Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 20:01   #1
Seoski turizam -KAKO GA POKRENUTI??

Ovako da ne kompliciram, pojednostavljeno...
Trebam savjet:što učiniti kad imate predobar poveći komad zemlje izvan Zg-a idealan za seoski turizam, ali nemate dovoljno početnog kapitala za uložit??
Kome se obratit, postoje li kakvi poticaji(prije 2god čini mi se pročtala sam negdje kako HGK nudi poticaje ili nekakve olakšice ukoliko je mjesto perspektivno-a moje stvarno jest)
Kako uopće započet vlastiti biznis s obzirom da počinjete od nule....i sa što manjim rizicima po mogućnosti
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:23   #2
daj oglas da tražiš investitora, ti daš zemlju on daje lovu u biznis, samo dogovori da ti zemlja čini postotni ulog a ne apsolutni (npr tvoj dio investicije kojom pokrećete biznis iznosi 30% - vrijednost zemljišta a ne npr vrijednost zemljišta 10000€) i na kraju dobir dijelite u omjeru 30/70 ili 50/50 ili kak se već dogovorite

mislim da ti i ne treba preveć love.

jesi bil tam u zagorju, tam kod zaboka, kak se ono izletište zove - kod dva potoka?

ja kad sam to vidio pao u nesvijet. koju paru taj dere nije za vjerovati a niš posebno

njemu na grunutu se križaju dvije najobičnije grabe koje naziv apotokom, prek njih je od građe sklepao mostić i stavil tri stola na mostić, okolo livada gdi gradksa djeca trče okolo, kaj im je vrhunski doživljaj kad stignu s asfalta, stol za stolni tenis i jedan poni...pa za popizdit.

moje dvorište i okučnica naspram toga su disneyland.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:36   #3
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
daj oglas da tražiš investitora, ti daš zemlju on daje lovu u biznis, samo dogovori da ti zemlja čini postotni ulog a ne apsolutni (npr tvoj dio investicije kojom pokrećete biznis iznosi 30% - vrijednost zemljišta a ne npr vrijednost zemljišta 10000€) i na kraju dobir dijelite u omjeru 30/70 ili 50/50 ili kak se već dogovorite

mislim da ti i ne treba preveć love.

jesi bil tam u zagorju, tam kod zaboka, kak se ono izletište zove - kod dva potoka?

ja kad sam to vidio pao u nesvijet. koju paru taj dere nije za vjerovati a niš posebno

njemu na grunutu se križaju dvije najobičnije grabe koje naziv apotokom, prek njih je od građe sklepao mostić i stavil tri stola na mostić, okolo livada gdi gradksa djeca trče okolo, kaj im je vrhunski doživljaj kad stignu s asfalta, stol za stolni tenis i jedan poni...pa za popizdit.

moje dvorište i okučnica naspram toga su disneyland.
Nisam čula za to u Zagorju, niti ne znam kako je tamo, ako je tako kako ti kažeš(ništa posebno),a lik zarađuje dobro--onda bi kod mene lova tekla
jer ovo moje imanje je stvarno DOŽIVLJAJ, u prirodi, drveća okolo, čist zrak, okoliš....ma super, već je par ljudi htjelo ga kupit, moji nisu htjeli prodat, ali ni ne rade ništa s njim..

Iskreno ideja da s nekim "dijelim" ono što je moje nije mi baš privlačna..
ne razumijem se u sve te zavrzlame,ali bilo kakav oblik partnerstva pogotovo s nepoznatom osobom mi unosi strah
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:43   #4
ma ok, tu siu pravu s jedne strane, smao treba ti dobar pravnik

inače i ja imam dobar grunt, građevnu parcelu, napadjume da prodam, ja neću, cijena će još rasti, strpljen spašen. razmišljao sam naći nekog investitora da napravimo recimo ne zgradu nego kuće u nizu s jednim dva kata...ja sebi uzmem dvijekuće on ostale, stane ih bar 10tak. mislim da ću tak najbolje zaraditi nek na čistoj prodaji. bolje povećavati vrijednost tog zemljita nekretninom nego samo čekati rast cijne samog zemljišta.

ta dva potoka, to ti je kraj zaboka, mislim da se mjesto zove luka il tak nekak. tam blizu ti je ona mljekara šimun milk, to je negdje tam kod trgovišća, ideš autoputom skineš se za zabok pa pravac trgovišće u smjeru natrag prema zg.

ja ti kažem da ti tam svi ovi zg lovatori tamo vode familiju na ručak-izlet prek vikenda. djeca cijel ovrijeme na betonu i asfaltu kad vide one dvije grabe i hrpu trave - ludilo. ti sad napravi neš slično, nabav ikoju gusku kokoš, psa, mačku i ostale domaće životinje i da vidiš pare do krova.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 20:54   #5
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
.
ja ti kažem da ti tam svi ovi zg lovatori tamo vode familiju na ručak-izlet prek vikenda. djeca cijel ovrijeme na betonu i asfaltu kad vide one dvije grabe i hrpu trave - ludilo. ti sad napravi neš slično, nabav ikoju gusku kokoš, psa, mačku i ostale domaće životinje i da vidiš pare do krova.
ma nikakve guske ni koze ni pajceki...
Ja ću kao strastveni ljubitelj konja renovirat postojeću štalu za dom konjićima
aha.....ako prvo smislim kako to sve pokrenut!
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 08:38   #6
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Ovako da ne kompliciram, pojednostavljeno...
Trebam savjet:što učiniti kad imate predobar poveći komad zemlje izvan Zg-a idealan za seoski turizam, ali nemate dovoljno početnog kapitala za uložit??
Kome se obratit, postoje li kakvi poticaji(prije 2god čini mi se pročtala sam negdje kako HGK nudi poticaje ili nekakve olakšice ukoliko je mjesto perspektivno-a moje stvarno jest)
Kako uopće započet vlastiti biznis s obzirom da počinjete od nule....i sa što manjim rizicima po mogućnosti
na stranicama mmtpr imaš program potpora i kreditiranja koji je trenutno na snazi. dosta potpora je i bespovratno. također je i mpšvg nedavno imalo nekoliko sličnih natječaja.
raspitaj se u gradu, odnosno županiji u kojoj živiš i u turističkoj zajednici. trebali bi te znati uputiti. odi u u hzpss.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:20   #7
hvala, baš ću pogledat..
našla sam nešto kao program kreditiranja poticanja malog gosp.--e sad u čemu je razlika između "običnog" kredita?i takvog koji nudi hbor
u čemu su te olakšice?tj.poticaji?
vjerojatno u kamatama?
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 12:10   #8
Kod mene županija za razvoj seoskog turizma daje bespovratna sredstva podobnima,ali ne znam nikog da baš bere lovu na tome biće da je taj u Zaboku u nekoj stranci pa mu dolaze ovi iz sabora.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 15:00   #9
Znam ja par njih i ide im jaako dobro..
S tim da taj cijeli koncept seoskog t. je jako širok, većina ih najviše pruža ugostieljske usluge, usluge smještaja, ostale rekreativne akt..

A stalno čujem i čitam kako treba poticati razvoj takvih gospodarstava u nas, da je još nerazvijeno..
Ja ću prva samo nek me netko usmjeri i da lovu

što su točno bespovratna sredstva?
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:13   #10
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post

što su točno bespovratna sredstva?
to su sredstva bez povratka
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 21:38   #11
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Znam ja par njih i ide im jaako dobro..
S tim da taj cijeli koncept seoskog t. je jako širok, većina ih najviše pruža ugostieljske usluge, usluge smještaja, ostale rekreativne akt..

A stalno čujem i čitam kako treba poticati razvoj takvih gospodarstava u nas, da je još nerazvijeno..
Ja ću prva samo nek me netko usmjeri i da lovu

što su točno bespovratna sredstva?
Ma sve je to meni jasno i ja imam krasne ideje,živim u parku prirode Lonjsko polje gdje se ima što vidit,ali kažem prije će mi netko doći iz USA ili Japana nego iz Zagreba ukoliko nije preko neke veze političke ili neke druge
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 12:07   #12
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ma sve je to meni jasno i ja imam krasne ideje,živim u parku prirode Lonjsko polje gdje se ima što vidit,ali kažem prije će mi netko doći iz USA ili Japana nego iz Zagreba ukoliko nije preko neke veze političke ili neke druge
Dok tako razmišljaš, ništa od posla.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 15:53   #13
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ma sve je to meni jasno i ja imam krasne ideje,živim u parku prirode Lonjsko polje gdje se ima što vidit,ali kažem prije će mi netko doći iz USA ili Japana nego iz Zagreba ukoliko nije preko neke veze političke ili neke druge

pa ti onda dovodi amerikance i japance.
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 22:56   #14
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Ovako da ne kompliciram, pojednostavljeno...
Trebam savjet:što učiniti kad imate predobar poveći komad zemlje izvan Zg-a idealan za seoski turizam, ali nemate dovoljno početnog kapitala za uložit??
Kome se obratit, postoje li kakvi poticaji(prije 2god čini mi se pročtala sam negdje kako HGK nudi poticaje ili nekakve olakšice ukoliko je mjesto perspektivno-a moje stvarno jest)
Kako uopće započet vlastiti biznis s obzirom da počinjete od nule....i sa što manjim rizicima po mogućnosti
Jesi li sigurna da znaš što je seoski turizam? To nije da ti uložiš zemljište a neki bogati investitor sagradi 10 apartmana i onda ih renta. Pod seoski turizam se podrazumijeva da imaš seosko gospodarstvo, baviš se poljoprivredom i stočarstvom i nudiš gostima svoje proizvode (uglavnom).

Evo jedan primjer: http://www.agroturizam-blato.com/gica_agroturizam.htm

obrati pozornost na ovo: Naša obitelj u potpunosti vodi računa o svim elementima ponude, sve naše namirnice lokalnog su porijekla, proizvedene u krugu članova naše obitelji.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 00:18   #15
Hvala na definiciji,ali znam što znači seoski turizam.
Prvo tko je rekao da tražim bogatog investitora i da želim sagradit 10 apartmana?

Pažljivije čitaj...
Rekla sam da imam imanje koje je tipično seosko, naravno na selu je,sa ostalim pripadajućim objektima takvog tipa(drvena klet, staja, sjenik)...sve se to treba obnoviti i renovirat da bi netko došao..
A to što ti pričaš o nekakvoj komercijalizaciji mog prostora, ja to nisam rekla niti sam to tako zamislila..
Ono što ovakav projekt čini interesantnim jest primamljivost prostora i ponude i pružit doživljaj gostu..prema tome nikakvih 10 apartmana ja nebi sagradila..

hvala na reklami
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 09:29   #16
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Hvala na definiciji,ali znam što znači seoski turizam.
Prvo tko je rekao da tražim bogatog investitora i da želim sagradit 10 apartmana?

Pažljivije čitaj...
Rekla sam da imam imanje koje je tipično seosko, naravno na selu je,sa ostalim pripadajućim objektima takvog tipa(drvena klet, staja, sjenik)...sve se to treba obnoviti i renovirat da bi netko došao..
A to što ti pričaš o nekakvoj komercijalizaciji mog prostora, ja to nisam rekla niti sam to tako zamislila..
Ono što ovakav projekt čini interesantnim jest primamljivost prostora i ponude i pružit doživljaj gostu..prema tome nikakvih 10 apartmana ja nebi sagradila..

hvala na reklami
Sorry, ono o apartmanima sam vidio da je netko predložio neki biznis i već podijelio dobit u %. Ono što želim samo naglasiti da seoski turizam ne čini infrastruktura- klet, sjenik, staja nego ljudski resursi.U svakom slučaju to je "family biznis" i to ne može raditi čovjek sam. Lako je obnoviti staju i sjenik ali da bi to bio seoski turizam sve to mora i biti u funkciji, stoka u staji, spremljeno sijeno, pune bačve vina...

još jednom sorry ako sam nešto pogrešno napisao
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:42   #17
Sve ja to znam,posao koji zahtijeva puno angažmana--moji i jesu za to i podupiru, samo ne znamo kako uložit, s KOJIM sredstvima..
ali naravno da bi se svi posvetili tome,ne samo ja...
ali najteže je krenut..........

sve pet
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 22:26   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sorry, ono o apartmanima sam vidio da je netko predložio neki biznis i već podijelio dobit u %.
To sam bio ja
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:43   #19
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
Sve ja to znam,posao koji zahtijeva puno angažmana--moji i jesu za to i podupiru, samo ne znamo kako uložit, s KOJIM sredstvima..
ali naravno da bi se svi posvetili tome,ne samo ja...
ali najteže je krenut..........

sve pet

dodi na more pa cemo uloziti u pravi turizam,vidim da imas volje!
Tihotar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 23:38   #20
A da, što imaš na umu?
U šta bi ulagao?
Iskreno masovni turizam mi je
al da je biznis, to je...no nikad se nebi mogla posvetit tome sa srcem ko ovom, previše iskomercijalizirano..
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.