Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 13:35   #381
Quote:
lakrdijaš kaže: Pogledaj post
Čitaju li se išta mange? Baš me žalosti što je cijeli ovaj podforum toliko pust.

Evo ja sam se nedavno navukao na mange. I polako počinjem kupovati. Počeo čitati skenove preko neta ali nije mi to, to. Lagano započeo s Berserkom i art je bolesno dobar (u punom smislu riječi xd), šteta mi je to bilo čitati preko nekih blijedih skenova.

S vremenom mislim uzimati i Gantz. Anime sam još prije gledao i bio mi je skroz opičen. Ima toga stvarno puno. Puno odličnih serijala, i većina njih s astronomskim brojem volumena. Skup hobi :/. Ali ionako idem polako na guštanje i čitanje, ne uzimam radi kolekcija i ne moram imati sve odmah.

Claymore mi je jako dobar isto, Biomega ima fantastičan art..... ma previše je toga a nema se novaca xd
Berserk je brutalno dobra manga
Za Gantz osobno imam podjeljeno mišljenje, ali je svakako nešto što se preporuča da se pročita ako osoba voli 'gore' žanr.

Pošto ne kupujem mange već ih čitam online, ne znam da li ih ima za kupit (iako sumnjam), ali moje preporuke su ti da, kad već ideš sa takvim žanrom :
Wolf Guy Ookami no Monshou
Jackals
Deadman Wonderland - još jedna manga oko koje imam podjeljeno mišljenje, pretežito jer sam ju krenuo čitat prije nego je završila
Hellsing - osobno mi najdraža manga
Shamo - borilačke vještine i bolestan um, zanimljivo štivo. Samo ni u kojem slučaju gledat film, ozbiljno, ni u kojem slučaju.
Uzumaki - Jedna mi od dražih, nije baš stil kao prijašnje, ali je takav mindfuck dok se čita da mi je zadivljujuća jednostavno.
__________________
It is through music how we can understand each other.
Mersault M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:16   #382
HELP

Kupujem Sailor Moon mange na engleskom jeziku pa ako netko ima/zna gdje ima, osim u Algoritmu itd., let me know!
Enat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 08:17   #383
Gdje u Zagrebu postoji najveći izbor mangi? More comics? Neka knjižara?
Winter Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 07:00   #384
Ja bih se htjela riješiti nekih animea koje sam jednom prelistala. Kupljeno je skroz novo na Amazonu, i stajalo mi je na polici godinama.

Imam Death Note 1, 2, 3. Taj mi se svidio, actually.
Bleach 2 - 12. Greškom nisam dobila prvi broj, bezveze. :/

Ako nekog zanima, inbox. Primopredaja zg.
Rasselas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 19:04   #385
ANIME je jedno te isto kao i JAPANSKI CRTIĆ.
Ne kužim u čemu je velika razlika...
CheburashkaLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 14:00   #386
ja sam zazirao od mangi dok se nisam susreo s djelima Taniguchi-a
također pročitao Adolfa i Bosonogi Gen
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 11:32   #387
Quote:
CheburashkaLove kaže: Pogledaj post
ANIME je jedno te isto kao i JAPANSKI CRTIĆ.
Ne kužim u čemu je velika razlika...
Velika je razlika

jer

Američki crtići su američki crtići
Engleski crtići su engleski crtići
Francuski crtići su francuski crtići
Hrvatski crtići su hrvatski crtići

Japanski crtići su animei

anime (nominativ jednine)
animei (nominativ množine)
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 01:14   #388
Manga preporuke (moji favoriti) i žanr:

Fullmetal Alchemist - science fantasy, action-adventure

Vinland Saga - povijesna fikcija, akcija

Monster - psihološki horor, psihološki triler

The Ancient Magus' Bride - nadnaravni, fantazija, misterija, slice of life

Liar Game - drama, psihološki triler, kockanje, misterija

Dorohedoro - science fantasy, akcijska avantura, horor

Ajin - nadnaravno, horor, akcijska-avantura, misterija

Boku Dake ga Inai Machi - fantasy, misterija, triler

Planetes - SF, drama

Tsumi to Batsu - zločin i kazna u modernom svijetu

Jin - povijesna medicinska drama

Golden Kamui - povijesni triler, akcijska avantura

Noragami - nadnaravni, akcija, komedija
RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 10:33   #389
Osamu Tezuka - MW

Moja prva manga.

Dakle, radi se o curenju opasnog plina MW na nekom zabačenom otoku i glavni lik Yuki, tada dječak, je jedan od dvoje preživjelih i zbog djelovanja plina postaje bezosjećajan serijski ubojica vođwn osvetom,te je uz to i transvestit/biseksualac. Drugi preživjeli postaje svećenik, ali je i Yukijev ljubavnik koji se razdire između toga da ga prijavi policiji....

Ovo je prije svega žestoka kritika uporabe kemijskih agensa u Vijetnamskom ratu (MW je napisan 1970.), ali moram priznat da mi je na dijelove bio dosadan, pogotovo ta repetitivnost Yukijevih sadističkih zločina. Doduše, podiže ga akcijska završnica
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 11:18   #390
MW je najslabiji od Tezuke. Pročitaj Adolf, Budhai Oda Kirishu. Ovo zadnje mu je najbolje i najmračnije djelo.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 22:20   #391
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
MW je najslabiji od Tezuke. Pročitaj Adolf, Budhai Oda Kirishu. Ovo zadnje mu je najbolje i najmračnije djelo.
Hvala na preporukama. Nisam ni mislio stati s Tezukom. Adolf mi je bio prvi izbor, Buddha me odbija brojem stranica, a za Kirihita iskreno nisam ni znao do danas.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 23:05   #392
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Hvala na preporukama. Nisam ni mislio stati s Tezukom. Adolf mi je bio prvi izbor, Buddha me odbija brojem stranica, a za Kirihita iskreno nisam ni znao do danas.
ovo sto imas za preporuku je tesko smor od gore navedenog trola,imas puno bolje stripove za citati ako te zainteresira rado ti napisem koje naslove trebas procitati
Bog Svemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 23:11   #393
Quote:
Bog Svemira kaže: Pogledaj post
Imas puno bolje stripove za citati ako te zainteresira rado ti napisem koje naslove trebas procitati
Tnx, ali ne interesira me
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 07:02   #394
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Hvala na preporukama. Nisam ni mislio stati s Tezukom. Adolf mi je bio prvi izbor, Buddha me odbija brojem stranica, a za Kirihita iskreno nisam ni znao do danas.
Nek te ne odbija broj stranica od budhe. Svaka knjiga je za sebe iako ima stalnih likova i povezanih sudbina. A Kirihitu je najbolje pročitati zadnje. Njegovo najmračnije djelo od NW. Vrlo teška kritika ljudi, medicine i vjere.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2021., 19:37   #395
Postoji li u Zagrebu neki dućan gdje se može kupiti manga?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2021., 08:49   #396
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Postoji li u Zagrebu neki dućan gdje se može kupiti manga?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Stripovi na kvadrat ako tražiš engleska izdanja. A za domaća isto stripovi na kvadrat i asteroid 365.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2021., 09:49   #397
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Stripovi na kvadrat ako tražiš engleska izdanja. A za domaća isto stripovi na kvadrat i asteroid 365.
Super, hvala.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 00:09   #398
Koji su vaši najdraži anime OST?
betelgeus3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 16:31   #399
Nisam još čitao ništa od mangi, a htio bih sad probati pa me zanima što se smatra nekim top 5 mangi ikad?

I drugo pitanje, budući da u knjižnicama ima puno stripova, može li se išta s te top liste nači u knjižnicama i pod kojim imenom (pitam zbog naziva u prijevodu)? Ako ništa od tih top 5, može li se išta od mangi uopće nači u knjižnicama?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2022., 18:23   #400
Upravo čitam Sanctuary ( https://en.wikipedia.org/wiki/Sanctuary_(manga) ) i kao od šuba progutal prvih 10 poglavlja (nekih 200-tinjak stranica)! Samo problem je s ovom mangom kaj je nema na našem jeziku.

Sličan problem je s jednim od najboljih stripova, Lone Wolf and the Cub. Njega ima na srpskom u digitalnoj (ilegalnoj) verziji, ali svakako strip koji vrijedi pročitati, barem nekoliko priča ako vec ne i sve.

A Usagi Yojimbo je fantastičan i trebalo bi ga se najti u knjižnicima (barem zagrebačkim). U knjižarama ga ima.
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.