Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 20:08   #1
Za sve one koji nisu sigurni je li im ljubav uzvraćena

https://www.facebook.com/Rje%C5%A1en...22688/?fref=ts

Ovo je namijenjeno nesretno zaljubljenima koji trebaju jasan odgovor, a primijetila sam da nas ima puno više nego što mislila. Zato, obraćam se tebi draga djevojko kojoj ljubav nije uzvraćena i molim te da me poslušaš. Ako si već mjesecima ili godinama nesretno zaljubljena, vrijeme je da se trgneš. Moguće da te zaveo, činio se kao da bi za zagrljaj s tobom dao sve. Pa i kad si pomislila da nije baš tako i poželjela otići, nije te pustio. A onda kad si mu ponudila sve što mu možeš dati, zaključio je da je pogriješio i da ti nisi dio njegovog savršenog puta i možda te ipak napustio. Da bi ti na kraju priznao da bolje da nisi zaljubljena u njega. Ne znam na kojoj si stepenici, možda onoj prvoj da te zavodi ili onoj drugoj da te ne pušta ili te možda već odbio ... Ma na kojem god nivou da jesi i ako se mučiš, NEMOJ stajati na mjestu, popni se na sljedeću stepenicu. Moguće da ćeš penjanjem shvatiti da si dosta umislila, da se samo igrao tvojim osjećajima, da si mu bila igračka koju više ne treba, štoviše, primijetit ćeš kako je možda već pronašao novu igračku i to te potpuno slomi, ali ipak ga ne možeš zaboraviti. Nemoj se osuđivati (i pusti druge, nismo svi isti), vjeruj mi nisi jedina koja treba jasan odgovor. Zato podigni se i daj sve od sebe da ga zaboraviš, ali ako opet ne ide, hrabro koračaj naprijed na sljedeću stepenicu, odi dokle god ne dobiješ odgovor dostatan da znaš trebaš li otići ili ostati. Samo nemoj stajati, ako treba i osramoti se pred njim, razgovaraj s njim iskreno, nazovi ga, pošalji SMS, email, bilo što, samo nemoj dati da ti još jedan dan prođe u lažnoj nadi… Uvijek ima izuzetaka, i ja sam mislila da će moja priča biti, al došla sam do zadnje stepenice kad mi je rekao da najbolje da ga zaboravim. I neću ti lagati, na svakoj stepenici sam mislila da ne može biti gore, ali bilo je. Sve više neprospavanih noći, na poslu kao da nisam ni bila, činilo se da će trajati zauvijek, meni osobno najgore što nisam 'osjetila' Božju prisutnost i nisam se mogla sabrano moliti. Svejedno ti kažem, radije i plaći koliko god jako možeš, ne spavaj nimalo ako ne možeš, prepusti se boli koliko god možeš, smiješ to i možeš to jer Bog je cijelo vrijeme uz tebe i u Bogu je tvoja nada (iako ne vjeruješ to, ponavljaj glasno), uskoro ćeš se smijat s Njim koliko god jako možeš a još više će se On tebi što mu nisi vjerovala, toliko da ćete od sreće zaplakati tvoj Bog i ti i onda ćeš shvatiti da je sve u tome i zbog toga. Jer moguće da je upravo ovo tvoj put i zato je važno da nikoga (niti sebe!) ne kriviš za nešto, slabi i grešni ljudi - to smo svi mi. Jednostavno prihvati da si negdje pogriješila, nešto pogrešno protumačila, sama stvorila lažnu nadu i zamoli Boga da ti oprosti i pomogne da kreneš dalje s Njim. U jednom trenutku osjetit ćeš kako te Bog oslobodio i to je taj trenutak mira koji ti samo Bog može vratiti!
I nimalo nevažno, volite osobu s kojom ste ovo prošli (ja bih rekla da ga volim i više), samo Bog zna prave razloge svega, mi ne trebamo ni znati, samo prihvatiti i vjerovati. Moj veliki problem bila je nada, i sad se zna pojaviti, sekunda kad se nasmijem i kažem, pa Bože, ako ti baš želiš napraviti čudo, super, ali ne trebam ga da bih mirno koračala naprijed. Moje najveće čudo je sutrašnji dan s Bogom!
I na kraju, ako samo netko od vas prizna sebi da je zapeo i pokrene se kako god, moje 3 godine „želi me/ne želi me“ dobit će bar donekle smisla, a sebi ćete darovati tko zna koliko sretnijih dana Više od svega želim da moje najveće čudo bude i tvoje čudo!

Sretna s Bogom, ljubim te!

Zadnje uređivanje iaanaa : 29.06.2017. at 20:28.
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 20:50   #2
O, Simonica! Bok! Kako mali?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 20:58   #3
Super, hvala na pitanju
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:52   #4
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
O, Simonica! Bok! Kako mali?
Umirem hahahaha
Skitaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:59   #5
Quote:
iaanaa kaže: Pogledaj post
A onda kad si mu ponudila sve što mu možeš dati...
Jel' se pod ovim eufemizmom krije davanje pičke ili prijepis svih nekretnina i darivanje barem jednog bubrega?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:59   #6
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jel' se pod ovim eufemizmom krije davanje pičke ili prijepis svih nekretnina i darivanje barem jednog bubrega?
Hm... gledajući s neke dublje razine sve što si naveo čini mi se pomalo bezveze, jednostavno, prolazno, danas je, sutra ne mora biti (znaš ono, još jučer si se s nekim veselo družio a danas tražiš dio zemlje gdje bi ga zakopali). Ma mora da se misli na cijeli prolazni život, no tko zna

Zadnje uređivanje iaanaa : 29.06.2017. at 23:10.
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:04   #7
Obožavam ovakve teme.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:12   #8
Simona, jesi ovo stvarno ti? Ako jesi poslat ću ti sad zahtjev na fejs pa me prihvati.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:31   #9
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post
Simona, jesi ovo stvarno ti? Ako jesi poslat ću ti sad zahtjev na fejs pa me prihvati.
Bojim se da ćeš morati pokušti da vidiš jel Schrodingerova mačka živa ili mrtva... sretno
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:40   #10
Koliko vas gazda foruma plaća?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:52   #11
Predivno
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 05:33   #12
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Predivno


Samo da bar netko tko se muči više od (recimo) 6 mjeseci poduzme nešto jer ne mora biti toliko dugo tako bez obzira na krajni rezultat
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 05:39   #13
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Obožavam ovakve teme.


Treba ljudima u takvim situacijama reći da je život lijep koliko smo god svjesni da će misliti da ih ne možemo razumjeti
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 08:35   #14
Koliko ja berem, bit je u razlici izmedju lazne nade i bogovske nade.
Prava je ona koju prihvatis i vjerujes bez puno pitanja. Jos bolje, bez ikakvih pitanja.

Zato se tako ne bi mogla prihvatiti i lazna nada (cime ona prestaje biti lazna) i dalje zivjeti bez pitanja?
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:13   #15
Quote:
iaanaa kaže: Pogledaj post
Bojim se da ćeš morati pokušti da vidiš jel Schrodingerova mačka živa ili mrtva... sretno
Mislim da ovo ipak nije Simonica. Možda imam predrasude prema njoj, ali mislim da ona nije čula za Schrödingera ni za njegovu mačku. Ili bi za dotičnu mačku išla kupiti Whiskas.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:20   #16
Kak ne. Bilo je to u big bang theoryu objašnjeno hrpu puta.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:33   #17
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Kak ne. Bilo je to u big bang theoryu objašnjeno hrpu puta.
Možda su opet moje predrasude, ali ako neka simonica (namjerno malim slovom kao generička imenica) i gleda tu seriju, onda je vjerojatno prati jer je zanima tko će se s kime upariti, a ne zbog znanstveno utemeljenih štoseva.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:47   #18
Quote:
iaanaa kaže: Pogledaj post
Treba ljudima u takvim situacijama reći da je život lijep koliko smo god svjesni da će misliti da ih ne možemo razumjeti
Definitivno.

Nekome tko je u temeljitom mraku, bilo zbog nesretne ljubavi ili nečega drugog, nema veće radosti od uvjeravanja kako je život lijep.

Ili, još bolje, ona hiperblesava "tko zna zašto je ovo dobro". Ta pogotovo čini čuda.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:35   #19
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Koliko ja berem, bit je u razlici izmedju lazne nade i bogovske nade.
Prava je ona koju prihvatis i vjerujes bez puno pitanja. Jos bolje, bez ikakvih pitanja.

Zato se tako ne bi mogla prihvatiti i lazna nada (cime ona prestaje biti lazna) i dalje zivjeti bez pitanja?
Ovdje se više govori o djevojkama (pa i mladićima) koji se godinama duboko nadaju da će im ljubav biti uzvraćena. Često površinski niti to ne priznaju niti vide da ih ta nada koči… Super je ako prihvatiš tu nadu bez ikakvih pitanja i živiš punim plućima…samo što su takvi rijetki, bar iz mog iskustva :/
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:38   #20
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo ipak nije Simonica. Možda imam predrasude prema njoj, ali mislim da ona nije čula za Schrödingera ni za njegovu mačku. Ili bi za dotičnu mačku išla kupiti Whiskas.
Nije valjda da odustajete...cessante causa cessat effectus.

Inače, kladim se u Royal.
iaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.