Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 12:33   #21
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ibiza bi trebala na istoj razini bit + vise mjesta u gepeku. Ibiza mi je najvise fora ali ako za iste ili malo vece pare ide Astra/Focus...
A oni bi bili cca 20-30 tisuca kn gore. S tim da Ibizu mozes piknut sa novim 115KS motorom kaj na manji auto bude bilo bolje za voziti nego C segment. Ali najbolje ici po salonima i baciti oko na auto i dobiti ponude.

Npr meni je Note bio super sa ovim 1.2 motorom i fakat ima puno prostora unutra za tako mali auto i u gepeku; znaci ono fakat obiteljski auto za male pare. No kada sam se u njega sjeo nakon Corse i nakon Dacie - kao da sam sjeo u Yugo 45. Od instrument table, debljine sjedala, klimavog tankog naslona za ruke i sve - odustao sam. A i trgovci nisu bas nesto bili zainteresirani za prodaju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:09   #22
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Dolazi novi Fokus pa daju izdasne popuste.
A i taj HAK popust stoji vec par godina. Znaci web cijena minus HAK popust i onda ako jos nesto izpregovaras ili oko cijene ili dodatne opreme za djabe.
Ali za HAK popust možeš dobiti samo vozila koja su na lageru, a ne da si ga ti naručiš iz cjenika.
megane 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:12   #23
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post

Suzuki. Odradio probnu vožnju sa vitarom i jako me se dojmila u odnosu na Hyundai. Unutar budžeta mi je i sviđa mi se i vizualno i feeling u vožnji. Uzeo bi naravno 1,6 2WD. U paketu opreme koji bi htio cijena je nešto ispod 20k.
jesi li mozda probnu voznju s s-cross obavio, iznutra izgleda dosta ozbiljnije od vitare, a i trebao bi biti malo prostraniji
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:15   #24
Quote:
megane 1 kaže: Pogledaj post
Ali za HAK popust možeš dobiti samo vozila koja su na lageru, a ne da si ga ti naručiš iz cjenika.
Nekad to bude cak i dobro - ako se ovaj hoce rjesiti auta pa ti ga da jos i vise nabrijanog sa dobrom cijenom i dobije bonus. Nego da mu stoji a novi model dolazi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:23   #25
Buraz mi ima novi S Cross sa full opremom,cijena bila 143 000 kuna za keš.Auto za to lovu je sasvim ok.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:19   #26
Fiat Tipo HB 1.4 Turbo - 120ks benzinac, čini se da ima sve traženo za model opreme Lounge HB


http://www.fiat.hr/wp-content/upload...02.01.2017.pdf
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:46   #27
Quote:
fokusf kaže: Pogledaj post
jesi li mozda probnu voznju s s-cross obavio, iznutra izgleda dosta ozbiljnije od vitare, a i trebao bi biti malo prostraniji
Nisam, nekako ga nisam ni razmatrao jer mi je prevelik a vitara mi je taman + ljepsa nam je vitara...iznutra mi je skroz ok dizajnom, tvrdoca plastike i to mi ne igra ulogu previse
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:58   #28
Kuda je S Cross velik? Čini ti se da je velik zato što unutra ima prostora.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:10   #29
Šta nije netko stavio neki dan link na Ford Kugu,mislim da cijenom upada,a oprema je isto po traženoj specifikaciji.
http://ford.hr/library/3a/24/61/49/3...0e7ee66786.pdf
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:30   #30
Što se tiče navigacije bolje ti je gledati podršku za Android auto ili Apple Carplay što dosta novih auta ima. Znam da Focus i Astra imaju.

Ja u autu imam navigaciju koju rijetko koristim nego sa strane koristim mob za Google maps ili Waze zbog gužvi/policije.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:36   #31
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Fiat Tipo HB 1.4 Turbo - 120ks benzinac, čini se da ima sve traženo za model opreme Lounge HB


http://www.fiat.hr/wp-content/upload...02.01.2017.pdf
150k kn za fiata, ne znam bas. Stvarno mi se ne sviđa, otprilike ko Renault, Dacia, Škoda i tak par modela koji su mi jednostavno odbojni i nimalo me ne privlace.



Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Šta nije netko stavio neki dan link na Ford Kugu,mislim da cijenom upada,a oprema je isto po traženoj specifikaciji.
http://ford.hr/library/3a/24/61/49/3...0e7ee66786.pdf
Tu vidim samo dizele.


Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
Što se tiče navigacije bolje ti je gledati podršku za Android auto ili Apple Carplay što dosta novih auta ima. Znam da Focus i Astra imaju.

Ja u autu imam navigaciju koju rijetko koristim nego sa strane koristim mob za Google maps ili Waze zbog gužvi/policije.
A neam pojma. Nekak razmisljam kad vec uzimam novo da mi je glupo da se onda jos moram zajebavat s tom navigacijom nego da je sve kak treba. Mozda si bezveze stvaram trošak.
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:44   #32
Ja koristim navigaciju preko Android auto, skinem offline mapu i picim, nikakava zajebancija sa ažuriranjem mapa kod ovlaštenog, plaćanje toga i sl.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:56   #33
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Šta nije netko stavio neki dan link na Ford Kugu,mislim da cijenom upada,a oprema je isto po traženoj specifikaciji.
http://ford.hr/library/3a/24/61/49/3...0e7ee66786.pdf
Fino ovo izgleda...od kud sad tolika razlika u cijeni u odnosu na standardni cjenik? Osnovni benzinac je bio 180k?

http://ford.hr/library/74/5a/e6/47/7...b8fb607a80.pdf
Widowmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:15   #34
Bio u Fordu u Čakovcu jučer i kažu da je zbilja ta akcija za Kugu. Pa tko voli. Ali autoru ne odgovara dizel. Ja bi za te pare Fokija 1.0 125KS Business ili Titanium + doplata za ekran, po lanjskim cijenam bi to bilo oko 130.000 Kn uz HAK popust. Goli Titanuim je bio 124,000 Kn s metalikom. Valeo parking senzori su me izašli oko 1000 Kn s ugradnjom u ovlaštenom. I Astra 1.0T nije loš pick. Focus je možda star iznutra ali recimo da je prebolio većinu bolesti pa me to navelo da ga kupim lani za razliku od nove Astre. A i bolje mi je vozno sjeo. Također nisu bili nešto zainteresirani za prodaju u PSCu, kao ni u Mazde ili Renaulta (ista auto kuća u VŽu)
Vozio se u Vitari, čini mi se bučnija mašina, neuglađenija, uz nešto kraća sjedala a i malo mi je nervoznija preko neravnina. 1.6 vuče OK. Mislim da je pajdu izašla oko 125Kn sa metalikom, parking kamerom i navigacijom.
Kaj ne bi Mazda 3 išla u tu cijenu? Navigacija se krekne a parking senzori naknadno ugrade?
QwertVZ is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:22   #35
Ja bih gledao Focusa ili Astru , ja kada sam kupovao oni su pružali najbolji omjer dobiveno/uloženo.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:58   #36
Obzirom da ti se dopala Vitara, evo nešto slično tome...
http://www.mitsubishi-motors.hr/User...a%20010817.pdf
sef sale666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:02   #37
Quote:
sef sale666 kaže: Pogledaj post
Obzirom da ti se dopala Vitara, evo nešto slično tome...
http://www.mitsubishi-motors.hr/User...a%20010817.pdf
problem je što za lovu početnog ASX-a dobijem full full vitaru. Tak da nekako ne mogu baš opravdat tu kupnju.
Vjerujem da je Mitsu donekle bolji auto ali ipak..
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:18   #38
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
problem je što za lovu početnog ASX-a dobijem full full vitaru. Tak da nekako ne mogu baš opravdat tu kupnju.
Vjerujem da je Mitsu donekle bolji auto ali ipak..
A i Mitsubishi ima jako malu prodajnu mrezu u HR kao i servisnu. I sama firma je nedavno propala pa ju je kupila Renault Nissan alijansa pa je to sada Renault-Nissan-Mitsubishi. Jos se ne zna tocan smjer gdje ce Mitsu krenuti.
No svojedobno kada se Lancer pojavio tipa 2006/2007 to je bio best buy po cijeni, velicini i opremi. I ASX je vec star na trzistu. No kazem servisno-prodajna mreza u HR je prilicno losa. Nije niti Suzuki nesto razgranat ali je znatno bolje.

No vidim da ti navijas na Vitaru; pa.....stvar je jasna
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:34   #39
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post

No vidim da ti navijas na Vitaru; pa.....stvar je jasna
Pa zasad da, al samo zato jer nisam još u mogućnosti otići do forda i opela do salona, tek od ponedjeljka. Možda mi oni promjene mišljenje.
Razlog otvaranja teme je baš bio da mi netko otvori oči za dodatne mogućnosti jer sam bio 100% za vitaru, a sad već u roku 32 sata imam već neke moguće alternative.

Dodatna stavka je što mi se jako svidio položaj sjedenja i povišenost Vitare. Sad imam osjećaj da neću moć sjest u niski auto više
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:42   #40
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Pa zasad da, al samo zato jer nisam još u mogućnosti otići do forda i opela do salona, tek od ponedjeljka. Možda mi oni promjene mišljenje.

Dodatna stavka je što mi se jako svidio položaj sjedenja i povišenost Vitare. Sad imam osjećaj da neću moć sjest u niski auto više
No, to je razlika izmedju crossovera/SUV-a i obicnih automobila. U obicnim automobilima sjedis vise kao u fotelji a u SUV-u vise kao u stolici. I posto svi uspravnije sjede ima vise mjesta za koljena i ostane vise za gepek.

Sjedni u Yaris - pripadnik B segmenta - i on ti ima povisen uspravniji polozaj sjedenja A i veliki gepek kao i dobar novi 1.5 motor.

No recimo kada sjednes onda pak u Auris, tamo sjednes kao da si doma sjeo u udobnu fotelju i razlika je znatna.

No da - priceak ponedeljak, pogledaj sve i po mogucnosti provozaj se - onda bu lako.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.