Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 15:12   #4761
Hmmmmm, dakle nevjerojatno ali gubi +12V a ne masu, interesantno, nikad nisam vidio taj problem. A mislim da znam i zašto - pogledaj shemu koju sam ti postao, iznad akumulatora (pozicija 24) postoji neki klinac koji napaja trubu preko stalnog +12 da bi kad okreneš ključ prebacio na napajanje preko brave .... očito je tu problem. Gdje se fizički nalazi taj sklop - nemam pojma. Po meni bi trebalo pratit žice i tako naći.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 17.08.2017., 16:00   #4762
Hm,ali onda moram skinuti volan i ono sve okolo.....ili ?
bond007 is offline  
Old 17.08.2017., 16:24   #4763
može li mi tko reć kakvi su motori 1.3 CDTI (opel) i 1.4 HDI (PSA) - ugrubo bolji/lošiji i slabe točke. dvoumim se oko opela Meriva/corsa/astra i C3 sa tim motorima...
k-kekec is offline  
Old 17.08.2017., 17:30   #4764
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Neku žicu ste zaboravili spojit .... iako jasno postoji vjerojatnost da ste nekako potrgali nešto na regleru.
Zamijenjen regler, napon punjenja nešto veći, ali opet isto sranje. Diode su ispitane, i uredu su. Ovo postoje SF, možda se sada nešto kasnije upali, ali ista stvar.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Old 17.08.2017., 21:48   #4765
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
može li mi tko reć kakvi su motori 1.3 CDTI (opel) i 1.4 HDI (PSA) - ugrubo bolji/lošiji i slabe točke. dvoumim se oko opela Meriva/corsa/astra i C3 sa tim motorima...
Meni po ZG i loko bolji tj štedljiviji 1.4HDi. Oba se teško zagrijavaju po zimi. Servisni interval max na 15.000 km, nikako na 20.000 km. Fiesta ima PSA motor i auto je fantazija, pogotovo mk 7 i redizajn.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Old 18.08.2017., 08:30   #4766
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
može li mi tko reć kakvi su motori 1.3 CDTI (opel) i 1.4 HDI (PSA) - ugrubo bolji/lošiji i slabe točke. dvoumim se oko opela Meriva/corsa/astra i C3 sa tim motorima...
1.3CDTI je 1.3 JTD motor ako se ne varam.
Nisam ga vozio u ni jednom autu pa ne mogu dati opasku.

1.4HDi sam vozio vise puta u C3 i u 206. Nista spesl, lijepo povuce.
Potrosnja (80% VŽ, 20% van gradske dionice <50km) ispod 5l.
S klimom 5,5.
nigda_vz is offline  
Old 18.08.2017., 11:39   #4767
Kad se o rabljenim radi manje je bitno čiji je motor a više kako je održavan i u kakvom je stanju. Zaklat se mogu oba, dobra mogu bit oba. Koji je bolji NOVI je akademska rasprava.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 18.08.2017., 12:35   #4768
alfa romeo 156, da li 1.8 ts i 2.0 ts koriste iste dijelove, osim motora, dakle pumpa goriva itd?
Mali Narko is offline  
Old 21.08.2017., 21:27   #4769
Hmmmmm

Passat 2009 2.0tdi Common rail, u manualu stoji da set zupčastog ide svakih 18tkm....

Golf 2008 1.9tdi PD u manualu stoji da set zupčastog ide svakih 150tkm....

No pojedini prodavači i mehaničari mi govore 100tkm sve poslije prve ugradnje....

Nekako mi to ne pije vodu, planiram uzet INA komplete pa šta vi kažete 100tkm ili kako stoji u manualu!?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 21.08.2017., 21:54   #4770
to ti je vec drugi ili treci interval?
Koliko godina vec ima auto?

ja uvijek mjenjam ranije...
sad vozim auto sa 115tkm a interval mu je na 210tkm
ja cu mijenjat na oko 150000km

i kasnije svakih maks 90000km ili 5 godina....

tebi bih savjetovao zbog sebe da ga promijenis pa dalje...
inace INA ima super dijelove
(i ne nije to nasa INA nego njemacka Firma INA )
http://www.ina.de/content.ina.de/de/...s_services.jsp
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 21.08.2017., 22:25   #4771
Ako kupuješ kvalitetne setove (a kupuješ) drži se preporuke proizviđaća bez straha. Pa nisu orginalne dijelove radili od neke posebne materije da drži 2 puta duže od ovih.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 21.08.2017., 22:41   #4772
pa kako ne, originali su rađeni od mithrila kojeg su vilenjakuše dodatno zaštitile provlačeć međ usnama
Nikomah is offline  
Old 21.08.2017., 22:44   #4773
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
Hmmmmm

Passat 2009 2.0tdi Common rail, u manualu stoji da set zupčastog ide svakih 18tkm....

Golf 2008 1.9tdi PD u manualu stoji da set zupčastog ide svakih 150tkm....

No pojedini prodavači i mehaničari mi govore 100tkm sve poslije prve ugradnje....

Nekako mi to ne pije vodu, planiram uzet INA komplete pa šta vi kažete 100tkm ili kako stoji u manualu!?
Vezano uz Passat, misliš valjda 180tkm za interval zamjene. Dobar odabir zupčastog, čuo sam da je INA prva ugradnja kod VW - a ali nisam siguran.
Orlov77 is offline  
Old 21.08.2017., 23:04   #4774
Tko zna tko je sad. Nekad im je Conti bio prva ugradnja, al to se kod njih mjenja samo tako.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 21.08.2017., 23:46   #4775
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Tko zna tko je sad. Nekad im je Conti bio prva ugradnja, al to se kod njih mjenja samo tako.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
INA = Continental, u INA kitu dobijes Continental remen...
Markkonen is offline  
Old 22.08.2017., 00:59   #4776
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
to ti je vec drugi ili treci interval?
Koliko godina vec ima auto?

ja uvijek mjenjam ranije...
sad vozim auto sa 115tkm a interval mu je na 210tkm
ja cu mijenjat na oko 150000km

i kasnije svakih maks 90000km ili 5 godina....

tebi bih savjetovao zbog sebe da ga promijenis pa dalje...
inace INA ima super dijelove
(i ne nije to nasa INA nego njemacka Firma INA )
http://www.ina.de/content.ina.de/de/...s_services.jsp
....na golfu je prijašnji vlasnik promjenio na 150tkm, sad sam na 255tkm, na oko izgleda ok, niti malo oštećenja nema i uredno radi, nema lošeg zvuka.... 2008g
....passatu će biti prva izmjena ako je vjerovati servisnoj i auto kući (nije moj).... 2009g

Znam što je INA.... Ali ponude za Contitech su mi bile u prosijeku 100kn skuplje....
Dayco 200kn jeftinije....
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako kupuješ kvalitetne setove (a kupuješ) drži se preporuke proizviđaća bez straha. Pa nisu orginalne dijelove radili od neke posebne materije da drži 2 puta duže od ovih.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
....evo ne znam zašto, ali dobio sam i takve informacije, i @vhrkac smanjuje intervale....
....na g3 TDI je bilo 90tkm, ja sam isključivo Conti stavljao svakih 80tkm i nisam imao problema.... poznanik sa takvim motorom i jednim setom (nez koje marke) odvrtio 140tkm, ali prilikom izmjene uvidili da je bio jako pohaban i ispucan....
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Vezano uz Passat, misliš valjda 180tkm za interval zamjene. Dobar odabir zupčastog, čuo sam da je INA prva ugradnja kod VW - a ali nisam siguran.
Da 180tkm....
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
INA = Continental, u INA kitu dobijes Continental remen...
....u 3. mj. kupio INA set za Boru AHU TDi, i sve bilo INA i zupčasti.... jedino mikro je naručen van seta Conti....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 22.08.2017., 10:27   #4777
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
pa kako ne, originali su rađeni od mithrila kojeg su vilenjakuše dodatno zaštitile provlačeć međ usnama
misliš reć "usMInama"...

al štaš kad večina vozača ima svoju tezu kako su OEM i zamjenski dijelovi ISTI se brand samo "žigosa" svoj logo i digne cijenu 5x
ex conn is offline  
Old 22.08.2017., 11:34   #4778
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
misliš reć "usMInama"...

al štaš kad večina vozača ima svoju tezu kako su OEM i zamjenski dijelovi ISTI se brand samo "žigosa" svoj logo i digne cijenu 5x
kako nisu kad se i tu gore pisalo da su određeni ''zamjenski'' tvornička ugradnja
mucalo55 is offline  
Old 22.08.2017., 11:46   #4779
Poznavajući pederčine od proizvođača automobila siguran sam da je ono što oni ugrađuju MANJE kvalitetno od onog što OEM prodaje kao aftermarket. I jeftinije jasno.
Pisao sam davno o famoznim HV kabelima za 16V Puntilaka. Originalno ugrađeni do 160°C a aftermatket (ista firma) do 200°C. Isti kod, isto sve - samo oznaka temperaturne stabilnosti drugačija. I jasno nema Fiat-Lancia znaka. Razlika u cijeni ..... PET PUTA!!!! Jasno jeftiniji aftermarket.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 22.08.2017., 11:50   #4780
Ček ako sam te sad shvatio dobro - ti onda jesi za aftermarket dijelove, koji su jeftiniji čak i kvalitetniji, ali ipak preferiraš ovlašteni servis koji to sve naplačuje skuplje ili stavlja OEM manje kvalitetne, i misliš sve najgore o gigi iz šupe - sinonim za sve neovlaštene?? nije mi jasno to dvoje? ili nisam skontao dobro.
mucalo55 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.