Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 23:54   #261
Leeloo nemam nista pametnog napisati za utjehu. Napravila si sve sto si mogla za micana do zadnjeg trenutka.
Od srca ti zelim da bol sto prije otupi.
Nadam se da pesonja pomaze u tome
ozanavg is offline  
Old 13.08.2017., 00:20   #262
Dobro ste postupili. Ne preostaje baš neka druga opcija. Ili uspavati, ili pustiti da polako umire. Tako je i moj Atila otišao, veterinar je rekao max tjedan dana, bilo je vruće, slabo jeo, još manje pio, to bi bile strašne muke. Svakako najboja moguća opcija.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 13.08.2017., 11:00   #263
Oni barem imaju opciju za razliku od nas.

Mene je u biti jedino mučilo kada to napraviti, uopće nisam imala dvojbe da li. A nitko ti ni od veterinara neće reći e uspavajte ga, naša je čak veterinarka rekla da smo ga donijeli ranije kad sam ja htjela (2 tjedna prije ovoga) da ga ne bi uspavala, ona baš čeka da to bude to. I drago mi je da ga nisam onda, kad je dobio terapiju za želudac prestao je povraćati i imati mučnine i malo je bio živnuo i mazio se i predio. Ali ovo je sad bio baš kraj, na nogama nije mogao stajati, počeo je mijaukati, zjenice stalno proširene, ma bježi. Nema tu čovjek više šta ni razmišljati ni premišljati se.

I hvala vam svima. Lakše mi je ovako na forumu pričati saljudima koji razumiju, vidim da ovako kad pričaš okolo ljudima da je njima to ono pa šta, ugnio mačak, ima još hrpetine mačaka okolo. Jeboga meni to nije komad namještaja, zamijenim stari model za novi, ja sam odrasla sa ovim prdonjom i meni je bio član obitelji. I sve su mi moje živine članovi obitelji.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 13.08.2017., 11:30   #264
Leeloo, nisam "tu" cesto pa sam tek sad vidim da je na drugu stranu otisao tvoj ljubimac. Jako mi je zao. Jos si mi ovih dana pomagala dragocijenim savjetima za mog macka.

Ima jedno jako lijepo poglavlje o rastanku s macom u knjizi Dr. Pitcairna, Complete Guide to Natural Health for Dogs & Cats. Ako hoces mogu ti to kopirati i poslati postom, ili skenirati pa poslati na mail adresu.

Mi smo tri mace ispratili kod kuce a jednu kod veterinara. Kad je moj muz u brdima pokopao posljednju, nije vise htio cut za novu, rekao je da mu je previse tesko suocavati se tim gubitkom. U kuci je bila koma, svi tuzni a posebno macak oko kojeg si mi sad pomagala. Nasla vec odraslog psa kojeg njegova obitelj nije vise mogla drzati zbog nekih problema. Ljubav na prvi pogled. Macak ga je prihvatio kao nekog velikog macka kojeg obozava.

Mislim da se osjeti zeli li macka ili pas jos zivjeti ili ne, pa se tako odlucuje da li eutanazija ili ne.

Prva nasa maca umirala je od starosti. Samo je lezala a ja sam je dizala i podrzavala zbog nuzde i hranila spricom. Nije bila u bolovima. Nije nikako htjela otici, bojala se je ne znajuci sto se to dogadja. Jedne sam noci dugo pricala s njom i uvjerila je na kraju da ce sve biti u redu, pa je na miru izdahnula.
Druga je imala zatajenje bubrega, ali se je sve brzo odvijalo, u roku od tjedan dana od pocetka, jer je bila rijesena otici. Nije htjela hranu putem sprice, povratila bi ju, samo malo bistre juhe i elektrolite. Dvadeset minuta prije odlaska legla se je na mjesto zasticeno od ukucana koje sam joj bila pripremila. Dala sam joj homeopatski preparat da joj to olaksa i bila uz nju. I ona je mirno otisla.
Treci je bio macak, isto zatajenje bubrega. Strasno se je mucio. Njega sam jedinog odvela veterinaru na lijecenje, odnosno ublazavanje patnje, ali tako mu se je samo pogorsalo sve. Osjecala sam da zeli jos malo zivjeti pa ga nismo vodili na uspavljivanje sve dok je trazio da ga nosimo i hranimo spricom. U jednom sam trenutku vidjela da mu je sve postalo previse tesko, bio je vise mrtav nego ziv, pa smo morali.
Posljednja maca otisla je od zatajenja srca, mada nismo znali da ima nekih problema. Dosla je k nama kad je imala vec cetiri godine. Muz ju je cetkao i samo se je u sekundi ispruzila, bez da je i zvuka ispustila. Svima nam je srce puklo.
tiziana is offline  
Old 13.08.2017., 23:13   #265
leeloo neka nas cudakinja kamo srece što vise. I ja sam trenutno čudakinja jer sam uzela godisnji da vodim macka sa slomljenom nogom veterinaru
I jos mi vet na to kaze da masu ljudi na poslu laze kad trebaju slobodno zbog ljubimca jer ne nailaze na razumijevanje. Koji srednji vijek!!
ozanavg is offline  
Old 14.08.2017., 14:29   #266
@leeloo ja i moje šapice smo uz tebe..žao nam je zbog tvog gubitka
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Old 18.08.2017., 11:26   #267
Nažalost i mi smo se našli u ovoj situaciji. Moj prijatelj ima 16 godina, sa mnom je skoro cijeli moj život. Prije 4 dana samo je legao i zacvilio i od tada više ne može ustati. Veterinar kaže da mu otkazuju bubrezi, piški krv. Dobija antibiotike, nešto protiv krvarenja, željezo, infuziju i vitamine ali stanje se ne mijenja ni na bolje ni na gore. Odbija vodu, dajemo mu na špricu, nešto malo pojede, ne može hodat pa ga nosimo piškiti, kakio nije. Ne znam koliko još vremena da mu dam, ne želim ga mrcvariti i patiti a opet ne želim prerano odlučiti ako još ima nade... Uvijek sam se nadala da će samo umrijeti u snu jer ovo opraštanje će me slomiti...
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Old 18.08.2017., 12:17   #268


To je i meni bilo najgore, kada ga pustiti, a da nije prerano ni prekasno. Zagrli ga, izljubi, oprosti se i pusti ga. Moj kad više nije mogao do wc-a i kad je počeo mijaukati, pustila sam ga. Možda bi izdržao koji dan još, al bi se jako napatio.

Fali mi i falit će mi uvijek. Da sam imala još dane, tjedne, mjesece, godine, opet bi mi bilo premalo kad bi došao trenutak da se oprostimo.

Drži se. Znam kako ti je. I ne smijem otvarati ovu temu, sam se sjetim micija i rasplačem se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 18.08.2017., 12:53   #269
Love Me Do jako mi je zao bas se pati siroce.mogu mislit kako ti je gledat ga, meni dok citam samo tesko
lijepe godine je proveo nek te to tjesi,sad je doslo vrijeme da ode na drugi svijet nazalost.ako se pati i dalje obavi to bit ce lakse i tebi i njemu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 18.08.2017., 13:10   #270
U šesnaestoj godini moj je prvi pas, najdraži pokon kojega sam dobila za peti rođendan, obolio od tumora, to smo operirali, no proširilo se. Davali smo mu jesti štogod samo da jede, nakon nekog vremena bubrezi su počeli otkazivati. Hrana i voda na špricu, nije mogao hodati, težina se prepolovila. Najgora i najteža odluka koju sam u životu donijela bila je ona o eutanaziji, no vjerujem da je bila ispravna. Neopisivo teško bilo bi se rastati uvijek.
glenn is offline  
Old 18.08.2017., 14:26   #271
Mislis da njega veseli provoditi dane u boli i bez svih onih stvari koje je volio cijeli zivot?
AndrejX is offline  
Old 18.08.2017., 17:03   #272
Ma ne mislim, dogovorili smo... vet će doći večeras poslije smjene. Živio je 16 godina bez patnje, ne želim mu više ni dan mučenja. Čak i da se oporavi ovo bi se vrlo brzo ponovilo s obzirom na njegove godine, a još teže bi mi bilo da umre u mukama. Moj najdraži i najvjerniji prijatelj je zaslužio da skupim muda i odradim to bez odugovlačenja. Ležim cijeli dan kraj njega i mazim to mršavo, košćato tijelo ispod dlake a on samo spava.

Volim te zauvijek prijatelju moj, bez tebe moje djetinjstvo nikad ne bi bilo isto. Naučio si me voljeti sva živa bića. Već mi fališ beskrajno, sve će biti tako pusto bez tebe...a ti ćeš ponovno negdje tamo trčati, nećeš više biti slijep ni gluh, imat ćeš sve zdrave zube i sjajnu zlatnu dlaku i bit ćeš sretan i bucmast kako što si uvijek bio. Nikada te neću zaboraviti ni tvoju sreću i valjanje po podu svaki put kad bih ti se vratila... volio si me najjače i najvjernije. Zauvijek ti hvala do idućeg susreta!
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Old 18.08.2017., 17:24   #273
Ne da meni vrag mira,rekla sam da necu vise dolazit na ovakve teme i opet zavirim
sad me tako rasplakalo ovo tvoje zadnje da ne mogu sebi doci kao da je moj
ne smijem pomislit da se ja nadjem u takvoj situaciji da to moram gledat ga kako polako umire a nikako da zatvori umorne okice ne znam da li bi prezivila.uzasno sam osjetljiva na ta predraga bica
Drz se sta da ti kazem drugo budi jaka i ispravno si postupila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 18.08.2017., 18:06   #274
Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
Ma ne mislim, dogovorili smo... vet će doći večeras poslije smjene. Živio je 16 godina bez patnje, ne želim mu više ni dan mučenja. Čak i da se oporavi ovo bi se vrlo brzo ponovilo s obzirom na njegove godine, a još teže bi mi bilo da umre u mukama. Moj najdraži i najvjerniji prijatelj je zaslužio da skupim muda i odradim to bez odugovlačenja. Ležim cijeli dan kraj njega i mazim to mršavo, košćato tijelo ispod dlake a on samo spava.

Volim te zauvijek prijatelju moj, bez tebe moje djetinjstvo nikad ne bi bilo isto. Naučio si me voljeti sva živa bića. Već mi fališ beskrajno, sve će biti tako pusto bez tebe...a ti ćeš ponovno negdje tamo trčati, nećeš više biti slijep ni gluh, imat ćeš sve zdrave zube i sjajnu zlatnu dlaku i bit ćeš sretan i bucmast kako što si uvijek bio. Nikada te neću zaboraviti ni tvoju sreću i valjanje po podu svaki put kad bih ti se vratila... volio si me najjače i najvjernije. Zauvijek ti hvala do idućeg susreta!
Tako je, sve si savrseno napisala. drzi se.
AndrejX is offline  
Old 18.08.2017., 18:54   #275
Drži se, Love_Me_do, znam da je užasno teško ali pravilno si se odlučila.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 19.08.2017., 12:32   #276
Hvala svima na podršci!

Na kraju smo ga uspavali danas u pola 10 jer veterinar nije stigao jučer, tako da se moja i njegova agonija čekanja produžila na cijelu noć koju sam probdjela kraj njega na podu. Ujutro sam mu dala malo hrane i vode, borio se do zadnjeg trena, bez snage se uspio ustati samo da se ne popiški po sebi. Hrabrica moja snažna. Odnijela sam ga u dvorište, na njegovu travicu u hladovinu gdje je uvijek volio ležati, počešljala sam ga, izmazila i izljubila i rekla mu sve što sam željela. Tamo smo se oprostili i zauvijek rastali.
.
Bol je užasna, fizički i psihički me sve to čekanje i opraštanje totalno iscrpilo. Svi plačemo, cijela obitelj, čak i prijatelji. Užasno nam nedostaje, toliko da boli, jako će biti teško naviknuti se da više nije tu, da ga više nikada neću pomaziti a samo prije par sati smo se ljubili ali sam sretna i zahvalna za sve predivne godine koje nam je pružio. Volite svoje životinjice, tako su kratko s nama a tako prekrasne...
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Old 19.08.2017., 12:37   #277
LMD placem i ja
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Old 21.08.2017., 06:08   #278
Love_me_do drzi se.
Predivno si to napisala da ih volimo jer su tako kratko s nama. Svaki trenutak s njima bi trebali moci i znati osvjestiti i prozivjeti.
Koliko puta znamo ignorirati te njuskice kad nam dodju dok tipkamo po mobu ili smo na kompu i odgurujemo ih i smetaju nam a samo su dosli s nama podijeliti ljubav i njeznost.
ozanavg is offline  
Old 23.08.2017., 09:28   #279
Ja sam se isto rasplakala.

Ja se tješim da ih više ništa ne boli i da su negdje na sretnijem mjestu. Sama za sebe bi rađe odavrala kvalitetan, ali kraći život nego duži u patnji i nenormalnim bolovima. Isto želim i njima, dok im je dobro da su živi, kad se počnu patiti jednostavno ih pustiti jer nije to više život.
Mene sada muči koliko je moj mici uopće kontao da mi njemu pomažemo, ja sam njega 3-4 mjeseca hranila na bočicu i špricu jer sam nije htio jesti ili bi promrljao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.08.2017., 12:55   #280
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto rasplakala.

Ja se tješim da ih više ništa ne boli i da su negdje na sretnijem mjestu. Sama za sebe bi rađe odavrala kvalitetan, ali kraći život nego duži u patnji i nenormalnim bolovima. Isto želim i njima, dok im je dobro da su živi, kad se počnu patiti jednostavno ih pustiti jer nije to više život.
Mene sada muči koliko je moj mici uopće kontao da mi njemu pomažemo, ja sam njega 3-4 mjeseca hranila na bočicu i špricu jer sam nije htio jesti ili bi promrljao.
Ne brini toliko. Povezani smo s nasim ljubimcima pa si odlucila u pravo vrijeme. Bila bi se odlucila ranije da si imala znakove da to trebas uciniti. Zato sam i dala primjere svoje dvije mace koje su umirale. Jedna je bila odlucna otici, cak je i sama to obavila za tjedan dana, a druga je svakako zeljela ostati s nama cim dulje, bez obzira na teske bolobe i ovisnosti o nama.
Mada nisi toga bila svjesna, sigurna sam da je to djelovalo na tvoje odluke.

Citala i u knjizi Dona Hamiltona Homeopathic Care for Cats and Dogs da je vrijeme za eutanaziju kad se osjeti da ljubimac uistinu vise ne zeli zivjeti. Vjerovala ili ne, prenio ti je kad mu je bilo vrijeme otici.

Mase ti sad s one strane duge, iz svijeta maca.
tiziana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.