Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 14:25   #11901
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
Poslao mu je scan OSOBNE.
pa lik se ne javlja vise,vec ja zvao muriju i banku,mislim da je najbolje da ponistim osobnu i uzmem novu

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Old 19.08.2017., 15:54   #11902
I račun u banci.
Metal is offline  
Old 19.08.2017., 15:58   #11903
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
pa lik se ne javlja vise,vec ja zvao muriju i banku,mislim da je najbolje da ponistim osobnu i uzmem novu

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Svaka škola se plaća , a ti ćeš bogami dobro platiti ovu. ako nisi siguran što i kako pitaj ovdje ili negdje drugdje.
zaccc is offline  
Old 19.08.2017., 16:53   #11904
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
Svaka škola se plaća , a ti ćeš bogami dobro platiti ovu. ako nisi siguran što i kako pitaj ovdje ili negdje drugdje.
yep,hvala svima na savjetima

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Old 19.08.2017., 17:31   #11905
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
Poslao mu je scan OSOBNE.
Joj, nije poslao samo scan osobne

Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
...
Nakon razgovora poslanog CV itd tip trazi broj racuna ,poslao mu broj deviznog zaba i payoneer broj racuna
...
@devouring: svi ti držimo fige da sve prođe OK
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 19.08.2017., 17:37   #11906
puno hvala

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Old 19.08.2017., 17:48   #11907
Jesti svi dobili ovo na upworku?


We are reaching out to let you know we need to have a brief video chat with you to verify your profile. Occasionally, we ask Upwork users to take this step as part of our efforts to ensure our site continues to be a secure place for freelancers and clients to connect and collaborate.

The call should take less than ten minutes and we will ask you a few questions about the information in your profile. A temporary hold has been placed on your account wherein you will not be able to submit new proposals or change your profile photo. Your account will be fully resumed upon successful profile verification. Please respond within a week to avoid more serious restrictions.

To complete the required video call, please click on the link below:
https://support.upwork.com/hc/en-us?...verify-profile

Please ensure that you are on a desktop device with a camera and microphone. Also, during this process, allow Upwork Help Center use of your camera and microphone so that we can initiate the video verification. You may disable this feature after the chat session. This process works best with the Google Chrome and Mozilla Firefox web browsers.

Thanks in advance for helping to keep Upwork a secure place. See our forum post on this topic here: https://community.upwork.com/t5/Anno...on/td-p/257712. Should you have any questions or need further assistance, please don't hesitate to get in touch.

Regards,
Noel
Upwork Trust & Safety
atoni is offline  
Old 19.08.2017., 17:56   #11908
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Jesti svi dobili ovo na upworku?


We are reaching out to let you know we need to have a brief video chat with you to verify your profile. Occasionally, we ask Upwork users to take this step as part of our efforts to ensure our site continues to be a secure place for freelancers and clients to connect and collaborate.

The call should take less than ten minutes and we will ask you a few questions about the information in your profile. A temporary hold has been placed on your account wherein you will not be able to submit new proposals or change your profile photo. Your account will be fully resumed upon successful profile verification. Please respond within a week to avoid more serious restrictions.

To complete the required video call, please click on the link below:
https://support.upwork.com/hc/en-us?...verify-profile

Please ensure that you are on a desktop device with a camera and microphone. Also, during this process, allow Upwork Help Center use of your camera and microphone so that we can initiate the video verification. You may disable this feature after the chat session. This process works best with the Google Chrome and Mozilla Firefox web browsers.

Thanks in advance for helping to keep Upwork a secure place. See our forum post on this topic here: https://community.upwork.com/t5/Anno...on/td-p/257712. Should you have any questions or need further assistance, please don't hesitate to get in touch.

Regards,
Noel
Upwork Trust & Safety
mmm jos to nisam dobio

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Old 19.08.2017., 18:14   #11909
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Jesti svi dobili ovo na upworku?


We are reaching out to let you know we need to have a brief video chat ...

Upwork Trust & Safety
Da, pred cca pola godine. Kroz njihov chat smo dogovorili Skype poziv (audio+video) -- to je bilo prije nego su omogućili video pozive kroz Upwork messaging -- onda smo se čuli, teta koja me nazvala me pitala da kažem kako se zovem i na kojoj adresi živim, zahvalila na suradnji i to je bilo sve.
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 19.08.2017., 18:24   #11910
Nisam to dobio, jer su mi proveravali identitet za ovo sto sad radim pa nema potrebe...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 19.08.2017., 19:41   #11911
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Ne znam što sve može... Odi u Zabu, reci im što je bilo, da si sad blago paranoidan, zatvori račun, otvori novi, poništi karticu, traži novu s novim brojem... ne znam...
I ja bi napravio ovo u tom slučaju.
A za ubuduće @devouring, prema mom iskustvu, ako ti je neki posao ili klijent sumnjiv, vjeruj svom instinktu...


Quote:
Odi u matični promijeniti ime i prezime
A ovo je ipak malo predramatično, rekao bih.
Stric iz ozadja is offline  
Old 19.08.2017., 20:04   #11912
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
A ovo je ipak malo predramatično, rekao bih.
to je bila zajefrkancija :klap:
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 19.08.2017., 20:38   #11913
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
Da, pred cca pola godine. Kroz njihov chat smo dogovorili Skype poziv (audio+video) -- to je bilo prije nego su omogućili video pozive kroz Upwork messaging -- onda smo se čuli, teta koja me nazvala me pitala da kažem kako se zovem i na kojoj adresi živim, zahvalila na suradnji i to je bilo sve.
Da, evo i meni isto bilo formalno.

Šteta, bila je dobra teta, a ja je nisam pozvao van..
atoni is offline  
Old 19.08.2017., 22:37   #11914
Quote:
CodeName kaže: Pogledaj post
to je bila zajefrkancija :klap:
Znam, znam.
Stric iz ozadja is offline  
Old 20.08.2017., 12:47   #11915
evo bio na muriji ,objasnio i dao iskaz da ude u sustav.kazu da sa scanim od osobne nemoze bas nekaj ni sa brojem racuna.Ak i bude da dodem i imam potvrdu da sam prijavio.a osobnu mogu kad hocu bilo kad promijenit

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Old 20.08.2017., 14:22   #11916
Nemoj čekati da nešto bude, bog zna što sve piše slovima veličine 4pt u tvom ugovoru sa Zabom (možda tamo piše da potvrdu od mupa možeš mačku o rep?) i koje bi to posljedice moglo imati po tebe ako onaj kukavac nešto proba.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 20.08.2017., 14:23   #11917
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Hvala drage kolege, trudim se...


@spawnedpawn: Šte tabe u stvari tačno ovde zanima?
Daj budi malo konkretniji.

Da, ovde ima svih struka, pa tako i developera.
I da, valjalo bi malo preletjeti sve ovo što je napisano... Nije to baš ni malo, slažem se, ali kažu ljudi da se isplati.
Eh ovako... sorry sto je replyam svima posebno... drago mi je da ima developera

Student sam elektronike i bavim se low level programiranjem u C/C++. Sto se tice plaćanja i tih sitnica sve vise manje znam. Najveci problem mi je monetizacija tog znanja... Sto se firmi po Hrvatskoj tiče velika većina je web dev, a sto se tice Freelancera prijavljujem se na projekte za Arduino koje malko vise srece treba da se dobiju a zahtjevaju naravno da posjedujete hardware... ovo je bio kao mali intro

Konkretno me zanima među developerima (nebitno u cemu rade jer cu rado nauciti nesto novo) kako konkretno dolaze do novca i ugovora. Nedavno sam upoznao covjeka koji radi iz Hrvatske za američku tvrtku full time od kuce na VR developmentu i prezadovoljan je ali nije preko freelancing stranice nego je posao kao i svaki drugi samo remote.

Devovi koji zele odgovoriti ako moze jednostavnosti radi odg slicnog formata:

1. Radim u (jezik, framework, ide)
2. Radim na (web dev, desktop, cloud, embedded)
3. Radim na (freelancer, upwork, fulltime)
4. Po zelji?


Hvala unaprijed na odgovorima te strpljenju i razumijevanju

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
spawnedpawn is offline  
Old 20.08.2017., 14:29   #11918
Ne kužim što će ti to pomoći što ti ja napišem da radim u recimo PHP, a Pero Perić u .NET.. Posla definitivno ima pogotovo u programiranju, a naći posao i obaviti ga jednostavno moraš sam probati, to te ne može nitko naučiti..
turboCRO is offline  
Old 20.08.2017., 14:55   #11919
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Ne kužim što će ti to pomoći što ti ja napišem da radim u recimo PHP, a Pero Perić u .NET.. Posla definitivno ima pogotovo u programiranju, a naći posao i obaviti ga jednostavno moraš sam probati, to te ne može nitko naučiti..
Ma razumijem sto govoris to mi je cisto da dobijem sliku o tome sto vecina ljudi trazi. Dosta frendova mi radi u C# tehnologijama pa cisto iz radoznalosti a ovaj sto sam ga upoznao isto je prešao na to jer nije imao posla s Androidom

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
spawnedpawn is offline  
Old 20.08.2017., 16:09   #11920
FER, kažeš?
Onda si, ovisno o smjeru, imao na trećoj godini stohastičku matematiku, koja te trebala (osim o fu*king konvolucijama funkcija, za koje dan danas ne znam praktičnu primjenu!) naučiti da smo ti mi premali uzorak za izvlačenje suvislih zaključaka.
1. perl, bash, C/C++, lua, javascript, php. Ne koristim IDE.
2. Web dev kad se nađe, desktop tu I tamo, cloud: sysadmin sam jednom liku koji ima servere u cloudu. Embedded: OpenWrt, uglavnom na MPR-A1, nekom malom starom d-linku i HLK-RM04.
3. Full time u struci + freelanceam na Upworku I lokalno kad me netko ulovi za rukav.
4. LaTeX, zabadam nos u plain TeX, grafički dizajn, DTP, life coaching.
EDIT: licencirani turistički vodič za Istarsku, Ličko-Senjsku i Primorsko-goransku na engleskom, njemačkom I talijanskom.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Je.
CodeName is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.