Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 17:38   #21
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Zašto ti nisi otišao van raditi za koliku toliku plaću dostojnu normalnog života? Dakle, crnčenje u RH nije jedina opcija, zar ne? Ako ti odlazak van ne dolazi u obzir, to je sasvim okej, to sigurno nije jednostavno. Ali onda nemoj pričati da te netko sili raditi za 3300 kn, jer te ne sili.



Ne, nisam to rekao i ne guraj mi riječi u usta. Nije stvar famozne složenosti poslova sukladno razini obrazovanja, nego je stvar u mizernim primanjima i samo sam se složio s forumašem u zaključku. Meni osobno, da ne radim u struci za koju sam se školovao, puno je bolja opcija odlazak van nego raditi ovdje za crkotinu. Štoviše, radije bih drogu dilao, nego radio 200+ sati mjesečno za nekog izrabljivača kako bih mu priskrbio novu jahtu u kojoj uživa mjesec dana na godišnjem, dok svojim radnicima na jedvite jade odobri jedan tjedan.
Forumaš/ica Billie Jean dao je sjajnu misao. Raditi "ispod svoje stručne spreme" i raditi u izrabljivačkim uvjetima su dva različita pojma.

Zbilja postoje poslovi ispod VSS-a u kojima možeš implementirati svoje talente, znanja i iskustva i to sve iskoristiti za neka buduća apliciranja za neke druge buduće poslove.

Problem je što i ovdje, barem sam takvog dojma, da mnogi kategorički odbijaju SSS poslove u smislu da su to pretežito izrabljivački poslovi (što na žalost nije predaleko od istine), ili da su premalo plaćeni. A naprotiv, postoje zbilja okej plaćeni SSS poslovi u kojima možeš upotrijebiti svoja stečena znanja i na taj način graditi karijeru i napredovati onako, hard way.

A uvijek se može kategorički odbiti posao u uvjerenju da je to ispod časti raditi, a iz mnogih poslova možeš izvući određene koristi i benefite ako si dovoljno sposoban.

To je nekakva bit. Nađite dobar SSS posao i možete napredovati i stvarati karijeru, pa makar par godina mukotrpno radio za 3000 kn kao i većina poštenog svijeta u ovoj državi. Svako dobro.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:38   #22
Moja kolegica iz skole ima vecu placu sa SSS (farmaceutski tehnicar), nego sa svojim VSS zanimanjem (sanitarni inzinjer)
Ukratko.
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:40   #23
Slažem se da nije problem raditi posao koji zahtjeva SSS iako netko ima VSS, ali taj posao onda mora biti dobro plaćen.

"Dobro plaćen" kod nas podrazumijeva plaću od 4000 kn i više te dobre uvjete rada.

Međutim, kod nas se javlja jedan drugi problem, a to je da imamo najskuplje prodavače na svijetu. Što želim reći, pa izračunajte koliko državu i pojedinca košta fakultetsko školovanje npr. pravnika ili ekonomiste?

Poslodavci imaju tu prednost da ljude sa visokom stručnom spremom zapošljavaju na poslove gdje je potrebna SSS za čistu bagatelu.

Npr. zašto bi trgovina informatičkom opremom zaposlila računalnog tehničara ako može dobiti informatičara za iste novce? Nažalost kod nas više ni informatičari nemaju posla. Tvrtke koje su prije imale vlastiti inf. odjel sada imaju jednog informatičara ili su outsource-ale taj posao nekoj vanjskoj tvrtki koja opet pogađate ni ne treba informatičare već rač. tehničare, ali zbog stanja u državi onda zaposli eventualno jednog informatičara za bagatelu.

Nažalost nisu svi u mogućnosti otići van zbog raznih razloga (obitelj, npr. bolesni član ili žena/muž koji u svojoj profesiji vani ne može naći posao poput profesora HR jezika)

Kod nas imaš "siguran" posao ako si: programer, doktor, med. sestra, eventualno farmaceut i sl.

Sve što sam naveo pomnožite na N-tu ako si u Slavoniji i nemaš para da uopće dođeš do Zagreba.

Za sada se većina Slavonaca snalazi radom na crno jer drukčije ne ide. Meni i mojim kolegama (jedan od njih je i doktor znanosti bez posla) dođe da javno zapalimo diplome, pozovemo HRT, RTL, NOVU tv na feštu.
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.