Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 21:49   #21
Koji je uopće smisao ružnih tokova?
Tu i tamo ima koristi,ali uglavnom teški zastoj prometa.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:54   #22
Zastoj je kad su debili za volanom.

Ja obožavam Remetinečki rotor. Ne vidim bržeg načina kako proći taj dio. Naravno, zahvaljujući velikoj većini vozača koji nikad ne koriste skroz lijevu traku za ući u rotor.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:59   #23
Boje se da ne će moći van A x puta sam znao sići s mosta u rotor po lijevoj potpuno bez zaustavljanja, dok u ostalim trakama stoje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:12   #24
Kruzni tokovi su daleko najbolja izmisljotina koja je ikada izmisljena u prometu. Sve semafore iscupat i ukucat KT, samo sta mi je ovaj poprilicno zbunjozan. Triba sist i naucit
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:16   #25
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Boje se da ne će moći van A x puta sam znao sići s mosta u rotor po lijevoj potpuno bez zaustavljanja, dok u ostalim trakama stoje.
Upravo to. I s mosta, a posebno iz smjera Lučkog. Ekipa se boji u lijevu traku i samo fino prođeš mimo dvije kolone. Dva prestrojavanja dalje, i vani si iz skroz desne.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:39   #26
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zastoj je kad su debili za volanom.

Ja obožavam Remetinečki rotor. Ne vidim bržeg načina kako proći taj dio. Naravno, zahvaljujući velikoj većini vozača koji nikad ne koriste skroz lijevu traku za ući u rotor.
E da jedino taj Remetinečki ima smisla ,
a taj kao ne valja
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 02:50   #27
Kružni tokovi su dobri jedino gdje je mala gustoća prometa, kad je veća gustoća i gužva teško se ubaciti i stalno je pun, pa ga pametnjakovići povećavaju da ima veći kapacitet, a kada je veći onda je veći polumjer, cesta je ravnija, pa vozači postižu veće brzine i još se teže ubaciti i još je opasniji.
Kružni tok još ima smisla kroz naselja kada se želi usporiti promet (šoping centar Zaprešić).

Remetinec je trebao biti petlja, ali nema prostora pošto je nasran stambeni blok uz kružni tok sa južne strane.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 06:55   #28
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Ima savršeno smisla.
Nisam rekao da kružni tok nema smisla nego nema smisla gledati obratno okrenutu sliku, za naša prometna pravila
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 06:58   #29
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Kod nas je najobičniji KT s jednim trakom za dosta ljudi pravi SF za svladati. Da ovakvo nešto instaliraju u Zagrebu ili nekom drugom gradu u RH, odmah pokraj bi mogli otvoriti svoje štandove osiguravajuće kuće, policija, hitna, HAK... 0-24
Bas to gledam ove ljude po Puli i 90% njih se ne zna voziti po KT a i opcenito im je voznja SF...
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:04   #30
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Boje se da ne će moći van A x puta sam znao sići s mosta u rotor po lijevoj potpuno bez zaustavljanja, dok u ostalim trakama stoje.
Da, a najjači su mi oni koji voze unutarnjom pa onda naglo presjeku trake kad žele van. Zaboli njih što krše sve moguće propise, a dežurni dušebrižnici u tome vide pravu macho vožnju a one koji voze po propisu vanjskom smatraju neprijateljima. Ako je nešto po zakonu onda to treba tako i shvaćati. Ne jednom sam vidio situaciju kad čovjek iz srednje na Remetinečkom rotoru kao muha bez glave ( bez provjere) skreće prema Velesajmu u punom naletu a ovaj u vanjskoj koji po zakonu produžuje pravo naglo koči jer mu idiot oduzima prednost. Ideš od Remetinca prema Savi, gužva, kružni tok krcat,zar nije razumnije ubaciti se u desnu (tebi srednja) nego u prepunom kružnom vrebati priliku kad ćeš se ubaciti u srednju (tj. onome iz Remetinca lijevu) a onda se naguravati za izlaz. Pogotovo što je sve po zakonu. Nikad mi neće biti jasni oni kojima prometna pravila smetaju a kroje svoja.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:22   #31
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Da, a najjači su mi oni koji voze unutarnjom pa onda naglo presjeku trake kad žele van. Zaboli njih što krše sve moguće propise, a dežurni dušebrižnici u tome vide pravu macho vožnju a one koji voze po propisu vanjskom smatraju neprijateljima. Ako je nešto po zakonu onda to treba tako i shvaćati. Ne jednom sam vidio situaciju kad čovjek iz srednje na Remetinečkom rotoru kao muha bez glave ( bez provjere) skreće prema Velesajmu u punom naletu a ovaj u vanjskoj koji po zakonu produžuje pravo naglo koči jer mu idiot oduzima prednost. Ideš od Remetinca prema Savi, gužva, kružni tok krcat,zar nije razumnije ubaciti se u desnu (tebi srednja) nego u prepunom kružnom vrebati priliku kad ćeš se ubaciti u srednju (tj. onome iz Remetinca lijevu) a onda se naguravati za izlaz. Pogotovo što je sve po zakonu. Nikad mi neće biti jasni oni kojima prometna pravila smetaju a kroje svoja.
Ne, nije logičnije ići desno.

Milijon puta sam došao s Lučkog i išao van prema mostu. I svaki put uđem skroz lijevo. I ima apsolutno dovoljno prostora i vremena do mosta se prebaciti u skroz desnu traku i izići van.

U pravu si kad kažeš da vozač u vanjskoj, desnoj traci ima prednost. Samo, kako se gubi na protočnosti samog rotora kad imaš nekoga tko vozi vanjskom jer smanjujes protočnost izlaska.

S druge strane, veliki je problem kaj ljudi koji izlaze, recimo, prema Velesajmu iz druge trake mu ne znaju da ovaj u vanjskoj ima prednost. Nemali broj puta sam svjedočio telećim pogledima i trubljenju ovoga iz srednje trake jer baja misli da je u prednosti.

Al ponavljam, dok se gospodin "ne znam se prestrojiti pa vozim vanjskom trakom" i gospodin "ja idem van iz srednje jer imam prednost" međusobno pičkaraju i trube, ja sam još uvijek u vanjskoj traci, prođem pored njih i bez ikakvog problema se prestrojim u skroz desnu za izići van.

Remetinečki rotor je primjer koliko ljudi ne zna voziti i ne zna pravila u prometu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:51   #32
Remetinečki rotor ne koristim svakodnevno, najčešće kad idem na autocestu a tada su u pravilu poprilične gužve. Tek tu i tamo znam doći od Save pa se ubaciti lijevom i izaći kod Velesajma, ali uvijek izlazim tako da sam se pravovremeno prestrojio u vanjsku a ne iz srednje trake. U pravu si da bi se protočnost korištenjem svih traka puno povećala, no veliki broj vozača radije će strpljivo čekati i kružiti dozvoljenom vanjskom trakom nego srednjom ili lijevom pa se nadmudrivati s nekim u vanjskoj traci kojemu je eto povrijeđen ego ako te pusti. Ne doživljavaju svi vožnju jednako, nekima je to samo potreba i zato će to obaviti na najjednostavniji i najmanje stresan način a to je onaj gdje radiš što manje prestrojavanja, znači kružit će desnom. A ti koji u srednjoj trube su idioti, no vozačku ima praktički svatko i sposobni i manje sposobni.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:59   #33
Nije li bila jedna epizoda Mythbustersa di su dokazali da je za prolazak križanja najbrža varijanta KT i to ne malo nego 20-ak% ako se dobro sjećam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:06   #34
Da, bila je.
Meni ovakvo stanje savršeno odgovara jer stvarno nikad ne čekam. A tko ne zna napraviti jedan manevar prestrojavanja neka čeka, kaj ću mu ja.

Al da je taj rotor presjek skoro svih problema u prometu - je. Od nesposobnosti, straha, neznanja, nekulture i netrpeljivosti. Sve to tamo vidiš.

E, i još jedna crtica. Jucer, na Gospu, dolazim u ZG oko pola 9. Nikoga, ali nikoga na cesti pored Arene, i nikoga u rotoru.

To sam znao doživjeti u gluho doba noci, po danu nikad. Idealno za ove kružače vanjskim obodom.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:16   #35
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Remetinec je trebao biti petlja, ali nema prostora pošto je nasran stambeni blok uz kružni tok sa južne strane.
Trebao biti - a kada se gradio?

Uostalom, ima prostora na sjever koliko hoces (ili je bar bilo) pa dignes sve na stupove razlicitih visina i napravis petlju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:21   #36
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Al ponavljam, dok se gospodin "ne znam se prestrojiti pa vozim vanjskom trakom" i gospodin "ja idem van iz srednje jer imam prednost" međusobno pičkaraju i trube, ja sam još uvijek u vanjskoj traci, prođem pored njih i bez ikakvog problema se prestrojim u skroz desnu za izići van.

Remetinečki rotor je primjer koliko ljudi ne zna voziti i ne zna pravila u prometu.
Remetinecki rotor je isto tako i primjer bahatosti i nekolegijalnosti u rotoru. Znaci na tako malom promjeru ne voze se propisane brzine da imas dovoljno vremena pratiti promet ispred sebe da stanes brzo ako treba (u kojoj traci vec kruzis) a i pogledati da li imas mjesta za prestrojiti se. Jer imas hrpu baja koji voze svoju putanju i s time dobe 0.2 sekundi prednosti da dodju do svog cilja gdje vec idu.

Drugo, nekolegijalnost kod pustanja - ili baje ili neke babe koje su se usrale pa moli krunicu dok ne izadje iz rotora; znaci das zmigavac da se prestrojis i nitko te ne j*ebe umjesto da te pusti i oboje izadjete van bez ikakvog kocenja i usporavanja.

To gore sve govorim kada su guzve. Kada je poluprazno onda je druga prica.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:46   #37
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
...znaci das zmigavac da se prestrojis i nitko te ne j*ebe umjesto da te pusti i oboje izadjete van bez ikakvog kocenja i usporavanja.
E upravo je to glavni problem i glavni razlog zašto se ne koriste jednako sve trake. Jer ako si u lijevoj i moraš kružiti zbog budale koja te namjerno ne pušta onda je puno bezbolnije odvoziti vanjsku. A kod nas je pravilo da se prestrojava bez žmigavca, na iznenađenje i trzaj jer ako daš žmigavac onda se čovjek u traci do tebe nabije na onog ispred da te onemogući. Što takvi moroni imaju umjesto mozga ne znam ali pun ih je grad.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:56   #38
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
E upravo je to glavni problem i glavni razlog zašto se ne koriste jednako sve trake. Jer ako si u lijevoj i moraš kružiti zbog budale koja te namjerno ne pušta onda je puno bezbolnije odvoziti vanjsku. A kod nas je pravilo da se prestrojava bez žmigavca, na iznenađenje i trzaj jer ako daš žmigavac onda se čovjek u traci do tebe nabije na onog ispred da te onemogući. Što takvi moroni imaju umjesto mozga ne znam ali pun ih je grad.
Ne znam; ali ono ako vozim 40km/h u tom rotoru, guzva je ali promet ide, ovaj mi da zmigavac ja ga fino pustim i to je to. A ne da se nabijem i zatvorim mu rupu.

Ili ubacivanje na Slavonsku kod Heinzlove nakon policije u smjeru Zapada. Popnes se gore, ubrzavas na 80km/h kako se vozi na Slavonskoj i u desnoj traci (tebi lijevo od ubrzajne) je lik koji zeli izaci van (valjda da dodje do policije/parkinga onom servisnom cesticom). I sada umjesto da on sa svojih 80km/h dodje tebi na guzicu a ti odes lijevo u traku (dakle jednostavno se skrizate) i svatko svojim putem, on ti se drzi u mrtvom kutu ili bocno paralelno i jos ubrzava sto vise da izadje van tebi preko nosa. Naravno to ucini tek pred kraj ubrzajne pa naglo koci da ne udari u rinzol ili ti po kocnici prekines ubrzavanje da pustis idiota. To ti je isti mozak kao i ovaj oko zmigavca i prestrojavanja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:36   #39
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Bas to gledam ove ljude po Puli i 90% njih se ne zna voziti po KT a i opcenito im je voznja SF...
Jednom sam naletio na odličan komentar na članak na nekom portalu (vezano za neki sudar u Istri) - "naravno da je užas od prometa kad su svi zermani, od auto škole do policije, a pola ih je pijano"
Btw. tu kod nas je tablica PU = pazi ubica.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne, nije logičnije ići desno.

Milijon puta sam došao s Lučkog i išao van prema mostu. I svaki put uđem skroz lijevo. I ima apsolutno dovoljno prostora i vremena do mosta se prebaciti u skroz desnu traku i izići van.
Ja koji u ZG dolazim samo povremeno i najčešće ulazim negdje "po sredini" sa zaobilaznice, kad idem na Lučko i trebam prema Savskoj/Selskoj, idem isključivo tako.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:59   #40
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Jel se netko vozio po ovakvom kružnom toku? Koji je smisao dizajniranja ovakvih kružnih tokova kada bi klasični bio puno jednostavniji i protočniji...


Smisao je u činjenici da takav kružni tok može progutati značajno veći broj vozila, i što je prolazak kroz kružni tok značajno kraći, dakle manja je gustoća prometa i manja mogućnost gužvi.

Inače kod nas je problem što ljudi nisu naviknuli na kružne tokove. Zagreb ima dva, Split niti jedan jer onaj kod Bilica to NIJE. Jedan očajnički nedostaje u Solinu na širini, kao i u Splitu na sjevernom ulazu u grad.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.