Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2010., 14:18   #21
Nisu oktani energetska vrijednost goriva. Ak je motor predviđen za 95, a je, nebu niš bolje išao s 98 ili 100.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 15:41   #22
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Nisu oktani energetska vrijednost goriva. Ak je motor predviđen za 95, a je, nebu niš bolje išao s 98 ili 100.
a što sam ja rekao.. da se na tom motoru ne bi smjela primijetiti razlika... npr VW-ovi tfsi i tsi znam da su imali drugačiju snagu sa različitim gorivima, jer je motor pomoću senzora prilagođavao paljenje i time bolje iskoristio gorivo(konkretno, priča je bila o 5-ici gti sa 200 ks uz 98, i cca 190 uz 95-icu)

u puntu su jednostavniji motori, a i da ima efekta, 5% je 3 ks, tko bi to osjetio?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 15:48   #23
Ne brzajte obojica ... na 16V (Bosch ME 7.3 elektronika) se jako dobro osjeti razlika u benzinima. I najbolje ide na V Power.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 16:54   #24
Quote:
ovidu001 kaže: Pogledaj post
imam fiat punto 2002, 1.2, 8v, 60 ks, zanima me kako se može povećati snaga motora, jer auto je naslijeđen, samo 25 t km pa se ne isplati prodavati a služi kao 2. auto
1. glupo je dorađivat najslabiji auto u klasi
2. na atmosferskim motorima treba finaciski puno uložit u njega da dobiješ neku osjetnu razliku
uglavnom, moj savjet je kloni se toga
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:43   #25
Da i ja sad malo propitan pizdarije
Punto mk2a 1.2 16v.Malo je trom u niskim okretajima.Izradom 4-2-1 grane bi se dobilo,izgubilo sto?
Sredia bi si usis (nekog vrganja nabit il k&n filter),ispuh i mozda udria cip al to je sve mozda
NE nije mi do seljo tjuninga i slicnih pizdarija.I NE auto se ne raspada (uredno radeni svi servisi i u odlicnom je stanju) zato nemojte mi napisat "Za te novce kupi gume/natoci gorivo/odi na janjetinu" jer odma da vam kazem da su gume nove i pun je rezervar,a nisan ni ljubitelj janjetine
allen18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:51   #26
4-2-1 ispuhom dobivaš veći protok ispušnih plinova, što NEGATIVNO utječe na snagu na nižim okretajima, a podiže ju na višim... Odnosno, vršna snaga je vjerovatno slična, samo se krivulja pomiče ka višim okretajima.


Neka me netko ispravi, ali ti, ako želiš povećati snagu na nižim okretajima, moraš povećati dotok zraka u motor, dakle prednabijanje ili proširena usisna grana, remap. Zamjena bregaste ima efekta na višim okretajima, u ostalim slučajevima optimum je ona koja je na autu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 14:45   #27
Da ne otvaram novu temu pošto ova već postoji.

Malo bi uredio glavu motora na puntu 60 mk1 i tražim ˝jaču ¨ bregastu
pa ako netko ima neka javi.
ivica55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.