Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 14:57   #321
7 godina nije star pas..pogotovo ne njemacki ovcar.Muzjaci se mogu aktivno koristit i do 10.-11. Godine.
Ako nije plodan jedno mi preostaje nac drugog muzjaka za kuju onda....
Pod njegov kvalitet mislim na odlican i stabilan karakter,predivaan izgled,jak pigment i tamna maska.
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 16:33   #322
Školski primjer kako se uništavaju psi. Vlasniku je njegov pas najbolji na svijetu i bilo bi šteta da se njegovi geni ne šire dalje. Nema veze što pas ima nasljednu manu
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 16:45   #323
Prvo pise da bi parila jer zeli stene tog svog muzjaka, onda ako ne bi moglo nije bed, naci ce drugog za svoju kuju. xD

Seems legit.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 22:12   #324
Dovoljno je dva puta upariti.
Ja radim tako kada idem s zenkom na parenje ali i kada mi netko dolazi na parenje s mojim muzjakom.
Popizdila bi sigurno da mi netko 5 dana visi doma a ja dvorim cijelo vrijeme.

Muzjak s jednim jajetom i udomljena zenka. Nije ti to bas pametno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 22:36   #325
Dva puta je sasvim dovoljno al nema štete i da je više,mislim kuji ni njemu ništa ne može bit.On je tako bar bio malo mirniji jer je ionako tulio po čitavu noć iz boksa i dan.Sparili bi se prije šetnje i onda su iza normalni šetali bez da je on gnjavi.

Ja bi jako volila imat štene od njega al ako ne može pa ne može hvala bogu šta je tu je.Ona je dobra kuja i svakako je imam namjeru parit bilo sa njim ili nekim drugim.Planiram je dogodine sterilizirat pa da ima bar jedno leglo iza sebe

Kujica je udomljena samo jer joj se bivši vlasnik nije mogao posvetit radi posla pa mu je bilo žao da stoji sama i neprošetana većinu dana.
Ronnyluna is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.05.2016., 07:14   #326
nemoguće da bi se nakon parenja normalno šetkarali i da on nema ništa s njom.
Moj mužjak je luuuuuud, luuuud, kakva šetnja, kakav vlasnik, samo kujicu gleda. I to samo znači kada su plodni dani, ostale dane ne doživljava ženke.

ma uglavnom...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 18:49   #327
nemoj pariti njo-icu bez izvrsnih papira. radi se o pasmini gdje je puno veća ponuda od potražnje i jako ćeš teško udomiti malce, osim ako ih ne misliš dati za čuvare koji samuju i loše se hrane. ako svojeg psa smatraš fantastičnim, radije kupi psa iz iste krvne linije, iste uzgajivačnice ili od braće ili nećaka tvojeg psa.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 18:50   #328
Mužjaci se mogu aktivno koristiti do 10.-11. godine života? Samo mužjaci a ne ženke? Za što se aktivno koriste?

Ovo mi je prvi glas, mišljenja sam da je to prosječan životni vijek 9-13 godina, a ne znam baš koliko aktivno (šetnje? frizbi? deminiranje?) koristi NJO star npr 10 godina.

Ronnyluna, imaš psa sa manom i kuju koju ti pod svaku cijenu želiš parit. Sva sreća da kuja nije skotna.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 18:51   #329
nisam sigurna, no nešto mi zvoni da se ne pare psi stariji od osam godina jer se nakon toga drastično povećavaju šanse za genetske bolesti kod štenaca.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 07:30   #330
Ronnyluna, već si 4 godine tu na forumu, pa onda si valjda do sada skužila i da podforumi imaju svoja pravila, pa tako i ovaj. A jedno od tih pravila glasi da se ne podržava takav uzgoj i njegovo zagovaranje. Molim da to i uvažiš u svojim raspravama. Zna se što je uzgoj pasa, a što štanceraj i kućno leglo.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:25   #331
Pozdrav svima. Naša maltezerica je trudna (nadamo se).
Sad mene zanima koje sve vanjske promjene se mogu vidjeti da stvarno znamo da smo trudni.
Željeli smo otići veterinaru ali nam je preporučio da dođemo par dana prije termina kako bi nam mogli odrediti i broj štenaca.
Sad smo svi u iščekivanju, a to je nešto najgore.
Kad nastupi okot...gdje ste smještali mamu u to vrijeme...ja ne bi da to obavi u svojem krevetiću. Jeste li im nešto posebno kupovali, inprovizirali, jer mislim sve to na kraju baciti.
Također molim svaki savjet, preporuku jer sve nam je to novo i prvi put. Svi su jako šturi sa informacijama. Ako negdje postoji tema ja se ispričavam, tražila sam ali nisam ništa našla. Hvala vam.
žirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:06   #332
Quote:
žirek kaže: Pogledaj post
Također molim svaki savjet, preporuku jer sve nam je to novo i prvi put. Svi su jako šturi sa informacijama. Ako negdje postoji tema ja se ispričavam, tražila sam ali nisam ništa našla. Hvala vam.
Maltezerima displazija nije pasminska boleština pa se na tebe ovo sigurno odnosi u manjoj mjeri, ali nedavno sam pročitala članak koji bi te možda mogao zanimati. Ako ništa drugo, bez obzira na to koliko sve zahtijeva puno čišćenja, za štence i njihov razvoj zapravo su najzdravije zemlja i trava, ali kako si to ne može svatko priuštiti, svakako stare krpe, dekice, ručnici, ne novine i pločice.

Sretno.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:11   #333
Whelping box. Uobičajeno je da imaju 3 visoke stranice i jednu nižu, preko koje kuja može proći a štenci ne. Ili vratašca koja otvorite.

Ovo pročitati obavezno.

U boxu je najbolje imati upijajuće podloge "pelene" ili najlon na dnu pa preko vetbed + ručnike, staru posteljinu, što se već odvoji.
Dobro je imati i heat lamp koja će grijati samo jedan kut boxa tako da se štenci mogu micati kako im odgovara - ako im je hladno, pod heat lamp, ako nije, drugdje. S tim da mora biti visoko postavljena, kuja ne bi smjela moći do nje da se ne opeče.

Nadam se da imate nekoga tko ima iskustva da bude tamo tokom okota ili veterinara koji će ga voditi.
Najbolje da pitate uzgajivača od kojeg ste uzeli štene, oni sigurno mogu pomoći.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:56   #334
Pozdrav!
Imam problem, Imam kujicu staru 6 ipo godina maltezer i mužjaka 2 godine( njezinog sina) Uvik su odvojeni i pazimo kad je topla al danas su se parili. Pronasli smo ih spojene. Dali se moze sprijecit gravidnost?? Dali je opasno za kuju ima 6 ipo godina? dali ce stenci bit normalni?
Molim Vas savjet sto mi je ciniti! Inace taj muzjak mi zivi u brata tako da nisu stalno skupa , danas u trenutku nepaznje sve se dogodilo prebrzo.
pahuljica888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:14   #335
Quote:
pahuljica888 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam problem, Imam kujicu staru 6 ipo godina maltezer i mužjaka 2 godine( njezinog sina) Uvik su odvojeni i pazimo kad je topla al danas su se parili. Pronasli smo ih spojene. Dali se moze sprijecit gravidnost?? Dali je opasno za kuju ima 6 ipo godina? dali ce stenci bit normalni?
Molim Vas savjet sto mi je ciniti! Inace taj muzjak mi zivi u brata tako da nisu stalno skupa , danas u trenutku nepaznje sve se dogodilo prebrzo.
Ja bih to abortirala. Okrutno, ali je tako najbolje. Veta pitaj postoje li i za kuje pilule za dan poslije. Nekako sumnjam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:30   #336
Ni ja se ne bi igrala s tim ko zna sta moze biti sa stencima.odi cim prije vetu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:58   #337
Quote:
pahuljica888 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam problem, Imam kujicu staru 6 ipo godina maltezer i mužjaka 2 godine( njezinog sina) Uvik su odvojeni i pazimo kad je topla al danas su se parili. Pronasli smo ih spojene. Dali se moze sprijecit gravidnost?? Dali je opasno za kuju ima 6 ipo godina? dali ce stenci bit normalni?
Molim Vas savjet sto mi je ciniti! Inace taj muzjak mi zivi u brata tako da nisu stalno skupa , danas u trenutku nepaznje sve se dogodilo prebrzo.
Ako je ostala skotna abortirati.
Treba vidjeti s veterinarom može li se sprijeciti. Nemam pojma.

6 i pol godina nije neki problem, problem je što su mama i sin.

p.s. sad su mi rekli da navodno postoji nekakva pilula za dan poslije... veterinaru odmah.

Zadnje uređivanje Aese : 17.07.2017. at 00:12.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 09:24   #338
postoji pilula, ali nije bezopasna. bolje ići na sterilizaciju. kujica ionako više nije u cvijetu mladosti, a pretpostavljam da nije ni visoko nagrađivana u kinološkom svijetu pa da ćete nešto propustiti ako više ne koti.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 03:11   #339
Javili smo se veterinaru i kastrirat cemo je za dva dana i onako smo to planirali, samo eto ocito se ovo moralo dogoditi da to napravimo. Bar se sin zabavija i on je sad miran. Haha a boze katastrofe.
pahuljica888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:31   #340
Ne postoje "pilule" aka tablete već se aplicira injekcijom hormon . Znam da ima estroge i valjda još jedan. Svaki djeluje različito.

Za estrogen znam da se mora aplicirati par puta ( zaboravih koliko točno ) nakon neželjenog sparivanja i da mora biti unutar deset dana od neželjenog sparivanja.


Puno je veterinara koji u Hrv ni ne žele pristupati ovakvim metodama prekida skotnosti.

A nisam ni sigurna za te hormonalne pripravke ( da ih tako nazovem ) jesu li kod nas baš baš službeni ili nisu.......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.