Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 23:14   #1581
https://www.youtube.com/watch?v=TdrL3QxjyVw
Obožavam ovaj album prije dvije godine sam prvi put hospitaliziran...tad sam ga slušao ko lud...hipomanije su bile zabavne, ali zadnja dva puta sam imao full blown maniju toliko sam bio dosadan sestrama da me vezalo prvi dan. Kako sam bio ljut, pišati u onu gusku...
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:50   #1582
Halo bi-po frendovi, da vas sve skupa pitam jel imate vi pojacano lucenje znoja?
Meni zlijezde znojnice rade ko na drogama...prokleta nervoza mi sve majice smoci, moram stalno nositi sa sobom rezervnu.
Inace, ja imam vjerovatno bi- po poremecaj ali ga ne lijecim i ne idem u sustav zvano zdravstvo. Pustim nek putuje sa mnom pa malo euforija, malo depresija...a izmedju odsutan.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:52   #1583
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Halo bi-po frendovi, da vas sve skupa pitam jel imate vi pojacano lucenje znoja?
Meni zlijezde znojnice rade ko na drogama...prokleta nervoza mi sve majice smoci, moram stalno nositi sa sobom rezervnu.
Inace, ja imam vjerovatno bi- po poremecaj ali ga ne lijecim i ne idem u sustav zvano zdravstvo. Pustim nek putuje sa mnom pa malo euforija, malo depresija...a izmedju odsutan.
Jesi li ti pisao o tome da si imao neke grde traume u djetinjstvu? Rat i to? Ako da, lako moguće da ovo tvoje nije BAP.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:13   #1584
a mozda imam od svega po malo...ne znam.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:06   #1585
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
a mozda imam od svega po malo...ne znam.
Neliječena trauma zna se manifestirati u simptome slične bipolaru, što je svojevrsni poziv u pomoć. I to prilično glasan. Problem je što naglim ulaskom u zdravstveni sustav (prilikom manije, recimo) vrlo često dolazi do ponovne traumatizacije, pa si tek onda u dreku.

Kao što bi rekao Freud - mislim da ti boluješ od sjećanja.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:27   #1586
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Halo bi-po frendovi, da vas sve skupa pitam jel imate vi pojacano lucenje znoja?
Meni zlijezde znojnice rade ko na drogama...prokleta nervoza mi sve majice smoci, moram stalno nositi sa sobom rezervnu.
Inace, ja imam vjerovatno bi- po poremecaj ali ga ne lijecim i ne idem u sustav zvano zdravstvo. Pustim nek putuje sa mnom pa malo euforija, malo depresija...a izmedju odsutan.
prestani pit kavu/kolu/kofein, zatim gazirane sokove, zatim bilo kakve sokove, ako to ne pomaze: sve ugljikohidrate (neka varijanta stroge LCHF dijete: jako puno masti i ostalo proteini i eventualno niskokalorijskog zelenog povrca) pa vidi... dovoljno je 3-4 dana da vidis.. vjerojatno ce ti pomoci na vise nacina to da oduzmes secere tom svom zivcanom sustavu, probaj.... potrebno je cca 1-2 da potrosis zalihe glukoze u jetri, nakon toga, ako ne jedes ugljikohidrate bi ti razina glukoze u krvi trebala biti garantirano niska i stabilna pa vidi kako ces funkcionirati s tim.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:11   #1587
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
prestani pit kavu/kolu/kofein, zatim gazirane sokove, zatim bilo kakve sokove, ako to ne pomaze: sve ugljikohidrate (neka varijanta stroge LCHF dijete: jako puno masti i ostalo proteini i eventualno niskokalorijskog zelenog povrca) pa vidi... dovoljno je 3-4 dana da vidis.. vjerojatno ce ti pomoci na vise nacina to da oduzmes secere tom svom zivcanom sustavu, probaj.... potrebno je cca 1-2 da potrosis zalihe glukoze u jetri, nakon toga, ako ne jedes ugljikohidrate bi ti razina glukoze u krvi trebala biti garantirano niska i stabilna pa vidi kako ces funkcionirati s tim.
Za sokove i kavu se slažem, ali ne bih brzala s preporučivanjem LCHF dijete na neviđeno. Ne znaš koliko čovjek ima godina, vježba li, u kakvom mu je stanju jetra i krvne žile. Ni masti nisu baš bezopasne.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:15   #1588
Istina
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:44   #1589
Da imaš bipolar onda bi te već odveli na liječenje, nevjerujem da bi neko izdržao hipomanije, manije i duboku depresiju bez medikamenata.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:53   #1590
Quote:
bipolar007 kaže: Pogledaj post
Da imaš bipolar onda bi te već odveli na liječenje, nevjerujem da bi neko izdržao hipomanije, manije i duboku depresiju bez medikamenata.
Pa kako su ih onda izdržavali prije pojave medikamenata? Nisu se baš svi odmah ubili.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:43   #1591
bok, ja iskreno ne znam vise koja bi moja dijagnoza bila, pretpostavljam da je bipolarni, vecinu zivota sam se mucio sa ocd-om, vjerojatno najgorim stupnjem opsesivnih misli i radnji koje su dovele do ludila, ( tipa nisam mogao izac iz kuce ako nisam 35 puta kliknuo s desnom rukom jednakom jacinom i s lijevom, i tako na vecinu stvari, a sad ovo ne mogu objasnit te opsesivne misli kao da slazes neke trokute u glavi i moraju bit tocno rasporedeni, i to je prestalno s nekih 16 godina, i onda je nestala najveca depresija sto sam si mogao zamislit jer prakticki ni ne prozivis nista jer stalno moras nesto klikat i nema vremena za normalne radnje . a sada danas stalne promjene raspolozenja, nemogucnost ostajanja na jednom mjestu pre dugo,tipa radim godinu dana na nekom jobu i onda preokrene i skupim sve stvari i preselim se u drugi grad i novi ljudi i sve . Ok moram priznat da je ponekad zabavno, ali ponekad oces se malo opustit za promjenu . Ne vjerujem da psihotici mogu pomoci na duge staze, a da nisu ostavili neke posljedice, probao sam ulje od kanabisa i to potpuno smiruje um i preporucio bih to svima.
__________________
Kosa mi se diže na glavi i strašno me ljuti kad vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi.
ipman22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:59   #1592
Kanabis i bipolarni ne idu skupa, ali nikako.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:11   #1593
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kanabis i bipolarni ne idu skupa, ali nikako.
ziva istina ovo...paranoje i "drugi ja" preplasen, zamisljen, pojacanih vegetativnih nuspojava...sve utrostruceno...hipersenzibilan i percepcijski na 100 % mozdane aktivnosti...zato sam i pobjegao od travuljage jos u studentskim danima pod cijenu da izgubim drustvo...ostao sam...ali barem sacuvao zivu glavu i ko zna sto jos...

...ali ulje od kanabisa sasvim je nesto drugo...jako dobra stvar za zdravlje...izmedju ostalog, prebogato 3 omega masnim kiselinama...redovito konzumiram to.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:12   #1594
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pa kako su ih onda izdržavali prije pojave medikamenata? Nisu se baš svi odmah ubili.
Pa u staroj Grčkoj su nas smatrali bogovima
Valjda ove sa suludim idejama, grandioznim planovima i sl. u koje se uklapam i ja.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:14   #1595
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kanabis i bipolarni ne idu skupa, ali nikako.
Meni ide...bolje i to nego kutija duvana ujutro uz kavu.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:28   #1596
Quote:
bipolar007 kaže: Pogledaj post
Pa u staroj Grčkoj su nas smatrali bogovima
Valjda ove sa suludim idejama, grandioznim planovima i sl. u koje se uklapam i ja.
Zgodno, sad znam zašto je Byron otišao baš u Grčku.

Uspiješ li ostvariti išta od svojih planova?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:57   #1597
Od ovih grandioznih ništa...al od običnih da, al sad sam u remisiji.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:57   #1598
Znaci sad je u fazi depresije i kaj god da to je.. Prije 2 tjedna sam razbio auto ajmo reci ne bas tako strasno... I on prije tjedan dan ga registriao tak razbijenog, veza i to novci pod stol bla bla.. Znate kak to ide, sad dodem u boravak kaze da je nes s tvom. I ugl slozim ja to majstor pusi cigaretu i tepe po sebi i podu, ja ga pitam kaj ti pusis bez pepeljare ? Kaze da, i pita me danas sam vidio da si razbio auto opet. Ja onak kad ? Pa ne znam, ja onak ti znas da si bio s autom na regi prije tjedan dana tak razbijenim. I on ce, a kad si ga opet razbio ? I kaj cemo sad ? Ja, pa popravit cu ga kad mi bude placa reko sam ti to vec.

Jel zaborav dio depresivnog stadija ? Jer je postao gori od bake moje koja ima 84 god... I fakat to vise ne mogu izdrzat.

Powered by LG G6
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:11   #1599
Quote:
bipolar007 kaže: Pogledaj post
Da imaš bipolar onda bi te već odveli na liječenje, nevjerujem da bi neko izdržao hipomanije, manije i duboku depresiju bez medikamenata.
Bipolarni poremećaj je baš poznat po kasnom prepoznavanju, još kasnijem liječenju, zapravo sigurno ima slučaja koji budu neprepoznati do kraja života. Pa baš na ovoj temi je pisala forumašica kojoj je BP dijagnosticiran u 38-oj godini života, pa čita sam o jednoj jazz glazbenici koja je dobila dijagnozu u 45-oj Osobno znam osobu u 33-oj koja je u stanju strašne manije, sumanito troši novac, ona je poznata osoba, mada google naravno nema pojma o njoj, razorila par brakova, strašno nagla i živčana, ne može sastaviti rečenicu zbog brzog protoka misli+ taj brzi sumaniti govor. Ta osoba uopće nije registrirana, nitko ne shvaća da je rijeć o psihičkoj bolesti, ili barem do jedno prije 2 godine nitko nije shvaća...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:54   #1600
[QUOTE=Nosonja_;65336523]Bipolarni poremećaj je baš poznat po kasnom prepoznavanju, QUOTE]

Ja sam onda imao sreće, odmah mi je rekla da sam bipolaran...nakon 3 godine depresije zimi i hipomanije ljeti. Nakon šta sam dobio litij smirilo se to nekako al opet nisam ni ja neki pacijent za poželit u ordinaciji, tako da je znalo eksalirati.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.