Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 13:51   #21
Question

holly... možeš li mi jasnije objasniti gdje puca ta analna vrečiva(kad se ne izvadi) jel možd u blizini spolovila , zato jer mu se tamo nedavno mapravila kvrgica koja je pukla i iz koje ide gnoj, i to je sve zbog alergija, sada pokušavam da to zaraste al nikako da zaraste, on već pije antibiotike, jel može to biti ta analka!!!!!!!!!!
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:14   #22
Anima, to sto si napisao samo potvrdjuje da nemas pojma o alergijama. sorry.
Alergijska reakcija, toksicna reakcija i otrovanje su tri razlicite stvari.
Odnosno, alergeni, toksini i otrovi su tri razlicite stvari.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:23   #23
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
holly... možeš li mi jasnije objasniti gdje puca ta analna vrečiva(kad se ne izvadi) jel možd u blizini spolovila , zato jer mu se tamo nedavno mapravila kvrgica koja je pukla i iz koje ide gnoj, i to je sve zbog alergija, sada pokušavam da to zaraste al nikako da zaraste, on već pije antibiotike, jel može to biti ta analka!!!!!!!!!!
analne zljezde se nalaze u anusu ili supku ili u rupi iz koje izlaze govna ...otprlike tamo gdje se nalaze nasi hemeroidi

alegija, dermatitis kod pasa su uglavno prouzrokovani nametnicima a rjedje hranom. Ako je hrena uglavnom se radi o prevelikom unosu proteina. Dovoljno ga je smanjit
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:23   #24
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Anima, to sto si napisao samo potvrdjuje da nemas pojma o alergijama. sorry.
Alergijska reakcija, toksicna reakcija i otrovanje su tri razlicite stvari.
Odnosno, alergeni, toksini i otrovi su tri razlicite stvari.
Da, ali je opće poznata stvar da reakcije na otrovanje mogu biti iste kao i kod alergija.Od gušenja kod školjaka, do proljeva od mlijeka, ili osipa zbog žitarica ili užegle masti.A onda budale to nazovu alergijom.Što je češće, ostavljem tvom IQ.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:36   #25
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Da, ali je opće poznata stvar da reakcije na otrovanje mogu biti iste kao i kod alergija.Od gušenja kod školjaka, do proljeva od mlijeka, ili osipa zbog žitarica ili užegle masti.A onda budale to nazovu alergijom.Što je češće, ostavljem tvom IQ.
Reakcije mogu imati slicne simptome. Samo, tjelesno stvari su puno drugacije.
To sto ljudi nesto misle, mene ne zanima. Jer alergija i otrovanje nije isto.
Pravi veterinar sigurno nece proglasiti nesto alergijom, bez da iskljuci sve drugo.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:00   #26
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Reakcije mogu imati slicne simptome. Samo, tjelesno stvari su puno drugacije.
To sto ljudi nesto misle, mene ne zanima. Jer alergija i otrovanje nije isto.
Pravi veterinar sigurno nece proglasiti nesto alergijom, bez da iskljuci sve drugo.
Takvih je jedan promil.A bojim se da i ti jednako zaključuješ.
I, nisi mi odgovorila, na što može biti pas alergičan u piletini ili govedini, na pr.:2up:
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:28   #27
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Takvih je jedan promil.A bojim se da i ti jednako zaključuješ.
I, nisi mi odgovorila, na što može biti pas alergičan u piletini ili govedini, na pr.:2up:
O cemu ti pricas?
Sto ja zakljucujem? Pa ti cijelo vrijeme pricas gluposti da pas ne moze biti alergican, da je to urota proizvođača hrane.

Sad da ti odgovorim na sto moze biti alergican kod hrane. Na protein. Relativno otporan na probavljanje.
A jel znas koliko razlicitih proteina postoji?
Oko 10 000 porodica proteina evolucijski povezanih (po nekima ovisno o def. 60000 porodica)
Pun klinac mogućih alergena.
Zajebano, jel tak?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:21   #28
ma sta se svadjate. Zar neznate da psi koji jedu puno mesa imaju dugorocno problema sa bubrezima, a prvi znak da je previse je perut i cesanje
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:26   #29
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Takvih je jedan promil.A bojim se da i ti jednako zaključuješ.
I, nisi mi odgovorila, na što može biti pas alergičan u piletini ili govedini, na pr.:2up:
psi nisu alergicni na meso, ali previse mesa i proteina ne mogu probavit. On se zadrzav u bubrezima i ako se pretjera moze se dogodit da im i zakazu bubrezi.
Ista stvar kao i secer. Psi nemaju pankreas i ne proizvode inzulin koji je potreban za razgradnju secera.
Ni sol ne izaziva alergija, ali psi ne smiju jest sol.
Svinjece meso je off limt za pse bas zato jer je premasno i ima veliku koncentraciju proteina koji njema skode
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:37   #30
Moja Nyssa je imala alergiju, analke su joj se začepile, od toga je dobila upalu uha i stalno se čohala, otpadala joj je dlaka, sada smo na eukanubi dermatosis i sve je super.
Od loše hrane psima se začepe analke, te od toga dolazi do upale uha, promjena na koži itd.
Probaj psu davati Eukanubu dermatosis,vidjeti češ velike promjene, to je baš medicinska hrana namjenjena psima koji su osjetljivi i alergični na ostale hrane
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:14   #31
analne zljezde se ne zacepljuju od alegije ili lose hrane
nekim psima se to nikada ne dogadja...nekima cesto.
Dovoljno je redovno ih praznit. Uvalis prst pasu u guzicu i stisnes da se izcide. Livo i desno. Korisno je papirnata maramica da pokupi iscjedak jer moze strcnit daleko.
Ako se bas puno ne pune onda se stisne anus i zgnjeci malo.
U stvari tako se najbolje osjeti jesu li pune.
Za to ije potreban niti veterinar. To je toliko jednostavno.
Problem je samo sta smrde.

Ako jedu suhu hrano to ce se teze dogodit jer im je izmet tvrdji i pri prolazu prazni zljezde.
U stvari pas koji ima meki izmet vise pati od analki.

inace lako se vidi da pas ima problemer jer vuce straznjicu po podu. Svrbi ga.

To nema nikakve veze sa usima, alergijama, dermatitisom i ostalim.
Ja neznam odakle vama te price i koji to veterinar moze kazat.
Jedino neki koji hoce na prevaru uvalit neku hranu.
Oni su kao i pedijatri koji djeci prepisuju specijalne i skupe vrste mlijeka u prahu jer n.pr. ta tvrtka placa putovanja i daje poklone. Mom necaku su dijagnosticarali nakon rodjena (ima je proljev) da je alergican na mlijeko i prepisali neko posebno koje kosta krcato love. Jednom roditelji nisu mogli nac to mlijeko u ljekarni i kupili su obicno jer su morali dat nesto djetetu jest i nista se nije dogodilo. Mali sad ima 7 godina i uopce nije alergican na mlijeko.
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:24   #32
Quote:
maja1205 kaže: Pogledaj post
Probaj psu davati Eukanubu dermatosis,vidjeti češ velike promjene, to je baš medicinska hrana namjenjena psima koji su osjetljivi i alergični na ostale hrane
psa je dovoljno ispravno hranit i nije potrebno nista od toga.
ako lose probavlja tjesteninu das raskuhanu i opranu rizu.
Kruh samo ako je suh i tvrd. Uz to sluzi i za ocistit zube jer grebe.
malo mesa, bolje bjelog : perad. voce ali ne banane jer njih nemogu probavit.

svaki dan jednu malu zlicu soja ili kukuruznog ulja i dlaka ce bit prekrasna. Maslinovo ulje je dobro za ljude ali ne i za pse jer nema jedan kemijski element koji je njima potreban.
Nemogu se sjetit kako se zove.
Hrana off limit je: sve slatko, svinjece meso, salame i kobasice,sol, vegeta, kocka za juhu
Od povrca moze sve ali psi ga ne probavljaju pa ce se to naci i u izmetu.
Bila san se puno pripala kad sam vidila crveno u izmetu, a ono to je bio komad lubenice.
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 02:11   #33
Koji to pas na dehidratu ima tvrdu stolicu? Ja još takvog nisam vidjela
Stolica od dehidrata se ne može baš nazvati tvrdom, ne da bi praznila analke
maslinovo ulje je odlično za psa, sadrži prvenstveno E vitamin koji je antioksidans i potreban je za kožu i dlaku kao i za puno toga .
Naravno, tu se misli na ekstra djevičansko .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 08:26   #34
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Koji to pas na dehidratu ima tvrdu stolicu? Ja još takvog nisam vidjela
Stolica od dehidrata se ne može baš nazvati tvrdom, ne da bi praznila analke
Kvaliteta dehidrarene hrane se upravo vidi po stolici, ako je meka i voluminozna znaci da nevalja.
Ja koristim Royal i nalazim da je najbolji od svih kojih sam ikada koristila.
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
maslinovo ulje je odlično za psa, sadrži prvenstveno E vitamin koji je antioksidans i potreban je za kožu i dlaku kao i za puno toga .
Naravno, tu se misli na ekstra djevičansko .
Ekstra djevicansko ulje je za ljude
Vitamin E dobijaju iz povrca i zitnica

Ono sta treba psima za dlaku a cega nema u ostalim je namiricima je cis-linolna i gama-linolenska kiselina koja se najvise nalazi u ulju od kukuruza i zutog nocurka ali ne i maslinovog ulja.
Quote:
Kod nedostatka esencijalnih masnih kiselina nastaju slijedeći problemi:

* hrapava i suha koža i dlaka, ispadanje dlake i osipi (naročito na šapama između prstiju)
* seboreja, prhut, kožne alergije, kožne infekcije
* upala ušne školjke, upala slušnog kanala, pretjerano izlučivanje voska iz uha
* usporeno zacjeljivanje rana, poremećaji pri rastu, smanjen tonus mišića
* masna degeneracija jetre
Naravno ne treba kupit Eukanubu dovoljno je stavit svaki dan zlicicu kukuruznog ulja u hranu da se svi ovi problemi rjese
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:04   #35
inace ja zbog komaraca i flebotoma od prosle godine koristim Olio Vivo Active
Quote:
Olio Vivo Active is produced using modern procedures for the cold-crushing of germed maize, wheat-germ and carrot seeds, with added zinc and brewer’s yeast , valuable source of group B.
Vitamins trance elements and proteins.

Olio Vivo Active, natural source of energy and well-being for your dog or cat, is recommended for use in dry feeds or diets.
INDICATION
Against INFESTATION by fleas, ticks and mosquitos
Skin disorders (dermatitis, allergies, itching, etc.)
Vitamins E, A and D supplement
Reinforces the immune system
Strengthens the muscles and bones
Improves athletic performance and resistance fatigue
Uz kukuruzno i druga ulja sadrzi i cesnjak koji odbija parazite.
Inace ovo ulje je slucajno otkriveno da funkcionira odlicno protiv komaraca i flebotoma. Koristili su ga uzgajivaci pasa za izlozbe radi kvalitete dlake.
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:10   #36
joj da ne zaboravim...cesnjak je jako toksican za pse. nikad ga nemojte davat u prirodnom obliku .
U ulju Olio Aktiv je paziljivo preradjen i doziran i uvijek se mora pazit da se ne pretjera. Moj pas ima 6 kg. i dobija na dan malu zlicu od kafe
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 11:30   #37
eight


de malo bolje opiši od ispražnjavanje analki(ak može) da ga nemoram opet vodit kod veta jer treba za koji dan to ić ispražnjavat
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 11:47   #38
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
eight


de malo bolje opiši od ispražnjavanje analki(ak može) da ga nemoram opet vodit kod veta jer treba za koji dan to ić ispražnjavat
Stavi si kirurske rukavice na ruku,
kaziprst namazi nekim uljem da lakse udje u analni otvor, izmedju palca i otvora stavi papirnatu maramicu,
palcom i kaziprstom zgnjeci prvo lijevo a onda i desno.
pod prstima ces osjetit oteklinu (kao neki veci cir) gnjeci dok ne prestane izlaziti tekucina.
Ovo moze bit bolno pa je dobro da ti neko pomogne i da pasu stavis brnjicu.
Probaj prvi put...poslje ces se naucit bolje. Nije tesko. Mene je naucio to jednom jedan veterinar jer sam imala psa kojemu su se stalno punile toliko da je smrdio.

Pripremi se da ce puno smrdit. Ponekad mi je doslo povracat. Jedan put sam stavila zastitnu masku

Inace ako nisu prepune dovoljno je uhvatiti dobro anus prstima ucinit pokret kao da cjedis narancu. Obevezno sa papirom.
Anus je malo izbocen pa se da lako uhvatit, pogotovo ako su se netom prije pokakili. Osjetit ces pod prstima da je meko oko njega i da ga mozes stisnit.

Obavezno papir jer ta tekucina moze strcnit dosta, pa ako si blizu sa licem nije ugodno
eight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:24   #39
Ovoliko nisam več dugo naučio u jednom dahu!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:13   #40
probo sam ono vađenje,al meni to ne ide, nemogu napraviti ni 1. korak....
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.