Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 00:15   #101
Menadzment bankarstva, osiguranja i financija

Pozdrav svima, zanima me ako je netko isao na diplomski smjer bankarstvo, osiguranje i financije, da malo opise studij.
LP
crusaderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:02   #102
Planiram se prebaciti s jedne VPŠ na LIBERTAS , pa me zanima jer isao bih izvanredno jer ujedno i radim i nalazim se malo podalje od zagreba stoga necu biti bas u mogucnosti prisustvovati predavanjima, pa me zanima kakav je faks...kakvo je stanje , kako je kad se susrecete s ispitima koliko se mora uciti kakva je prolaznost i trazenost? Bio bih vam mnogo zahvalan na sto prijem odgovoru

Mozete mi odgovoriti i na privatan mail : [email protected]
vanja13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 00:50   #103
Pozdrav, može li mi netko pliz poslati syllabuse kolegija Poslovno pregovaranje i Osnove pregovaranja? Hvala puno
dr.hell_no is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 11:37   #104
Sveučilište Libertas - Zagreb

Pozdrav,

imao bih pitanje za studente navedenog sveučilišta. Naime, zanimaju me dojmovi studenata o izvođenju nastave, kvaliteti profesora, rasporedu predavanja za izvanredne studente (od koliko sati počinju, koliko puta tjedno) jer slijedeće godine namjeravam upisati međunarodne odnose i diplomaciju, a Libertas mi se čini boljom alternativom visokoj školi međunarodnih odnosa i diplomacije. Znam da ima još dosta vremena do onda ali mislim da nije loše pripremiti se i istražiti ranije

Općenito bih bio zahvalan na informacijama o fakultetu, a posebno ako netko ima informacije iz prve ruke o navedenom diplomskom studiju.

Hvala!
Sebastian_Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:30   #105
Quote:
Sebastian_Smb kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imao bih pitanje za studente navedenog sveučilišta. Naime, zanimaju me dojmovi studenata o izvođenju nastave, kvaliteti profesora, rasporedu predavanja za izvanredne studente (od koliko sati počinju, koliko puta tjedno) jer slijedeće godine namjeravam upisati međunarodne odnose i diplomaciju, a Libertas mi se čini boljom alternativom visokoj školi međunarodnih odnosa i diplomacije. Znam da ima još dosta vremena do onda ali mislim da nije loše pripremiti se i istražiti ranije

Općenito bih bio zahvalan na informacijama o fakultetu, a posebno ako netko ima informacije iz prve ruke o navedenom diplomskom studiju.

Hvala!
Dear Sebastian,

nema problema. Profesori su redovno kvalitetni bez obzira na studijski smjer - bila diplomacija, poslovanje (nekoliko studija vezanih uz to), turizam, sigurnost, čak i gluma.

Što se tiče alternativnih studija međunarodnih odnosa i diplomacije izvan Libertasa, ne bih preporučio, a evo zašto - Libertas ipak ima sveučilišni studij, a to je važno iz više razloga. Prvo, sveučilišna diploma omogućava nastavak studija bilo gdje u Hrvatskoj i inozemstvu. Drugo, kad je riječ o zapošljavanju, iako su mnoge visoke škole razmjerno dobre, poslodavci su kod nas, a i na mnogim mjestima u Europi, još uvijek ljudi iz one generacije kojoj nije jasno što su to visoke škole, a "fakultet" i "sveučilište" su im ključne riječi.

No da odgovorim na tvoje konkretno pitanja, nastava je za preddiplomce redovno ujutro od 9-12.30. Za izvanredne studente se organizira poslijepodne (17, 17.30), s ponekom subotom.
Whomdoyouserve is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:47   #106
Da li se ko prebacivao sa jednog smjera na drugi na Libertasu? Ja sam poslao molbu danas pa me zanima ako mi uvaze da li se nesto plaća to ili?
abedeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 12:33   #107
Acebeda

Quote:
abedeca kaže: Pogledaj post
Da li se ko prebacivao sa jednog smjera na drugi na Libertasu? Ja sam poslao molbu danas pa me zanima ako mi uvaze da li se nesto plaća to ili?

Možeš itekako, prebacivanje je normalna stvar, jedino je pitanje s kojeg smjera na koji. Zašto? Pa naprimjer, ako si treće godina Turističkog i hotelskog menadžmenta i želiš prijelaz na Međunarodne odnose i diplomaciju, neće ti naplatiti ništa zbog samog prijelaza, ali je pitanje možeš li na treću godinu s obzirom da si slučao drukčije predmete. No, to je možda manje važno - puno su važnije sljedeće stvari.

1. Možeš nakon stručnog preddiplomskog upisati sveučilišni diplomski bez ikakvih razlika.
2. Dok si na preddiplomskom iz jednog smjera, možeš slušati i predmete s drugih smjerova i steći dodatne ECTS bodove i proširit znanje na druga područja. Tako je u svim razvijenim zemljama - inženjeri slušaju povijest umjetnosti, filozofi uče ponešto o financijskim tržištima - sve male stvari koje mogu kasnije dobro doći u životu.
Shaula26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:50   #108
Pozdrav,

Dizem temu iz mrtvih.
Ima li tko da ove godine upisuje medjunarodno poslovanje, izvanredni studij?
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:29   #109
Mene zanima medunarodni odnosi i diplomacija, izvanredni studij koje bih upisao ove godine.
Svako iskustvo i misljenje dobrodoslo. Kako i koliko daleko mogu sa tim?
Obzirom da imam 35+ a platit cu iz svojeg dzepa znojem oblivenom, prije nego ih predam preko pulta rado cu poslusati svaki detalj. I da li je uopce dobra ideja sto se u ovim godinama upustam u to, jer znam puno dobrih nacina gdje uloziti 25tkn godisnje.
cuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:30   #110
Mene zanima medunarodni odnosi i diplomacija, izvanredni studij koje bih upisao ove godine.
Svako iskustvo i misljenje dobrodoslo. Kako i koliko daleko mogu sa tim?
Obzirom da imam 35+ a platit cu iz svojeg dzepa znojem oblivenom, prije nego ih predam preko pulta rado cu poslusati svaki detalj. I da li je uopce dobra ideja sto se u ovim godinama upustam u to, jer znam puno dobrih nacina gdje uloziti 25tkn godisnje.
cuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:39   #111
Smile

Quote:
cuky kaže: Pogledaj post
Mene zanima medunarodni odnosi i diplomacija, izvanredni studij koje bih upisao ove godine.
Svako iskustvo i misljenje dobrodoslo. Kako i koliko daleko mogu sa tim?
Obzirom da imam 35+ a platit cu iz svojeg dzepa znojem oblivenom, prije nego ih predam preko pulta rado cu poslusati svaki detalj. I da li je uopce dobra ideja sto se u ovim godinama upustam u to, jer znam puno dobrih nacina gdje uloziti 25tkn godisnje.
Ja završavam 1. godinu na međunarodnim odnosima i isto sam izvanredni student. Većinom smo svi stariji u grupi, a ima i starijih od 35 godina tako da godine nisu problem kad odlučiš uložit u sebe. Ja sam samo malo mlađa od tebe i dugo sam se dvoumila kao i ti, ali sam sad zadovoljna što sam to upisala.

Na 1. godini slušate predavanja zajedno sa međunarodnim poslovanjem jer su kolegiji isti, a predavanja ti počinju od 17h nekad jednom tjedno nekad dva do tri puta. Ne mora se dolazit na predavanja ali s obzirom da puno plaćaš i da čuješ sve o ispitima dobro je dolazit. Neki kolegiji poput uvoda u međunarodne odnose, politički pojmovi i ideologije i povijest civilizacija su dosta opširni, a na nekima trebaš napravit projekt istraživanja ili seminar. Možeš izaći na predrok iz svakog kolegija.

Pitanje kako i koliko daleko možeš s time je dosta subjektivno. Neki žele dobiti veću plaću na poslu na kojem već rade, a svi radimo u mojoj grupi dok nekoga stvarno zanima diplomacija. Ne želim zvučati diplomatski ili neodređeno, ali ovisi o tebi koliko ćeš uložiti truda da se poslije stvarno i baviš tim područjem. Treba imati dobre kontakte s ljudima, možda i profesorima jer su neki i bili u diplomaciji. Mnogi završe dobre fakultete poput prirodnih znanosti ili neke druge, ali se baš ne snađu poslije ili nisu zadovoljni tako da ovisi najviše o osobnoj motivaciji i trudu.

Zadnje uređivanje button : 03.08.2017. at 12:59.
button is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:36   #112
Poštovani zaposlenici Libertasa, kako vam ne dosadi pitati a onda odgovarati samima sebi na forumu, ionako sjedite u istoj sobi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:08   #113
Razmišljam o prebacivanju na Preddiplomski studij međunarodnih odnosa na Libertasu. Imam mogućnost odmah upisati treću godinu, zanima me koliko su predmeti zahtjevni i koliko angažmana zahtijevaju, koliko su opsežni predmeti? Dakle, postoje li kolokviji, traže li pisanje seminarskih radova, postoje li mogućnost izlaska na predrok iz predmeta? Jesu li ispiti pismeni ili usmeni?

Kako izgleda polaganje razlikovnih ispita? Mogu li se polagati kroz godinu ili samo na određenim ljetnim/zimskim ispitnim rokovima?

Realno, može li se se riješiti treća godina zajedno sa razlikovnim ispitima u godinu dana?

Postoji li neka grupa npr. na Facebooku sa studentima Libertasa gdje bih mogla upitati još neke praktične stvari vezane uz studij i ispite?

Unaprijed se zahvaljujem!
daily struggle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:32   #114
Quote:
daily struggle kaže: Pogledaj post
Razmišljam o prebacivanju na Preddiplomski studij međunarodnih odnosa na Libertasu. Imam mogućnost odmah upisati treću godinu, zanima me koliko su predmeti zahtjevni i koliko angažmana zahtijevaju, koliko su opsežni predmeti? Dakle, postoje li kolokviji, traže li pisanje seminarskih radova, postoje li mogućnost izlaska na predrok iz predmeta? Jesu li ispiti pismeni ili usmeni?

Kako izgleda polaganje razlikovnih ispita? Mogu li se polagati kroz godinu ili samo na određenim ljetnim/zimskim ispitnim rokovima?

Realno, može li se se riješiti treća godina zajedno sa razlikovnim ispitima u godinu dana?

Postoji li neka grupa npr. na Facebooku sa studentima Libertasa gdje bih mogla upitati još neke praktične stvari vezane uz studij i ispite?

Unaprijed se zahvaljujem!
Ja sam bio u istoj situaciji, kontao dali se prebaciti ili ne i evo, u veljači sam se prebacio, imao 3 ispita razlike te 5 u semestru. Ostao mi je još jedan za položiti plus završni rad. Nisam požalio.
Razlikovni polažeš ili kroz rokove il kroz kolokvij (ako su razlikovni u tekućem semestru).
Realno, ako zapneš, možeš sve odraditi kroz pola godine. Ne znam koji su ti razlikovni predmeti te redovni pa ti ne mogu napisati više informacija. Ono što je dobro jest da manje grupe te da se profesori, barem koji su meni bili, zbilja trude da predmet bude lako "upijen" i da naučiš teb kroz kolokvij položiš.
Ima grupa na fesju, a ako želiš više informacija možeš se javit u inbox pa ti mogu dati više detalja.
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:44   #115
Here we go again.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:10   #116
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Poštovani zaposlenici Libertasa, kako vam ne dosadi pitati a onda odgovarati samima sebi na forumu, ionako sjedite u istoj sobi.
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Here we go again.....
fascinantno, bas sam naletio na ovo

nego ne kuzim, pa bolje zavrsit neki dobar zanat i naucit kak se rade stvari nego ovo hmm, jel mi moze neko reci kakva prakticna znanja dobis nakon ovog
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:27   #117
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
jel mi moze neko reci kakva prakticna znanja dobis nakon ovog
Rijetko koji fakultet daje praktična znanja.

S tim da na umu treba imati da Libertas nije fakultet, a oni koji na njemu kupe diplomu nemaju niti teorijskih znanja.
Hammer Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:15   #118
Quote:
Hammer Prime kaže: Pogledaj post
Rijetko koji fakultet daje praktična znanja.

S tim da na umu treba imati da Libertas nije fakultet, a oni koji na njemu kupe diplomu nemaju niti teorijskih znanja.
istina al daju ti bar neka bazna znanja, mozes rec da jesi nesto naucio nakon faksa koji kak tak valja

meni se cini da vecina ljudi ide na ovakve fakseve upravo zato kaj kupuju diplomu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 08:37   #119
Naravno da daju....evo može i ovdje...,. jeftinije je... https://www.youtube.com/watch?v=_Qkt_0WrM_Q
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:27   #120
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
istina al daju ti bar neka bazna znanja, mozes rec da jesi nesto naucio nakon faksa koji kak tak valja

meni se cini da vecina ljudi ide na ovakve fakseve upravo zato kaj kupuju diplomu
Ali treba razlikovati teorijska i praktična znanja. VPŠ Libertas mogu loši đaci tehničkih škola završiti s odličnim koliki je prag traženog znanja istog.

Da ne govorim kako ga lagano završe i krojačice...
Hammer Prime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.