Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 12:43   #121
Quote:
Vautrin kaže: Pogledaj post
Vinogradnik1, gdje se mogu kupiti te ploče Promasil 950 KS? Imam Doru 8N i vidi se trag na zidu kraj kojeg je postavljena (zid je poprimio smeđu boju).
ja uzimao u http://www.v-promet.hr/1-2-3-2.htm
guglaj kalcium silikatne ploče, prije češ naći nego po imenu proizvoda
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 07:38   #122
Najvjerojatnije ima kodrić silex.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:57   #123
Quote:
Vautrin kaže: Pogledaj post
Vinogradnik1, gdje se mogu kupiti te ploče Promasil 950 KS? Imam Doru 8N i vidi se trag na zidu kraj kojeg je postavljena (zid je poprimio smeđu boju).
Ja sam ih uzeo kod www.pecarstvo-hrovat.si/
vinogradnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:42   #124
Ok, hvala svima na informacijama, nešto ću morati poduzeti za sljedeću zimu (ovu zimu je već učinjenja šteta). Pevec prodaje nešto umotano u foliju, izgleda poprilično nekvalitetno, tamo sam najprije tražio.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:42   #125
Bok drustvo, kupio sam Amity 3 i sad u uputstvu pise da je pozeljno dno peci nasipati pijeskom. Pitanje glasi da li je dovoljan obicni pijesak tzv.nula cetvorka ili treba neki posebni? Mozda da ga pomijesam sa samotnim brasnom? Ili je to glupost? Molio bih odgovor prije pocetka sezone grijanja. Tnx svima
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:48   #126
Dovoljno će biti obični pjesak. Ako imaš pepela možeš i to staviti umjesto pjeska, ionako će poslije on biti tampon.
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:19   #127
Pozdrav, zanima me razlika između peći Tena i Koza? Naime, imam prostor od kojih 60m2(dimnjak na sredini prostorije, s time da je na jednoj strani prostorije stara stolarija kroz koju se gubi sigurno dosta topline). Trenutno imamo staru gusnatu Buderus peć/kamin, koja nam je iznimno dobro grijala prostor, ali se toliko raspala nakon godina korištenja, da nam dimi na sve strane. Bio pećar, ali ju nažalost ne može popraviti. Dakle, Tena ili Koza, molim malo informacija tko je upoznat. Hvala.
mvk86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:49   #128
Pod Koza misliš na Trenk? Ili baš neku s nazivom KOza?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 08:52   #129
Mislim na Koza K6..
mvk86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:58   #130
Može li se peć amity glass i amity onaj prvi sa dvoja vrata jednostavno potrgati imam te dvije peći svaka ja na svom dimnjaku pgm 160mm ove godine sagrađenim no jako se osjeti miris čađe kada se iziđe van iz kuće i peći jako loše gore kao da su pritvorene a šuberi su skroz do kraja otvoreni
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:49   #131
@mvk86
Meni osobno je Tena ljepša, a i radije kupim hrvatsko ako mi odgovara

@Doktor x
A kakva su ti drva?
Čudno bi mi bilo da ti se obje peći potrgaju u isto vrijeme. A ni ne znam što se na njima ima potrgati
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:01   #132
Mozda si stavio fasadu i stolariju, pa nema dovoljno zraka?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 22:58   #133
Fasadu kao i stolariju imam od prije
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:01   #134
Iskustva sa Barunom (priključak za centralno), ili bez njega? Pripremio sam postolje sa otvorima za dotok zraka i mogućnošću za prisilnu cirkulaciju vetilatorom. Prije nego nabavim kamin, a baš mi je nekako zapeo za oko. Hvala.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:13   #135
..podigla bi temu ako netko zna...kupili smo kamin Koza K9 i cijelo vrijeme se osjeca prisutnost dima s tim da ni ne govorim kad vjetar puse kao danas...ima miris po upaljenoj čađi ..otvaramo odvod zraka tj.šuber al badava,dimnjak očiščen...tko bi znao gdje bi bio problem? Imali smo prije nje pec ,manju i nije bilo nikakvih problema a sad sa ovom uzas,zima nije ni pravo pocela sve se bojim sto nas čeka
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:53   #136
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Iskustva sa Barunom (priključak za centralno), ili bez njega? Pripremio sam postolje sa otvorima za dotok zraka i mogućnošću za prisilnu cirkulaciju vetilatorom. Prije nego nabavim kamin, a baš mi je nekako zapeo za oko. Hvala.
Za Barun sam cuo da je dobra pec, i da ako jako zakuris imas krematorij. A to jel ti treba prikljucak za centralno ili ne to moras sam odluciti.

Quote:
baloncica kaže: Pogledaj post
..podigla bi temu ako netko zna...kupili smo kamin Koza K9 i cijelo vrijeme se osjeca prisutnost dima s tim da ni ne govorim kad vjetar puse kao danas...ima miris po upaljenoj čađi ..otvaramo odvod zraka tj.šuber al badava,dimnjak očiščen...tko bi znao gdje bi bio problem? Imali smo prije nje pec ,manju i nije bilo nikakvih problema a sad sa ovom uzas,zima nije ni pravo pocela sve se bojim sto nas čeka
Ako je kamin nov treba vremena da boja "stvrdne", vjerojatno je stvar u boji. Otvori prozore i vrata, a pec nek postupno sve jace i jace grije, reguliraj s onim suberom za dotok zraka. Treba nekoliko dana da prestane smrditi, pise u uputama.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:09   #137
Talking

Bok, kupio sam peć Amity 3 i otkad sam je instalirao peć se ne želi razgoriti, sve nešto mlako, na vrhu peću su nekakve dvije klapne i na koju god da ih poziciju stavim ne rade baš najbolje, pa ako ima netko nekakav savjet dobro bi mi došao. Možda nekakav dovod zraka nisam skinuo kad sam instalirao peć ili ko zna kaj...jer vidim da su nakon ložišta samo dvije male crte za odvod u dimnjak.

P.S. Isto tako imam i Trenk te ona gori ko luda i zagrije prostor sam tak, tako da sam fakat upoznat s takvim pećima, ali ova navedena gore mi je enigma
kr@co is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:02   #138
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Iskustva sa Barunom (priključak za centralno), ili bez njega? Pripremio sam postolje sa otvorima za dotok zraka i mogućnošću za prisilnu cirkulaciju vetilatorom. Prije nego nabavim kamin, a baš mi je nekako zapeo za oko. Hvala.
Mislim da je na forumu pisalo da jako dimi kad se otvori ako ima imalo plamena, treba čekati da ostane sami žar da se ubaci drvo.
Osobno mislim da mu je iskoristivost loša za današnje pojmove.
A dodatak za centralno je meni poluproizvod. Ne kažem da grije, samo mislim da je tehnološki nedorađeno. Također imaš probleme (tj uvjete) koje mora ispuniti kotao za centralno. Mislim, sigurnosne uvjete.

Inače, Na zadnjoj Ambienti sam pričao sa prodavačem/monterom kamina na jednom štandu, i pitam ga koja je razlika između kamina oblika "kutije" i onih sa kupolom ili piramidom na vrhu? Kaže da su kamini "kutije" u svemu lošiji, dimi kad se otvori te ima lošiju iskoristivost, al se koristi da se umetne u postojeći zidani kamin loših karakteristika.


Quote:
kr@co kaže: Pogledaj post
P.S. Isto tako imam i Trenk te ona gori ko luda i zagrije prostor sam tak, tako da sam fakat upoznat s takvim pećima, ali ova navedena gore mi je enigma
Daj opiši malo iskustva sa Trenkom ako nije problem? Koliko m2 griješ, koja izolacija, lokacija, koliko drva troši, dali ima žara ujutro?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:06   #139
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako je kamin nov treba vremena da boja "stvrdne", vjerojatno je stvar u boji. Otvori prozore i vrata, a pec nek postupno sve jace i jace grije, reguliraj s onim suberom za dotok zraka. Treba nekoliko dana da prestane smrditi, pise u uputama.
Ta boja je izgorila,pa po njoj vec nema miris..nego po samom otvaranju vrata ,prije nego se stavi na vatru izdade dima iz lozista (obavezno,a probali smo razne varijacije) a vani kad puse malo jaci vjetar dim izlazi iz peci u prostoriju,ne stalno al ga svako malo baci kroz suber
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:35   #140
Quote:
kr@co kaže: Pogledaj post
Bok, kupio sam peć Amity 3 i otkad sam je instalirao peć se ne želi razgoriti, sve nešto mlako, na vrhu peću su nekakve dvije klapne i na koju god da ih poziciju stavim ne rade baš najbolje, pa ako ima netko nekakav savjet dobro bi mi došao. Možda nekakav dovod zraka nisam skinuo kad sam instalirao peć ili ko zna kaj...jer vidim da su nakon ložišta samo dvije male crte za odvod u dimnjak.

P.S. Isto tako imam i Trenk te ona gori ko luda i zagrije prostor sam tak, tako da sam fakat upoznat s takvim pećima, ali ova navedena gore mi je enigma
Drži vrata malo otvorena, dok se nerazgori.

Quote:
baloncica kaže: Pogledaj post
Ta boja je izgorila,pa po njoj vec nema miris..nego po samom otvaranju vrata ,prije nego se stavi na vatru izdade dima iz lozista (obavezno,a probali smo razne varijacije) a vani kad puse malo jaci vjetar dim izlazi iz peci u prostoriju,ne stalno al ga svako malo baci kroz suber
Mislim da se radi o razlici tlaka pa ti vraća dim u prostor čim otvoriš vrata zbog izjednačavanja tlaka. Ja sam tomu doskočio na Dori 8N tako što prije otvaranja vrata otvorim šuber do kraja, pričekam nekih 10 sekundi i onda otvorim vrata. Tada gotovo da nema uopće dima kad otvoriš vrata. Isto tako drva nestavljam na početku ložišta ispred prozorskog stakla već na stražnji dio ložišta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.