Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 06:22   #21
Quote:
san26 kaže: Pogledaj post
hej ljudi, jedno pitanje ! kada sam predavala zahtjev u gruntovnici za brisanje hipoteke i molbu za upis vlasništva ( stan u novogradnji ) žena mi je uzela orginale tabularne izjave i brisovnog očitovanja! neka luda baba koja mi nije ni dala vremena da si iskopiram pa da joj dam kopije, već mi je istrgala iz ruke orginale, sad imam problem jer mi treba orginal tabularne izjave za petrinjsku kada se moarm ići odjaviti sa stare i prijaviti na novu adresu ! zanima me jel mogu u petrinjskoj predati kopiju, zvala firmu od koje sam kupila stan oni imaju samo kopije, mogu li uzeti kod javnog bilježnika orginal ( oni sigurno imaju orginal ili da mi oni naprave ovjerenu kopiju ) ili mogu li tražiti u gruntovnici da mi vrate orginale pa im ja dam kopije !

PLEASE HELP !

U svakom slučaju mozes otici do biljeznika i zatraziti ovjereni primjerak te tabularke i ocitovanja. Provjeri prije u Petrinjskoj da li zaista treba ovjerena kopija, a bojim se da treba....
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 06:24   #22
Zahtjev za upis vlasnistva - gruntovnica i katastar

Kod kupnje neke parcele - treba li osim zahtjeva za prijenos vlasnistva u gruntovnici predavati i nesto za promjenu podataka u katastru?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 08:43   #23
Ne, osim ako je bila parcelizacija. U katastru se mijenja kada nešto sagradiš.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:19   #24
Quote:
oluja77 kaže: Pogledaj post
Ne, osim ako je bila parcelizacija. U katastru se mijenja kada nešto sagradiš.
u katastru se mijenja kad odeš tamo, doneseš vlasnički list i zatražiš promjenu podataka i ništa ne treba biti izgrađeno.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:26   #25
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Kod kupnje neke parcele - treba li osim zahtjeva za prijenos vlasnistva u gruntovnici predavati i nesto za promjenu podataka u katastru?
Naravno, i ja sam nekoć mislila da je stvar automatska, ali nije. Također treba predati dokumenat vezan uz prijenos vlasništva kako bi se promijenio posjednik.
lidija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:30   #26
Quote:
san26 kaže: Pogledaj post
hej ljudi, jedno pitanje ! kada sam predavala zahtjev u gruntovnici za brisanje hipoteke i molbu za upis vlasništva ( stan u novogradnji ) žena mi je uzela orginale tabularne izjave i brisovnog očitovanja! neka luda baba koja mi nije ni dala vremena da si iskopiram pa da joj dam kopije, već mi je istrgala iz ruke orginale, sad imam problem jer mi treba orginal tabularne izjave za petrinjsku kada se moarm ići odjaviti sa stare i prijaviti na novu adresu ! zanima me jel mogu u petrinjskoj predati kopiju, zvala firmu od koje sam kupila stan oni imaju samo kopije, mogu li uzeti kod javnog bilježnika orginal ( oni sigurno imaju orginal ili da mi oni naprave ovjerenu kopiju ) ili mogu li tražiti u gruntovnici da mi vrate orginale pa im ja dam kopije !

PLEASE HELP !

Majko mila - hitno po originale i ovjeriti bar nekoliko primjeraka kod bilježnika - zapravo pravi original se nikada nikome nesmije dati - on je samo za vas.
lidija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:37   #27
A čemu bi mi original tabularne izjave još mogao trebati nakon što sam već prijavljena na adresi i upisana sam kao vlasnik na gruntovnici?
Naime, i meni (i još jednoj susjedi) su ga uzeli na gruntovnici, ali ne da mi se sad loviti original papira, koji mi možda nikad više neće zatrebati.
Generalno, nije baš pravilo da uvijek 'prolaze' ovjerene kopije...negdje traže isključivo originale...
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:42   #28
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
A čemu bi mi original tabularne izjave još mogao trebati nakon što sam već prijavljena na adresi i upisana sam kao vlasnik na gruntovnici?
Naime, i meni (i još jednoj susjedi) su ga uzeli na gruntovnici, ali ne da mi se sad loviti original papira, koji mi možda nikad više neće zatrebati.
Generalno, nije baš pravilo da uvijek 'prolaze' ovjerene kopije...negdje traže isključivo originale...
To nikad neznate - ovjerena kopija kod javnog bilježnika ima isti pravni tretman kao i original i stoga ga je važno imati kod sebe za svako eventualno buduće traženje.
lidija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:46   #29
Da, generalno se slažem da je dobro sačuvati original/ovjerenu kopiju, ali tko bi mi ikad još mogao tražiti tabularnu izjavu?
Iz vlasničkog lista je sve vidljivo
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:27   #30
ma neznam ići ću kod javnog bilježnika, nisam ja znala da će mi žena u gruntovnici uzeti orginal tabularne izjave, samo mi je uzela iz ruku bezobrazno sve papire i nije mi ni dala šansu da pitam da joj dam fotokopiju! nadam se da ću kod javnog bilježnika dobiti ovjerenu kopiju, oni to moraju imati tj. javni bilježnik ima orginal ! ak niš drugo tražiti ću od gruntovnice da mi vrate orginale !
__________________
frankly my dear, i don't give a damn !!

one happy mother!
san26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:11   #31
gruntovnica - spis kod predsjednika Suda

Bok ljudi,

kao i mnogi naši sugrađani, evo i mene snašlo to zadovoljstvo suradnje s našom zagrebačkom gruntovnicom. Naime,našla sam neki stan, prodavatelj nije uknjižen, ali vlasnik prije njega jest. Prodavatelj koji meni prodaje ne može se uknjižiti zato što su stanari još 2003 predali papire za etažiranje koji još uvijek nisu riješeni. Sto požurnica, obećanje odvjetniku od strane referenta da će to riješiti itd., itd. Kad se odjednom tu umiješala predsjednica suda koja je uzela spis. Je li netko od vas imao takvo iskustvo? Neki izvori od tamo kažu da to samo još više usporava stvari, jer ona je navodno jako temeljita. Meni u biti nije bitno da oni to etažiranje pozitivno riješe, bitno je da ga odbace ili prime (radi se o nekom dućanu u zgradi) i onda se može uknjižiti moj prodavatelj.
To je kod nje sad već dva tjedna, a prije toga je mjesec dana bilo u radu ko referenta - to su uzeli raditi tek u travnju, prije nisu dirali ništa 4 godine, ofkors...

utješite me, ubijte me u pojam, ali odgovorite, ako nešto znate kako to predsjednik Suda rješava i zašto se uopće ona uzela tog bezveznog predmeta... očajna sam
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 07:46   #32
Ne mora bit da je to znak za neki bed. Pretpostavljam da je spis kod predsjednice ZK Odjela a ne suda jer je suda predsjednik. Možda treba dodijelit novom referentu, odobrit da se ubrza s obzirom da su požurnice unutra ili još bolje, pregledat i potpisat predloženo referentovo rješenje. Mislim da svi spisi idu kod nje (ili njezinim pod-voditeljima) u nekoj fazi.
-arhivar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 10:12   #33
Quote:
-arhivar- kaže: Pogledaj post
Ne mora bit da je to znak za neki bed. Pretpostavljam da je spis kod predsjednice ZK Odjela a ne suda jer je suda predsjednik. Možda treba dodijelit novom referentu, odobrit da se ubrza s obzirom da su požurnice unutra ili još bolje, pregledat i potpisat predloženo referentovo rješenje. Mislim da svi spisi idu kod nje (ili njezinim pod-voditeljima) u nekoj fazi.

da, jer ona može odobriti i prioritetni postupak ili recimo odobriti rješavanje iako neka sitnica od dokumentacije nedostaje ... pogotovo ako je netko tko za tebe vodi predmet bio na razgovoru kod nje ili nekog referenta. Mi smo imali sličan slučaj ... no, na žalost zbog vrlog prodavatelja na kraju smo odustali od te kupnje.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 20:24   #34
jel smiju muški doć u gruntovnicu u kratkim hlačama i japankama?
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 08:48   #35
Koliko ja znam, tabularna izjava i služi jedino kod prijenosa vlasništva u gruntovnici, za sve ostalo koristiš ugovor o kupoprodaji (original ili kopiju). Ja sam mijenjala adresu u Petrinjskoj početkom ove godine i tražili su me samo kupoprodajni ugovor (ali se ne mogu sjetiti da li sam im ostavila kopiju ili su tražili ugovor samo na uvid).
Uglavnom, tabularnu izjavu nije nitko nigdje tražio....
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 11:12   #36
Quote:
Krijes Sedam kaže: Pogledaj post
jel smiju muški doć u gruntovnicu u kratkim hlačama i japankama?
ja ozbiljno pitam
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:19   #37
Quote:
Krijes Sedam kaže: Pogledaj post
jel smiju muški doć u gruntovnicu u kratkim hlačama i japankama?
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:07   #38
pustili me
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:35   #39
Gruntovnica, brisanje starih zapisa

Ekipa, može mala pomoć... naslijedio sam kuću od mame i skužio da ima pod teretovnicom sljedeće:

1.1.Na ZK tijelo II
Primljeno: 18.ožujka 1967. Z-2363/67 Ozn. Z-1980/67
Na temelju člana 37. Zakona o nacionalizaciji najamnih zgrada i građevinskog zemljišta uknjižuje se na zemljištu opisanom u listu A kao zemljišnonjižno tijelo I (jedan) pravo korištenja u korist vlasnika zgrade opisane kao zemljišnoknjižno tijelo II (dva) - dok na tom zemljištu postoji zgrada.


Može pomoć kaj da radim sa ovime, kao vlasnik je upisano: Društveno vlasništvo.

Puno hvala...
Rodriguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 23:12   #40
Ništa to nije. Odeš u gruntovnicu i predaš zahtijev za brisanje iz društvenog vlasništva. Oni imaju formular tamo. To ti dođe nekih 50 kuna. Već isti dan možeš dobiti novi vlasnički list bez tereta.
Ili nemoj ako ti ne smeta, nećeš prodavati i sl. Društveno vlasništvo je zastarjela formulacija i to više ne postoji samo što su naše gruntovnice vrlo trome i ljudi moraju sami predavati zahtjeve za brisanje što je apsurd, ali takva nam je država nažalost. Malo toga nije apsurdno.
Paladinia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.