Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 21:00   #21
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zasto bih morao nekoga postovati, ako to ne zasluzuje ?
Makar bio i roditelj (sta ako je roditelj serijski ubica na pr. ?).
U tom slučaju za mišljenje se obratiti krim-policiji.

Jesi li popratio dokumentarce po istinitim događajima baš na ovu temu?, nevjerojatne statistike, on poznat kao primjer u svom gradu svi ga poštuju i bla bla , se usudi ubiti suprugu i članove njene familije , a njegova djeca poslije na sudu liju kišu suza tata je nedužan!, jer niko živ toj djeci ne može dokazati da im je tata serijski ubojica. Osim u sličnim slučajevima gdje već odrasla djeca emocionalno se sukobe priznanja tipa jE tata je počinio to i to i zato ga više ne volimo ali poštujemo mjerom kojom on iz naših usti neće čuti 'dabogda te ubio grom!'.

Teške teme.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 00:56   #22
Koji je razlog zbog koga bi roditelje trebalo drugacije prosudjivati, glede postovanja, u odnosu na druge ljude ?
Nemojte samo reci, zato sto su se brinula o detetu, jer ima masa roditelja koja se uopste ne brinu o deci, ili im
cak aktivno nanosi stetu.
Jedino ako njihovo jebavanje zahteva posebno postovanje (ili radjanje kao "davanje zivota") ?

PS
"Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji“

1. svi koji dugo zive, postuju roditelje (definisati "dugo" - 30,40,50, 60, 100 godina?)
2. svi koji umru mladi, nisu postovali svoje roditelje (definisati "mladi")
3. svi kojima je dobro na zemlji, postuju roditelje (definisati "dobro na zemlji")
4. svi kojima nije dobro na zemlji, ne postuju svoje roditelje (definisati " nije dobro na zemlji")
5. svi koje su roditelji mucili, pa mozda cak i ubili, nisu postovali roditelje
6. sta je sa onima koji su dugo ziveli, ali im nije bilo dobro na zemlji, glede postovanja roditelja ?
7. sta je sa onima kojim je bilo dobro na zemlji, ali su mladi umrli, glede postovanja roditelja ?

Zadnje uređivanje Dragan : 31.07.2017. at 01:13.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:46   #23
poštovanje se treba zaslužiti. nitko od nas nije birao doći na svijet i biti prepušten na milost i nemilost svakakvoj budali.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:50   #24
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post

7. sta je sa onima kojim je bilo dobro na zemlji, ali su mladi umrli, glede postovanja roditelja ?
Najdraži mi br.7 a ti slučajno naveo baš o čemu sam i sama mislila...

... koji su umrli prvog desetljeća života zasigurno su voljeli i poštivali svoje roditelje, zbog njih bili u stanju potuči se s drugima , ti ćeš meni tvoj tata inžinjer je bolji od mog tate električara , ček samo da si vidiš šljivu na oku, aha!

... posle meni tata doma šta si to izvela , dene me u kaznu , čoeče pa mene ne kuži ni vlastiti tata , od sutra više ni njega ne volim
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 02:19   #25
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Koji je razlog zbog koga bi roditelje trebalo drugacije prosudjivati, glede postovanja, u odnosu na druge ljude ?
Ne pise nigdje "prosudjuj drugacije" nego "postuj oca i majku".

Postovanje je stvar osjecaja i stava, prosudjivanje je intelektualni proces.

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Nemojte samo reci, zato sto su se brinula o detetu, jer ima masa roditelja koja se uopste ne brinu o deci, ili im
cak aktivno nanosi stetu.
Jedino ako njihovo jebavanje zahteva posebno postovanje (ili radjanje kao "davanje zivota") ?

PS
"Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji“

1. svi koji dugo zive, postuju roditelje (definisati "dugo" - 30,40,50, 60, 100 godina?)
2. svi koji umru mladi, nisu postovali svoje roditelje (definisati "mladi")
3. svi kojima je dobro na zemlji, postuju roditelje (definisati "dobro na zemlji")
4. svi kojima nije dobro na zemlji, ne postuju svoje roditelje (definisati " nije dobro na zemlji")
5. svi koje su roditelji mucili, pa mozda cak i ubili, nisu postovali roditelje
6. sta je sa onima koji su dugo ziveli, ali im nije bilo dobro na zemlji, glede postovanja roditelja ?
7. sta je sa onima kojim je bilo dobro na zemlji, ali su mladi umrli, glede postovanja roditelja ?
You are over-thinking this.

Imas odgovor u postu #14.
Iliti 13om odgovoru na temi.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 04:10   #26
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Koji je razlog zbog koga bi roditelje trebalo drugacije prosudjivati, glede postovanja, u odnosu na druge ljude ?
Nemojte samo reci, zato sto su se brinula o detetu, jer ima masa roditelja koja se uopste ne brinu o deci, ili im
cak aktivno nanosi stetu.
Jedino ako njihovo jebavanje zahteva posebno postovanje (ili radjanje kao "davanje zivota") ?

PS
"Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji“

1. svi koji dugo zive, postuju roditelje (definisati "dugo" - 30,40,50, 60, 100 godina?)
2. svi koji umru mladi, nisu postovali svoje roditelje (definisati "mladi")
3. svi kojima je dobro na zemlji, postuju roditelje (definisati "dobro na zemlji")
4. svi kojima nije dobro na zemlji, ne postuju svoje roditelje (definisati " nije dobro na zemlji")
5. svi koje su roditelji mucili, pa mozda cak i ubili, nisu postovali roditelje
6. sta je sa onima koji su dugo ziveli, ali im nije bilo dobro na zemlji, glede postovanja roditelja ?
7. sta je sa onima kojim je bilo dobro na zemlji, ali su mladi umrli, glede postovanja roditelja ?

Pa odnosi se na živuće,a ne na mrtve...dakle poštovali su roditelje dok su bili živi,osim ako nisu bili dojenčad u trenutku preminuća
elem,mada je sasvim jasno na što se misli(naslov teme)uvijek se može izokrenuti bilo sa ili bez humora..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 05:43   #27
Quote:
Dragan kaže:
...7. sta je sa onima kojima je bilo dobro na zemlji, ali su mladi umrli, glede postovanja roditelja ?
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Pa odnosi se na živuće,a ne na mrtve...dakle poštovali su roditelje dok su bili živi,osim ako nisu bili dojenčad u trenutku preminuća
...
Kako to ? Postovali su roditelje, a ipak su mladi umrli
(primeti, radi se o deci koja su mlada umrla, iako su postovali roditelje, a ne o roditeljima koji su mladi umrli) ?
"Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji“

A Omen mi stvarno savetuje da ne koristim elementalnu logiku ?
Evo ti gore primer, sta se desi kada se logika zanemari.

U kom svjetu zivite vi, ljudi ?

Child Abuse Statistics & Facts

..."Around 80% of child maltreatment fatalities involve at least one parent as perpetrator."...

Child abuse

"In the United States, approximately 15% to 25% of women and 5% to 15% of men were sexually abused when they were children. Most sexual abuse offenders are acquainted with their victims; approximately 30% are relatives of the child, most often fathers, mothers,brothers, sisters, uncles or cousins;"
...
Emotional abuse of a child is commonly defined as a pattern of behavior by parents or caregivers that can seriously interfere with a child’s cognitive, emotional, psychological, or social development.[9] Some parents may emotionally and psychologically harm their children because of stress, poor parenting skills, social isolation, and lack of available resources or inappropriate expectations of their children. They may emotionally abuse their children because the parents or caregivers were emotionally abused during their own childhood. Straus and Field report that psychological aggression is a pervasive trait of American families: "verbal attacks on children, like physical attacks, are so prevalent as to be just about universal."[26] A 2008 study by English, et al. found that fathers and mothers were equally likely to be verbally aggressive towards their children.[27]

Zadnje uređivanje Dragan : 31.07.2017. at 06:00.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 08:25   #28
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
"Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji“

U rečenici je uzročno posljedični aspekt,nepoštivanje ima za rezultat loš život i kratak život i na drugu stranu dobar i dug život.
Da. Ljubav prema drugima daje dulji život, nepoštivanje drugih uzrokuje kraći život. To se odnosi, kako na roditelje, tako i baš na sve ostale. Dakle i nepoštivanje najgorih masovnih ubojica na svijetu je takvo stanje koje uzrokuje kraći život. Praštanje i ljubav prema sebi i drugima omogućuje dulji život.
To ne znači da nam oni moraju biti na prvom mjestu niti da se uopće moramo družiti s njima. S obzirom da se ne možemo sa svima družiti, osim kada se telepatski obraćamo svima, ali to je poseban slučaj, glavni kriterij bi trebao biti isti kao i za odabir (više)životnog partnera, razina harmonije - usklađenosti naših vibracija. Ako roditelji upadaju visoko u taj kriterij, dobro, ako ne, imamo bolji izbor u drugima.
Svi smo mi odabrali naše roditelje zato da nam pomognu u razvoju. Neki su tražili veću podršku, neki da ih roditelji više gnjave, ovisno što im je više bilo potrebno u toj inkarnaciji. I ovo drugo je izraz ljubavi prema nama, jer su nam i na taj način, prema prethodnom dogovoru, dali ono što smo tražili i najviše željeli u planiranju tog života.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:28   #29
Fuck, pokusavam da zamislim nekog teoloskog presipaca iz supljeg u prazno (konzervativni republikanac negde u USA), kako stoji pred stotinjak tisuca djece, koja su fizicki, seksualno i psihicki maltretirana od svojih roditelja i propoveda im bozanske rijeci ... "postujte svoje roditelje..." s jednom rukom na Bibliji, a prstima druge na oponcu Magnuma45 ... deca u horu odgovaraju "Aleluja, aleluja..." dok Sunce prekrasno zalazi na horizontu...
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:45   #30
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Možda se radi o nerazriješenim odnosima s roditeljima, koji imaju svoje korijenje duboko u psihi, pa se moraju ispitati i razriješiti, jer inače prave psihosomatski kaos.
Ne postoje nerazješeni odnosi kod automata koji su se samosastavili u jarugi.

Automati nemaju dušu, bitno je samo jelo pilo i DOBITAK POD SVAKU CIJENU.

Tko da se onda bavi međuljudskim odnosima sa nekakvim hodajućim fosilima kad tu nema EKONOMSKE RAČUNICE?

Pa zašto onda brineš o tome, neće ti pomoći da lagodnije živiš?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:54   #31
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Fuck, pokusavam da zamislim nekog teoloskog presipaca iz supljeg u prazno (konzervativni republikanac negde u USA), kako stoji pred stotinjak tisuca djece, koja su fizicki, seksualno i psihicki maltretirana od svojih roditelja i propoveda im bozanske rijeci ... "postujte svoje roditelje..." s jednom rukom na Bibliji, a prstima druge na oponcu Magnuma45 ... deca u horu odgovaraju "Aleluja, aleluja..." dok Sunce prekrasno zalazi na horizontu...
Sv. Pavao je spominjao u svojim poslanicama roditelje, djecu, žene, muževe...

Npr.

Quote:
Ef 6,4 i Kol 3,21

4.I vi očevi! ne razdražujte djece svoje, nego ih gajite u nauci i u strahu Gospodnjemu.
Sad reci, ako je obitelj opasno mjesto, a često jest, nažalost... gdje se nalazi bolje i sigurnije mjesto za odgoj djece ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:06   #32
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Fuck, pokusavam da zamislim nekog teoloskog presipaca iz supljeg u prazno (konzervativni republikanac negde u USA), kako stoji pred stotinjak tisuca djece, koja su fizicki, seksualno i psihicki maltretirana od svojih roditelja i propoveda im bozanske rijeci ... "postujte svoje roditelje..." s jednom rukom na Bibliji, a prstima druge na oponcu Magnuma45 ... deca u horu odgovaraju "Aleluja, aleluja..." dok Sunce prekrasno zalazi na horizontu...
Trazenje najvecih idiotarija koje ti padnu na pamet ti nece pomoci u razumijevanju biti ovih rijeci. Takvim pristupom mozes negirati bilo sto i samo sebi uskracujes razumijevanje.

Tvoj izbor, tvoji plodovi.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:32   #33
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne postoje nerazješeni odnosi kod automata koji su se samosastavili u jarugi.

Automati nemaju dušu, bitno je samo jelo pilo i DOBITAK POD SVAKU CIJENU.

Tko da se onda bavi međuljudskim odnosima sa nekakvim hodajućim fosilima kad tu nema EKONOMSKE RAČUNICE?

Pa zašto onda brineš o tome, neće ti pomoći da lagodnije živiš?
Opet podvaljuješ kreacionističke idiotarije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:47   #34
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Što mislite o tome?


U rečenici je uzročno posljedični aspekt,nepoštivanje ima za rezultat loš život i kratak život i na drugu stranu dobar i dug život.
Zašto na se ovom pdf-u Biblija uvijek tumači doslovno?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:40   #35
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
...
Sad reci, ako je obitelj opasno mjesto, a često jest, nažalost... gdje se nalazi bolje i sigurnije mjesto za odgoj djece ?
To uopste nije pitanje ovde, niti ja napadam obitelj kao takvu.
Stvar je zapravo veoma jednostavna, ali ovi sto vole da teologiziraju, hoce posto poto, iz jedne ocigledno netocne, generalizovane "bozje rijeci", da izvuku neku mudrost i onda na kraju jos tvrde, da tu veliku mudrost moja malenkost ne moze da razumije (a zapravo sam u svom prvom postu vec u jednoj recenici spomenuo tu "veliku mudrost": 2. tesko je ostvariti dusevni mir, ako imas los odnos sa roditeljima)
Tko zna, mozda ce se neki sledeci bog, malo jasnije izraziti u svojim objavama (vidi samo kako su Alaha pogresno razumijeli, neki).

Moj zakljucak, postovanje onom ko postovanje zasluzuje, ostalima sipak.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 17:09   #36
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
To uopste nije pitanje ovde, niti ja napadam obitelj kao takvu.
Stvar je zapravo veoma jednostavna, ali ovi sto vole da teologiziraju, hoce posto poto, iz jedne ocigledno netocne, generalizovane "bozje rijeci", da izvuku neku mudrost i onda na kraju jos tvrde, da tu veliku mudrost moja malenkost ne moze da razumije (a zapravo sam u svom prvom postu vec u jednoj recenici spomenuo tu "veliku mudrost": 2. tesko je ostvariti dusevni mir, ako imas los odnos sa roditeljima)
Tko zna, mozda ce se neki sledeci bog, malo jasnije izraziti u svojim objavama (vidi samo kako su Alaha pogresno razumijeli, neki).

Moj zakljucak, postovanje onom ko postovanje zasluzuje, ostalima sipak.
Hehe, teologiziraju...
Gle, sve ti to ovisi kojeg je čovjek pogleda, recimo isto tako bi se moglo reči da ti pokušavaš omalovažiti Riječ Božju. Unas ti se to veli 'na prvo mjesto stavi samog sebe i poštuj samo sebe i kraj priče' ()

Nezgodno je što roditelji mogu birati djecu ali ne i djeca roditelje. Većina djece se zapravo ljuti na svoje roditelje, sude im i to, baš kako je Biblija i prorekla da će se zbivati čak i to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:04   #37
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Zašto na se ovom pdf-u Biblija uvijek tumači doslovno?
Pa vjernickom deafultu apsolutne zapovjedi htjedoh nesto i poruciti sto je i vidljivo tokom daljnih postova.
No tko hoce da shvati procita a tko nece zakljucuju na prvu loptu...Tu ta razlika je jako bitna tu ratovi se vode a u pitanju je samo malo truda i nema rata.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:24   #38
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Zašto na se ovom pdf-u Biblija uvijek tumači doslovno?
A nedoslovno tumacenje ovog iskaza bi izgledalo kako ?
Quote:
Pravi Zivot kaže:
Gle, sve ti to ovisi kojeg je čovjek pogleda, recimo isto tako bi se moglo reči da ti pokušavaš omalovažiti Riječ Božju. Unas ti se to veli 'na prvo mjesto stavi samog sebe i poštuj samo sebe i kraj priče'
Gle, sta to znaci da ja omalovazavam Rijec Bozju ?
Pokazi bar sa naznakom, mudrost te Rijeci (ja sam eto svojim ogranicenim kapacitetima pokusao da pokazem da tu nesto ne stima).
To sa "postovanjem samo sebe" je podmetanje, tipicno za razgovor sa vjernicima.
Kao sto rekoh, postujem ja mnoge ljude i mnogi postuju mene, ali to je sve po zasluzi. Nema razloga uvoditi neke druge kriterije. Na pr. ja sam verovatno stariji i od tebe i od omena, a kaze se "postuj starije", medjutim to vas ne sprecava da na osnovu nekih svojih kriterija, dodjete do zakljucka da me se ne treba postovati. I to je za mene ok.
Quote:
Pravi Zivot kaže:
Nezgodno je što roditelji mogu birati djecu ali ne i djeca roditelje. Većina djece se zapravo ljuti na svoje roditelje, sude im i to, baš kako je Biblija i prorekla da će se zbivati čak i to.
Jos jednom, nezgodno je to sto ima roditelja koji maltretiraju decu, fizicki, seksualno i psihicki i ta deca imaju potpuno pravo da ih ne postuju, ma sta naredjivala neka stara knjiga i neki imaginarni lik iz nje.

Ovu temu je zapravo veoma dobro obradio Patandjali u Yoga Sutrama (bez uvodjenja posebnosti za roditelje, rodjake, starije, mladje, sefove, popove, vladare ...).
Radi se o otklanjanju vrttija (partikularnih zamucujucih obrta u svesti), koji su prepreka meditaciji i samadhiju (prosvetljenju).
I;33
Dusevna prociscenost javlja se uspostavljanjem [odnosa] simpatije za ono sto je u dobru, saucesca za ono sto je u patnji, radovanja za ono sto je valjano i ravnodusnosti za ono sto takvo nije.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:35   #39
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post

Gle, sta to znaci da ja omalovazavam Rijec Bozju ?
Pokazi bar sa naznakom, mudrost te Rijeci (ja sam eto svojim ogranicenim kapacitetima pokusao da pokazem da tu nesto ne stima).
To sa "postovanjem samo sebe" je podmetanje, tipicno za razgovor sa vjernicima.
Kao sto rekoh, postujem ja mnoge ljude i mnogi postuju mene, ali to je sve po zasluzi. Nema razloga uvoditi neke druge kriterije. Na pr. ja sam verovatno stariji i od tebe i od omena, a kaze se "postuj starije", medjutim to vas ne sprecava da na osnovu nekih svojih kriterija, dodjete do zakljucka da me se ne treba postovati. I to je za mene ok.

Jos jednom, nezgodno je to sto ima roditelja koji maltretiraju decu, fizicki, seksualno i psihicki i ta deca imaju potpuno pravo da ih ne postuju, ma sta naredjivala neka stara knjiga i neki imaginarni lik iz nje.

Ovu temu je zapravo veoma dobro obradio Patandjali u Yoga Sutrama (bez uvodjenja posebnosti za roditelje, rodjake, starije, mladje, sefove, popove, vladare ...).
Pravilo numero uno: omalovaži svaki koji čim ima jedno jedino protiv, Riječi Božje.

Numero drugo: ovo očem ti pričaš, stvari su za psihologiju, zato možda bolje da se prebaciš na pdf preko puta, oni će ti ponuditi odgovore kakve ovdje nećeš čuti
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:45   #40
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Što mislite o tome?


U rečenici je uzročno posljedični aspekt,nepoštivanje ima za rezultat loš život i kratak život i na drugu stranu dobar i dug život.
Poštovanje se stiče, ne nasljeđuje.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.