Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 23:34   #1521
Ima li ovdje netko da pohađa diplomski studij smjera informatologija ili smjera informacijske znanosti? Može i na PM
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 16:57   #1522
Ima li netko nekakav savjet kako se pripremiti za ispit kod Belaja iz kolegija Osnove Jezične kulture?

Planiram ga prijaviti da drugom roku (2.7.) pa ću tako imati 3 tjedna samo za taj ispit. Mogu reći da dosta toga već sad znam , ali svaka je pomoć dobrodošla..
Crazy for HYMYM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 03:54   #1523
Jel moguće da listajući ove sve silne stranice nisam pročitao ništa o kombinaciji engleski - povijest? Što je s tim? Jel studira itko to? Kakva su iskustva? Upisujem to ove godine nakon 4 godine hlađenja, nisam baš pisao ništa na engleskom konkretno duže vrijeme. Inače uvijek odličan iz engleskog u srednjoj, vokabular i razumijevanje i dan danas. Što se povijesti tiče isto odličan i oduvijek u tome. Pa evo ako itko uopće prati i sudjeluje u ovoj temi bio bih mu zahvalan ako bi mi mogao opisati faks generalno (raspored, izostanci, zahtjevnost itd).
karlowolf05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 23:55   #1524
Molim da mi se jave kroatisti, imam pitanje.
lono031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2020., 23:24   #1525
Bodovi za upis?

Pozdrav..Trenutacno sam 3.srednje smjer Jezicna gimnazija..Zanima me Psihologija u Osijeku te me zanima imam li ja sanse upasti s obzirom da sam prve dvije godine dosta zaribo ( 3.36 i 3.53 prosjek) no ove godine ocekujem da cu proc s minimalno 4.3.S pripremama za maturu sam lagano poceo te se nadam dobrim rezultatima.Sto se sve tocno pise na prijemnom?Bilo kaki savjet je dobrodosao.
Likovimelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2020., 14:30   #1526
Bok. Zna li možda tko je li teško upisati filizofiju u Osijeku i kakve su upisne kvote? Jel ih puno upisuje?
Broly21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2020., 22:59   #1527
Question

Pozdrav!
Može li mi netko ukratko napisat svoje iskustvo sa ffos-om, te je li studij Hrvatskoj jezika i književnosti i povijesti težak?
Imei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 19:01   #1528
Bok, ima li neko iskustva sa informatologijom, mogu li s tim upisati diplomski informacijskih tehnologija? Dali s tim fakultetom ima posla

Poslano sa mog JSN-L21 koristeći Tapatalk
Pat123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2020., 19:39   #1529
Quote:
Likovimelove kaže: Pogledaj post
Pozdrav..Trenutacno sam 3.srednje smjer Jezicna gimnazija..Zanima me Psihologija u Osijeku te me zanima imam li ja sanse upasti s obzirom da sam prve dvije godine dosta zaribo ( 3.36 i 3.53 prosjek) no ove godine ocekujem da cu proc s minimalno 4.3.S pripremama za maturu sam lagano poceo te se nadam dobrim rezultatima.Sto se sve tocno pise na prijemnom?Bilo kaki savjet je dobrodosao.
Ne želim te obeshrabriti, no na psihologiji se uvijek očekuju i visoki prosjek i odlična riješenost mature. Kvota nije baš velika pa ne znam kolike su ti šanse ako si već zaribao prosjek.
Elfstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2020., 19:42   #1530
Quote:
Broly21 kaže: Pogledaj post
Bok. Zna li možda tko je li teško upisati filizofiju u Osijeku i kakve su upisne kvote? Jel ih puno upisuje?
Mislim da ovisi od generacije do generacije koliko je teško upisati filozofiju, ovisi koliko su 'pametni' ti koji upisuju, tj. kakvi su im rezultati sve skupa. Kvote su manje, ali ovisi koji predmet uz to želiš upisati. Ugl, ja upala na filozofiju i engleski (ali nisam upisala) bez problema jer sam super riješila maturu, prosjek mi nije bio neki wow.
Elfstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2020., 19:45   #1531
Quote:
Imei kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može li mi netko ukratko napisat svoje iskustvo sa ffos-om, te je li studij Hrvatskoj jezika i književnosti i povijesti težak?
Priča se da su na ffos-u daleko najzahtjevniji povijest i njemački. Osobno mogu samo reći za hrvatski da je sasvim okej, uvijek ima težih i lakših kolegija kao i korisnih i manje korisnih. Ali nisam čula još da je netko iz moje generacije požalio što je to upisao, niti su zbog toga odustali.
Elfstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2020., 14:24   #1532
Odgovor

Quote:
Elfstone kaže: Pogledaj post
Priča se da su na ffos-u daleko najzahtjevniji povijest i njemački. Osobno mogu samo reći za hrvatski da je sasvim okej, uvijek ima težih i lakših kolegija kao i korisnih i manje korisnih. Ali nisam čula još da je netko iz moje generacije požalio što je to upisao, niti su zbog toga odustali.
Hvala, ja se još uvijek premišljam između hrv i povijesti i između hrvatskog i sociologije, u srednjoj sam prolazio uvijek sa 4 ili 5. da li možda znaš koliko je minimalno potrebno bodova s mature za upad? Hvala još jednom
Imei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 17:29   #1533
Dobar dan!

Željela bih studirati povijest. Prema razinama mature mi odgovara povijest + sociologija, povijest + filozofija.
Da li je teško???
Da li ima koji kolegij koji je strani jezik???
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2020., 19:35   #1534
Pozdrav! Zanima me vaše mišljenje o filozofskom u Osijeku, pogotovo povijest, njemački, pedagogija. Kakvi su profesori, upisi, koliko se treba učiti, bodovi za fakultet?
ljepotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2020., 17:08   #1535
Pozdrav! Planira li neko upisati informatologiju i ako je netko upisao diplomski informacijska tehnologija - može iskustva i kolika je zaposlenost onih koji to završe. Dvoumim se između informatologije (kombinacija s engleskim) i engleskog (kombinacija pedagogija ili hrvatski).

Poslano sa mog JSN-L21 koristeći Tapatalk
Pat123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 17:38   #1536
Pozdrav ekipa, postoji li mogućnost upisati dvopredmetno pa drugi predmet odbaciti? Problem mi je što nemam položenu Povijest, a voljela bih kroatistiku
zdravkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2020., 13:44   #1537
Pitanje

Pozdrav!
Zanima me da li netko studira mađarski i hrvatski jezik i književnost tu kombinaciju predmeta i da li je potrebno predznanje mađarskog jezika. Izgleda da je zato jedino ostalo mjesta na jesenskom roku. 🤣🤣🤣
Imei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2020., 17:03   #1538
Ne znam kakvo je stanje sada. Predznanje pomaže. Ako si spreman/a žestoko raditi, jezik se da naučiti.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2020., 12:27   #1539
Pozdrav,

Jel imaju studenti neki svoj forum ili tako neko prakticno mjesto gdje bih mogao ostaviti jedan oglas za posao? Target grupa su mi studenti pedagoskog, kulturnjaci i sve slicno

Thanks

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2020., 18:49   #1540
pozdrav svima

Pozdrav svima! ) Evo, mene zanima kako je studirati hungarologiju, to jest mađarski jezik i književnost! Znam da je jako zahtjevan jezik i traži posvećenost i rad ali želim pročitati mišljenja, iskustva vas koji studirate tu u Osijeku! Koliko znam, mađarski se može studirati i u Zagrebu i u Osijeku! Zahvaljujem!
Marijan Ivan is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.