Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 23:23   #21
Za početak - mirovinski sustav.

Iako, u biti, polit benzinom i zapalit bi bio najbolji početak.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:09   #22
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Nisu te zajebali nikakvi starci već sustav.

Njoj pao takav grah, a tebi takav.

I danas netko fino plovi u sustavu, a netko grca
Starci svakako fino plove. Meni je pao grah da moram raditi za njihovu mirovinu, dok svoju neću imati, ja moram njima plaćati zdravstveno, a sebi iz onoga što ostane moram platiti privatno, jer ne mogu doći na red od njih.



Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, Hrvatska naveliko zanemaruje mladost, učenike, studente, a stanje je još i dobro, kakvo će biti uskoro.
Upravo tako, dobri su jedino za plaćanje koje čega da bi starci imali, dok mladima što ostane, bitniji je starački dom od vrtića.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:19   #23
Odlična, da imaju pameti.

Svi imaju nekretnine, nekretnine iznajmiti + penzija (koja je barem 200 eura) i s tim novcem u Afriku.

Tamo možeš odlično živjeti sa 100 eura, a sa 400 si pravi bogataš.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:20   #24
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Odlična, da imaju pameti.

Svi imaju nekretnine, nekretnine iznajmiti + penzija (koja je barem 200 eura) i s tim novcem u Afriku.

Tamo možeš odlično živjeti sa 100 eura, a sa 400 si pravi bogataš.
Odakle ti to? Afrika je sve samo ne jeftina a i ne možeš se u neku državu samo tako legalno useliti. Neke zemlje Srednje i Južne Amerike i Azije imaju "umirovljeničke vize" ali je uvjet neka minimalna mirovina ili ulaganje (kupnja nekretnine).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:55   #25
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post

Odakle ti to? Afrika je sve samo ne jeftina a i ne možeš se u neku državu samo tako legalno useliti. Neke zemlje Srednje i Južne Amerike i Azije imaju "umirovljeničke vize" ali je uvjet neka minimalna mirovina ili ulaganje (kupnja nekretnine).
Odakle tebi da je Afrika skupa?

Ako imaš novaca bez problema dobijaš useljeničku vizu.

A odakle mi to? Sa talijanskih portala. Talijanski penzići masovno odlaze živjeti u države trećeg svijeta gdje sa svojim penzijama žive kao bubreg u loju i još imaju da barem dva puta godišnje avionom posjete djecu u Italiji.

U Italiji postoji više agencija kojima je jedini posao - organizirati selidbu (naći kuću, smještaj, transport, krate, vize ..... ) Talijana u države Afrike ili Azije.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 15:00   #26
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Odakle tebi da je Afrika skupa?

Ako imaš novaca bez problema dobijaš useljeničku vizu.

A odakle mi to? Sa talijanskih portala. Talijanski penzići masovno odlaze živjeti u države trećeg svijeta gdje sa svojim penzijama žive kao bubreg u loju i još imaju da barem dva puta godišnje avionom posjete djecu u Italiji.

U Italiji postoji više agencija kojima je jedini posao - organizirati selidbu (naći kuću, smještaj, transport, krate, vize ..... ) Talijana u države Afrike ili Azije.
Pa upravo tako ako imaš novaca a sumnjam da bi hrvatska mirovina bila dovoljna za minimalne uvjete za useljeničku vizu (u to se ne računa prihod od ev. rente stana ili neki drugi prihod). I da, prije Azije ili Srednje i Južne Amerike nego Afrika.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:14   #27
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa upravo tako ako imaš novaca a sumnjam da bi hrvatska mirovina bila dovoljna za minimalne uvjete za useljeničku vizu (u to se ne računa prihod od ev. rente stana ili neki drugi prihod). I da, prije Azije ili Srednje i Južne Amerike nego Afrika.
Sumnjaš ili si provjerio podatke?

Kažeš da je Afrika skupa. Znaš li koliki su mjesečni troškovi hrane, najma i režija u Keniji?

Znaš li koliko je useljenička viza?

Ili samo nagađaš?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:24   #28
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Sumnjaš ili si provjerio podatke?

Kažeš da je Afrika skupa. Znaš li koliki su mjesečni troškovi hrane, najma i režija u Keniji?

Znaš li koliko je useljenička viza?

Ili samo nagađaš?
Bio sam u više država Afrike (istina ne u Keniji) i namjeravao sam ponovo ići (doduše ne kao umirovljenik nego kao turist) ali to je sve samo ne jeftino. Nije bitno koliko je viza nego koji su uvjeti za dobivanje iste.

Možemo reći da si i u pravu ali općenito, da ima "umirovljeničkih rajeva" ali sumnjam da su naše prosječne mirovine dovoljne za to.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:28   #29
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Bio sam u više država Afrike (istina ne u Keniji) i namjeravao sam ponovo ići (doduše ne kao umirovljenik nego kao turist) ali to je sve samo ne jeftino. Nije bitno koliko je viza nego koji su uvjeti za dobivanje iste.

Možemo reći da si i u pravu ali općenito, da ima "umirovljeničkih rajeva" ali sumnjam da su naše prosječne mirovine dovoljne za to.
Ne znam u kojim državama Afrike si bio, ali, recimo, u Egiptu ljudi odlično žive sa 200 eura plaće. Kenija i Tanzanija su još jeftinije.

Za turiste je skupo, strašno skupo, uostalom kao i drugdje, kao i u Hrvaskoj. Međutim, po cijenama za turiste ne možeš mjeriti novac potreban za život stanovništvu.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:37   #30
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojim državama Afrike si bio, ali, recimo, u Egiptu ljudi odlično žive sa 200 eura plaće. Kenija i Tanzanija su još jeftinije.

Za turiste je skupo, strašno skupo, uostalom kao i drugdje, kao i u Hrvaskoj. Međutim, po cijenama za turiste ne možeš mjeriti novac potreban za život stanovništvu.
Samo vjerovatno nećeš živjeti kao "stanovništvo". Ali rekoh načelno se slažem sa tobom (dali je to Afrika ili Azija manje važno) ali prosječna hrvatska mirovina je poprilično mala, da je bar kao prosječna plaća onda bi i bilo nešto od toga.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:55   #31
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo vjerovatno nećeš živjeti kao "stanovništvo". Ali rekoh načelno se slažem sa tobom (dali je to Afrika ili Azija manje važno) ali prosječna hrvatska mirovina je poprilično mala, da je bar kao prosječna plaća onda bi i bilo nešto od toga.
Na što troši stanovnik? Hrana, režije, najam. Ako je stanovniku dosta 200 eura (a je, jer je to dobra plaća u Egiptu) za hranu, režije i najam, onda bi trebalo biti dosta i stanovniku koji je došao iz Europe.

200 eura je 1500 kuna. To je minimalna mirovina u Hrvatskoj, dakle već 2100 je gotovo 300 eura. Dodaj tome najam od stana kojeg ima gotovo svaki Hrvat...... i imaš odličan život u Keniji.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:50   #32
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojim državama Afrike si bio, ali, recimo, u Egiptu ljudi odlično žive sa 200 eura plaće. Kenija i Tanzanija su još jeftinije.

Za turiste je skupo, strašno skupo, uostalom kao i drugdje, kao i u Hrvaskoj. Međutim, po cijenama za turiste ne možeš mjeriti novac potreban za život stanovništvu.
Pa ne bih bio baš tako hrabar da iznosim tvrdnje prije provjere. Ako je neka država južnije ne mora značiti i da je jeftinija. Bio sam u Abidjanu u Obali Bjelokosti i nije baš jeftino. Ovo su realni troškovi.

https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ayCurrency=EUR

Uostalom, treba pogledati i sigurnost mjesta gdje ideš jer u Africi se lako ostane bez glave.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:57   #33
Eno, kažu u Yutarnjem da će poskupjeti starački domovi
__________________
When nothing goes right... go left...
sitnaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:07   #34
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Pa ne bih bio baš tako hrabar da iznosim tvrdnje prije provjere. Ako je neka država južnije ne mora značiti i da je jeftinija. Bio sam u Abidjanu u Obali Bjelokosti i nije baš jeftino. Ovo su realni troškovi.

https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ayCurrency=EUR

Uostalom, treba pogledati i sigurnost mjesta gdje ideš jer u Africi se lako ostane bez glave.
Čovjek o Egiptu, a ti o Abidjanu.

Kao da netko kaže da je Makedonija jeftina (a je, jeftina je čak i Srbima ) i onda netko kaže, pa baš i nije, Beograd je skup.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 21:54   #35
A sto s zdravstvom u Africi? Penzioner ima velike sanse da ce zatrebati doktora...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:05   #36
Ovisi. Ako nema keša za privatno i/ili veze u Hrvatskoj, to mu je kao da ga i nema, jer za godinu i nešto čekanja na pregled, velike su šanse da će odapet prije nego ga dočeka.

Isto tako, ovisi koja država u Africi, ali se ne bi čudio da te države što imaju 20-30k stranih penzionera, koji ipak imaju kakve-takve prihode, te imaju i nešto u glavi, vjerojatno imaju privatne klinike kakve Hrvatska može samo sanjati.

Možda sam u krivu, ali za neafričke destinacije, to obično vrijedi. Ne idu penzioneri za đabe negdje u pm, ako nemaju osiguranu (privatnu) zdravstvenu skrb, barem na razini države u kojoj su živjeli.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:07   #37
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A sto s zdravstvom u Africi? Penzioner ima velike sanse da ce zatrebati doktora...
E, to je zajeb kojeg se forumašica Mravac8 očito nije sjetila.

Kvalitetna zdravstvena skrb svuda košta. A siromašne afričke države je sigurno neće jeftino davati strancima, kada je ne daju niti svojim vlastitim građanima.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:14   #38
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovisi. Ako nema keša za privatno i/ili veze u Hrvatskoj, to mu je kao da ga i nema, jer za godinu i nešto čekanja na pregled, velike su šanse da će odapet prije nego ga dočeka.

Isto tako, ovisi koja država u Africi, ali se ne bi čudio da te države što imaju 20-30k stranih penzionera, koji ipak imaju kakve-takve prihode, te imaju i nešto u glavi, vjerojatno imaju privatne klinike kakve Hrvatska može samo sanjati.

Možda sam u krivu, ali za neafričke destinacije, to obično vrijedi. Ne idu penzioneri za đabe negdje u pm, ako nemaju osiguranu (privatnu) zdravstvenu skrb, barem na razini države u kojoj su živjeli.
Pa nećemo sad valjda pretjerivati sa hvaljenjem afričkih i neafričkih zemalja trećeg svijeta?

Da, u Hrvatskoj se lako može dogoditi da na skupu pretragu čekaš godinu dana. Ali ako tu pretragu platiš privatno, i ako se npr. ispostavi da imaš tumor, operaciju sigurno nećeš čekati godinu dana, nego će te hitno poslati na operaciju o državnom trošku. A to se u Africi sigurno neće dogoditi, nego ćeš sam plaćati i operaciju i postoperativno liječenje. A operacija i postoperativno liječenje je valjda sto puta skuplje od dijagnostičkog postupka.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:19   #39
Valjda?

Recimo, na Tajlandu ćeš dobiti zdravstvenu uslugu kakvu u Hrvatskoj ne možeš nikako. Naravno, platit ćeš, ali to u Hrvatskoj ne možeš platit ni da imaš milijarde.

Urugvaj ti isto nije daleko od Tajlanda, samo što su brojke manje u expat dolascima.

Pretpostavljam da si iz Zagreba, kad ne shvaćaš da je upravo zdravstvo u Hrvatskoj negdje na razini zemalja trećeg svijeta, za sve osim za te neke povlaštene. Splitske bolnice su kaos, još ako živiš negdje dalje, dok dođeš do nje, prođe nerijetko i više od sata, kojeg se spominje kao ključnog u reakciji kod hitnih intervencija.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:34   #40
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Na što troši stanovnik? Hrana, režije, najam. Ako je stanovniku dosta 200 eura (a je, jer je to dobra plaća u Egiptu) za hranu, režije i najam, onda bi trebalo biti dosta i stanovniku koji je došao iz Europe.

200 eura je 1500 kuna. To je minimalna mirovina u Hrvatskoj, dakle već 2100 je gotovo 300 eura. Dodaj tome najam od stana kojeg ima gotovo svaki Hrvat...... i imaš odličan život u Keniji.
Impresionirana sam razinom ponavljajućih gluposti na ovoj i sličnim temama.

U Egiptu je prosječnom stanovniku dosta 200 EUR, ali je li tebi jasno da je prosječan stanovnik Egipta navikao na manje i ne očekuje ni blizu ono što očekuje Europski umirovljenik? Jesi li ti ikada bio u Egiptu? Jesi li barem slike vidio?

S manje-više istim skromnim očekivanjima, vjerojatno će Europski penzić za 200 EUR približno jednako loše živjeti u Egiptu ili Italiji

S tim da će kao europljanin ipak doma u Italiji imati više osobne sigurnosti i zaštite po svim socijalnim parametrima.

Stvarno mi je teško više pojmiti da je moguće pisati ovakve gluposti koje nemaju veze ni s mozgom, niti sa stvarnošću.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.