Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2006., 01:28   #81
Quote:
El Tomo kaže:
Čuj, sorry, ali imas li ti ikakve statistike koje bi pokazale da je lijecenje raka bioenergijom pouzdanije nego klasicnom medicinom, citostaticima i zracenjem? Ako nemas, nemamo o cemu govoriti. Ili ces opet izvlaciti bionenergiju kao nesto super sto djeluje 90% ali SAMO u slucajevima kada nema blokada?

Čuj, mogli bi tako i klasicni lijecnici malo mistificirati. Ako ti lijek ne pomogne, to znaci da ne vjerujes u njegovu mc izlijecenja i da si blokiran. A u stvari lijek djeluje u 100% slucajeva. Mozemo i ovakvom logikom diskutirati.... na razini pseudoznanosti Drage Plecka i njemu slicnih.
Slažem se sa svim, osim s izrazom "klasični liječnici", pošto bi on pretpostavljao i postojanje nekih drugih, valjda modernih liječnika. Postoje liječnici i postoje šarlatani, trećih nema. Ista je stvar s izrazom "alternativna medicina". Da se danas pojavi znanstveno utemeljena učinkovita metoda liječenja ljudi, s potpuno drugačijom osnovom od trenutnih metoda, e to bi se moglo zvati alternativnom medicinom. Pošto takve još nema, pod tim izrazom krije se gomila pizdarija, kojima se gomila gadova koristi da bi izvukla lovu od ranjivih i bolesnih.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 14:57   #82
Slažem se da ima brdo lažnjaka kad su upitanju bioenergičari ali isto tako da ima masu debilnih doktora koji nebi uopce trebali služit tu funkciju.
Ali neki su pravi i nisu lazni, kao i doktori.
Imo sam susret s jednim i da od tada vjerujam da ima dosta toga što stoji!
Šmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:37   #83
Quote:
freudrick kaže:
Slažem se sa svim, osim s izrazom "klasični liječnici", pošto bi on pretpostavljao i postojanje nekih drugih, valjda modernih liječnika.
Onaj gornji tekst je bio moja ironija prema prethodnom napisu koji govori o klasicnoj i alternativnoj medicini, blokadama i slicnim nebulozama. Naravno da danas vise ne postoje klasicni lijecnici, postoji klasicna medicina (od Galena pa do negdje renesanse), bas kao i klasicna fizika ili klasicizam u umjetnosti. Danasnja medicina je samo i iskljucivo moderna, a alternativne metode su u stvari zamjenske metode u lijecenju koje su isto tako istrazene i provjerene na znanstvenim principima.

Ma tu u stvari nemamo o cemu puno razgovarati. Bioenergeticari padaju vec na prvom ozbiljnijem testu, a koji se zove statistika. Ta statistika ne zahtjeva nikakvo objasnjenje fenomena niti ulazenje u detalje, vec iskljucivo brojanje na prste i kontrolne grupe. Ne moze biti primitivnije.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 22:14   #84
smješni ste dečki, postoji puno i znanstvenih dokaza da razne metode alternativne medicine djeluju, mnogo liječnika dopunjavaju svoju praksu raznim alternativnim metodama, znači sve su to šarlatani. Školska medicina iz dana u dan otkriva "toplu vodu" tj. ono što se zna već tisuću godina, jako mi je žao da neki o tome nemaju pojma . Želite li nešto više naučiti o ovim stvarima morate pročitati bar koju knjigicu iz ovih područja a ne lupetati bez veze. Toplo preporučam "Hands of life" od Barbare Ann Brennan inače jedne "šarlatanke" koja ima par doktorata iza sebe, jedno vrijeme radila u NASA-i , dakle jedno prilično glupo i zatupljeno stvorenje, možda vas ona uvede svojim znanstvenim pristupom u jedan za vas novi i čarobniji svijet....Još jedna stvar mi nije jasna, stalno pokušavate školsku i alternativnu medicinu suprotstaviti jednu drugoj, ne vidim razloga za to, obje su u službi čovjeka da mu pomognu i olakšaju život. Ja osobno nemam predrasuda i odem kod svog liječnika kad mislim da je potrebno. Naše zdravlje i naš život je prevažno da bismo imali predrasude u tom toliko dragocjenom aspektu našeg postojanja. Koliko vidim po vama je uopće nevjerojatno kako su ljudi mogli živjeti na zemlji prije bez pomoći medicine kakvu poznamo danas...pa dobro gdje smo mi to odmakli sa suvremenim medicinskim dostignućima, ljudi ne umiru toliko od velikih boginja ili upale pluća, ali umiru od AIDS-a i sličnih boleština, ne vidim da imamo tri noge i možemo trčati 100km/h ili da živimo 200 godina
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 23:05   #85
tomo tu nečeg sigurno ima jer nije slučajnost da je podosta ljudi ozdravilo upravo zahvaljujući takvim stvarima i autosugestiji. Još uvijek postoji mnogo stvari koje moderna medicina ne uspijeva objasniti, a najčešće su psihički uzrokovane.
Postoje slučajevi samozapaljenja, a za takvo nešto je potrebna poprilična energija (dalo bi se izračunati uz određenu postotnu grešku, ako postoji netko vrijedan slobodno). E sada kada bi netko uspijevao svjesno manipulirati tom energijom vrlo vjerovatno bi je mogao upotrijebiti i u neke druge svrhe osim samozapaljenja jer u suprotnom to ne bi imalo nikakvog smisla.
Vjerujem da će takve neke sposobnosti postupno evolucijski doći (pri tome ne mislim na klasičnu DTE).
pikso123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 23:37   #86
stvar je u tome što je 99% ovih stvari jedno veliko sranje.
onaj jedan posto su stvari koje znanost još nije objasnila.

a ono što je objasnila govori da 99% stvari ne funkcionira.
i STATISTIKA, kao što El Tomo kaže, sama govori za sebe.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 23:56   #87
Kako vidim da na ovaj topić svraćaju jako pametni, pametni, srednje pametni i među njima ja; malo pametan, to bih zamolio jako pametne i pametne da mi iznesu svoja saznanja na ova pitanja:
1. Da li uopće možemo bioenergiju prihvatiti kao nešto što postoji - i ako postoji možemo li definirati bioenergiju?

2. Ako postoji - da li ta bioenergija ikako pokazuje svoje prisustvo u čovjeku (živom biću) kroz njegov životni vijek?

3. Ako pokazuje svoje prisustvo - na koji se način pokazuje, odnosno, kako možemo bioenergiju okarakterizirati po detaljima da je shvatimo kao jednu cjelinu u njenom djelovanju?

Svakako ne gledajte ova tri pitanja kroz prizmu provokacije već kroz prizmu proširivanja mojeg znanja - a možda i znanja drugih forumaša.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 00:03   #88
Tko bi rekao da će jedna jedina rečenica potaći toliko strasti..
Pa ajmo u vučje ralje..

Quote:
Endimion17 kaže:
a kemoterapija, što bi ti htjela? citostatici rade to što rade.

kad se boriš protiv raka boriš se svim silama. to je rak, a ne prehlada.
pa što ako osoba izgleda loše i loše joj je? kao da je to važno.

sve ovisi o tome kad se karcinom dijagnosticira. ako je dovoljno rano, ove dvije metode ti spase život.
Što bi HTIO.
Upravo si rekao poantu-boriš se svim silama.Tipične pretpostavke preživljavanja i zaliječenja(ne izlječenja jer kod KC UVIJEK postoji mogučnost recidiva) uz klasične metode liječenja se svode na 5 godina(ne bih sad ulazio u pojedine tipove jer postoji niz različitih s različitim prognozama, pa govorim u globalu- da ne bi sad netko rekao e ovo i ovo je izliječivo etc.).U cijeloj toj priči postoji još jedna stavka koja se zove kvaliteta života.Nadalje,bez komplementarnih metoda (tipa prehrana,fitoterapija etc.) je rizik recidiva veći.

Ovak ću ti reći (da pojednostavimo),u cijeloj toj priči u globalu postoji jedan osnovni moment i odaziva se na operabilnost ili neoperabilnost.Kirurgija je ta koja u osnovi pruža šansu.Kemo i zračenje samo usporavaju proces ali NE liječe.

Quote:
El Tomo kaže:
Čuj, sorry, ali imas li ti ikakve statistike koje bi pokazale da je lijecenje raka bioenergijom pouzdanije nego klasicnom medicinom, citostaticima i zracenjem?Ako nemas, nemamo o cemu govoriti.
Ili ces opet izvlaciti bionenergiju kao nesto super sto djeluje 90% ali SAMO u slucajevima kada nema blokada?
1.A gdje sam ja to govorio o liječenju raka bioenergijom?
2.Gdje sam to "izvlačio bioenergiju kao nešto super što djeluje 90% etc. "?

Na ovoj temi sam pisao najviše o TKM-u i djelovanju na bol.
Otkud si ti izvukao svoje zaključke..pa bilo bi zanimljivo čuti.

A kad si me već lijepo etiketirao i povukao za jezik,ajde objasni mi koncept i temelj akupunkture.
Znanstveno,naravno(samo malo upozorenje - bapske priče o živčanim završecima su vrlo lako oborive).
A nakon toga bih te zamolio da,znanstveno,naravno, obrazložiš dijagnostiku pulsa.

Quote:
El Tomo kaže:
Čuj, mogli bi tako i klasicni lijecnici malo mistificirati. Ako ti lijek ne pomogne, to znaci da ne vjerujes u njegovu mc izlijecenja i da si blokiran. A u stvari lijek djeluje u 100% slucajeva.
1.Lijek koji djeluje u 100% slučajeva?
Daj kakav rad s ispitnim skupinama etc.
Počni,recimo, s analgeticima,pa ćemo dalje, a ako nemaš, "nemamo o čemu govoriti".
2. Zaboravio si na dvije osnovne stvari- prva je povjerenje pacijenta prema liječniku,a druga je niz psihosomatskih uzročnika bolesti te utjecaj psihološkog profila bolesnika(ovisnog o nizu faktora) na efikasnost terapije.
O tim problemima je,unutar medicinske zajednice, rađeno niz studija(ne da mi se skenirati i stavljati,postoji sigurno ponešto i na netu).
Eto ti "tvoje" mistifikacije.
Nakon koje slijedi ako ti TAJ lijek ne pomogne dolazi promjena terapije.





Svaki,ali baš svaki lijek ima svoje nuspojave.Sve se svodi(opet globaliziram jer mi se ne da pisati traktate) na pitanje razlike postotka pomoći i nuspojava u ispitnim skupinama.Zato testiranja i traju toliko dugo.Znaš li recimo što sve može napraviti jedan obični Analgin?
Sve se svodi na balans ,s jedne strane postotka pomoći s druge postotka mogućih nuspojava(upravo zato se i provode opsežna ispitivanja u testiranju nove supstance ili metode).
Zračenje,je kod tebe,fala Bogu, bilo učinkovito bez nuspojava, no isto tako,kod mnogih se pokazala i ona druga strana(izostavimo sad "sitne" spike(s obzirom na bolest) poput spaljene kože etc.).

Da li bi se ti ljudi koji su u "neizlječivom stupnju" jednostavno trebali prepustiti toku?Ili se probati boriti svim dostupnim metodama?
Drnovšek je jako dobro upoznat s prognozom(uz sve dostupne terapije ) klasične medicine (prognoza je "ravan put"), i odlučio se na alternativan put(ne toliko alternativan jer upotrebljava i komplementarne metode,poput makrobiotske prehrane,fitoterapiju etc.) i zato je budala?
Ili su budale oni koji ga tjeraju da umre pod "kontrolom" jer je predsjednik države?

pol sata sam ovo pisao..hebemu.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.

Zadnje uređivanje luiz : 24.05.2009. at 23:53.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 00:20   #89
ma gle, sve je to OK. tu je i placebo efekt (svaki lijek, djelotvoran ili ne, ima to).
ali neki se okrenu samo alternativi, koja je samo alternativa i psihološka dopuna.
kirurški postupak, kemoterapija i radioterapija - najpouzdanije.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 09:37   #90
Quote:
El Tomo kaže:
Ma tu u stvari nemamo o cemu puno razgovarati. Bioenergeticari padaju vec na prvom ozbiljnijem testu, a koji se zove statistika. Ta statistika ne zahtjeva nikakvo objasnjenje fenomena niti ulazenje u detalje, vec iskljucivo brojanje na prste i kontrolne grupe. Ne moze biti primitivnije.

Ti misliš da statistika pokazuje da pravo stanje stvari, statistika je MMF-u pokazala da je inflacija glavni i najuvjerljivi pokazatelj nezaposlenosti i gospodarskog stanja, kao i stanja države, tako su mislili preko deset godina, sad krpaju sranja koja su napravili diljem svijeta...slažem se da je statistika moćan instrumen opažanja, ali nije uvijek jasan i točan...i naravno jako je bitno o čemu je riječ,ako govrimo o bolestima, statistika nikad nije potpuna, upravo zbog mnogo faktora koji utječu na ishod moguće bolesti i liječenja...

Ti misliš da bioenergičari nemaju šanse pod pravom zdravstvenom analizom, to ovisi o energetičaru kao prvo, njegovoj stručnosti i naravno da nije prodavač magle...

Što će statistika pokazati ako recimo govorimo o delikatnoj operaciji na mozgu, koju su sposobi izvesti nekolicina liječnika na svijetu...znamo da opasne operacije takovog tipa postoje, istu analogiju primjeni na bioenergetičare, postoje lošiji i bolji...u mojim postovima prije na ovoj temi sam napisao da nemam alergiju nakon seanse s jednim bioenergetičarom...kod njega mi je otac išao zbog šećera, već dvije godine doktor se čudi kako mi otac nema šećer u krvi, a vratio se starim navikama prehrane, unatoč doktorovim upozorenjima...kako objašnjavaš takve slučajeve, danas su ljudi zbog šećera na inzulinu, a alergičari na hiposenzibilizaciji ili lijekovima cijeli život, ja nemam alergiju, a na ljekovima sam bio više od 15 godina...4 mjeseca godišnje...

Alternaivna medicina nije u potpunosti dokaziva, ali samo postojanje određnih (alternativnih) tipova liječenja kroz povjet ukazuje na činjenicu da ima nečeka u tome, ali pri tome mnogo znači spremnost pojedinca da sudjeluje na takvim seansama, k tome nimalo ne olakšava situacija mnogobrojnih varalica...moderna medicina se orjentira prema statistikama uspješnosti...iako o konačnom rezultatu se da diskutirat, pogotovo ako je riječ o kemoterapiji ili hiposenzibilizaciji...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 09:51   #91
Quote:
Endimion17 kaže:
ma gle, sve je to OK. tu je i placebo efekt (svaki lijek, djelotvoran ili ne, ima to).
ali neki se okrenu samo alternativi, koja je samo alternativa i psihološka dopuna.
kirurški postupak, kemoterapija i radioterapija - najpouzdanije.

Na temelju kojih informacija vi dolazite do zaključaka da bioenergetičari liječe tumore i teža oboljenja, možda i liječe, ja stvarno ne znam...osobno se liječim lijekovima ako je u pitanju upala grla...kod reikija idem kad cijela moderna medicina zakaže...


Fizičari su uglavnom veoma bahati ljudi, pošto smatraju da sve ima svoje objašnjenje i uzrok...ponekad postoje tehnike liječenja koje ne mogu biti objašenjenje znanošću i kao takve ne mogu biti dokazane, ali to ne znači da su gluposti...što hoćete reći da alternativni oblici liječenja su ljudska zabluda, a ljudi na istoku se tako liječe preko 2000 godina...pa i danas...ako nešto ne razumijete, a djeluje čemu osuđivanje...

Moderna medicina nema blagoga pojma kako nastaju, a kamo li da zna kako liječiti određene bolesti mozga, koje se manifestiraju kao psihološke bolesti, jednostavno vam opale lijekove širokog spektra koji mozak umrtve ili umrtve dio mozga za koji se smatra da uzrokuje oboljenje, pa bolesnik izgleda kao da mu je bolje...HA moš mislit, prijateljev otac radio je kao upravitelj Vrapča, pa smo znali doć tamo u posjetu...priče koje tamo čujete o liječenju, nemaju veze s liječenjem...već s igranjem lota...govorim o ekstremnim bolestima, ne o nekim depresijama...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:10   #92
Quote:
El Tomo kaže:
Gdje je prihvacena? Poznajes li ijedan rad koji dokazuje akupunkturu? I gdje se moze specijalizirati? Mislim, mozes ti specijalizirati i telekinezu na tamo nekom opskurnom kvazi-sveucilistu, ali sto ti to vrijedi u realnom svijetu?
po toj logici ni Bog ne postoji, jer nije dokazan. Da li ti zaista mislis da se covjek sastoji samo od krvi, mesa, kostiju... i to je to?
p.s. alt. medicina nije u mainstream liječenju jer to ortodoksnoj medicini nije u interesu. Oni ipak žive i DOBRO zarađuju na prodaji lijekova. Kako bi nekom takvom bilo u interesu upoznati pacijente sa besplatnim metodama liječenja? Ne budi limitiran.
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:10   #93
Quote:
Bhakti kaže:
smješni ste dečki, postoji puno i znanstvenih dokaza da razne metode alternativne medicine djeluju,
Daj mi molim te navedi jedan jedini znanstveni rad koji dokazuje kako bioenergija djeluje. Ne trazim puno, ne trazim nista vise - barem jedno sustavno znanstveno istrazivanje uz upotrebu double-blinded metode i kontrolnih skupina. Zar je to tako tesko napraviti?

Mene doista poprilicno nervira ta teznja alternativne medicine i bioenergije da svoju potvrdu trazi u znanosti i znanstvenim metodama. Pa zasto bioenergija trazi potvrdu, ako se odrice znanstvene metode i tvrdi da je ona nedokazljiva i nedokuciva znanosti? To je totalni nonsens, ako bioenergija postoji mimo znanosti, tada niti ne treba traziti potvrdu u njoj. I non-stop se sukobljavaju s onom drugom stranom, debatiraju i vode rasprave na 'neprijateljskom' terenu, bez ijednog cvrstog argumenta. Ako se vec krenulo u dokazivanje bioenergije i njezine ucinkovitosti znanstvenim metodama, onda se ocekuje da ce se zagovornici bioenergije i drzati pravila igre definniranih znanstvenom metodom. Ali ne - oni koriste pojam 'znanstvenog dokaza' onda kada im to odgovara, a kada im ne odgovara ignoriraju ga ili, sto je jos bolje, traze promjene pravila igre. Zamislite nogomet u kojemu bi protivnicka momcad usred poluvremena trazila da se dozvoli igrati rukama...

Quote:
mnogo liječnika dopunjavaju svoju praksu raznim alternativnim metodama, znači sve su to šarlatani. Školska medicina iz dana u dan otkriva "toplu vodu" tj. ono što se zna već tisuću godina, jako mi je žao da neki o tome nemaju pojma . Želite li nešto više naučiti o ovim stvarima morate pročitati bar koju knjigicu iz ovih područja a ne lupetati bez veze.
Slabo mi je od takvih instant-lijecnika i eksperata. Procitas knjizicu i postanes ekspert za bioenergiju...

Samo mi nije jasno zasto ne procitas knjizicu i postanes ekspert za neurokirurgiju, kvantnu fiziku ili genetiku, vec se mucis desetak godina uceci... ti su ljudi poprilicno glupi, zar ne?

Quote:
Toplo preporučam "Hands of life" od Barbare Ann Brennan inače jedne "šarlatanke" koja ima par doktorata iza sebe, jedno vrijeme radila u NASA-i , dakle jedno prilično glupo i zatupljeno stvorenje, možda vas ona uvede svojim znanstvenim pristupom u jedan za vas novi i čarobniji svijet....
Ma kakav znanstveni pristup! Daj budi barem malo objektivan. Brennan je znanstvenica jednako kao sto je Plecko znanstvenik - nema vise veze sa znanoscu i znanstvenom metodom. Daj pogledaj jos jednom njezinu biografiju. U stvari, ona gotovo kao i da je kopija Plecka. Brennan uopce nema doktorat, a kamo li 4! Zena je magistirala i to na podrucju atmosferske fizike i meteorologije te kasnije radila nesto poput 'tehnicara' u NASA-inom centru za ispaljivanje raketa (a ne u istrazivackom centru, sto je bitna razlika). I sada mi jos molim te napisi kakve veze ima meteorologija sa medicinom??? Samo te molim da ne siris dezinformacije. I nije mi jasno zasto opet trazis potvrdu u znanosti, kada se bioenergija ne zeli igrati po njezinim pravilima?

Quote:
Još jedna stvar mi nije jasna, stalno pokušavate školsku i alternativnu medicinu suprotstaviti jednu drugoj, ne vidim razloga za to, obje su u službi čovjeka da mu pomognu i olakšaju život. Ja osobno nemam predrasuda i odem kod svog liječnika kad mislim da je potrebno. Naše zdravlje i naš život je prevažno da bismo imali predrasude u tom toliko dragocjenom aspektu našeg postojanja.
S ovim se u potpunosti slazem. Ako ljudi misle da ima alternativna medicina moze pomoci, pa neka odu takvom lijecniku i tamo potraze pomoc. I pri tome uopce nije vazno djeluje je bioenergija zaista, ili je to samo placebo efekt. No ono sto mene smeta je prodavanje roga za svijecu. Bioenergija nije dokazana znanstvenim metodama, nije efikasna ni po jednom imalo relevantnom istrazivanju, i tako na tu stvar treba gledati. A ne lagati i obmanjivati ljude, krasti i otimati pod parolom velike efikasnosti i znanstvenog dokaza. Jer toga jednostavno nema.

Quote:
Koliko vidim po vama je uopće nevjerojatno kako su ljudi mogli živjeti na zemlji prije bez pomoći medicine kakvu poznamo danas...pa dobro gdje smo mi to odmakli sa suvremenim medicinskim dostignućima, ljudi ne umiru toliko od velikih boginja ili upale pluća, ali umiru od AIDS-a i sličnih boleština, ne vidim da imamo tri noge i možemo trčati 100km/h ili da živimo 200 godina
Pa koliko vidim, u mojoj okolini nitko ne umire od AIDS-a i slicnih bolestina. Debelo pretjerujes, i to onda kada tebi odgovara. Sto je medicina napravila u posljednjih sto, dvjesto godina? Koliko godina imas? Prije nekoliko stotina godina vjerojatno bi vec bio starcic na kraju svog zivotnog puta. Danas si jos mlad covjek. A tko je 'kriv' za to? Alternativna medicina? Zapadna medicina?

Daj pogledaj malo statistike, pa pogledaj od kojih se bolesti umiralo prije 300 godina. Pa pogledaj koji su bili najcesci uzroci smrti prije 300 godina. Pa pogledaj zivotni vijek covjeka. Prije 500 godina covjek je zivio u prosjeku cca 40-45 godina. Danas mu je zivotni vijek 75 godina. Bolesti koje su kosile stanovnistvo danas vise nema, i do izrazaja dolaze staracke bolesti koje nekada nisu ni postojale jer nije bilo starih ljudi. Odnosno rijetke bolesti kojih je i prije bilo, ali nisu bile znacajne jer bi ljudi prije umrli od upale pluce nego od leukemije. Zato te molim da malo provjeris informacije prije nego sto napises neistine.

Toliko o odernoj medicini, koja eto nije kriva sto ljudi vise ne umiru od TBC-a, sto zive 75 umjesto 45 godina, sto se smrtnost novorodencadi cca deset puta smanjila u posljednjih 100 godina, itd itd...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:31   #94
Vidim, samo prepucavanja dok o konkretno o bioenergiji niko ni slovca.
Stoga evo malo više o bioenergiji - no prije toga pročitajte ovo.

RELACIJA:
LIJEČNIK – BIOTERAPEUT – KRISTAL

U nekim su mi prilikama pojedinci postavili pitanje da li da se obrate radi reguliranja njihovog zdravstvenog stanja liječniku ili alternativcu bioterapeutu.
Moj odgovor je bio, i bit će:
• Najbolje je da se sami izliječite (što u stvari i radite i uz prisustvo liječnika)!

No, ako već morate birati jednu od ovih solucija, predlažem:
 odaberite (ako ste u mogućnosti) dobrog liječnika koji će vas više liječiti riječima nego lijekovima.


Što se mene osobno tiče, mnogi moji najbolji prijatelji i poznanici bili su liječnici.
Kao ja, tako i svatko drugi treba poštovati njihovo zvanje i rad jer su ih stjecali dugogodišnjim učenjem i uz dosta samoodricanja u periodu školovanja, a katkad i poslije.
Osim toga, njihov poziv je (u većini slučajeva) humanitaran, iako i među njima ima onih čiji je Spirit negativan, ali srećom za ljude, njih je ipak manje.

Jasno, pojavom alternativaca bioterapeuta koji pomažu ljudima u rješavanju njihovog zdravstvenog stanja (iako ne svima) dolazi do «jaza».
Ljudi katkada dolaze u dilemu kome se obratiti?

U posljednje vrijeme (90tih godina) primijetio sam da se u nekim časopisima sve više «podižu spomenici» alternativcima, a bilo je i slučajeva da se na klasičnu medicinu «nabacivalo blatom».
Velika greška!
Kao prvo, bolesnik je najveći krivac svog lošeg zdravstvenog stanja najčešće zato jer se ne odnosi prema svom tijelu i duševnoj ravnoteži s dužnim poštovanjem.
Stavite ruku na srce i priznajte koliko ste puta bespotrebno odlazili doktoru izmišljajući masu bolesti da biste dobili nekoliko dana poštede od posla.
I onog dana kad shvatite da postoji Svjesna kozmička energija, bit će vam jasnije, zašto bolujete od nekih bolesti.
Naime, vašim razmišljanjem i izmišljanjem vaš je emocionalni energetski centar memorirao izmišljeno bolesno stanje i nakon zatvaranja vašeg senzora za ostvarivanje kontakta s kozmičkom energijom vi ste stvarno oboljeli.

Ponovnim dolaskom kod liječnika nije vam mogao pomoći jer vam je i prišao s najjačom bioenergetskom snagom da vam pomogne, a vi ste u neznanju tvrdoglavo zatvarali svoj senzor i djelomice blokirali «ulaz» energetskih impulsa kroz čakru (ili čakre) u vaše tijelo.

U panici koja vas je uhvatila vi se obraćate bioterapeutu koji (u znanju ili neznanju) pokreće Određene energetske čestice iznad čakri, pojačava vibracije u čakrama što stimulira otvaranje vašeg senzora i tog momenta (ako ste zaslužili) počeli ste primati pojačanu energiju iz kozmosa.
Uz pomoć kozmičke energije i «vaša energija se počela boriti» i dogodilo se «čudo»! Ozdravili ste.
Bioterapeut kojem ste se obratili za pomoć (svakako ne svi) objavit će da je On «čudotvorac», da je On bioenergetski Izvor, da On liječi SVE bolesti...

I ja sam bioterapeut, ali bilo tko od onih koji su tražili moju pomoć može vam jedino reči da sam ih prije svega upoznao da sam ja samo prijenosnik kozmičke energije koja im je pomogla, a ne izvor te energije.

Prema tome, ukoliko se već obratite svojem liječniku priđite mu pošteno, oslobodite svoje senzore i iznenadit će vas povoljan ishod liječenja.

Svakako se i od liječnika traži da vam priđe kao čovjek i da vas gleda kao čovjeka jer tada će i on postati prijenosnikom kozmičke energije, neovisno o tome vjeruje li on u to ili ne.

Kad sumiramo prethodno izneseno možemo zaključiti da, ipak, osoba koja traži pomoć najviše može sama sebi pomoći.

Ali, ako ste pažljivo čitali informacije iz ove knjige, tad ste mogli shvatiti da je, ukoliko želite sami sebi pomoći ili očuvati dobro zdravlje, potrebno ostvariti Svjesni kontakt s kozmičkom energijom uz obavezno otvaranje svojih senzora.

Da biste to uspjeli morate se odlučiti koga ćete angažirati da bude prijenosnik vašeg energetskog kontakta:
- liječnika, bioterapeuta ili kristal.

Ja vam predlažem da se odlučite za kristal, uz angažiranost i kontrolu liječnika, a tek ako ne ozdravite obratite se dobrom bioterapeutu.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 13:13   #95
Quote:
El Tomo kaže:
Daj mi molim te navedi jedan jedini znanstveni rad koji dokazuje kako bioenergija djeluje. Ne trazim puno, ne trazim nista vise - barem jedno sustavno znanstveno istrazivanje uz upotrebu double-blinded metode i kontrolnih skupina. Zar je to tako tesko napraviti?


Ajde pokušajte znanstveno objasniti kako osoba može kod reiki majstora ozdraviti od dugogodišnjeg šećera, alergije...znanost potvrđuje da se autosugestijom ne može izliječiti navedno...a opet ja nemam alergiju, niti mi otac ima šećer...
Znači ili bioenergija ima mogućnost da liječi ili ja lažem...u načelu zaboli me što vi mislite, ali ako uspijete objasniti kako je ozdravljenje uslijedilo od 2 seanse s čovjekom koji se naziva reiki majstorom, vjerovat ću vam, problem je što vi, niti cijela moderna medicina ne mogu objasniti...

Znam za još neke primjere sličnog ozdravljenja od težih bolesti ,ali ih ne spominjem, jer ne znam vjerodostojnost istih, za razliku od alergije za koju mogu s sigurnošću reći da sam imao i da je više nemam...


Rado bi ti odgovorio na pitanje, ali ne znam, ja sam ti preporučio Barbaru Ann Brennan, a ti si napisao njen CV, ne temelju kojeg si zaključio da je prodavačica magle...možda i jest...uglavnom da skratim, moram raditi, bioenergija i liječenje pomoću iste za mene djeluje...

Pozdrav!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 18:27   #96
Quote:
zoser kaže:
Ajde pokušajte znanstveno objasniti kako osoba može kod reiki majstora ozdraviti od dugogodišnjeg šećera, alergije...znanost potvrđuje da se autosugestijom ne može izliječiti navedno...a opet ja nemam alergiju, niti mi otac ima šećer...
Znači ili bioenergija ima mogućnost da liječi ili ja lažem...u načelu zaboli me što vi mislite, ali ako uspijete objasniti kako je ozdravljenje uslijedilo od 2 seanse s čovjekom koji se naziva reiki majstorom, vjerovat ću vam, problem je što vi, niti cijela moderna medicina ne mogu objasniti...

Znam za još neke primjere sličnog ozdravljenja od težih bolesti ,ali ih ne spominjem, jer ne znam vjerodostojnost istih, za razliku od alergije za koju mogu s sigurnošću reći da sam imao i da je više nemam...


Rado bi ti odgovorio na pitanje, ali ne znam, ja sam ti preporučio Barbaru Ann Brennan, a ti si napisao njen CV, ne temelju kojeg si zaključio da je prodavačica magle...možda i jest...uglavnom da skratim, moram raditi, bioenergija i liječenje pomoću iste za mene djeluje...

Pozdrav!
kad ti se alergija povukla, s koliko godina?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 18:51   #97
Quote:
Endimion17 kaže:
kad ti se alergija povukla, s koliko godina?
S 25 godina, s time da sam bio kod reikija za vrijeme ambrozije, u roku tjedan dana mi je prestala alergija također za cvatnje ambrozije...prije seanse sam bio na telfastu 120 mg, kad je bila panika na 180 mg, nakon seanse nisam do kraja ljeta popio niti jednu tabletu, alergičan sam od svoje 7-8 godine, gle znam što misliš, jer sam i ja to pomislio, ali tako nagla promjena ne nastupa tako brzo...da osoba u roku tjedan dana ozdravi...

Ista stver je i s mojim starim, ali je on sam skužio i doktor potvrdio nakon 3 mjeseca da više nema visok šećer u krvi...a doktor mu je nakon dijagnoze zabranio praktički svu hranu....sad jede čevape u somunu, a doktor bleji u rtezultate krvi, jer mu niš nije jasno!

Idem uskoro curu voditi zbog slabokrvnosti, ako joj naglo skoči količina željeza u krvi, onda ne znam što da mislim o reikiju, jer očigledno djeluje!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:31   #98
Hitno molim preporuku za provjerenog bioenergetičara u Zagrebu i okolici.
Hvala!
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:19   #99
normall, spominješ Z.Domančića imaš kakva iskustva? Naime, trebala bih uskoro ići kod njega pa skupljam informacije na sve strane.
Dee Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:05   #100
Bioenergija u Zagrebu

( ako je tema već bila nek me bafi spoji )

nego, da li zna tko kvalitetnog, NE-šarlatanskog, ne-skupog bioenergetičara iz zagreba ? nekog kog možete preporučiti kao nekog tko zna znanje, a ne prodaje maglu pa niti izmaglicu ...

ajd pliz ako tko ima kakvih iskustava a vjerujem da ima, napišite i opišite !!
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.