Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2006., 21:45   #41
Quote:
STINGer kaže:
Logan koristi platformu novog Cila, dok je Thalia na onoj staroj
sve 5,ali meni je i zastava odlicna

pitanje je sta bu lakse prodala, renaulta ili daciu?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 21:48   #42
Quote:
šezdeset u drugoj kaže:
nije važno, važno je da je bila neka nova dacia.
Kako nije važno? To je bio prastari, zaostali model, dok je Logan napravljen u suradnji s Renaultom i nema nikakve veze s dotičnim modelom?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 00:29   #43
Quote:
STINGer kaže:
Kako nije važno? To je bio prastari, zaostali model, dok je Logan napravljen u suradnji s Renaultom i nema nikakve veze s dotičnim modelom?
ne, bila je riječ o daciji koja je napravljena nakon renaultovog preuzimanja iste. sad jel riječ o supernovoj, solenzi ili loganu, ne znam. ali isti kurac od iste firme.
šezdeset u drugoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 00:33   #44
Quote:
sine nobilitate kaže:
u vezi s ovim, citiram komentar sa drugog foruma:

Na primer, Mercedesu 190 E 1.8 treba 50 metara, Clio 2 staje za 45 m, Mercedes A klase za 44 m (da ne pominjem test severnog jelena, koji isti nije prošao a Logan jeste), Florida 53 m, Peugoet 406 46 m, Daewoo Nubira 51 m, Suzuki Swift 51 m (stari model), Corsa B 47 m, Ford Ka 46 m, itd.
Ne znam za mercedes, ali mislim da za clio II ima različitih mjerenja, tako da je upitno koliko je ovih 45 metara točno.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:13   #45
Quote:
bbsan kaže:
Ja nikad ne bih kupio Daciu. Postoje neki modeli auta u koje voze ljudi koji 100% nemaju pojma o vožnji* (npr. od novijih: Dacia Logan, Renault Thalia; od starijih: Škoda Favorit, Kia Pride). Za to sigurno postoji dobar razlog.

Megy, činjenica je da je za tebe kao avozačicu** bolje kupiti novi auto, ali s druge strane tu je tvoj momak koji ti (valjda) može pomoći pri izboru nekog polovnog auta bolje kvalitete. Nije baš sjajna paralela, ali kad kupuješ u samoposluzi, hoćeš li radije uzeti cornflakes u većoj kutiji na kojoj piše Kplus/mercator ili u manjoj kutiji na kojoj piše nestle? Ili 10 komada prozirnog dvoslojnog wc papira ili 8 onog boljeg? Veći televizor Quadro ili manji Sony?

P.S.
Sedan je oblik automobila

_____________
*Ovo su iskustva s hrvatskih cesta
**avozačica=negacija vozačice


Renault Thalija je sasvim solidan automobil kako za naše ceste tako i za naš džep!
Zašto ne imati gepek i jači motor za iste novce?
Sedani nisu popularni ali mogu proći.
Kako do sada nisam imao sedana Thalija je bila dobro riješenje 2001god.
Bilo je to nešto novo,neviđeno na cesti.
Mislim da ne treba eksperimentirati sa Loganom za 1000€ koliko je jeftniji od Thalije.
stjepan_th is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:17   #46
Quote:
šezdeset u drugoj kaže:
ne, bila je riječ o daciji koja je napravljena nakon renaultovog preuzimanja iste. sad jel riječ o supernovoj, solenzi ili loganu, ne znam. ali isti kurac od iste firme.

Daciju gledam kao Zastavu!
Razlika je velika ali princip isti.
Zastarijela tehnologija pod svojim imenom.
Logan je sasvim solidan auto koji pruža mnogo opreme za malo novca u klasi.
Motori i mjenjači su provjereni i dobro poznati sa Reno modela.
U pitanje dolazi završna obrada i stvari koje radi Rumunji jer poznato je da nisu precizni i nemaju disciplinu.
Koliko para toliko muzike!
stjepan_th is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:22   #47
trenutno hundai ima akciju s accentom
75 000 za model s klimom
iskreno , ja se ne bih usudio kupiti daciu
koliko je god jeftina , ipak je to lijepa hrpa novcica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:22   #48
Quote:
Megy kaže:
Evo, odlucila sam kupiti svoj prvi auto u zivotu
pa sam razmisljala o Dacia-i . sto vi mislite o toj marki i o tom automobilu???
meni je taj auto san snova... kad sam ga prvi put vidjela ... to je bilo to....Logan je za mene special car... naravno da bih uzela benzinca sa svom mogucom opremom...
i jos jedno pitanje da li u autokuci daju popust na gotovinu???

Marka nije baš na dobrom glasu ali i to se mjenja sa godinama.
Logan izgleda zadovoljavajuće i ima mnogo opreme.
Ako ga misliš voziti duže godina,berem deset, onda se isplati kupit novi auto.
Inače zaboravi novi auto jer se dosta gubi.Naročito Dacija.
stjepan_th is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:32   #49
Quote:
zg_sash kaže:
trenutno hundai ima akciju s accentom
75 000 za model s klimom
iskreno , ja se ne bih usudio kupiti daciu
koliko je god jeftina , ipak je to lijepa hrpa novcica

Da sad kupujem, vjerojatno bih razmislio o Loganu.
Glavni je motor i mjenjač.
Ostalo se da srediti,ali ako srce zeza....
stjepan_th is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 23:51   #50
Ma kakva Dacija, kaj ste vi normalni. Sreco, imas 80,000kn u kesu, plavi oglasnik u ruke, to ti je 8kn, ja mislim, i dakle ostane ti 79,992kn za kupit auto a ne hrpu lima. Ubodi neku golf 4ku ili punta i bit ces sigurno 100% sretnija, zadovoljnija i sigurnija nego sa dacijom, to je Rumunjsko, molim te, ja ne bi kupio rumunjske maramice, a kamoli dao 80,000kn za "auto".

Quote:
za te novce mogu dobit Logana sa full opremom
Kakvom opremom?? Brisaci i sofersajba nisu oprema, a volan bi trebao ici serijski uz svaki auto. Ne mozes mi reci da je Dacija bolje opremljena od pravg auta. Jel se isplati imat vise opeme (iako mi nije jasno koja oprema, mozda 1 zvucnik vise ili nesto) pa da ti se auto zamota ko alu folija oko stupa pri brzini od 25km/h. Mislim da ne...

Quote:
meni je taj auto san snova... kad sam ga prvi put vidjela ... to je bilo to....Logan je za mene special car...
Jel to lijepo tako govorit? i to o rumunjskim 1/28skim proizvodima? Mislim da ne...

Budi pametna i pozivi jos koju godinu i kupi auto. Ako si nemres priustit, kupi radje bicikl i dobru kacigu, sigurnije ti je, pa stedi jos koju godinu...

--x
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 00:27   #51
Ah, ne znam odakle početi.
Ok ajmo redom

1. Stara poslovica kaže: 'Nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftino !'. A ja sam na vlastitoj koži dosta puta shvatio da ima nešto u tome. Uvijek je bolje kupiti osnovni (jeftini) model neke provjerene firme nego bolje opremljeni model neprovjerene firme po istoj cijeni.

2. Nije bitna samo cijena automobila. Bitno je koliko on drži vrijednost jer kad ga budeš prodavao nije isto izgubio ti 90 % na vrijednosti nakon 3 godine ili 50 % ! Recimo siguran sam da ćeš skuplje prodati golfa II dizela (uljaru, prdekalo, ekološku katastrofu) starog 15 godina nego 5 godina staru Daciu.

3. Razliku u cijeni ćeš vrlo brzo nadoknaditi sa 3-4 puta posjeta servisu. O cijeni živaca i tvojeg vremena bi se još moglo puno toga napisati.

4. VW - Škoda - Češka je po vama ekvivalentno Renault - Dacia - Rumunjska. Ne znam da li bi se smijao ili plakao ?

Zaključak: NE KUPUJ TO !!!!!!!
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 02:29   #52
Quote:
Antimon2 kaže:
4. VW - Škoda - Češka je po vama ekvivalentno Renault - Dacia - Rumunjska. Ne znam da li bi se smijao ili plakao ?
Mislim da nitko, ali baš nitko nije rekao da je to ekvivalent, jednako kao što to sigurno nitko nije govorio za prvu kominaciju kad se pojavila prije toliko godina. Samo je rečeno da bi mogla postati ekvivalnet jednog dana... kao što je i prva postala (iako su joj se svi smijali, kao i ti sada). Naglasak na mogla bi
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 08:58   #53
Quote:
2cool4school kaže:
...
Ti si idiot ako preporučuješ Golfa 4, i to polovnog, dakle bez garancije, kao bolju kupnju.

Što se tiče opreme, pogledaj si na stranicu od Dacije pa budeš vidio da možeš dobiti sve ono što prosječni kupac jeftinijeg vozila traži.

šezdeset u drugoj: stokesova dacija je iz '97, prije nego je Reno preuzeo većinski paket u Daciji.

Uglavnom, držim da su predrasude neosnovane, i ja isto jedino zamjeran prekutijast dizajn.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 09:42   #54
predrasude ce uvijek biti jace na trzistu,
poglec ovu cijenu;

dacia nova 97.g., reg. 1 g., ugrađen plin, 1400 €

radi li dacia kakve pick up verzije,karavane il nekaj takvog ?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:04   #55
Quote:
chani kaže:
predrasude ce uvijek biti jace na trzistu,
poglec ovu cijenu;

dacia nova 97.g., reg. 1 g., ugrađen plin, 1400 €
Onaj tko kupuje daciju, sumnjam da ima (patološku) potrebu kupovati novi auto svake 2 godine. Tako da gubitak vrijednosti i nije tako bitna stavka.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:25   #56
Quote:
STINGer kaže:
Mislim da nitko, ali baš nitko nije rekao da je to ekvivalent, jednako kao što to sigurno nitko nije govorio za prvu kominaciju kad se pojavila prije toliko godina. Samo je rečeno da bi mogla postati ekvivalnet jednog dana... kao što je i prva postala (iako su joj se svi smijali, kao i ti sada). Naglasak na mogla bi
Znači kupi rumunjsko smeće, spraši 8-9000 eura jer bi to moglo biti dobro vozilo. Protiv takvih argumenata ne mogu ni ja A dobro, ti riskiraj, ja neću. Uostalom ne vjerujem ni Renaultu a kamoli njegovim rumunjskim klonovima.
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:41   #57
Quote:
Spinnaker kaže:
Nema dugo je bila anketa provedena medu novopecenim vlasnicima Logana.
Nakon predenih 10-20 k km,svi su bili super zadovoljni autom.
Antimone, citiram ti ovo da još jednom razmisliš o svom komentaru.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 10:57   #58
Quote:
Gazda kaže:
Antimone, citiram ti ovo da još jednom razmisliš o svom komentaru.
1. ne vjerujem anketama ! Ne bi trebao ni ti. Sve to ovisi tko je naručio anketu, tko je kome platio i sl

2. Čak i da je istina, to je premalo kilometara za ozbiljniji sud ...
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:15   #59
kod mene 2 susjeda furaju dacie, cine se zadovoljnima...
nisam im gledala kilometrazu,al koliko uspiju natuci u 2-3 godine otprilike?

Quote:
sumnjam da ima (patološku) potrebu kupovati novi auto svake 2 godine.
hm,a kakva je potreba kad svake godine kupujes stari auto? lol
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 11:17   #60
Quote:
Antimon2 kaže:
Znači kupi rumunjsko smeće, spraši 8-9000 eura jer bi to moglo biti dobro vozilo. Protiv takvih argumenata ne mogu ni ja A dobro, ti riskiraj, ja neću. Uostalom ne vjerujem ni Renaultu a kamoli njegovim rumunjskim klonovima.
Ne jebi zid i ne izvrći ono što sam rekao (a rekao sam da bi Dacia mogla biti nova Škoda!)
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.