Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 08:14   #81
Khm... 3000 € je bas nezgodan budzet u DE
Nedavno sam trazio slicno kao i ti (cca 3000 €, par km do posla svakodnevno, ponekad 800 km do RH, benzin zbog eko normi, poreza i potencijalnih skupih kvarova kod dizela, malo km godisnje...) i na kraju kupio Sonatu 2.4 NF 2005 sa 85000 km u super stanju s garancijom za 4000.
Ali sam se i vozio dvaput 300 km tam i natrag po nju.
Dosta gubis na izboru ako se ogranicis samo na susjedna dvorista i hendlere...
A i uzeo bih na tvom mjestu nesto s koliko-toliko snazno zbog stila voznje ostalih u DE - nije bas gust kad ti treba 30 sec od 60 do 100...
Izmedju ostalog gledao sam aute i u tvojoj okolici. Nabacim ti par linkova sta su mi ostali od moje pretrage i par sta snimih sad na brzinu... Ima izbora... sretno
MacBook is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 09:22   #83
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
tko se dici opelom molim te...(ok hasn i onaj matko gsi)
Mi znamo što valja, a ostali žive u zabludi

Nije uopće stvar pokazivanja i poziranja, riječ je jednostavno o tome da mi se na autu sviđaju neka dizajnerska riješenja, a kako je (konkretno moj slučaj) ova Vectra treći Opel u obitelji, naviknuo sam na Opele i zadovoljan sam s njima. Za poziranje me nije briga. Neka pozira lik sa BMW om serije 5 kojemu je na AC zakuhao auto, pa ga je odvezla šlepa, a ja sam se i dalje vozio.

Quote:
MacBook kaže: Pogledaj post
na kraju kupio Sonatu 2.4 NF 2005 sa 85000 km u super stanju s garancijom za 4000.
Nije loše, iako nisam pretjerani ljubitelj Hyundaia to bih čak i kupio.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:43   #84
Ti predsjednice jos u 70-tim...nema vise opel staru slavu..niti se u hrvatistanu voze ficeki..
Nista protiv insignije...samo nje nema za 3000€
Hasn...nemam ja nista protiv opla..dapace zadnji pravi opeli i jesu te vectre

Zaleks napisao sam ti vec..tvoji novci tvoj izbor..mi mozemo samo sugerirati
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:59   #85
Nikakvi premiumi za 3000€ kao sto je gore stavljeno, pogledaj da li ima kakva honda.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 11:18   #86
Da. Ovi zadnji linkovi su zanimljivi ali zapravo ne trebam auto od 170ks ili 220ks. Imam 4km do posla sto je 5 puta u tjednu 40km na tjedan za na posao. Nekada sam to radio na pola puta za na posao ujutro.

Drugo, co2 je preko 200 grama. To ovdje znaci vrlo visok porez i dosta visa cijena osiguranja. Kw visoki, jos visa cijena... zapravo za nesta sto mi ne treba.

Sutra idem jos bacit oko.
Idem vidjet jednog Focusa 2006. 1.6 benzinca, Peugeota 307, 2005., 1.6 109ks.

Za oko kaj trebam mislim da mi je i vise nego dovoljno.

Svakom autu dajem sansu jer ako cu se bazirati na samo jednog to mogu traziti mjesecima...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:08   #87
ok
samo molim te javi sto si uzeo
nemoj biti kao ostali
ispariti nakon sto nadju auto bez ikakvog feedbecka...


moj savjet ti je clio 3....
za grad odlican
a ni za duza putovanja nije los
moje je bio dci sa 106 ks...isao kao lud...u gradu brz,na autoputu udoban(nabere do 190 dok si rekao keks) 6 brzina-mala potrosnja
ima prostora unutra.....udooooooban u pm....(to me najvise dojmilo i motor naravno)

ti nadji pandam ali sa benzin motorom i uzivaj...100ks je sasvim dovoljno za ono sto trebas....

ili eto grande punto

jer za ono sto tebi treba netereba ti velik auto....

sta da ti kazem ja se radje vozio u tom cliu nego u audiju a4 2012 g kojeg imam.


eh sad se sjetih....ili golf 4 ili golf 5 sa 1,6 benzin motorom....
mozda nevolis vw ali da se naci lijepih primjeraka
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...codeRadius=100
ovo je samo primjer
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:12   #88
Da javit cu svakak.

Nikako ne mogu VW prozvakati. Gledajuci samo opremu za cijenu po kojoj su oni nadjem Renaulta, Focusa ili Prugeota sa daleko bolesnijom opremom.

Cak mi je jedan majstor rekao da ke to kupovanje imena i da nisu nista kvalitetniji od konkurencije a nude daleko manje. Em su ko traktori po ovjesu.

10 godina sam vozio Renaulta i nakon njega sjesti u golfa bilo bi mi samoubojstvo.

Zato me srce vuce francuzima. Nisam se susretao sa Peugeot i Citroen ali Renault mi je vrh.



Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:19   #89
Bjezi od Golfa 5 sranja sa ABS-om imaju pun kofer,a i opcenito sa pouzdanosti, golf 5 je najgori VW ikada sto ce tice toga.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:37   #90
al ga usra sad....

al eto ako ti tako kazes....

g5 se kvari kao i svki drugi auto..ni vise ni manje...

eto napisi mi savrsen auto.bez ijedne mane.da ga uzmem...do 20000eu...hvala,bio bih ti zahvalan


zaleks --iz renaulta u vw...sta da ti kazem...udobnost je na strani renaulta...

bar imas francuza na biranje--peugeot citron,renault

307,c4,megane...
od ovih manjih clio...

iako frend ima 307 benzinca za po gradu...auto ima super opremu unutra i benzin motor al to neide s mjesta,em nesto cvrci u podvozju i nemogu to detektirati...5 brzina je malo za taj auto...


na tvom mjestu onda trazi dobar clio 3- ili megane 2 i to je to...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:40   #91
Kojeg benzinca? 109ks ili manje?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:54   #92
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
al ga usra sad....

al eto ako ti tako kazes....

g5 se kvari kao i svki drugi auto..ni vise ni manje...

...
Kvare se ABS pumpe vise od drugih to ti garantiram iz svog usranog iskustva sa golf 5 i iskustvima svojih kolega, drugima bas i ne odlazi ABS pumpa sto je najucestaliji kvar kod golfa5, a uz to medu skupljima. Neka gleda mala gradska auta tipa clio i fiesta.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:35   #93
Dvomaseni odlazi svako malo..los auto za te nebulozne novce za koje se prodaju kod nas..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:36   #94
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post

Drugo, co2 je preko 200 grama. To ovdje znaci vrlo visok porez i dosta visa cijena osiguranja. Kw visoki, jos visa cijena... zapravo za nesta sto mi ne treba
Ne vidim neku ogromnu razliku u troskovima izmedju BMW-a 1.8 sa 116 PS i npr. Peugeota 1.6 sa 109 PS, ali dobro... svatko ima neku svoju filozofiju kupnje auta.
Moja je da kod kupnje polovnjaka pored npr. Mondea ne bih ni pogledao Grande Punto ili Clio ako nije cca 4-5 godina noviji... dvije klase vise znace i bolja sjedala, bolja je izolacija, udobniji ovjes, vise mjesta, kvalitetnije materijale koji bolje podnose prijedjene km i godine, itd. itd...

Ali, svatko sam za sebe najbolje zna sto mu je kod auta najvaznije...

Porez i osiguranje - za 2400 ccm i 163 PS benzinske Sonate, porez 160 €, osiguranje uz 60% bonusa prenesenih iz RH 500 € godisnje. Toliko da imas orijentir...
MacBook is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:54   #95
2.0l 150ks benzin godisnji porez placam 135€ osiguranje 1300€ godisnje (budala nisam prenio bonus iz Hr)

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
mukiklc is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:07   #96
u kojem si osiguranju?
nikad ti nije kasno
kad budes u Hr na moru odes u osiguranje u kojem si bio i oni ti izdaju potvrdu koliko si godina bio kod njih i koliko godina nisi imao stete
to sto si ako si u Hr imao 50% u Njem nista ne znaci jer su drzgacije obracunavaju...

meni su priznali 5 god SF (Schadensfreiheitsklasse) znaci 5 god jer sam toliko bio u zadnjem Hr osiguranju,prije toga bio i u drugima... a za vise sam trebao hodocastiti u druge osiguravajuce kuce za tablicama vozila i traziti od svakog posebno koliko sam bio kod njih...

ja porez placam 202eu godisnje za audi a4 2.0 tdi 143 ks...osiguranje sa full kasko oko 1300eu godisnje
clio 3 dci 106ks je bio porez 230eu godisnje a osiguranje obicno kvartalno 146eu
golf 6 isto kao i clio


@isb--zna se da sam vw fan i da sam imao od g1 do g6 i raznih passata
golf 5 sam vozio od 2009-do 2013-te....i nisam imao niti jedan problem s Abs-om
imao sam BXE motor i pojeo mi je hidropodizace--za 3000kn sam popravio i to je to od velikih kvarova...
redovn servisi su se podrazumijevali...
meni je jedino falilo snage jer je bio 1.9tdi i 5 brzina
2007 god sa comfortline opremom(ima cak i slika na forumu negdje)


al dobro nije tema golf niti vw


zaleks- clio 3 ili megane 2 sa 100tinjak ps i prst u uho

nix peugeot
nix citroen
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:40   #97
Ekipa. Ajd na brzinu...

Astra H, 2004.g sa Easytronic mjenjacem i 105ks 1.6 motor. Oko 180.000tkm.

Da ili ne??

Easytronic vs manual mjenjac. Ukazale su mi se 2 opcije... jedna sa easytronic jedna s maual. Skoro identicne u godini, km i sve ostalo. Cijena ista. 2600€.


Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:43   #98
NE.

Sa rucnim mjenjacem da, sa tim robotiziranim govnetom ne.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:26   #99
Bolje sa robotiziranim ako se vučeš po gradskim gužvama iako robotizirani ne mijenja tako brzo brzine kao HD i DCT automatici.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:17   #100
Kupljeno konacno.

Opel Astra GTC, 2007., 124.000km, klima (treba ju napuniti a to ce on napraviti), tempomat, parking senzori, grijanje sjedala, navigacija... 1.4 benzin, 66kw, 90ks... 1. vlasnik.

Kod rada motora cuje se lupkanje koje nije povezano s motorom. On je rekao da se radi o spaneru lanca i da i to moze srediti ali da je to ovdje preskupo jer su ruke skupe i da je to cca. 250€ iako sam spaner kosta mozda 20tak pa da odlucim dal cu sam ro slagati ili da on to sredi za dodatnih 250€.

Srusio cijenu 250€ zbog toga i klime i uzeo ga.

Tko ne riskira ne profitira. Auto ide ok. To se na visim obrtajima vise ne cuje. To lupkanje...

Sredjujem papire pa idem po njega.

A dalje sta bude...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.