pobijediti MS.
Ja vas citam vec dugo i na kraju sam se i odlucila da se javim i pitam vas ono sto me muci.
Pokusat cu sto krace.
Imam 33 godine,prije 18 godina bila sam ranjena u lijevu ruku.
Tom prilikom su mi bili svi nervi pokidani u njoj pa sam isla na fizikalnu i to je se kolko -tolko poboljsalo.
Prije tri mjeseca ta mi je ruka pocela da trni(ustvari saka, zadnja tri prsta koja su uvijek bila u slabijoj funkciji)
Mislila sam da je to od ranjavanja ali mi se onda to pocelo desavati i sa lijevom rukom isto tri zadnja prsta ( samo po noci).
Cim malo prste pocnem pomjerati to prodje.
Onda sam odlucila otici doktoru opste prakse i on me je uputio neurologu kod kojeg sam zakazana 22.02.
On ce mi raditi EMG,sa iglicama da vidi je li ostecen nerv.
Ja mislim da je nesto vise u pitanju,citala sam dosta i nasla da takve simptome ima i MS.
Prije 4 dana mi je pocela i desna noga po danu da mravinja da bi mi dvije noci isto nakratko utrnula.
U njoj imam to mravinjanje uglavnom stalno.
Strah me je da se ujutro ne probudim i da uopce necu moci na noge.
Da li je neko vec imao pocetne simptome ovakve?
Da li kod MS kada pocnu da trnu ruke ili noge to je non stop tako ili se recimo desava 1-2 po noci ili po danu da utrnu na kratko.
Da li je mravinjanje u nogama isto kod MS?
Inace nista drugo ne primjetim.
Molim vas da mi se javi ko moze i da mi kaze svoje misljenje.
Da li je moguce da je sve to posljedica ranjavanja i da je krenulo od lijeve ruke ili je nesto puno ozbiljnije?
Da li je moguce da je upitanju kicma?
Da li je neko isao na EMG i sta se ustvari tu vidi?

Hvala vam svima i zelim vam sve najbolje
pozzz...i ja imam ista pitanja ko i ti...
naime patim od panicnih,depre i svega sta ide sa tim u paketu...
majka me je napustila kad sam imala 14 god.sad imama 28
saznala sam da je bolovala od shize i ms...
od tada to meni ne izlazi iz glave..
prije par dana sam poocela u desnoj nozi u malom prsti imat osjecaj kao trnjenja al on uopce nije utrnut i mogu sve sa tom nogom,al sam isprepadana skroz....
ima li ko kakvo objasnjenje za to??
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:35   #469
pozzz..ovdje sam nova pa vas molim za pomoc...
naime prije god dana sam saznala da je moja mama bolovala tj.boluje od ms....
napustila me kad sam ja imala 14 god
sad imam 28
od tada sam luda
u zadnjih par dana imam cudan osjecaj u desnoj nozi,mali prst i ovaj do njega kao da su utrnuti al nisu uopce,i mravinjanje kad mirujem osjecam do koljena...
vec pomalo postajem luda od toga.....
usput da kazem da se borim sa panicnim,deprom i svime sta ide sa tim u paketu!!!
molim va s za misljenje....
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:26   #470
Quote:
travka1 kaže: Pogledaj post
Da li kod MS kada pocnu da trnu ruke ili noge to je non stop tako ili se recimo desava 1-2 po noci ili po danu da utrnu na kratko.
Da li je mravinjanje u nogama isto kod MS?
Simptom se smatra relevantnim za MS ako traje dulje od 24 sata neprekidno, s tim da u većini slučajeva traje danima i tjednima, može i dulje. Ovo što je sat - dva ne ide u tu kategoriju.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:33   #471
Quote:
zlo & naopako kaže: Pogledaj post
ma svi smo mi prica za sebe...slusajte svoje tijelo, pronadjite pravu recepturu koja odgovara upravo Vama...
veliki sam protivnik univerzalnih recepata za svakoga, jer ne odgovaraju svima iste stvari...

po kolicini fizicke i mentalne aktivnosti prije bolesti, ja nikad nisam ni trebala oboljeti od bilo kakve bolesti, a kad se tome doda mediteranska prehrana (voce, povrce, piletina, puretina, riba), uredan zivot, odsustvo bilo kakvih poroka (osim pusenja, al' umjereno), trebala sam raditi i zivjeti 100 godina!
a evo me sad, 80% invalid u dvije godine...
pozzz..ovdje sam nova pa vas molim za pomoc...
naime prije god dana sam saznala da je moja mama bolovala tj.boluje od ms....
napustila me kad sam ja imala 14 god
sad imam 28
od tada sam luda
u zadnjih par dana imam cudan osjecaj u desnoj nozi,mali prst i ovaj do njega kao da su utrnuti al nisu uopce,i mravinjanje kad mirujem osjecam do koljena...
vec pomalo postajem luda od toga.....
usput da kazem da se borim sa panicnim,deprom i svime sta ide sa tim u paketu!!!
molim va s za misljenje....
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 08:39   #472
Quote:
sanja2222 kaže: Pogledaj post
pozzz..ovdje sam nova pa vas molim za pomoc...
naime prije god dana sam saznala da je moja mama bolovala tj.boluje od ms....
napustila me kad sam ja imala 14 god
sad imam 28
od tada sam luda
u zadnjih par dana imam cudan osjecaj u desnoj nozi,mali prst i ovaj do njega kao da su utrnuti al nisu uopce,i mravinjanje kad mirujem osjecam do koljena...
vec pomalo postajem luda od toga.....
usput da kazem da se borim sa panicnim,deprom i svime sta ide sa tim u paketu!!!
molim va s za misljenje....
Ako se loše osjećaš, fizički, odi do doktora po mišljenje, i on će te uputiti dalje treba li što. S psihičke strane naravno da ti je buba u glavi vezano za tvoju mamu i možda panika da se tebi to ne dogodi, ali mislim da ti je najbolje nekako ne misliti na to na taj način. Gledaj na to da si ti jedinstveno biće, i da sama na sebe najviše utječeš, ne dopusti okolini, bilo to tvoja mama, ili tko drugi da te izbaci iz takta. Sigurna sam da ti je bilo jako teško kada si bez nje ostala u 14-toj, ali sada kada znaš njene razloge, možeš ju shvatiti i oprostiti. U sljedećih 14 godina si se već izgradila kao osoba, u najboljim si godinama, ne dopusti da ti prolete u brizi, taman i da imaš veliku genetsku skolnost dobivanju tih bolesti, ne misli o tome, budi radosna za svaki novi dan, i iskoristi ga, ne gledaj unazad, već naprijed, ako dođe do problema, tada se s njima suočavaj, ali ne sama u sebi, ima puuuno kvalificiranih osoba koje su ti voljne pomoći. Evo, gle danas, opet je izašlo sunce, nakon zime, zar to nije razlog za jedan široki osmijeh???
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 08:44   #473
Quote:
travka1 kaže: Pogledaj post
Zdravo!
Zelim vas sve pozdraviti,jako ste optimisticni sto mi je drago i zelim vam puno, puno snage i uspjeha da uspijete pobijediti MS.
Ja vas citam vec dugo i na kraju sam se i odlucila da se javim i pitam vas ono sto me muci.
Pokusat cu sto krace.
Imam 33 godine,prije 18 godina bila sam ranjena u lijevu ruku.
Tom prilikom su mi bili svi nervi pokidani u njoj pa sam isla na fizikalnu i to je se kolko -tolko poboljsalo.
Prije tri mjeseca ta mi je ruka pocela da trni(ustvari saka, zadnja tri prsta koja su uvijek bila u slabijoj funkciji)
Mislila sam da je to od ranjavanja ali mi se onda to pocelo desavati i sa lijevom rukom isto tri zadnja prsta ( samo po noci).
Cim malo prste pocnem pomjerati to prodje.
Onda sam odlucila otici doktoru opste prakse i on me je uputio neurologu kod kojeg sam zakazana 22.02.
On ce mi raditi EMG,sa iglicama da vidi je li ostecen nerv.
Ja mislim da je nesto vise u pitanju,citala sam dosta i nasla da takve simptome ima i MS.
Prije 4 dana mi je pocela i desna noga po danu da mravinja da bi mi dvije noci isto nakratko utrnula.
U njoj imam to mravinjanje uglavnom stalno.
Strah me je da se ujutro ne probudim i da uopce necu moci na noge.
Da li je neko vec imao pocetne simptome ovakve?
Da li kod MS kada pocnu da trnu ruke ili noge to je non stop tako ili se recimo desava 1-2 po noci ili po danu da utrnu na kratko.
Da li je mravinjanje u nogama isto kod MS?
Inace nista drugo ne primjetim.
Molim vas da mi se javi ko moze i da mi kaze svoje misljenje.
Da li je moguce da je sve to posljedica ranjavanja i da je krenulo od lijeve ruke ili je nesto puno ozbiljnije?
Da li je moguce da je upitanju kicma?
Da li je neko isao na EMG i sta se ustvari tu vidi?

Hvala vam svima i zelim vam sve najbolje
Travka (fora nick ) ne znam toliko o simptomima i svemu kao ostali, ali ne brini unaprijed, tek si za par dana, 22.2. naručena neurologu, kad odeš k njemu pitaj sve što te zanima, i saslušaj ga, do tad se ne ubijaj brigama...
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 14:23   #474
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Ako se loše osjećaš, fizički, odi do doktora po mišljenje, i on će te uputiti dalje treba li što. S psihičke strane naravno da ti je buba u glavi vezano za tvoju mamu i možda panika da se tebi to ne dogodi, ali mislim da ti je najbolje nekako ne misliti na to na taj način. Gledaj na to da si ti jedinstveno biće, i da sama na sebe najviše utječeš, ne dopusti okolini, bilo to tvoja mama, ili tko drugi da te izbaci iz takta. Sigurna sam da ti je bilo jako teško kada si bez nje ostala u 14-toj, ali sada kada znaš njene razloge, možeš ju shvatiti i oprostiti. U sljedećih 14 godina si se već izgradila kao osoba, u najboljim si godinama, ne dopusti da ti prolete u brizi, taman i da imaš veliku genetsku skolnost dobivanju tih bolesti, ne misli o tome, budi radosna za svaki novi dan, i iskoristi ga, ne gledaj unazad, već naprijed, ako dođe do problema, tada se s njima suočavaj, ali ne sama u sebi, ima puuuno kvalificiranih osoba koje su ti voljne pomoći. Evo, gle danas, opet je izašlo sunce, nakon zime, zar to nije razlog za jedan široki osmijeh???
hvala ti na optimisticnosti...
fizicki se osjecam dobro,nisam umorna niti osjecam umor pri kakvoj aktivnosti
jedino sto mi je to STALNO u glavi od kad me spicio taj panicni!!
od tada nisam ona ista osoba,svaki dan osjetim neki drugi simptom i to me vec pomalo zivcira..
nemam hrabrosti otic kod doktora jer se stvarno bojim,tim vise sto se udajem za 3 mjeseca i nebi se mogla suocit sa diagnozom...
a,zaboravila sam rec da mi mama boluje i od shizofrenije ,da bi nakon nekolikao godina joj dijagnosticirali MS...
a,ovo sto mi kakti trne mali prst na nozi i sto osjecm mravinjanje to me strasi....
nadam se da nisam dosadna al stvarno mi je tesko!!!
sanja2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 15:24   #475
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Simptom se smatra relevantnim za MS ako traje dulje od 24 sata neprekidno, s tim da u većini slučajeva traje danima i tjednima, može i dulje. Ovo što je sat - dva ne ide u tu kategoriju.
Femmelation hvala ti na odgovoru.
Ja sam sva ko na iglama.
Jedva cekam taj 22.02.a opet se tako plasim.
Imam dvoje male djece,u strasnom sam strahu ako nebudem mogla oko njih.
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru i zelim ti puno,puno zdravlja.

Pozz
travka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 15:56   #476
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Travka (fora nick ) ne znam toliko o simptomima i svemu kao ostali, ali ne brini unaprijed, tek si za par dana, 22.2. naručena neurologu, kad odeš k njemu pitaj sve što te zanima, i saslušaj ga, do tad se ne ubijaj brigama...
Celemar hvala i tebi na odgovoru.
Ne mogu nikako da se opustim,znam tebala bi ali stalno mislim na to i strah me je.
Jeli ko isao na taj EMG i da li je moguce preko njega vidjeti jel u pitanju MS???
travka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 20:01   #477
Quote:
Oksap1983 kaže: Pogledaj post
Ima li netko problema sa nocnim znojenjem,i kako ga rješavate.
Znam se probudit skroz mokar i znojan,a da je temperatura u sobi dosta niska.
Problem je u tome sta se u zadnje vrime pocelo javljat precesto.

Po netu nalazim savjete da treba pit caj od kadulje prije spavanja,pa jeli tko probao??
Procitala sam tvoj post i cekala koji dan da vidim da li ce tko odgovoriti na njega ali cini mi se da nista od toga. I ja imam isti problem, ponekad je mjesecima ok a onda kad krene... desava se 3-4 puta tjedno i sada sam u tom periodu, ako me nocu ne probudi mokra pidjama onda se probudim sama i provjeravam dali sam se oznojila, uglavnom lose spavam radi toga. Zanima me da li si o tome razgovarala sa neurologom, ja uskoro trebam na pregled pa neznam da li da mu za to kazem. Pozdrav,
Vanja M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 20:52   #478
Pozdrav svima.Nisam se dugo javljao i sad su me ponukale svojim postovima i Travka i Sanja da vam nešto kažem bez prejudiciranja bilo čega.
Dakle po mom skromnom mišljenju i jedna i druga spadate u rizičnu skupinu, ali konkretne odgovore morate tražiti kod dra odnosno NEUROLOGA.Obično je jedan od prvih simptoma MSa problem sa vidom kojeg nemate(fala Bogu ni jedna ni druga) ALI vam je zajedničko STRES koji ste doživjeli obje a on je okidač za raznorazne boleštine pa tako i MS.Nemojte se bojati nema razloga ,ali ozbiljno shvatite moje riječi i potražite odgovore kod DRa.Ako sam dobro čitao jedna ima 28, a druga 33g Ne želim vam reći da je svijet ružičast jer i same znate da nije.Tražite odgovore.I Travka ne može pregled EMGom dati odgovor.Pretraga da liječnik kaže, da to je MS mora biti"mali milijon" ,a onaj najjači je magnetna rezonanca i punkcija kičme.Riješavajte problem step baj step bez ikakvog straha.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:00   #479
potpisujem
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:41   #480
Quote:
cocker kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Nisam se dugo javljao i sad su me ponukale svojim postovima i Travka i Sanja da vam nešto kažem bez prejudiciranja bilo čega.
Dakle po mom skromnom mišljenju i jedna i druga spadate u rizičnu skupinu, ali konkretne odgovore morate tražiti kod dra odnosno NEUROLOGA.Obično je jedan od prvih simptoma MSa problem sa vidom kojeg nemate(fala Bogu ni jedna ni druga) ALI vam je zajedničko STRES koji ste doživjeli obje a on je okidač za raznorazne boleštine pa tako i MS.Nemojte se bojati nema razloga ,ali ozbiljno shvatite moje riječi i potražite odgovore kod DRa.Ako sam dobro čitao jedna ima 28, a druga 33g Ne želim vam reći da je svijet ružičast jer i same znate da nije.Tražite odgovore.I Travka ne može pregled EMGom dati odgovor.Pretraga da liječnik kaže, da to je MS mora biti"mali milijon" ,a onaj najjači je magnetna rezonanca i punkcija kičme.Riješavajte problem step baj step bez ikakvog straha.
Ja sam bas rekla sama sebi ma necu o tome misliti,sada idem 22-og na kontrolu kod neurologa.
Sada procitam tvoj post u kojem pise da spadam u rizicnu skupinu i opet sva moja nastojanja da ne mislim o tome padaju u vodu.
Inace tako je,bilo je stresa pogotovo zadnjih dana.
Istina je to i da sam jako -jako uplasena kao sto je i svako od vas bio uplasen.
Inace nemam problema sa vidom,samo to trnjenje a opet nekako mislim da imam MS.

Sta da pitam Neurologa?
Da mu ja kazem da sumnjam na MS ili ne???
Da li da trazim da me posalje na magnetnu ili ce on sam vidjeti je li to potrebno?
Da li je neko isao na EMG prije magnetne?
Sta se ustvari tu vidi?

Oprostite na mojim malo glupim pitanjima
travka1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.