Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 12:42   #101
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sigurno je alfa mužjak.
alfa, alfa stara moja. alfa je opasna.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:11   #102
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
kad skuži da sam muško i:
E onda nemas isprike
Vis seksisticke generalizacije, oma pomislim da iza ieacionalnog newage stoji zensko idem za pokoru meditirati na Markicku

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
...tamo je dočekuje mladi dostavljač koji iz "velike slike" nije izgubio pojam kako treba komunicirati sa ženama na "radnom" mjestu )
Des ribo, jes naručila bananu? ćheh
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:14   #103
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
E onda nemas isprike
Vis seksisticke generalizacije, oma pomislim da iza ieacionalnog newage stoji zensko idem za pokoru meditirati na Markicku



Des ribo, jes naručila bananu? ćheh
Khm, mislim da nakon takve meditacije neće biti moguće izvršiti dostavu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:19   #104
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Khm, mislim da nakon takve meditacije neće biti moguće izvršiti dostavu.
Prijavljena si za reakcionarni, primitivni i neosmovalnofeministicki anti bodi akseptizam
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:23   #105
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Prijavljena si za reakcionarni, primitivni i neosmovalnofeministicki anti bodi akseptizam


Idem se kaznit čitanjem Hegela.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:45   #106
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

.. dobro znam kako stvari funkcioniraju u dragom našem kakapipitalizmu.


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, da se vratimo na temu žena. One nisu nužno zločeste i čoporativne kao što bi se moglo zaključiti iz teme, ali često imaju taj problem da mnogo govore a malo kažu. Odnosno, priča im se svodi na neke emocionalne sadržaje, titranje jajca i međusobno timarenje. Tako da kad imaš posla sa jako ženstvenim ženama, najbolje je komunicirati u pisanom obliku (e-mail) jer tako imaš pisani trag o tome što si rekao, a što nisi.
Potpis.
Samo bih jos dodao na ovo, poslovna komunikacija iskljucivo sa e-mail.
Nikakvi usmeni dogovori. Vazi za komunikaciju sa oba spola al pogotovo sa zenama.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:06   #107
svakako, najbolje pismeno, al opet zanimljivo da niti usmeno nisam imao takva iskustva na poslu. Napotiv, zene u administraciji su u prosjeku, ako ne i u pravilu bile bolje, efikasnije, preciznije, pedntnije i manje se zalile od muskih kolega

Mislim da sam u prosjeku gledano imao posla sa vise zena nego muskaraca (u administraciji i ukupno u firmi, direktno u uredu vise sa muskarcima) i vec pola dana sto razmisljam ne mogu si iskopati neki problem po tom pitanju. Cak i glede ovog pretjeranog pricanja koje zamjecujem u "civilnom zivotu" kao smetnju - na poslu su mi opet bile konciznije i efikasnije od kolega. Ne znam, mozda sam imao srece, al fakat sve 5
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 03:16   #108
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mislila sam da su kvazi-prijateljstva ženska domena, pa mi je ovo vrlo interesantno. Koji su tvoji motivi za ulazak u interakciju s takvim osobama?
Dobro pitanje. Pa, ja nastojim provesti (kvalitetno) socijalno vrijeme - čisto pričati sa curama/ženama jel, a one mene smatraju vrlo pouzdanom, bolesno iskrenom i inteligentnom osobom - za razliku od tebe. Uživo. Svaki put kad se nađemo, ponadam da ću čuti nešto (u sociološkoj maniri) lijepo, no nažalost slušam isključivo baš o omalovažavanju, iskorištavanju i preziru, ljubomori.

Lijepoga jaaako malo, ako i uopće to. Tako otužno. Ne znam za vaš osobni ženski život, ali.. žena može pizdarije radit u (svim i tuđem) životu da su to su šokovi Leteća. Napisao bih par primjera ali neću, etiketirat ćete me da lažem i podmećem. Oh I wish! Znam da mnoge žene ovdje to jako dobro znaju.

Maksimalno su otvorene prema meni, prije svega jer su jasno čule iz mojih usta da su moji motivi prema njima jasno i isključivo "prijateljski" i da mi nisu privlačne. A "prijateljski" su jer me takva karakternost ubija u pojam i s takvim osobama ne mogu bit ni frend a kamoli više. Začudo, kad kažem ženi "ne interesiraš me u tome smislu da imamo išta više od priče uz kavu, želim da to razjasnimo i da se ne zbunjujemo", žena može osjetit automatsku slobodu u kontaktu što kroz vrijeme prereaste u neki oblik prijateljstva, ponekad kasnije i u privlačnost s ženske strane. No kod mene nikad nema promjena.

Tip sam muškarca koji može imati ozbiljno velik lot ženskih prijateljica bez mrvice (seksualne, intimne) privlačnosti prema njima, točnije bit baš pure-frend. A curu s kojom spavam ili sam u vezi ne nazivam frendicom kao većina muškaraca već odgovarajućim pojmovima. Za curu koju nisam ni pipnuo kažem da mi je frendica, za curu s kojom se poljubim ili spavam da se volimo, za curu da mi je cura, a za hipotetsku ženu da mi je žena.

Još uvijek nastojim pronaći žensko koja ima malo ugodniji pogled na svijet (što je stvarno teško pronaći) i upravo sam je sreo pa da joj odgovorim na njen post..

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Niti mislim da je autoritet po defaultu los, niti da je los neki autoritet zato sto je usmjeren prema zeni, niti da je autoritativna osoba losa i neljudska. Niti sam ista takvo igdje napisala. Nista sto sam pisala veze nema s ovim sto si ti iscitao iz mojih rijeci. Ne znam za zene iz tvog iskustva ali rekla bih da si ti taj s kojim ne vrijedi ulaziti u dublju diskusiju. Podmeces.
Sori na iskrenosti i ad hominem u ovome slučaju, ali ti si Hazen jedna jako topla i simpatična osoba. Stvarno. Ti si pravo žensko.

Nisam to sreo godinama na otvorenome internetu. I da u pravu si nisam za dublju diskusiju već za mnogo više od toga. I istina, podmećem, but not too much
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:52   #109
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje...
Još uvijek ne shvaćam zašto se pretvaraš da si prijatelj tim ženama, ali nema veze.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 21:39   #110
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Još uvijek ne shvaćam zašto se pretvaraš da si prijatelj tim ženama, ali nema veze.
Zato jer su te žene zmije Leteća. Takvim osobama ne mogu bit prijatelj u verziji koju ti zamišljaš. Ali, kvazi-frend, neka vrsta poznanika, coffe-chat-boy ajd.

I ne pretvaram se ni najmanje nije moj stil. Plus, vide da sam distanciran, al svejedno zna nam bit i zabavno, pretvorim puno toga u humor npr ali.. Gle, ne znam što da smisleno kažem. Često nazovu, simpa im je na kavi samnom, meni dobro dođe da se s nekim malo razlajem bezveze i to je to.

Zašto su iskrene prema meni? Citirat ću ih - "zato jer znam da ti nećeš to nikome reć". I u pravu su.

Shvaćaš.. da danas biram ženu po svojim mjerilima za časkanje uz kavu.. ne bih imao s kime ić na kavu. A u meni ti nema ni mrvice zle namjere.

Omalovažavanja i prezira? Oh da, toga danas imam na bacanje.

Ne znam, vjerojatno je Hazen u pravu, morat ću mjenjat žensko društvo ili što već.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:14   #111
Muškarci ulazite li u sukobe sa ženama na poslu? Ili se prema ženama odnosite isto kao i u privatnom životu. A pod time mislim na indiferentnost ili dominantan stav.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:03   #112
Ne ulazim u sukobe na poslu s nikim, neovisno o spolu.
Ako primijetim da situacija može eskalirati, onda se samo udaljim dok se situacija ne smiri, npr. već sutradan. Jer zašto započinjati neku svađu ili što već ako osoba taj dan ima loš dan, privatno neki problem i slično. Kad se situacija smiri, razgovor može ići dalje.
Zasad nisam imao problema.

S druge strane, na poslu sam naučio da žene/kolegice vole čokoladu, samo to ću reći
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:37   #113
Doživjela sam mobbing od strane muškaraca...međutim ako bi mogla birat uvijek bi ponovno rađe surađivala sa muškarcima, nego sa ženama....neke žene iz susjedne službe samo u prolazu su uspjevale napravit toliki nered da je to nevjerojatno....inače glavni lik koji me mobbingira je ima izrazito ženske karakteristike....što se tiče muškaraca ni jednog nisu cijenile bio čistač il direktor...svakog su smatrale glupim i podložnim manipulaciji...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:02   #114
S druge strane, na poslu sam naučio da žene/kolegice vole čokoladu, samo to ću reći [/QUOTE]


I ti sam probao
Uglavnom smatram da su žene jako osjetljive i onda se diže galama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:34   #115
Iskustvo me naučilo da nisu problem skupine žena, nego jednospolne skupine. I ne samo na poslu, nego i inače. Uvijek je to neko mjerenje kurčeva ili sisa.
Nismo predodređeni za suživot u većim jednospolnim skupinama jer se prije ili poslije počnemo doživljavati kao konkurencija, čak i ako to uopće ne ide svjesnim kanalima (zapravo, većinom ne ide).

I da, to češće dolazi do izražaja kod žena, ali samo zato što smo u prosjeku emotivno izražajnije i verbalnije pa se prije skuži. Muška društva mogu godinama opstajati na temeljima "prijateljskog podjebavanja" u maniri "tko je veća / manja pička", a onda nakon godina i godina u jednoj pijanoj večeri iziđe tko je kome skinuo curu i tko je kome oteo posao i tko je koga podbo na pizdunski način...pa onda bude i krvi i stakla i svega... i tak

A žene se samo međusobno časte u rukavicama dok neka ne razvije ozbiljan poremećaj u prehrani ili bilo kakav drugi
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:09   #116
Morcego donekle se slažem sa tobom što se tiče istospolnih društava jer sam upravo i bio pojedinac u poduzeću.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.