Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2017., 19:12   #1001
rijesenje za buhe

na jedan cudan nacin PRONASLA SAM STA UNISTAVA BUHE, onaj otrov protiv komaraca bilo u tabletama ili tecnost, na veci prostor staviti vise komada, a za manji je dovoljan jedan, tako treba izdrzati 20tak dana, mozda i 14 bude dovoljno , sami cete znati ...pa sretno.....

da napomenem ja sam probala sve otrove, imam kuci citavu biljnu apoteku, zamalo se i mi nismo potrovali (gusenje i grlobolja od neopitroida alfa), i sol sam posipala po kuci sto je pomagalo vecim dijelom ali ne mogu spavati i sjediti u soli..., ovo je takodje dokaz koliko je to sredstvo protiv komaraca otrovno, a mi stavljamo to i u djecijim sobama i citavu noc spavamo sa tim....
lilione is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:44   #1002
Pozdrav!

Imam nažalost problema s buhama jer mi svekrva ima 3 mačke i dva psa. Bila sam za vikend kod nje prespavati i noge su mi pune ugriza i stalno se pojavljuju novi tak da kontam da sam ih na sebi donijela u stan
Trudna sam 4 mjeseca pa me zanima znate li smijem li koristiti te otrove za buhe tipa biokill ili neo pitroid alfa bez opasnosti za bebača?

Znam i da te nemani prenose kojekakve boleštine pa se bojim novih ugriza i želim ih se što prije riješiti.

Hvala na savjetima!
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 15:11   #1003
Biokill nije štetan za životinje i za ljude
Meni je dobar posto imam pet mačaka i sve buhe sredi..
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 08:56   #1004
Quote:
kodo kaže: Pogledaj post
Biokill nije štetan za životinje i za ljude
Meni je dobar posto imam pet mačaka i sve buhe sredi..

Hvala kodo! Biokill već rješio problem u stanu. Sad ćemo ga primjeniti kod sveki pa da vidimo.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:33   #1005
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Hvala kodo! Biokill već rješio problem u stanu. Sad ćemo ga primjeniti kod sveki pa da vidimo.
Ma bude sigurno i tam pomogao svekrvi
Ja sad po potrebi pospricam,jer pak nisam ljubitelj svih onih gmizucih živina a traje i do tri tjedna nakon primjene.. Buhe su pokrepale brzo sad ih nema tak da svi mirni
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 00:32   #1006
kak ne,
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 14:16   #1007
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:52   #1008
Selim se i nemam vremena istrijebiti buhe iz stana do kraja, strašno ih je puno i ne znam što da radim. Ne znam ni kako da robu tretiram jer ako je sušim u istom prostoru opet će buhe ostat na njoj. Mačku sam stavila ampulu i sad su mu buhe na njušci i glavi, ne idu na tijelo, ali ne odlaze već dva tri dana s glave. Dakle, gdje god da odem, opet će on biti rasadnik buha. Čime da ga tretiram? Što da radim s robom, jel mi preostaje išta osim da sve bacim? A to baš i ne bih htjela, no toliko su me izgrizle da sam već luda.
Ne znam kako da mačka riješim buha jer novu ampulu mu ne smijem stavljati tako brzo.

Tretirala sam prostor Biokillom, ali nisu otišle sve. A dovoljno je da samo par donesem u novi stan i gotovo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:58   #1009
Možeš ga nasprejati Biokillom ili Frontlineom. Naravno, zaštiti oči i usta i ne daj mu da se liže neko vrijeme.

Ne moraš robu baciti. Operi je na što višoj temperaturi možeš i tretiraj stan biokillom.
Aha, vidim sad da jesi. Ako imaš infestaciju - moraš više puta. Podove operi s nečime i biokillom. Namještaj nasprejaj biokillom, sve usiši. Teksil sav operi na što većoj temperaturi. Možeš tipa krevet od mačka ili takve stvari prije nasprejati biokillom i onda oprati. I tako par puta.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:07   #1010
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Možeš ga nasprejati Biokillom ili Frontlineom. Naravno, zaštiti oči i usta i ne daj mu da se liže neko vrijeme.

Ne moraš robu baciti. Operi je na što višoj temperaturi možeš i tretiraj stan biokillom.
Aha, vidim sad da jesi. Ako imaš infestaciju - moraš više puta. Podove operi s nečime i biokillom. Namještaj nasprejaj biokillom, sve usiši. Teksil sav operi na što većoj temperaturi. Možeš tipa krevet od mačka ili takve stvari prije nasprejati biokillom i onda oprati. I tako par puta.
Neka roba se smije prati samo na 40. Na koliko stupnjeva odlaze, minimum 60 ili?

Morat ću ponoviti Biokillom dakle.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:18   #1011
Onda to što samo na 40 možeš nasprejaj biokillom i to ti je dovoljno.
Vjerojatno ti se nisu baš na odjeći razmnožile, prije dvosjedi, kreveti od životinja i tak.

Ne znam na koliko odlaze, pretpostavljam da je 60 dovoljno.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:21   #1012
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Onda to što samo na 40 možeš nasprejaj biokillom i to ti je dovoljno.
Vjerojatno ti se nisu baš na odjeći razmnožile, prije dvosjedi, kreveti od životinja i tak.

Ne znam na koliko odlaze, pretpostavljam da je 60 dovoljno.
Hvala.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:21   #1013
Za mačka ovo:
https://www.pet-centar.hr/detalji_pr...e-i-macke.aspx

Pokupila sam dvomjesečnu napuštenu skitnicu ljetos na rubu anemije od količine buha, bila je doslovno prekrivena krvopijama. Išla je drito s ulice u transporter pa k vetu, tamo su ju cijelu pošpricali s time /gumene rukavice na ruke, pošpricali ju po tijelu i utrljali, pošpricali rukavice i zatim to utrljali i po glavi koliko su mogli da joj ne uđe u oči/, sve su otišle od jedne primjene, skoro sve odmah tamo kod veta unutar 15-20 minuta, iako sam ju držala odvojeno od mojih zvijeri još nekih 24 sata za svaki slučaj da se ne prenese na njih slučajno ako je koja preživjela.

Za robu nisam baš sigurna što bih ti savjetovala. Trenirka u koju sam ju zamotala je bila prekrivena njihovim jajašcima pa su mi predložili ako je stara da to odmah ostavim kod njih da spale i ne zezam se s čišćenjem (bila je ionako za baciti), a odjeću koju sam imala na sebi sam odmah iskuhala. Posebno su mi naglasili da je bitno da dezinficiram i nasprejam biokillom obuću koju sam imala.
Srećom pa sam uspjela spriječiti da se nasele u stan. Ekipa koja je imala problema s njima u stanu mi je rekla da buhe jako vole madrace, tepihe, jastuke, pukotine u parketu... zavuku se u namještaj i to je teško za rješavanje. Zapravo bi cijeli stan trebalo u potpunosti dezinficirati, oprati, usisati i zašpricati s biokillom. I ponoviti postupak opet u kratkom vremenu. Odjeća je manje bitna.

EDIT: Ok, Aese je već sve rekla.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:34   #1014
Ljudi kad vam se nakoti ovako gamad kupujte combo ampule.

Meni se mačka bila zarazila kod veterinara, dok sam ja skontala da se čoha od buha a ne od lijekova koje je dobivala zarazili su se i ovi dvoje i imala sam invaziju u stanu. Špricala sam biokillom sve, prlala sve sa dezinfekcijskim sredstvom, stavljala neke prirodne pizdarije, mačkama svaki mjesec stavljala po 2 ampule (pazila sam da nisu isti sastojci unutra, stavljala sam advantage i frontline u razmacima od 2 tjedna) jer nakon 2 tjedna od ampule su se krenuli opet čohat. Bila sam luda i razmišljala kako ću morat zvat deratizaciju.

Riješila sam ih se sa frontline i fyprist combo ampulama. One ubijaju i ličinke i jajašca, nakon 2 mjeseca nije bilo ni jedne buhe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:32   #1015
Da, kombinacija combo ampula i sprejeva u slucaju gadne invazije.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:58   #1016
BIO KILL - smije li se prskati direktno na psa?

Bio kill u spreju, aktivna tvar permetrin (0,25g/100g).

Moj tata želi našpricati psa koji ima buhe. Ja sam uvjeren da to nije proizvod namijenjen za direktnu aplikaciju na životinje, ali ne mogu ga uvjeriti, pa pozivam vas da se izjasnite.

Možda ga je zavela neprecizna formulacija na bočici - "primjeran je za uništavanje parazita na domaćim životinjama" - mislim da se ovo ne može protumačiti tako da ga se treba aplicirati direktno na životinje. Pogotovo zbog toga što piše i "spriječiti dodir s očima, kožom ili odjećom" - ako nije dobar za ljudsku, vjerojatno nije ni za životinjsku kožu.

Čuo sam da je otrovan za mačke, za pse navodno nije. Ali ipak mislim da ni za pse nije dobar.

Što vi kažete...?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:09   #1017
Smiješ na psa. Ali paziti da ne dođe do oči.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 06:50   #1018
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Bio kill u spreju, aktivna tvar permetrin (0,25g/100g).

Moj tata želi našpricati psa koji ima buhe. Ja sam uvjeren da to nije proizvod namijenjen za direktnu aplikaciju na životinje, ali ne mogu ga uvjeriti, pa pozivam vas da se izjasnite.

Možda ga je zavela neprecizna formulacija na bočici - "primjeran je za uništavanje parazita na domaćim životinjama" - mislim da se ovo ne može protumačiti tako da ga se treba aplicirati direktno na životinje. Pogotovo zbog toga što piše i "spriječiti dodir s očima, kožom ili odjećom" - ako nije dobar za ljudsku, vjerojatno nije ni za životinjsku kožu.

Čuo sam da je otrovan za mačke, za pse navodno nije. Ali ipak mislim da ni za pse nije dobar.

Što vi kažete...?
Kažem ovo: http://www.peteducation.com/article....+1677&aid=2252

Ovisi o veličini psa i dozi koja se stavi na njega. Ja to na svoga ne bi stavila.

Zašto ne uzmete neku combo ampulu (te ubijaju i ličinke, i jajašca), a biokill ostavite za špricanje svega okolo? Ja ga koristim, ali samo za špricanje površina i to sačekam da se osuši prije nego životinje pustim unutra (imam i mačke pored cucka)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 06:58   #1019
Permetrin je aktivni sastojak i advantixa, ako se dobro sjećam.

Combo ampule su super. Ali u pravilu, osim ako natopite psa, ne bi smjelo biti nikakvih problema ni s korištenjem biokilla.
Mi ga povremeno koristimo kao preventivu isto - našpricamo noge psima prije šume ili tak upitnih područja.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 07:04   #1020
Ma nije stvar u sastojku već u količini nanešenoga.

Ampule su rangirane po kilaži i točno se zna koja je doza u kojoj ampuli i nećeš si živinu predozirati s time osim ako ne staviš na minijaturu od psa ampulu za psa od 40 kg. Ovako kad špricaš s nečime ne možeš točno znati koju količinu staviš na životinju.
Ako ima najezdu buha trebalo bi psa dobro natrljati i natopiti, ja to ne bi s time. Ja izbjegavam i frontline sprej baš zbog toga što mi teško procijeniti koliko sam nanjela, sa frontilne ampulom znam točno koliko sam stavila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.