Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 20:29   #2401
Kako se provjerava status na Zavodu za zapošljavanje, te zadovoljavam li uvjete za Stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Horvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 08:23   #2402
Moras imat 15-29 godina, bit prijavljen u evidenciji nezaposlenih 30 dana, ne imat vise od 12 mjeseci evidentiranog staza u zvanju za kojeg si se obrazovao(sve uostalom pise na stranicama hzz)
Prijavi se na e gradjane, tamo ces "skinuti" ispis s mirovinskog, sve je vrlo jednostavno
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:44   #2403
Pozdrav! Da li je ako se prijavljujem za posao vjezbenika bitno da li imam ili nemam iskustva? Ili ga bas ne smijem imati? Ili ga smijem imati, ali samo ne u tom podrucju za sto se prijavljujem? Hvala!
__________________
Album
Decipher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:51   #2404
Quote:
Black Uhuru kaže: Pogledaj post
Moras imat 15-29 godina, bit prijavljen u evidenciji nezaposlenih 30 dana, ne imat vise od 12 mjeseci evidentiranog staza u zvanju za kojeg si se obrazovao(sve uostalom pise na stranicama hzz)
Prijavi se na e gradjane, tamo ces "skinuti" ispis s mirovinskog, sve je vrlo jednostavno
Hvala

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Horvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:22   #2405
Pozdrav.
Znači radio sam do sada u tri firme gdje je različiti vlasnik i različiti nazivi firme međutim poslovi i lokacija je ista. Dakle mi radnici smo ostajali a mijenjali su se vlasnici, isto tako od 2008-2012 sam radio preko student servisa a od 2012-2016 preko ugovora o radu na neodređeno.
Pitanje je dali je bolje/i potencijalnom poslodavcu prihvatljivije to nekako grupirat na CVu ili ostavit odvojeno kao što to trenutno imam u europassu ?

znaci ovo je kostur mog europassa :

ug_o_radu :
2016-2016 firma C - poslovi_A
2012-2016 firma B - poslovi_A
student_servis:
2011-2012 firma B - poslovi_A
2008-2011 firma A - poslovi_A
Hvala
tomek091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:04   #2406
Što mislite o stavljanju slike u CV?

Je li u redu stavili ili ne bi trebalo?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:32   #2407
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Što mislite o stavljanju slike u CV?

Je li u redu stavili ili ne bi trebalo?
Ovisi o vrsti posla za koji se prijavljuješ. Za zanimanja u kojim je bitna fizička ljepota - staviti sliku. Za ostalo - nije bitno. Ionako će te vidjeti uživo na razgovoru ako si ih zainteresirao svojom prijavom.
jezevaskoljkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 20:13   #2408
Imam cv u europassu, i uploadanu sliku. Ne vidim razloga zašto to ne bi bilo u redu
potpuno normalna stvar
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:16   #2409
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Imam cv u europassu, i uploadanu sliku. Ne vidim razloga zašto to ne bi bilo u redu
potpuno normalna stvar
Europass ima u šabloni da treba stavit sliku (iako piše u uputama da treba stavit samo ako se izričito traži), ne znam bi li bilo čudno stavit sliku u neki custom CV.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:34   #2410
Ne kuzim rijec "cudno", zaista.
Ako zelis stavi sliku, ako ne zelis nemoj.
Nema tu "cudnog"
Zasto si kompliciras zivot? To te zabavlja ili?
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:34   #2411
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Europass ima u šabloni da treba stavit sliku (iako piše u uputama da treba stavit samo ako se izričito traži), ne znam bi li bilo čudno stavit sliku u neki custom CV.
Evo, ja nemam sliku u CV-u, nikad nisam imala sliku u CV-u i općenito ne vidim smisla stavljanja slike u CV osim ako to poslodavac traži, a i onda se treba zapitati zašto traži, tj. je li izgled doista važan za posao za koji se prijavljuješ ili je u pitanju hir. Inače nisam doživjela da poslodavac traži sliku.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:33   #2412
Pozdrav svima, prvi put se javljam na natječaj za posao i traže me potpisanu prijavu za posao, jeli to ustvari drugi naziv za molbu za posao ili neki drugi dokument??
Bohara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:29   #2413
Pa pitaj imaju li nekakav svoj obrazac, ako nemaju onda je to klasična molba/prijava... Kako god tko želi zvati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:13   #2414
Pozdrav, imam pitanje - kad nakon završetka natječaja za posao je realno očekivati poziv ili odbijenicu? Znači natječaj završio 13.9. - u kojem roku bi bilo realno očekivati bilokakav odgovor, a nakon kolko se prestati nadati ičemu?
Effervescence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:38   #2415
Quote:
Effervescence kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje - kad nakon završetka natječaja za posao je realno očekivati poziv ili odbijenicu? Znači natječaj završio 13.9. - u kojem roku bi bilo realno očekivati bilokakav odgovor, a nakon kolko se prestati nadati ičemu?
Ja sam jednom dobila posao tri mjeseca nakon završetka natječaja, već sam bika i zaboravila da sam se javila

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:22   #2416
U natječaju za posao (državna firma) traže rodni list NE STARIJI OD 6 MJESECI.

WTF??!! Šta mi se datum ili mjesto rođenja možda mjenjalo u zadnjih 6 mjeseci, kakve su to pizdarije?

Mislio sam možda je zabuna, a stara mi kaže da se to nekad tražilo. Gdje ja to mogu dobit? Ona mi kaže u opčini u kojoj sam rođen, a rođen sam na drugom kraju Hrvatske. Mogu li to nekako elektronički dobit (i nemojte reč eGrađanin jer nema nikakvu identifikaciju za eG)?

Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom dobila posao tri mjeseca nakon završetka natječaja, već sam bika i zaboravila da sam se javila

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Mene isto tako zovu na razgovore tolko dugo nakon prijave da se više ne sječam šta to poduzeće radi.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:39   #2417
Pa otiđi u prvu Finu i uzmi certifikat za eG. Traže uvijek, besmisleno, ali traže. Plaćaju se takse ako uzimaš na općini pa da užicaju koju kunu od ovih koji još ne koriste eG.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:29   #2418
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Mene isto tako zovu na razgovore tolko dugo nakon prijave da se više ne sječam šta to poduzeće radi.
I mene, najgore mi je kad me nazovu nakon 2-3mj u vezi sličnih poslova između recimo 30-50tak molbi pa se ničega ne sjećam da li nude nešto bolje od ostalih u natječaju, gdje im je lokacija npr, i sam sebi tad zvučim zbunjeno preko telefona kad trebaju odgovor taj tren da li ću doći.
Ili recimo kad su me zvali za posao informatičara dođem tamo za sasvim nešto drugo i izgubim dan, te plavuše administratori bgte... samo bacam lovu na taj prijevoz u vjetar. Mogli bi bar platiti prijevoz za svoje greške.

Usput, jel nekoga poslodavac tražio OIB broj kod ispisivanja formulara? -nisam prošao sve stranice.
I da sam ga znao napamet nebi im dao, koji biseri nemrem vjerovat....
Još malo pa će tražiti nešto osobnije za donošenje odluke.
Mene brine gdje ti CVi završavaju ako ih još čuvaju nakon 3 mjeseca, jel ih uopće uništavaju ili gdje završe.
"– Nije dopušteno da poslodavac od podnositelja molbe za posao zahtijeva previše podataka ili one koji su irelevantni za odluku o zapošljavanju, kao ni podatke koji su preinvazivni, tj. previše otkrivaju, kada je moguće dobiti potrebne informacije s manje upletanja u privatnost osoba koje traže posao. Agencija za zaštitu osobnih podataka (AZOP)"
Kao što rekoh.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:08   #2419
Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post

Usput, jel nekoga poslodavac tražio OIB broj kod ispisivanja formulara? -nisam prošao sve stranice.
Ja ga ionako pišem na molbi sa svojim podacima, ali ne sjećam se baš da su ga tražili puno, čak ni državna i javna služba.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:32   #2420
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pa otiđi u prvu Finu i uzmi certifikat za eG. Traže uvijek, besmisleno, ali traže. Plaćaju se takse ako uzimaš na općini pa da užicaju koju kunu od ovih koji još ne koriste eG.
Jel mi za to treba onaj token? Jel dobijem to od njih?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.